PDA

View Full Version : За момичетата .. или поне това, което трябваше да бъдат



fNatiC
07-01-2007, 19:55
Когато бях малък, 11-12 годишен бях с предубеждението, че жената е нежната половинка. Че да си в обятията на жена, ще усещаш топлината й, ще я целуваш нежно, а тя ще вплита пръсти в косата ти. Току що свърших конферентен разговор с 3 девойки, които ми направиха лошо впечатление. Едва ли не се хвалеха, как гаджетата им вървят след тях като кученца, как се държали студено и така поддържали "искрата жива" (цитирам). Откъде идва проблема? Според мен е стремежа на жената да бъде равна на мъжа, и като казвам равна, то във всяко отношение. Митовете говорят за твърди и сурови мъже, чиито жени, подобно на роби трябвало да възпламенят страстта у тях... Явно всичко се обръща...
Преди да задълбоча разсъжденията си искам да уточня, че говоря СПЕЦИАЛНО за тази част от момичетата, които имат по-особено държание към половинката си. Във форума видях голям процент от момичетата, че са наистина отдадени на приятеля си и това ми хареса, защото е нещо непознато за мен. Странното е, че ми е станало като фикс идея.
Знам, че тя не е длъжна да е допряна до мен всеки един момент. Уважавам и тези случаи, когато е неразположена или е нервна/болна. Но какво би коствало на момичето първа да се доближи до теб и да те целуне, да те хване за ръката или просто да те погледне ... някакъв знак, че и е приятно с теб. Трудно е да осъзнаеш къде грешиш, когато правиш всичко (буквално всичко) за нея, с главното Н, а тя да отвръща в много много малко случаи.. Имаш чувството, че ставаш досаден, че и пречиш и не дай боже да не й е приятно. Да опиташ някакъв контакт и да бъдеш отрязан. Говорим за връзка с месеци, а промяна никаква. Да ти се врича с чувства и желание за нещо истинско, а да не го показва.
Мнозина ще си помислят "Може би това е нейният начин да го покаже, да е резервирана..." . Ах приятели, разбирам предпазливост или срамежливост дори, но и една прегръдка би оправила нещата. Един единтсвен път тя да поеме инициативата. Момичетата са станали (с извинение) някакви темерути и очакват сам да отидеш да си купиш каишката и да й я връчиш на поднос. Да тичкаш след нея, а тя да не ти обръща внимание. Да поддържаш подобна връзка е фарс, сбъдване на най-ужасния ти кошмар.. Това те смачква и те кара да се замислиш "Къде сбърках" или "Защо прави така..".
Сигурен съм, че греша по някои точки от тези които изнесох... но това е което чувствам и което съм преживял. Опитвам се да намеря момичето, което ще ми покаже смисъла на думата "Любов", макар чута многократно - никога доказана... Може да изглеждам депресиран.. но не се чувствам така. Отдал съм се на размисли и подреждам всичко в главата си. Съмнявам се и много от вас да прочетат целия пост, но просто има неща, които си заслужават да бъдат разчовъркани. И ако имате мнение по въпроса, ще се радвам да го споделите.. защото аз не издържам..

07-01-2007, 20:09
пич,супер много грешиш...даже на места си противоречиш - например хем жените искат да са равни с мъжете в много отношения (даже като начин на държане) ,пък в същото време казваш,че никога не правят първата крачка (а нали това е,което уж трябва да е присъщо на природата на мъжете-пазителите,съхранителите).

сега е времето, в което жените правят първата крачка винаги.аз се чувствам поласкана,когато преди мен момчето се опита да направи нещо - даже вече това ми се стува романтично..значи с момчето,което най-много обичах,нямаше нищо да стане само защото той чакаше аз да направя нещо..повечето ми приятелки имат връзки,в които те винаиг поемат инициативата не само когато се опитват да свалят някое момче.повечето по-продължителни връзки на някви мои познати започват също заради по-силното желание от страна на жената.една жена се чувства толкова специална когато не й се налага тя да поема инициативата...много е тъпо!и това,че се правят някои на недостъпни е именно за да бъде мъжа поне веднъж в ролята си на истински мъж,каквито функции напоследък губи..
жените направо се изморяват докато мъжът се сети,че не е богоизбран.
аз много се дразня на моя,защото секи път аз съм тази,която тръгва да го целува и прегръща,а той едва ли не е на принципа "когато решиш,на мен ми е се тая".знам,че не му е и затова се дразня много.единственият вариант е аз да се държа нежно на н-та степен и на него да му стане гузно.

07-01-2007, 20:11
6e vi 4ukam si4kite, a avtora e mazen pedal ! :smt013 :smt013

Moderated by Aleandra
т. 2 от Правилника!

fNatiC
07-01-2007, 20:16
Не си противореча. Това за равнопоставянето на жената и мъжа е ЦЕЛ на жената, а не моя гледна точка.
Ти си явно различна от тези, с които съм имал връзки. При мен е точно обраното...Твоя приятел е с коренно различни виждания от моите..
П.П. Ще добавя още нещо... Мъжа трябва да влиза в ролята си на мъж толкова често колкото и жената. В наши дни има случаи, когато само единия се опитва да закрепи връзката, а другия уж има чувства, но не си личи по нищо че е така.
Искам да отговориш на друго.. Щом жената се чувствала толкова специална ако мъжа направи първата крачка, защо после се започват типичните напоследък фрази "Задушаваш ме" и прочее?

