PDA

View Full Version : aparatche za zybi



charovnata_
07-02-2007, 10:27
da vi popitam znachi sega shte mi slagat aparatche na zybite svalqshto se i da popitam dali mn boli i kakva e tochno procedurata pri slaganeto znam che pri vsqka zahapka e razlichno no gore dolu ako ste nosili kak e bilo i kakvo tochno se pravi PLS ako ne mojete ne pishete v temata prazni prikazki

Reed
07-02-2007, 10:32
Кое да боли?Няма такова нещо,поне при мен.Първата седмица няма да ти бъде много приятно,но се свиква.Доста се фъфли,ама постепеноо ще свикнеш.Слагане?Ъм,нещо не те разбрах.../мойто ми го слагаха 2ри клас и за тва не помна много/Значи зимат ти проба с едно,което ти го мажат по неп/бцето и е некво с вкус на дъвка.И седиш така малко и така ти зимат проба.Иначе после ходиш веднъж на 2 месеца/поне при мене така беше/на преглед и зъболекарятти го затяга...
ако не си питала за това,кажи,че нещо май не те разбрах много :-)

krisi_pisi
07-02-2007, 10:33
Ami predi da ti go slojat ti vzimat otlivka(lekarska pasta neshto kato gips i ti go vadqt posle ne e strashno i ne boli izobshto :) ) na usnata kuhina za da ti napravqt maket na ustata sys zybite posle po toq maket ti pravqt shinite (teq aparatcheta) posle ti kazvat idvai kraq na vseki mesec da ti stqgam aparat4eto i ti hodish i tova e nishto strashno ne e i ne boli samo otnachalo shte ti pravi malko rani po nepceto ili vencite no se svikva i se qde i spi s tqh (toest svalqsh gi samo kogato si miesh zybite :) ) pyrvite 2/3 sedmici fyflish i pliuesh ama da ne ti puka posle se svikva i ti se opravq govora :) i tova ne boli i ne e bolka za umirane ;) i az gi imam ot 5 godini :-D ujas ama kvo da se pravi :P

Reed
07-02-2007, 11:00
Тва с яденето е много гадно. :| .На мен лично ми беше ужасно да ям с тях :roll:

shadow4e
07-02-2007, 11:22
Правенето не боли въобще, а и е готино на вкус :) Боли първите пъти при носене. В смисъл, ако седиш 1 час и после като я махнеш леко понаболяват предните зъби или е по-скоро дразнене... Малко е гадно докато свикнеш. При първата ми шина беше егати ужаса :) Стоях пред часовника по 10 секунд и я махах :lol: Бях втори клас :) Но това са дребни неща. Много съм им благодарна на ортодонтите, сега зъбите ми са много хубави и то от доста време вече.

charovnata_
07-02-2007, 11:54
aha misi mn na men veche mi vzeha otlivka li tam kakvo se kazva na zubite t.e. imam gispova otlivka i sled 1 sedmica trqbva da ida d ali mi slojat aparatcheto i se mn chudeh dali shte boli pri slaganeto mu na zubite

Reed
07-02-2007, 11:55
Не е за умиране,спокс...Че и да те боли,поне зъбите ти после ще са хубави. (: аз се измъчих 3 години с тва чудо

charovnata_
07-02-2007, 13:24
am kak tochno go lsagat v smilsa to e gotovo a te go slagat i go zatqgat ili v procesa na rabota gi sglobqvat apratcheto ili kak po tochno e samo proces nna slagane ppilqt li zybkite Sorry che malko tyypichki vyprsi zadavam no prosot sega chak osyznavam che shte mi slagat a az nishto nz i iskam da naucha za da sym podgotvena ako naistina boli psihicheski da sum nastroena

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-02-2007, 16:21
mii az sum smenila v interes na istinata 4 aparat4eta :lol: kato proteza e :D tai de.. pravqt ti go .. ima nqkfi jeleza po nego i ti go slagat v ustata.. purvona4alno mislq 4e sedish s nego taka .. 2 sedmici za da sviknesh s nego i ve4e po4vat da go zatqgat.. malko fuflish v na4aloto :lol: no ne boli men pone ne me bolq.. samo deto mn`si razranqvah ustnite na jelezata #-o edva li ne si gi zaka4ah na ednoto jelqzce i q durpah da visi .. :D ta eto taka ve4e boli :) ina4e nishto strashno.........

charovnata_
07-02-2007, 16:44
a[N]D[i]T[k]a]mii az sum smenila v interes na istinata 4 aparat4eta :lol: kato proteza e :D tai de.. pravqt ti go .. ima nqkfi jeleza po nego i ti go slagat v ustata.. purvona4alno mislq 4e sedish s nego taka .. 2 sedmici za da sviknesh s nego i ve4e po4vat da go zatqgat.. malko fuflish v na4aloto :lol: no ne boli men pone ne me bolq.. samo deto mn`si razranqvah ustnite na jelezata #-o edva li ne si gi zaka4ah na ednoto jelqzce i q durpah da visi .. :D ta eto taka ve4e boli :) ina4e nishto strashno......... IZVINQVAI NO NE TE RAZBRAH ZA RAZRANQVANETO BI LI MI OBQSNILA PAK

rali4ka91
07-02-2007, 17:01
Боже, аз като нодех апаратче преди 4 години беше различно...не беше от тези металните.Приличаше на това което си слагат боксьорите, но вътре с правилна отливка на зъбите ми(т.е. как трябва да стоят попринцип).Трябваше да го нося по 4 часа дневно(само когато си бях у дома ест.) и да спя с него през нощта.+ това тоя вид апаратчета се носят по кратко време - аз мойто го носих 4 месеца ;)

moon_flower
07-02-2007, 17:23
Имах преди две години,но го метнах от един лифт...
Сега съм без и ми е супер
А по темата:Не,не боли никак.Просто като ги слагаш ги буташ към зъбите,а като ги махаш(поне аз така правех)хващаш отгоре желязото и ги дърпаш.С времето ще се науиш.Аз можех да си ги махам само с език...много ме кефеше тва. :-D
Но поне първата седмица малко ще ти е некомфортно,ще те болят зъбите и ще фъфлиш,но минава.Аз ги носех само през ноща...

charovnata_
07-02-2007, 18:06
pone se uspokoih che nqma da boli mn az svalqne i slagane az shte si se naucha xaxa

find_m3
07-03-2007, 11:56
Абе не винаги е безболезнено ако го носиш неопостоянно като мене и го сваляш като ти падне или "забравяш" да го сложиш преди сън после не можеш да говориш като го сложиш цепия яко.Не те съветвам да гледаш несериозно на него.Аз много съжалявам че го махнах след 1 година нон стоп и една година на произвола на съдбата :lol: са са си ми криви зъбите и направо откачам като си ги видя ](*,) кофти е по-добре си го носи защото после става лошо дори и да не осъзнаваш.Децата трудно приемат за истина това което им се говори /знам го от личен опит дори и сега не вярвам на майка ми за някои неща но съм сигурна че е така както ми го казва...жалко че съм такъв инат..../

charovnata_
07-03-2007, 20:13
hm ami smqtam da se otnasqm po seriozno kym tova mmm loshoto e chei az sym inat i nz veche kakvo da ochakvam ot sebe si