PDA

View Full Version : Кой плаща сметката?



Licketty
07-01-2007, 15:38
Как мислите старомодно ли е момчето да плаща сметката в някое кафенце примерно? Много ли е очевидно какво иска момчето когато той плаща сметката? Въпросът се отнася за гаджета и за все още зарибяващи се такива :)

moon_flower
07-01-2007, 15:42
Ако искаш по изчерпателен отговор,преди няколко месеца имаше такава тема и много отговори към нея.
А иначе смятам,че не е старомодно,но зависи от двоиката,защото не всички момичета обичат да им плащат сметките,а и не всички момчета се сещат да го правят. :wink:

cherinka
07-01-2007, 15:46
Наистина имаше там и там по-голямата част от форума стигнахме до едно заключение:
Когато момчето плаща сметката - тойнесъзнателно иска нещо в замяна от момичето (ако ще и 1 година да ходят).. :mrgreen:

Аз пък още по-малко бих позволила на някой познат да ме почерпи..
Големи скандали стават, и аз излизам с оправданието, че някой път като нямам пари, тогава бих му позволила да ме почерпи, но истината е, че като нямам пари - не ходя по кафета..

Иначе човек от същия пол да те почерпи.. няма лошо. Тва си е приятелска почерпка, или по-скоро е помагане на приятел в нужда (демек като няма кинти) :mrgreen:



старомодно
:smt005 :smt005 :smt005
Тва пък от къде го измисли!

Licketty
07-01-2007, 15:54
Иначе човек от същия пол да те почерпи.. няма лошо. Тва си е приятелска почерпка, или по-скоро е помагане на приятел в нужда (демек като няма кинти)

Ест. че питам за случаите, когато момче черпи момиче... пука ми какво ще си помисли аверчето когато го черпя едно кафе или го поканя да спи в нас като няма какво да правя..... хахах

`Death`Whore``
07-01-2007, 16:03
Ест. че питам за случаите, когато момче черпи момиче... пука ми какво ще си помисли аверчето когато го черпя едно кафе или го поканя да спи в нас като няма какво да правя..... хахах
В първия случай повечето момичета ще се изкефят, те това и очакват - да си им бавачка. Във втория е ясно, че искаш да правите секс. :)

hip Hop Mace
07-01-2007, 16:58
Аз никога не позволявам на момчета да ме черпят,после се чувствам се едно съм им длъжна ако даречем не излезем повече.Създала съм си го като принцип,когато едно ме черпи значи иска нещо от мен,дори и аз да го искам пак няма да му позволя да плати сметката [-X

sexy_for_you
07-01-2007, 17:01
Не смятам,че да почерпиш едно момиче,означава нещо повече от приятелско отношение.Сега зависи от човека.Но по принцип е доста сладко,когато излизам на среща с момче да ме черпи.Пък и щом е на среща,то явно има нещо.Много малко момчета се сещат да почерпят,но за мен е кавалерско и е знак за добра култура.

young_rich_famous
07-01-2007, 17:01
хм ... интересно ... Момичета съм черпал само когато е било на първа среща ( секс за една нощ :smt005 ) , ама дали това са имали в предвид, че като ги почерпя трябва да спят с мен и после пътят ... Иначе в момента с моето момиче сме се разбрали всеки по отделно да си плаща сметките, само ако тя има проблеми да и платя аз ...

`Death`Whore``
07-01-2007, 17:02
Не трябва да си вкарвате чак такива филми - че трябва да му платите в натура. Аз например не го толерирам, защото искам да се отнасят с мен като с човек и колкото и 2 лева да имам за деня, мога да си платя 1 бира.

alkobalko
07-01-2007, 17:03
В началото на връзката ни имаше доста караници кой да плаща.
Най-накрая и аз не знам как просто стигнахме до компромис- той плаща в заведенията, а аз купувам всичко останало. Това не означава, че не се случва и обратното.

fNatiC
07-01-2007, 17:16
Трябва разнообразие :)
Повечето пъти аз плащам, макар тя да има много повече пари от мен, за мен това е вид жест и не очаквам нещо насреща, тя си ми го дава и без да правя подобни неща. Веднъж платя аз, друг път всеки си плаща. На механа ако отидем, в зависимост от повода пак е така.
Разнообразие му е майката :P
А това, за натурата след кафето.. брех, че за 2 лева ли се дават някои момичета? Ако е така да изтегля един заем 10 бона и да умра от секс :twisted:

koalka
07-01-2007, 17:25
Когато излизаме парите му ги давам, те са общи и стоят у него.И двамата си плащаме сметката заедно. :wink:

07-01-2007, 17:27
не е старомодно,но е тъпо - никога не бих позволила момче или момиче да ми плаща сметките - от къф зор?после винаги ще се чувствам длъжна,а и ще съм много жалка,ако едната бира не мога да си я платя...

djuki
07-01-2007, 17:34
Ами доста често започна да ми се случва момчета да ме черпят . И то момчета с които нямам нищо общо , а няма и да имам. Но въпреки това е мило и показваш добро възпитание . Но все пак от време на време чувствам се неудобно . Това може да е всичко друго но не и старомодно !

mishonche
07-01-2007, 17:43
Ами не бих казала,че е старомодно,но ... Аз лично някой път когато ми плаща сметката момчето ми е някво неудобно...Нищо,че ми е гадже...Предлагала съм после да му дам моя дял(това което съм пила) ама той не искаше да ми вземе парите.Странен човек :)(може би се чувства повече мъж и иска да ме впечатли хехе :oops: :P :P :P :P ,а тва че иска нещо в замяна си е вярно :P :P :) Иначе не ме бърка и аз да плащам някой път...Не е задължително момчето да плаща сметката винаги :) Все пак зависи от двойката :)

BeBsItO
07-01-2007, 18:07
:roll: emi na men vinagi mi pla6tat smetkata. mn mi stava neudobno ve4e za6toto 1,2 puti kakto i da e moje. ama 5 meseca non stop..... :oops: bieme se pred servitiorkite :D

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-02-2007, 09:37
est`4e mom4eto trqbva da plashta smetkata... :lol: nqma da q plashtame nie q :lol: samo det az .. v pove4eto slu4ai ne davam da mi plashtat smetkata [-X nz shto... takava sum mrazq da mi plashtat smetkata.. ](*,)

FiRe_LaDy
07-02-2007, 09:45
Nikoga ne sym pozvolqvala da mi platqt smetkata.Dori sam provalqla mnogo sreshti s momcheta samo za tova,che sa akzvali,che shte me cherpqt,a az ne iskam i ne stigame do edinodushno reshenie i se otkazvame.Inache kogato hodeh s edno momche,toi vinagi plashtashe smetkata.Mnogo se drazneh taka .... ama toi ne mi pozvolqvashe da dam i stotinka.I vse pak .... ne iskashe sex ot men ili neshto drugo.Prosto si me obichashe mnogo ...

07-02-2007, 09:57
Аз никога не позволявам на момчета да ме черпят,после се чувствам се едно съм им длъжна ако даречем не излезем повече.Създала съм си го като принцип,когато едно ме черпи значи иска нещо от мен,дори и аз да го искам пак няма да му позволя да плати сметката [-X

На 100% съм съгласна! Аз също не обичам да ми плащат сметката.Чувствам се като няква беднячка и после ми е тъпо някво такова... неудобно ми е. :?

Just_say_no
07-02-2007, 10:00
Аз никога не позволявам на момчета да ме черпят,после се чувствам се едно съм им длъжна ако даречем не излезем повече.Създала съм си го като принцип,когато едно ме черпи значи иска нещо от мен,дори и аз да го искам пак няма да му позволя да плати сметката [-X

На 100% съм съгласна! Аз също не обичам да ми плащат сметката.Чувствам се като няква беднячка и после ми е тъпо някво такова... неудобно ми е. :?

Тва беше от мен. :-D

Ollas
07-02-2007, 10:23
Как мислите старомодно ли е момчето да плаща сметката в някое кафенце примерно? Много ли е очевидно какво иска момчето когато той плаща сметката? Въпросът се отнася за гаджета и за все още зарибяващи се такива :)

Аз имам доста приятели момчета и малко от тях ме оставят да си платя сметката. Просто приятели сме, но те не ме оставят да платя. Понякога пък успявам да се преборя и плащам :) А с приятеля ми са големи битки като искам да платя, било то и само моята част.