А на втория гост просто няма да отговарям. Нито си интересен пич, нито правиш чест като говориш така. Дали съм педал или не, нито го определяш ти, нито мнението ти има тежест. Дръж се по подобен начин и ще чукаш козата Галя на село.. Това, че искаш да се изкараш мъж надали привлича 90% от жените. А сега чезни от темата, само я проваляш, остави на тези които могат да изкажат мнение да го правят

jyji
07-01-2007, 20:19
ot koga obqsnqvam,4e toq feminizum ni razkazva igrata..ama na :?
A ina4e mn se draznq,4e mujete ve4e 4akat jenata da re6ava i izob6to vinagi da pravi purvata kra4ka.Tova e napravo yjasno.Li4no az kolkoto i da haresvam edno mom4e ne bih my predlojila.Da zapo4na purva flirta?Nqma problemi,no ako iska ne6to pove4e-toi e na red!Nare4ete me konservativna ako iskate.Prosto taka se 4yvstvam,de da znam.Takiva sa mi razbiraniqta

07-01-2007, 20:22
pedal :smt013

Moderated by Aleandra
т. 2 от Правилника!

fNatiC
07-01-2007, 20:23
ot koga obqsnqvam,4e toq feminizum ni razkazva igrata..ama na :?
A ina4e mn se draznq,4e mujete ve4e 4akat jenata da re6ava i izob6to vinagi da pravi purvata kra4ka.Tova e napravo yjasno.Li4no az kolkoto i da haresvam edno mom4e ne bih my predlojila.Da zapo4na purva flirta?Nqma problemi,no ako iska ne6to pove4e-toi e na red!Nare4ete me konservativna ako iskate.Prosto taka se 4yvstvam,de da znam.Takiva sa mi razbiraniqta
Тук си права, нека мъжа поеме нещата. А след това ще си готова ли да му докажеш, че е имало защо да прави усилията? Лесната част е началото, но съм останал с убеждението, че на жените вече бързо взе да им писва и повечето искат да го удрят на флиртове

fNatiC
07-01-2007, 20:35
pedal :smt013
Ако си търсиш кой да те е*е , няма да го намериш тука
Айде върви си търси партия другаде мухльо :smt011

L A M
07-01-2007, 20:44
Аз съм такава. Не го искам, просто съм такава. Въпреки, че обичам човека до себе си в момента и искам да прекарам живота си с него, понякога сама се влудявам, че се държа така. Но най-хубавото е, че иска да ме промени, мисля, че малко по малко става...
А защо повечето момичета се държат така? Не знам. Една от най-добрите ми приятелки си играе буквално със всяко момче и за нея е недопустимо да не и ходят по задника. Винаги успява да накара момчетата около себе си да го правят. Защото просто и доставя удоволствие. Кара я да се чувства силна и независима.
Много рядко става въпрос за срамежливост. 90% от момичетата наистина просто искат да си поиграят и това е техният начин да се почувстват достатъчно силни и красиви. А се говореше обратното, че такива били мъжете... може и заради това да е... :smt017

първият гост
07-01-2007, 20:45
еми това за "задушаваш ме" не се случва само на момчетата да до чуят ,даже аз по-често съм чувала за мъже,които да го казват по отношение на приятелките си.мъжете обичат да си имат тяхно си пространство.но иначе конкретно защо жените го казват - всеки има нужда от свобода,не знам ти кво правиш и тн,но ако си денонощно с някого,ако само му правиш подаръци и някви фрази сякаш взети от някоя сапунка водят точно до задушаване...това е като много да обичаш шоколадова паста - еми да,ама ако всеки ден ядеш по няколко ти писва.всичко трябва да е в някви граници - и това някой да ти липсва си има положителните черти,защото така го оценяваш,оценяваш нещата,които прави за теб.аз преди не смятах така,но сега като съм с моя цял ден и после ,да си призная, не ми се ще да се виждаме поне 1-2 дена,за да осмисля емоциите някак си.а пък при него е друго - всеки път полагам нечовешки усилия да се отпусне и към края на срещата ни става супер любвеобилен..

malko7o_ko7e
07-01-2007, 20:50
Много рядко става въпрос за срамежливост.
shh miloto zabraq6 mene :) v mn slu4ai zavisi ot samoto momi4e. i az ne obi4am da pravq purvata kra4ka i prosto da ne kaja 4e po4ti pri vsi4ki e taka. ne znam za6to e taka, no da... no da re4em da se pravi6 na nedostapna za da se haresa6 na nqkoi... ami li4no ZA MEN tova ne e na4inat. tuko vij si izpusnala mom4eto i to kvo zaradi edna nadufka da ne si pomisli 4e si prekaleno zavisima ot nego...

fNatiC
07-01-2007, 20:54
@първият гост
Ммм вероятно си права. А тая твоята приятелка е само една от многото, жалкото е че така поддържайки самочувствието си правят повече зло от колкото добро..
Вярно е и това, че ако си постоянно с някого всичко става сиво и омръзва. Но още по-боли ако не сте се виждали седмица и пак държанието е същото... Това имам предвид..

L A M
07-01-2007, 20:58
tuko vij si izpusnala mom4eto i to kvo zaradi edna nadufka da ne si pomisli 4e si prekaleno zavisima ot nego...

Нали помниш какво стана със същият този човек първият път? И стана точно заради това. Бях отвратителна, признавам си. :-s

Nqma Zna4enie
07-01-2007, 20:58
Една от най-добрите ми приятелки си играе буквално със всяко момче и за нея е недопустимо да не и ходят по задника. Винаги успява да накара момчетата около себе си да го правят. Защото просто и доставя удоволствие. Кара я да се чувства силна и независима.
S 1 duma kazano priqtelkata ti e KURTIZANKA . Trqbva da e dosta e hubavi4ka za da gi varti tezi nomera . No i tq nqkoi den 6te popadne v kapana na lubovta :) .

Много рядко става въпрос за срамежливост. 90% от момичетата наистина просто искат да си поиграят и това е техният начин да се почувстват достатъчно силни и красиви. А се говореше обратното, че такива били мъжете... може и заради това да е...

