PDA

View Full Version : Проблем с ухото, помощ



Michael_forever
07-02-2007, 07:06
Преди 3 дена ме заболя гърлото и следователно ушите. Лявото ми ухо заглъхна. После пих 2 дена Бисептол и гърлото ми мина, но ухото ми стой заглъхнало, кво да правя? как да го оправя

krisi_pisi
07-02-2007, 07:19
qvno ne si se izlekuval/a napylno oshte ako ne ti mine do 1 sedmica otidi na lekar da ti dadyt lekarstva :)

07-02-2007, 07:29
qvno ne si se izlekuval/a napylno oshte ako ne ti mine do 1 sedmica otidi na lekar da ti dadyt lekarstva :)
хм чак 1 седмица, мислех че ще ми мине по бързо

hmm..
07-02-2007, 08:01
nqma kakvo pove4e da 4aka6 otidi na lekar 6toto ako ti sam ne si pomogne6 i nie tuka ot foruma ne mojem da ti pomognem

A_JoLiE
07-02-2007, 08:07
Idi na lekar- U6i, nos, gurlo. Na mene mi izpisaha nekfo kafqvo lekarstvo, koeto go zabarkvali v aptekite. Imah sinuzit i zaglahnalo lqvo uho, a sega imam rqdko otoci v nosa a u6ite mi sa tip-top!

DrSmurph
07-02-2007, 17:34
Очевидно е, че не си излекувал нещото което си почнал да лекуваш! Само за Ваша информация ще спомена че препарата БИСЕПТОЛ се взима по строго определена схема, която ако е предписана от лекат а и от производител е 2х2 хапчета в продължение на 10 дни. Друга схема при него НЕ ДЕЙСТВА!!!! Но самолечение с този препарат може да докара хронифицирали инфекции!!!!!

Huk40
07-02-2007, 22:09
Лично аз имам доста проблеми с ушите.Правиха ми парацентеза и прочие,и прочие.Та наскоро ми заглъхна и си самоназначих Бисептол,като могат да се ползват и други антивирусни препарати(лекуващи най-често E.coli),инфекцията премина за около 4-5 дни.
Съветвам те да утидеш на уши-нос-гърло,може и да ти направят парацентеза(което всъщност е добре),но знай,че след 2-3 път когато отидеш на преглед ще ти кажат ,че не си много добре и ще поискат да те пратят в болница за 5 до 10 дни(само заради клиничните пътеки).В такъв случаиси купи Клацид SR (всъщност ако си на над 10).Това са 5 таблети със забавено освобождение на цена над 25 лв.Това е най-добрия антибиетоик.Пие се по едно всеки ден в продължение на 5 дни.На 6-тия ден ще си излекуван. :)


Поздрави:Николай



ПП:От сега(7-ми за 8-ми клас уча за доктор)

chaos_
10-07-2007, 21:11
Лично аз имам доста проблеми с ушите.Правиха ми парацентеза и прочие,и прочие.Та наскоро ми заглъхна и си самоназначих Бисептол,като могат да се ползват и други антивирусни препарати(лекуващи най-често E.coli),инфекцията премина за около 4-5 дни.
Съветвам те да утидеш на уши-нос-гърло,може и да ти направят парацентеза(което всъщност е добре),но знай,че след 2-3 път когато отидеш на преглед ще ти кажат ,че не си много добре и ще поискат да те пратят в болница за 5 до 10 дни(само заради клиничните пътеки).В такъв случаиси купи Клацид SR (всъщност ако си на над 10).Това са 5 таблети със забавено освобождение на цена над 25 лв.Това е най-добрия антибиетоик.Пие се по едно всеки ден в продължение на 5 дни.На 6-тия ден ще си излекуван. :)


Поздрави:Николай



ПП:От сега(7-ми за 8-ми клас уча за доктор)

Ей голям лекар се извъди.Иначе на мен ушите са ми болна тема,по сведения на моя лекар съм си спуквала тъпанчето на едното ухо над 8 пъти /0.о/ .На мен ми предписваха едни зелени капки за уши или бисептол,ноти препоръчвам да не пиеш антибиотици.

mishaaa
10-09-2007, 12:35
Отиди при лекар специалист на УНГ (уши нос гърло),той трябва да ти помогне,а ако те мързи,споко ще ти мине.Надали някой не е боледувал,да го е боляло гърлото и поне един път да не е имал проблем с ухото :)

Sunrisee
10-10-2007, 19:14
Преди 3 дена ме заболя гърлото и следователно ушите. Лявото ми ухо заглъхна. После пих 2 дена Бисептол и гърлото ми мина, но ухото ми стой заглъхнало, кво да правя? как да го оправя I az go imah syshtiq problem za jalost.Lekarq mi izpisa nqkakvi kapki za ushi Berlicetin Ohrentropfen,nemski sa,efikasni sa,ama ti idi pri lekar-ushi,nos,gyrlo.Ne chakai nqkoi da doide na vratata ti i da ti predloji pomosht:)

foreverr
10-10-2007, 19:35
qvno ne si se izlekuval/a napylno oshte ako ne ti mine do 1 sedmica otidi na lekar da ti dadyt lekarstva :)

killer34
01-22-2011, 08:52
По-добре отиди на лекар.
А парацентезата е много гадно нещо.На мен като малък са ми правили и е ужасно.От тогава с триста зора се навивам да отида при специалист по УНГ.

kalpazanka
01-22-2011, 08:55
СТАРА тема.
killer34, дано авторът не разчита ТОЧНО на твоя съвет.