PDA

View Full Version : постинор дуо



momi4eto___
07-01-2007, 21:32
Хора знам , че има много теми за това , но аз държа да питам пак :( Четох като луда , но само се обърках повече . Значи с приятеля ми правихме секс в събота в 00:00 часа , без презерватив . Той твърди ,ч е е свърпил навън , но е само 99% сигурен . Може 99 да са много , но го има този 1% :( И затова много съм изплашена :( Понеже никога досега не ми се е налагало, не знаех за тези хапчета постинор дуо и сега разбрах :( Днес ще го вземем , но искам да питам просто ... Днес в 16:00 часа ще станат тези 72 часа :( Допста късно се сетихме , но :( Има и още нещо . Когато правихме секс , точно тогава цикъла ми свършваше , тоя ден . Имах няколко капки , но не издържахме ... Та въпросите са ми два . Може ли да се пият хапчетата при положение , че може и да не е свършил в мен ? и може ли да се пият при положение , че цикълат ми не беше свършил ? :( Моля ви отговорете ми на въпрсите :( и не ме нападайте ,че съм поредното глупаво момиче , което задава глупави въпроси :( Дано на никой не му се налага такова нещо , да прибягва до постинор дуо !!!

07-01-2007, 21:38
Постинор дуо вече няма, на пазара се предлага ескапел, който струва 28-35 лв зависи от аптеката. Но не мисля, че има смисъл да пиеш. Просто друг път не правете експерименти.

07-01-2007, 21:52
И двамата сме на 17 години и не ни се става родители все още :( Вече няма да го правим без презерватив , но :( Вече го направихме и сега ще се поболея от притеснение :(

mails_
07-01-2007, 21:58
Спокойно и аз често сам се самнявал дали сам сваршил ватре или вън но досега гафове е нямало ... ти си решаваш какво да правиш ...

07-01-2007, 22:02
Прочетох нещо , което ме отказа да пия това хапче :(


Това, което не знаем, е статистиката:
- 4 случая на извънматочна бременност след правилна употреба на Постинор, приети в софийска АГ болница в рамките на 1 седмица
- над 30% от постъпващите са заради Постинор, Примолут нор по схема и т.н.

В листовката извънматочната е спомената като дребна възможност, фактите показват, че е страничен ефект!

Физиологическите свойства на прогестините (синтетичните еквиваленти на женския хормон прогестерон) могат да обясят по-високият риск от ектопична (извънматочна) бременност
Нискодозираните орални контрацептиви, съдържащи само прогестин, са ефективен начин за предпазване от бременност, но в случай на гаф вероятността от извънматочна бременност е много по-голяма от тази при останалите методи за контрацепция. Едно възможно обясняние за това е, че прогестеронът оказва влияние върху функционирането на фалопиевите тръби като намалява еластичността и по този начин намаляват способността им да изтласкват към матката оплодената яйцеклетка. По същия начин извънматочна бременност може да се получи и при след употреба на хапчета за спешна контрацепция, съдържащи само прогестин (каквито са Постинор/Ескател).

Считайки това, че levonorgestrel-ът (активната съставка на Постинор/Ескапел; прогестин по своята същност) оказва влияние върху свиването/съкращаването на мускула, това че хапчета за спешна контрацепция, съдържащи само прогестин, увеличат вероятността от извънматочна бременност е биологично обосновано и правдоподобно.

Имайте го предвид!

И да спомена на тийнейджърите, че този вид бременност е много опасен, не само е задължителен аборта, но ако не се хване навреме и ако бременността е в тръбите може да се стигне до спукване и много големи поразии, да не споменаваме и за ..смърт. Затова момичета, недейте да разчитате много на този вид контрацепция. Тя е ВРЕДНА и ОПАСНА.



Ох , mails_ , много силно се надявам да е така и при нас :(
Каквото е писано - това :(

shadow4e
07-01-2007, 22:15
Аз бях госта. Не знам дали ме разбра, но вече Постинор дуо не се внася в България от около 2 месеца, а само Ескапел. Цената е тройно по-висока /30-тина лв/, но пък казват, че страничните ефекти били по-малко.

Моят опит : Пих Постинор преди година и половина-2 и нещата излезнаха извън контрол. 2 месеца всичко беше народе, но поле имах менструация 25 дена! Това е много време, в което да тече кръв... Бях на косъм от анемия и та пих лекарства и се пооправих, после имаше и други усложнения.
Както и да е пих го, защото се скъса презервативът и е свършил в мен съответно.

Мина се време и се е случвало да го направим без да се пазим, но последният път ме хвана толкова страх и мен и пирятелят ми, той не беше спал няколко дена и изглеждахме и се чувствахме ужасно, а ми закъсня и 14 дена . Бях направила тест, но... докато не ми дойде...


Сама си прецени какво да правиш, но аз лично не бих пила, но пиеш ли после ще си спокойна и ще изкараш хубав месец, защото при теб остава доста време.