Absoliutno saglasen sam

Do avtora : mnogo si prav . Momi4etata trqbva da razberat 4e ne samo te sa sramejlivite . Pri mene otdavna mina momenta kogato krakata mi omekvaha ot hubava macka . Za mene e udovolstvie da otida i zaribqvam nqkoe mace . Ne mi predstavlqva problem . Za mene tova e nai - hubavoto i priqtnoto predi 1 eventualna vrazka :wink:

fNatiC
07-01-2007, 21:38
@L A M
Опитва се да те промени? Аз съм останал с впечатлението, че това е невъзможно... Или поне тя би си казала на ум "Защо иска да ме промени, трябва да ме харесва така каквато съм.." . А и е малко нередно да се опитваш да промениш някого каквато и да е причината...
Много е объркващо..

L A M
07-01-2007, 23:03
Според мен иска да промени тази част от мен, точно защото ме обича. И с желание е възможно, въпроса е, че точно ТЕЗИ момичета не искат много много да бъдат променяни, искат само играчки за известно време... :roll:
А приятелката ми е голяма скица... горкото момче, което е влюбено в нея в момента-той и обеснява колко я обича, тя ми обеснява колко лигав бил :lol:

JiMiTo
07-01-2007, 23:34
Сега е времето на жените - те ловуват сред мъжете, те определят кой ще бъде с тях, кои ще ходи след тях, кои ще им слугува, кои ще ги пляска по дупето, те са тези които просто си изравняват правата с мъжете, стигаики до положението в което просто си разменяме ролите със жените. Каква ирония само а ? И от там идват вапросите ,които ние мъжете почваме да си задаваме... "къде обърках.." , "защо ме напусна направих всичко за нея" "принцесо не си тръгваи, изчакаи...".... просто колкото и да им огаждаме те все недоволстват до като не се стигне в момента, в който им ставаме безинтересни. Краи на флирта. Мда ще повторя "флирт" . А къде отиде истинската любов дявол да го вземе ? Имам чуството , че се е превърнала във някакъв мит, в които всеки вярва мъничко, но никои не полага усилия за да го въстанови. Въобще културата на днешното младо поколение отива на много вишно ниво на простотия, обсебваща все повече и повече хора. Манията всеки да се прави на по-различен от другия... няма да я коментирам откакто снощи в кафето видях момче със очна линия и фондиутен и молив и спирала (така наречените метросексуални мъже) ... неможах да го асимилирам просто :smt017 . Лошото е ,че почнаха да се повтарят различните хора... а обикновенните са на изчезване, хората мислещи за бъдещето си. Ден за ден пък каквото ще да става...да ама не нестава така...не става.... този живот не е създаден само за удоволствия ... но не е тук мястото за филосовстване за живота...просто истинските хора изчезват... и покраи тях и истинските чуства... това е истината................. :smt011

П.П. това си е мое лично мнение .

fNatiC
07-01-2007, 23:44
JiMiTo
Прав си до болка чак...
Ще си позволя да цитирам една приятелка...
"Жените търсим нещо да ЧУКНЕМ,а мъжете - чувства.. накъде отива този свят"

JiMiTo
07-01-2007, 23:55
да...за съжаление има известна истина в думите ми, във твоите също...но добрата страна на нещата е ,че както в момента има хора от мъжки род ;) като теб и мен,които коментират тема като тази тук , със сигорност има и хора от женски род подкрепящи ни в това начинание, хора съгласни със нашите расмисли, говоря за истински хора вярващи в любовта. Въпреки всичко аз все още вярвам в нея и съм сигорен, че някои ден тя ще доиде при мен, ще ми се усмихне, ще ме връхлети и ще остави истински спомен в мен. Дори и да остана наренен искам да я осетя, да я вкуся, да я докосна, независимо каква цена ще плащам после... надявам се да си заслужава :-)

Enigma_
07-02-2007, 00:05
^^^
Момче, ще ме извиняваш, ама ептен си изпедерастял. Ена жена, в твоя случай момиче, търси няква сигурност, опора.. А не поведение на келнер, дет е попрекалил с нискобюджетните тийн мувита..
И не се ебавай с фондьотеновете, че кат гледам до де си я закършил, скоро ще идеш тампони да си купуваш, само и само да не отлети "принцесата" с каручката...

fNatiC
07-02-2007, 00:12
^^^
Момче, ще ме извиняваш, ама ептен си изпедерастял. Ена жена, в твоя случай момиче, търси няква сигурност, опора.. А не поведение на келнер, дет е попрекалил с нискобюджетните тийн мувита..
И не се ебавай с фондьотеновете, че кат гледам до де си я закършил, скоро ще идеш тампони да си купуваш, само и само да не отлети "принцесата" с каручката...
Още един философ...
Хора различни бе! Каква опора и трябва, когато още живее при Мама и Тате?! Време за това бол.. Хубаво... сигурност, твърдост, но и двамата ли трябва да са като камък? Два остри камъка брашно не мелят

Enigma_
07-02-2007, 00:18
Не говоря за момичета на по 10, дет още не знаят де да се почешат. Буквалното четене също не е мноу полезно. И ти май си дамски мъж, щом приемаш за нормално момата да командва, а нашиО герой да слугува...

fNatiC
07-02-2007, 00:23
Къде го видя черно на бяло, че го приемам за нормално?
Точно обратното.. обаче си четял из между редовете..
Цялата същност на темата е, че жените не са нежната половинка от една връзка и защо.. и те не знаят защо. Станали са по-студени и отблъскващи..
И голямо коментиране какъв мъж съм, не ме познаваш, така че си запази подобните коментари за себе си.. Аман вече

nellllly
07-02-2007, 05:39
аз пък съм пъклна с примери, в които жените биват командвани, силният пол.. дори бих казала, че на някои жени/момичета чест им прави да се опитват да са силни и то точно, защото им е омръзнало от "големият мъж"... мисля, че в тази метаморфоза имат вина и мъжете, само дето повечето не го осъзнават. Както каза Черинка (мисля, че тя беше, ама мисълта ми хареса) та, след около 8-мия месец връзката става "тежка".. караници, цупеници... значи искате нежност топлина, но и това омръзва, стига се до момент, в който "мило", "коте" и другите епитетчета не се траят. иска се промяна нещо различно от обичаййното излизане, ходене на дискотека, прегръдки на някое тихо и спокойно място... така мъжът става груб търсейки изход от ситуацията и макар да иска да си продължи връзката иска малко време, малко въздрух, повече лично пространство... Жената пък от своя страна му го дава, но след това, стараейки се да продължи разнообразието е забравила милия си образ от преди... а може би го прави за да се защити от нещо, понякога мъжете наистина прекаляват. Може пък ако жената е преживяла нещо в личен план, да иска да си отмъсти. Верно е глупаво да си го връща на мъжете като цяло, обаче и това го има.
Може пък промяната в жените да е за да разбият митът за "слабият пол" (наистина по-добре би било "нежната половинка")
уф не ми се пише повече...