krem4et0
07-02-2007, 10:38
Редуваме се! 1 път аз, 1 път той. Ама ние почти не ходим по заведения вече. Само, когато има повод. Тогава плаща този, който има повод. Живот и здраве утре мен ме чака черпене :lol:

sasha_90
07-02-2007, 11:19
Винаги когато съм излизала с момче на кафе,то е плащало сметката.Не е старомодно,но на мен лично ми е неудобно такова нещо.

neverand
07-02-2007, 12:51
а примерно,ако момче и момиче излязат на среща,и ходят на кафе примерно,и ако момчето,дори не направи жест да плати сметката,и директно каже примерно: "Ами мойто кафе е 1,32" и ти треа дадеш за твойто 0,50 ст.. тогава ще се одразнтие нали :)

BuzkatA
07-02-2007, 12:57
Когато плащах сметката имаше супер големите скандали и на другия ден тя трябваше да я плаща ... и така нон стоп караници едно другу и стигнахме до извода, че е най-добре секи да си плаща квото е такова ...

miss_survivor
07-02-2007, 13:00
KAK KOI NIKOI NE Q PLA6TA :smt048 KAT DOIDE VREME ZA PLA6TANE VSI4KI TRYGVAME DA BQGAME :smt005 :smt005 :smt005 E PONQKOGA POSLEDNIQT SE SL4VA DEBEL I PO TROMAVO SI TI4KA I GO HVA6TAT :smt005 E NQMA KAK TOGAVA TOI PLA6TA....E MISLQ 4E RAZBRA KAKVO IMAM V PREDVID...MOM4ETATA DE \:D/

DjBaloon
07-02-2007, 13:05
Как мислите старомодно ли е момчето да плаща сметката в някое кафенце примерно? Много ли е очевидно какво иска момчето когато той плаща сметката? Въпросът се отнася за гаджета и за все още зарибяващи се такива :)
Pri vseko momche e razlichno,az kato sum na kafe s nekoe momiche mi e adski neudobno da si plati... prosto mi e neudobno.. nezavisimo dali sme gadjeta samo priqteli ili se vijdame za pruv put... inache imam priqteli deto biha napraili dori problem,no kvo da se prai razni hora.. razni ideqli

07-02-2007, 13:31
KAK KOI NIKOI NE Q PLA6TA :smt048 KAT DOIDE VREME ZA PLA6TANE VSI4KI TRYGVAME DA BQGAME :smt005 :smt005 :smt005 E PONQKOGA POSLEDNIQT SE SL4VA DEBEL I PO TROMAVO SI TI4KA I GO HVA6TAT :smt005 E NQMA KAK TOGAVA TOI PLA6TA....E MISLQ 4E RAZBRA KAKVO IMAM V PREDVID...MOM4ETATA DE \:D/

Ееее тва е !!! Евала маце! =D> =D> =D> =D>

MuJleH4eTo
07-02-2007, 13:38
KAK KOI NIKOI NE Q PLA6TA :smt048 KAT DOIDE VREME ZA PLA6TANE VSI4KI TRYGVAME DA BQGAME :smt005 :smt005 :smt005 E PONQKOGA POSLEDNIQT SE SL4VA DEBEL I PO TROMAVO SI TI4KA I GO HVA6TAT :smt005 E NQMA KAK TOGAVA TOI PLA6TA....E MISLQ 4E RAZBRA KAKVO IMAM V PREDVID...MOM4ETATA DE \:D/

Ееее тва е !!! Евала маце! =D> =D> =D> =D>

:smt005 :-D \:D/

ninsy
07-02-2007, 13:42
В началото на връзката ни имаше доста караници кой да плаща.
Най-накрая и аз не знам как просто стигнахме до компромис- той плаща в заведенията, а аз купувам всичко останало. Това не означава, че не се случва и обратното.

и ние сме така

radito
07-02-2007, 13:45
И какво е очевидното като момчето ми плати сметката? :shock: Тва са пълни глупости. Значи като някой приятел ми плати сметката, значи ме харесва така ли :smt005

Maiden`Fenka
07-02-2007, 15:54
незнам ама на мен ми е супер неудобно когато като излезна с момче той плаща сметката ](*,)

LilitoO
07-02-2007, 16:09
Ман по принцип ми е неудобно..ама е яко като излезете момчето да ти плати ако ходите (но не е нужно да го прави всеки път)...жеста си заслужава. Определено не е старомодно, по скоро е интересно защото не много момчета го правят това :)