JiMiTo
07-02-2007, 08:00
@Enigma_

Приятел маи нечетеш както трябва, аз не мисля да бъда нито келнер на жените нито да тичам след тях, откакто видях какво представляват повечето жени и какво търсят....просто спрях да им се водя по акъла, вярвам в това , че ще се намерия някоя която да ме разбере след като се опознаем. Тогава нещата стават от самосебе си. На 19 немога да предложа кои знае каква опора на едно момиче, все още съм зависим от наще, вярвам и тя ще е (не ми трябва 30 годишна мома ; ) И още нещо относно тия галерии дето напоследак всеки си прави профили и качва някакви позиорски снимки, един приятел ми каза следно - "имаш и въшносста и възможността да си наравиш хубави снимки и да ги качиш да се изгазариш, да покажеш повече от това което си, това е което търсят жените .." превеждам специално за теб - това са мъжете без покритие, но с голямо самочусвие - фондйотеновите и тем подобни.... това е и тенденцията повечето красиви момичета след като открият, че мъжете биха направили всичко за тях, почват да си избират кои от тях би сторил най-много, а ако случаино си харесат друг, които е по-голям от тях и с повече акъл (нормално е тои да не обръща внимание на малки като тях) те правят първата крачка....и така нататък този цикъл си се повтаря (кръговрат)

@nellllly

Може пък промяната в жените да е за да разбият митът за "слабият пол" (наистина по-добре би било "нежната половинка")
Мойто момиче виж сега, с удоволствие, ако един ден се оженя бих си стоял вкъщи по цял ден, бих се моткал наляво и на дясно, щом знам ,че моята нежна половинка ще се грижи за мене и ще изкарва пари да ме изхранва и гледа, нямам нищо напротив, щом и е мерак, щом иска равни права няма проблеми, щом иска да разчупим мита за нежната половинка :lol: . Лошото в случая е, че след "8-мия месец" както каза ти, ако спра да и обръщам и малко по-малко внимание от преди (в началото например) тя, би трябвало да ме изрита по-тази логика :smt017 .... това е нечовешко според мене. Защо ли ? Всеки е присъствал на сватба, сватбените обети "в добро и в зло...до като смъртта ..." такова нали.. ? Това вече са празни думи, формалност да се добереш до леглото с булката в ръце :D ... нетрябва да е така... не....

nellllly
07-02-2007, 10:00
окау! така да е, аз не споря и всеки си има лично мнение.
само тука да вмета, че мислейки над заглавието на темата, се запитах:
"трябваше да бъдат" - нима има оптределен стереотип, на това как трябва да се държи и какво да прави момичето?!

JiMiTo
07-02-2007, 10:52
работата е там, че вече няма такъв стереотип. Приди време е имало - нежна, смирена , грижовна, всеотдаина и вярна. И едно време е имало изключения неотричам, но сега тези изклучения станаха прекалено много :? , губи се женската същност...променя се и никои неможе да направи нищо по въпроса . Това тука е просто тема/дискусия за това което става в деиствителност не го вземаите толкова навътре, просто представяме факти, въпреки това света продължава да се върти и ние с него няма начин :-)
А и една стара поговорка казва "За всеки влак си има пътници " ;-)

nellllly
07-02-2007, 10:59
всъщност е така.. единият компенсира другият до получаване на едно цяло. Така ако момчето да речем е по лабилно, не малага момичето да компенсира и да се направи на по-силна, и тфа го има.. просто не мисл, че всичко зависи изцяло от единият пол следователно за държанието на момичетата имат някакъв принос и момчетата.

Krem4eto
07-02-2007, 11:08
Когато бях малък, 11-12 годишен бях с предубеждението, че жената е нежната половинка. Че да си в обятията на жена, ще усещаш топлината й, ще я целуваш нежно, а тя ще вплита пръсти в косата ти. Току що свърших конферентен разговор с 3 девойки, които ми направиха лошо впечатление. Едва ли не се хвалеха, как гаджетата им вървят след тях като кученца, как се държали студено и така поддържали "искрата жива" (цитирам). Откъде идва проблема? Според мен е стремежа на жената да бъде равна на мъжа, и като казвам равна, то във всяко отношение. Митовете говорят за твърди и сурови мъже, чиито жени, подобно на роби трябвало да възпламенят страстта у тях... Явно всичко се обръща...
Преди да задълбоча разсъжденията си искам да уточня, че говоря СПЕЦИАЛНО за тази част от момичетата, които имат по-особено държание към половинката си. Във форума видях голям процент от момичетата, че са наистина отдадени на приятеля си и това ми хареса, защото е нещо непознато за мен. Странното е, че ми е станало като фикс идея.
Знам, че тя не е длъжна да е допряна до мен всеки един момент. Уважавам и тези случаи, когато е неразположена или е нервна/болна. Но какво би коствало на момичето първа да се доближи до теб и да те целуне, да те хване за ръката или просто да те погледне ... някакъв знак, че и е приятно с теб. Трудно е да осъзнаеш къде грешиш, когато правиш всичко (буквално всичко) за нея, с главното Н, а тя да отвръща в много много малко случаи.. Имаш чувството, че ставаш досаден, че и пречиш и не дай боже да не й е приятно. Да опиташ някакъв контакт и да бъдеш отрязан. Говорим за връзка с месеци, а промяна никаква. Да ти се врича с чувства и желание за нещо истинско, а да не го показва.
Мнозина ще си помислят "Може би това е нейният начин да го покаже, да е резервирана..." . Ах приятели, разбирам предпазливост или срамежливост дори, но и една прегръдка би оправила нещата. Един единтсвен път тя да поеме инициативата. Момичетата са станали (с извинение) някакви темерути и очакват сам да отидеш да си купиш каишката и да й я връчиш на поднос. Да тичкаш след нея, а тя да не ти обръща внимание. Да поддържаш подобна връзка е фарс, сбъдване на най-ужасния ти кошмар.. Това те смачква и те кара да се замислиш "Къде сбърках" или "Защо прави така..".
Сигурен съм, че греша по някои точки от тези които изнесох... но това е което чувствам и което съм преживял. Опитвам се да намеря момичето, което ще ми покаже смисъла на думата "Любов", макар чута многократно - никога доказана... Може да изглеждам депресиран.. но не се чувствам така. Отдал съм се на размисли и подреждам всичко в главата си. Съмнявам се и много от вас да прочетат целия пост, но просто има неща, които си заслужават да бъдат разчовъркани. И ако имате мнение по въпроса, ще се радвам да го споделите.. защото аз не издържам..

За мене такива момичета,които се държат така с момчетата,те просто са били наранявани много от момчета и това е вид "предпазливост".Под предпазливост имам в предвид,че тези момичета преди са давали всичко за момчетата,а те са ги наранявали,а сега са осъзнали,че когато тичаш след момчето,то просто няма да ти обръща внимание!Може би няма да ме разбереш какво точно имам в предвид,но и аз мога да кажа,че вече не си давам много,много зор с момчетата...Е все пак не съм такава,че чак да чакам съвсем всичко на готово!И аз поемам инициятивата от време на време,но не постоянно!И най-накрая искам да кажа,че си пуснал много хубав пост с интересни разсъждения :)

fNatiC
07-02-2007, 11:41
@Krem4eto
Разбираемо е ако в миналото е имала някакви проблеми да се стреми да не претърпи подобна болка отново. Но смятам, че трябва да преценява с кого как да се държи. Окей - била е наранявана, но от човек, който не я е заслужавал.. Защо да прави същото с човек пълна противоположност на това, с което се е сблъсквала..
Едно е ясно, всички може да попадат под няколко общи знаменателя, но сами по себе си са уникални и напълно различни и докато смяташ, че разбираш жените идва друга и отново започваш да се учиш и да търсиш отговори.
Сега е и времето да благодаря на всички отделелили време да отговорят на темата с изключение на втория гост..

JiMiTo
07-02-2007, 12:33
Да мъжете имат вина и така може да се приеме. Понеже сме разумни същества и малко по-малко еволюираме към технологичен и към научен прогрес нормално е човек да се развива в нови насоки, благоприятн иза него. Едно време жените не са имали правото да лгасуват, а сега ? Желанието им да имат равни права с мъжете , това довежда до положението в което сме :-)
Ааа и ако искаш да видиш как наистина стоя нещата в живота има едно сериалче зове се "Воината вкъщи" eng - "the war at home"
препоръчвам ти да изгледаш поне първи епизод на 1-ви сезон и ще ме разбереш за какво ти говоря. Има ужасно много истина вкарана във малкия екран :-)
По-нагледен пример немога да ти дам ;-)

koalka
07-02-2007, 14:58
Това момиче може би просто не изпитва същите чувства, каквито изпитваш ти.Все пак, когаточовек е влюбен малко или много той показва любовта си, споделя щастието си, не може да го крие в себе си.

flowerlina
07-02-2007, 15:10
Защо не си оставиш сакайп :?:

fNatiC
07-02-2007, 15:50
Щом ти трябва... ето го : fnatic3r

@koalka
Ако не изпитва същите чувства, защо ми говори обратното.. всичко ли е лъжа..

Enigma_
07-02-2007, 17:29
@Enigma_

Приятел маи нечетеш както трябва, аз не мисля да бъда нито келнер на жените нито да тичам след тях, откакто видях какво представляват повечето жени и какво търсят....просто спрях да им се водя по акъла, вярвам в това , че ще се намерия някоя която да ме разбере след като се опознаем. Тогава нещата стават от самосебе си. На 19 немога да предложа кои знае каква опора на едно момиче, все още съм зависим от наще, вярвам и тя ще е (не ми трябва 30 годишна мома ; ) И още нещо относно тия галерии дето напоследак всеки си прави профили и качва някакви позиорски снимки, един приятел ми каза следно - "имаш и въшносста и възможността да си наравиш хубави снимки и да ги качиш да се изгазариш, да покажеш повече от това което си, това е което търсят жените .." превеждам специално за теб - това са мъжете без покритие, но с голямо самочусвие - фондйотеновите и тем подобни.... това е и тенденцията повечето красиви момичета след като открият, че мъжете биха направили всичко за тях, почват да си избират кои от тях би сторил най-много, а ако случаино си харесат друг, които е по-голям от тях и с повече акъл (нормално е тои да не обръща внимание на малки като тях) те правят първата крачка....и така нататък този цикъл си се повтаря (кръговрат)



Е да, напрягам са да ти чета ферманите с тоя правопис. Ако не беше търчал кат алтав след мадамите, до ся да си са научил да пишеш... Мамка му, на 19 години си, пишеш позйорство, фондйотенове. Ти за "Ь" чувал ли си?
Тия форуми съвсем ебаха майката на младото поколение...
По темата, щом си разбрал, кат гледам е било по трудния начин. Опора не значи само финансова и прочее, туй значи да може да разчита на теб, ти тряя си силния пол, а не обратното. Туй са предпочита, като изключим ония феминистки и други животни....
А и ако не си разбрал, винаги момата прави не първата е важната крачка. Не разбирам къв ти е проблема с няккъв, дет имал арни снимки, комплекс ли що ли? Вкусове много, жени много...

ПП. Може ли да си толкова неграмотен????

JiMiTo
07-02-2007, 18:58
@Enigma_
Издребняваш за глупости - правописа си е мой проблем (ако искаш да ми редактираш всеки пост за грешки няма проблеми заповядай), отклоняваш се от темата. А и все пак няма човек на земята, който да е безгрешен.

От твоите философски постове единственото което разбрах е, че жените се нуждаят от опора. Това ,което ти не разбра е ,че жените искат да имат равни права заедно със мъжете, което ще рече - да са независими.

За какво и е на една независима жена опора ? Да си подпира колата когато е паркирана под наклон.... На днешните жени им трябва да има кой да ги почеше, когато ги досърби катеричката. Малко са жените нуждаещи се от упора. Всяка жена иска да е независима. Ако не ми вярваш питай някоя жена какво предпочита - сама да си гради живота без да и се пречка някои на пътя, или да си стои вкъщи и да чака мъжа й да си дойде с шестица от тотото?

Момата НЕ винаги прави първата крачка. От момата се иска просто да се съгласи, когато я помолят да каже да ;-) . Важната крачка се предприема от този, който попита другия дали е съгласен, когато той се осмелява да задълбочи връзката (била духовна или физическа).

Не съм комплексар. Хорското мнение не е важно за мен, освен ако не е от приятел, на когото имам доверие, приятел казващ ти истината в очите за добро или лошо. Арните снимки не са лошо нещо, не съм казал това. Казах, че това става модна тенденция и взима да се разраства все повече и повече. Комерсиализация - това е нещото, което ме плаши. Овчаря казва "тръгваииии ууууууеее..." и стадото поема ... не искам да съм от стадото...

Чувал съм за "Ь" , но поне за едно нещо си прав форумите, а и не само те, като цяло писането на български език със латински букви разваля правописа. Аз съм пример за това, ще се опитам да го оправя.


ПП. Може ли да си толкова неграмотен????

Това са силни думи, от човек отправящ просто критика, нямащ теза, нито аргументи в мнението си. Имаш само едно разтълкуване на дума - "Опора" и то в частния случай, който се отнася до това, за което говорим тук.
Извиняваи приятел ама осещам някаква ярост в думите ти към мен, и то не основателна. [-X

qHu4Ka
07-02-2007, 20:44
0o0of samy 1n0 6i vi kajq... daje ne iskam i da gy k0mentirate!!!SQKY EN0 MYMI4E KYETY SI IGRAE S MYM4E ILI SE D1RJI STYDENY S NEGY SLET KATY GY L0FF-->>E SHIBANA KY4KAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

fNatiC
07-02-2007, 21:14
Днес с нея скъсахме...
Края настъпи и се чувствам по-добре.. Трудно е, но ще минат няколко дни и болката ще утихне. Не ми се пише много много сега.. затова ще приключа поста с един поздрав - Evanescence - Lithium - не слушам такава музика, но тази песен не знайно защо ме натъжава..

SpOrTs_GiRl
07-02-2007, 21:22
Не ти остава нищо освен да гледаш напред.. Не се отчайвай - явно не сте били един за друг и това е. Запомни връзката си повече с хубавите моменти от колкото с лошите, но не се връщай назад! ;)

Enigma_
07-02-2007, 23:01
@Enigma_
Издребняваш за глупости - правописа си е мой проблем (ако искаш да ми редактираш всеки пост за грешки няма проблеми заповядай), отклоняваш се от темата. А и все пак няма човек на земята, който да е безгрешен.

От твоите философски постове единственото което разбрах е, че жените се нуждаят от опора. Това ,което ти не разбра е ,че жените искат да имат равни права заедно със мъжете, което ще рече - да са независими.

За какво и е на една независима жена опора ? Да си подпира колата когато е паркирана под наклон.... На днешните жени им трябва да има кой да ги почеше, когато ги досърби катеричката. Малко са жените нуждаещи се от упора. Всяка жена иска да е независима. Ако не ми вярваш питай някоя жена какво предпочита - сама да си гради живота без да и се пречка някои на пътя, или да си стои вкъщи и да чака мъжа й да си дойде с шестица от тотото?

Момата НЕ винаги прави първата крачка. От момата се иска просто да се съгласи, когато я помолят да каже да ;-) . Важната крачка се предприема от този, който попита другия дали е съгласен, когато той се осмелява да задълбочи връзката (била духовна или физическа).

Не съм комплексар. Хорското мнение не е важно за мен, освен ако не е от приятел, на когото имам доверие, приятел казващ ти истината в очите за добро или лошо. Арните снимки не са лошо нещо, не съм казал това. Казах, че това става модна тенденция и взима да се разраства все повече и повече. Комерсиализация - това е нещото, което ме плаши. Овчаря казва "тръгваииии ууууууеее..." и стадото поема ... не искам да съм от стадото...

Чувал съм за "Ь" , но поне за едно нещо си прав форумите, а и не само те, като цяло писането на български език със латински букви разваля правописа. Аз съм пример за това, ще се опитам да го оправя.


ПП. Може ли да си толкова неграмотен????

Това са силни думи, от човек отправящ просто критика, нямащ теза, нито аргументи в мнението си. Имаш само едно разтълкуване на дума - "Опора" и то в частния случай, който се отнася до това, за което говорим тук.
Извиняваи приятел ама осещам някаква ярост в думите ти към мен, и то не основателна. [-X

Ок, пич, гледам, че взимаш темата насериозно, та за зема и аз да кажа нещо по въпроса.
Първо, правописа е уважение към себе си на първо време. Не може 19 годишен човек да пише "осещам". За да те зимат насериозно, първо тряя уважаваш себе си. Грешките ти не са от бързане, а напротив - незнание. Утре ще тръгнеш да пишеш договори, декларации, само ще ти се смеят, че не можеш и името правилно да си напишеш, излагаш са, стегни са малко.
Нито претендирам постовете ми да са филосовски, нито те и са сами по себе си. На вкус и цвет, тавариши нет. Няма няква универсална формула да я приложиш за определен човек.
За равни права тук не става дума, туй не ти е тема - тряя ли жените да гласуват и дал тряя у кухнята ил на работа да седят. Заеби. Туй от което са водят жените е сигурност и малки и големи, затова и по-малките избират батковци, защото могат да им предложат нещо повече от връстниците си. Естествено искат да им се обръща внимание и да се глезят сякаш са центъра на света. Но всичко си има разумни граници и начини, не бива да излиза така, че да са окажеш кат камериерка.
Не знам с какви жени си контактувал, но повечето са меркалтилно настроени в днешно време. Но и си е и нормално, за да е изведеш някъде, да я поглезиш пак се иска пара, ако нямаш -седиш си вкъщи. Не мисля, че са много жените, дет сами успяват, така да се каже и те издържат мъжете. Също така и не мисля, че е самоцел за тях. По-арно им е да въртят топките(б.ред томболата).

Жените избират мъжете, пич. Естествено тряя си нахален в днешно време, но ако не та е арехала, гъза в тавана да си удариш, пак няма та огрее. От друга страна пък, жените са и тези, които повече се привързват към една връзка, докато при нас е по-лесно да кривнеш от правия път.

Комерсализацията не е лошо нещо, стига да не ставаш клонинг. Много по-добре е да си малко по-различен, всеки си има свой стил. Който няма акъл за повече, копира от туй де е на мода. Розави тениски, Пута мадре, якета Харисон, тях ги заеби, те тея другата година, ако е модно та опъне негър, също нема да пропуснат...Не мисля, че не ти пука от хорското мнение, тъй като сега нямаше да говорим, всеки му пука малко или много, но въпроса е дали го взима навътре. В един форум хич не ти тряя да го зимаш навътре. Това дали ще послушаш мен за правописа или някой друг, дет да ти каже че ти е малоумен аватара, е твой избор.

JiMiTo
07-03-2007, 00:33
@Enigma_
Маината й на темата за жените, може да я дъвчем цял ден - полза = 0.
Не те знам на колко си и какъв си, но и ти имаш правописни, пунктуационни и метаморфни грешки. Не ми говори за такива грешки повече излагаш се просто...както казах няма съвършенни хора.
Жени - всякакви - не може да имаш, която си пожелаеш, това ми е пределно ясно.
Всеки човек има различни ценности в живота, следователно не всяка жена търси кой да я закриля.
Не мога да кажа, че на 19 съм имал кой знае колко много контакти със женския пол, но мога да кажа спокойно, че са били достатъчни за да си изградя представа за част от същността на жената.
Маината й на комерсиализацията, въпреки че обичам много кока-кола ; ) .
Не го взимам на вътре, даже изобщо не го взимам имам си друга много по-важна работа. За тоя форум се сещам от дъжд на вятър за запълване на време.
Мисля, че темата я издъфкахме от всякъде, имаш ли да добавяш още ?

07-03-2007, 03:45
само да кажа,че съм съгласна с енигма - вземете се научете да пишете!! знаете ли колко трудно се разчитат простотиите ви?! освен т'ва има и друго - и да не ти се вярва, кат' влезе някой 13 годишен/на малко или много може все пак да се научи как се пише "позьор" примерно...тоя форум може и да е полезен, а не само "олеи, рИве ми са, гаджето ма зареза"...
извинявам се за офтопик-а, просто е много дразнещо и тъпо да не можеш да пишеш на родния си език !

07-03-2007, 10:02
@Enigma_
Маината й на темата за жените, може да я дъвчем цял ден - полза = 0.
Не те знам на колко си и какъв си, но и ти имаш правописни, пунктуационни и метаморфни грешки. Не ми говори за такива грешки повече излагаш се просто...както казах няма съвършенни хора.
Жени - всякакви - не може да имаш, която си пожелаеш, това ми е пределно ясно.
Всеки човек има различни ценности в живота, следователно не всяка жена търси кой да я закриля.
Не мога да кажа, че на 19 съм имал кой знае колко много контакти със женския пол, но мога да кажа спокойно, че са били достатъчни за да си изградя представа за част от същността на жената.
Маината й на комерсиализацията, въпреки че обичам много кока-кола ; ) .
Не го взимам на вътре, даже изобщо не го взимам имам си друга много по-важна работа. За тоя форум се сещам от дъжд на вятър за запълване на време.
Мисля, че темата я издъфкахме от всякъде, имаш ли да добавяш още ?
Арно, нема кво да добавя. За грешките, говори с примери. Къде видя правописни грешки, пунктуационни и т.н.? :lol:

07-03-2007, 10:08
Да не говорим, че па в горното мнение имаш само 1 изречение без грешка... Особено "маината".. Уважавайте го тоя език, бе да го еба. Оттук са е пръкнала славянската азбука, а ся само мундари пишат на български...

fNatiC
07-03-2007, 10:14
Към модераторите :
Може ли горните 5 поста да се МАХНАТ от темата?! :evil:

07-03-2007, 10:17
маЙната, пунктОационни, съвършени, С женския пол, "но мога да кажа, че са били достатъчнО , за да..." , навътре, "даже изобщо не го взимам, имам си...", отвсякъде .......

и това е само последното мнение на джими... може да има още грешки, аз написах само най-фрапиращите.

`Death`Whore``
07-03-2007, 10:26
Аз мразя подобни игрички. Може би аз съм сбърканата, че съм искрена в отношенията си и не въртя номера. Едно ще кажа - студеното отношение би могло единствено да отблъсне другия.

JiMiTo
07-03-2007, 10:27
////offtopic
"на сериозно" се пише разделно
Кой ти е казал как се пише "филосовски" ? А не не, просто не са ти казвали или незнаеш, пише се "философски" . Дори в моите постове е със "ф" ...
"меркалтилно" ???????? Какво значи това, аз така дума не съм чувал, сещам се за подобна на нея - "меркантилно"
"Розави" тениски - к'ви рози бе брат ??? "розови" е правилно..
За диалекта дето вкарваш, няма да коментирам - диалекта също показва нивото на култура в един човек.
Не приемаи сега това навътре, приеми го като градивна критика, всеки се учи докато е жив . ;-)
Спирам със офтопиците!
/////

07-03-2007, 21:27
////offtopic
"на сериозно" се пише разделно
Кой ти е казал как се пише "филосовски" ? А не не, просто не са ти казвали или незнаеш, пише се "философски" . Дори в моите постове е със "ф" ...
"меркалтилно" ???????? Какво значи това, аз така дума не съм чувал, сещам се за подобна на нея - "меркантилно"
"Розави" тениски - к'ви рози бе брат ??? "розови" е правилно..
За диалекта дето вкарваш, няма да коментирам - диалекта също показва нивото на култура в един човек.
Не приемаи сега това навътре, приеми го като градивна критика, всеки се учи докато е жив . ;-)
Спирам със офтопиците!
/////
за философски приемам, но не знаеш е характерно, никой "незнае" как са пише тая дума... меркантилно е ясно, че иде реч за типографска грешка, розави е нарочно, явно не си схванал контекста и де е използвана...
Насериозно се пишело отделно, а навътре как са пише? :lol:
със "Ф", не е със ми е "с", не е в един човек, а "у" един човек, ахмако :lol:

fNatiC
07-03-2007, 21:37
МАМКА МУ НАПРАВЕТЕ СИ ТЕМА ЗА ПРАВОСИ БЕ!!!!!!! 8 ПОСТА ОФТОПИК!!!! :evil: :evil: :smt013 Ебахти забутания форум!

07-04-2007, 06:40
Moje bi trqbva da pogovori6 s neq...tova mai e nai-dobroto re6enie
Hubavoto e, 4e ti pravi6 parvata kra4ka...ako e nekoi drug vaob6te nema da se seti!

Soy_tu_mujer
07-04-2007, 06:53
Purvo da kaja, 4e temata ti naistina e mnogo intetresna.
Vtoro mislq, 4e ot edna strana si prav, no ot druga ne.
Ne vsi4ki momi4eta sa takiva. Prosto vsi4ki sa razli4ni. Celta e da popadnesh na podhodq6tata.A tova momi4e, s koeto si bil ili prosto e nqmalo 4uvstva kum teb ili e imalo, no ne gi e pokazvala. Ima vsqkakvi momi4eta, vsqkakvi shte namerish.. celta e da popadnesh na tazi, koqto shte ti dopadne kato na4in na mislene, shte te RAZBIRA i PODKREPQ.
Neznam kakvo da ti kaja osven, 4e tova 4e si popadnal na nepodhodq6toto momi4e, koeto ne se e durjalo s teb kakto ti bi jelal, ne oznachava, 4e vsi4ki sa takiva. Tova e kakto pri mom4etata - mojesh da namerish nai-dobriq za teb, no ponqkoga i popadash na loshiq.

A ako iskash naistina pogovori s neq i i kaji.Moje i da se promeni.A ako neiskash da imash neshto ob6to s neq - nedei, nqma da ima smisal.

Zatova ti kazvam, 4e s vremeto shte razberesh kakuv e smisala na dumata "LUBOV". Ne burzai da tursish, zashtoto kato tursish lubovta nqma da q namerish.. ili dori da q namerish - nqma da se polu4i, taka kakto ti bi jelal.
Tq sama shte doide pri teb. I togava shte razberesh....

The Real Osiris
07-04-2007, 07:40
@fNatiC

ама просто не знаеш колко си прав в първия си пост! жените (повечето) станаха използвачки. гледат изгодата, от кой какво може да се "измуфти" - дали емоционално дали физически. работата е там че колкото повече се грижиш и ти пука, толкова по-безинтересен и скучен ставаш, а колкото повече се държиш гадно и студено печелиш повече внимание и ставаш търсен. аз не мога да се преструвам, за мен е удоволствие да се грижа за "нея" (въпреки че сега няма такава в живота ми), да я уважавам, да мога да й кажа всичко... но май стана така че жените повече си падат по тези които ги карат да се чувстваш нищожни и се държат гадно с тях. в момента около мен имам точно два такива примера. май е най-добре и ние да се държим точно както те искат - да ги игнорираме, да не ни интересуват тяхните нужди, емоционални състояния, терзания, проблеми и емоции.

nellllly
07-04-2007, 08:30
Ти казваш "момичетата търсят материалното", аз казвам примерно "момчетта търсят секса". Въпросът е "къде е любовта"..?1
Има изключения както за мъжете така и за жените.
много е глупаво да говориш за всички като едно цяло (дори тази метаморфоза с времето да оправдава казаното от теб). А нима броят на мъжете, търсещи (така да ги нарека) плътските удоволствия, от които пък добродушните и мили момичета не страдат?! Именно едното води до другото. Ти ще се грижиш за "нея", любовта обаче ще я отведе при друг, той пък ще я нарани... тя ще иска да се върне при теб и всичко ще е "ок", само дето тя иска да се предпази от болката, в следствие на което става "студена"...
И така умението да превръщаме болката в студенина и непокизъм, както и желание "да си го върнем", става все по-ценено от нас жените.

kalpazanka
07-04-2007, 18:58
fNATIC, знай, че двама души в една връзка се променят взаимно и без умисъл. Винаги има период на нагаждане на характери и се получава така, че единият е по-"студен", винаги има период, в който трябва да се убедиш, че отсрещният заслужава това, което ти правиш за него.
Но ако дадено момиче се държи меко казано отвратително с всички, това е вече до манталитет и прекалено високо самочувствие (а може да се дължи и на емоционална травма).