PDA

View Full Version : слънцезащитен фактор ?



lubopitniqqqq
07-02-2007, 13:30
Значи имам 1 въпрос други ден ще ходя на басейнче ... обаче проблема ми е 4е нз какъв слънцезащитен фактор да си взема попринцип съм с по светла кожа и искам да по тъмнея ..... кой фактор трябва да си взема и на каква марка за да не изгоря и да почернея по бързо ?

1N_l0v3_Pr1nCeSsS
07-02-2007, 13:31
zemi si maslo sys faktor nai mn 12 ako ti e super bqla i 4uvstvitelna kojata ako ne si zemi 6 SPF.hahah az iskam da ne po4ernqvam i izpolzvam 50 SPF na avon :lol:

charovnata_
07-02-2007, 13:33
za po dobre zaashtita si vzimash s po golqm faktor i nai dobre detskite ako ti e chustvitelna kojata

1N_l0v3_Pr1nCeSsS
07-02-2007, 13:34
za po dobre zaashtita si vzimash s po golqm faktor i nai dobre detskite ako ti e chustvitelna kojatae da kolkoto po-golqm faktora tolkoz po-malka veroqtnost da po4ernee... :roll:

charovnata_
07-02-2007, 13:42
za po dobre zaashtita si vzimash s po golqm faktor i nai dobre detskite ako ti e chustvitelna kojatae da kolkoto po-golqm faktora tolkoz po-malka veroqtnost da po4ernee... :roll: da taka e no vse pak ako tova e 1-viq put kogato hodi na plaj po dobre e da ne sedi mn na slunce i ako puk sedi da izpolzva po golqm faktor za da ne izgori i posle da pocne da se beli

ProstoAz
07-02-2007, 13:56
Ами, то и с 12-ти фактор няма да почернее, а ще почерВенее!
По-висок ти трябва.

07-02-2007, 14:53
Ами, то и с 12-ти фактор няма да почернее, а ще почерВенее!
По-висок ти трябва.
ем 25ти - 30 ти дали ще ми свърши работа да не почервенея а да почернея ?

ProstoAz
07-02-2007, 14:55
Да, но няма да е от веднъж. :wink:

07-02-2007, 14:58
Да, но няма да е от веднъж. :wink: Е разбирасе ;) мерси мн а би ли ми препоръчала на коя марка да си взема на ейвън или .. ?

sWeEt_SeEd
07-02-2007, 15:38
Ами и приятелят ми е със много светла кожа и миналата година го мазах с 15 фактор , на PIZ BUIN, щото ми го бяха препоръчали(скъпичко е, но е мн добро) и не почервеня, почна да чернее постепенно, просто се мажи редовно, при всяко излизане от водата почти и всичко ше е ок .Но както каза ^npocTo^a3^f^ да не е по малко от 20, може би...де да знам, индивидуално е.
Ся ше ви разкажа един случай, миналата година идват някфи рускини на плажа, ама хииипер бели, като сиренце, те са си такива де. Лягат да се пекат, при което вадят някфа бутилка, пълна с нещо суупер мазно-на олио приличаше.Почват да се мажат, мажат, флякат, умазват, размазват...аз гледам ей така- :smt103 ...нечовечко.Помислих си,че ше се пекнат като яйчица на очи...пържиха се цяяял ден без никфа сянка...сърцето ме болеше като ги гледам...кофти....след два дни обаче...кфо станаа....тия трите цъфват на плажа некфи черни , копелеее...ужас...без никфи следи от изгаряне...как стана не знам :smt017

Естествено ти НЕ го прави това !!! :mrgreen:

07-02-2007, 16:08
Ами и приятелят ми е със много светла кожа и миналата година го мазах с 15 фактор , на PIZ BUIN, щото ми го бяха препоръчали(скъпичко е, но е мн добро) и не почервеня, почна да чернее постепенно, просто се мажи редовно, при всяко излизане от водата почти и всичко ше е ок .Но както каза ^npocTo^a3^f^ да не е по малко от 20, може би...де да знам, индивидуално е.
Ся ше ви разкажа един случай, миналата година идват някфи рускини на плажа, ама хииипер бели, като сиренце, те са си такива де. Лягат да се пекат, при което вадят някфа бутилка, пълна с нещо суупер мазно-на олио приличаше.Почват да се мажат, мажат, флякат, умазват, размазват...аз гледам ей така- :smt103 ...нечовечко.Помислих си,че ше се пекнат като яйчица на очи...пържиха се цяяял ден без никфа сянка...сърцето ме болеше като ги гледам...кофти....след два дни обаче...кфо станаа....тия трите цъфват на плажа некфи черни , копелеее...ужас...без никфи следи от изгаряне...как стана не знам :smt017

Естествено ти НЕ го прави това !!! :mrgreen:

Ок мерси

rali4ka91
07-02-2007, 17:20
Хубав тен се придобива постепенно.Аз съм със снежнобяла кожа и въпреки това не използвам нито 50, нито 30 нито 20 фактор :smt013 Напълно безсмислено.За първите няколко пъти, в които отиваш на плаж използвай 15 SPF най-много!!!Най-добре е между 12 и 15.От по нисък рискуваш да изгориш много лошо, а от по висок да не придобиеш никакъв тен.Другото което е - не трябва постоянно да си изложена на слънце - редуваи сянката със слънцето.Не очакваи светкавичен резултат след първото ходене.Можеш да станеш черна бързо ако отидеш и изгориш - после кожата ще потъмнее доста, но все пак си мсиля че се стремиш към дълготраен тен, а не след 3-4 ден да се обелиш. Вече когато придобиеш малко кафеникаф загар намали фактора - 7 е достатъчно.След като си ходила вече достатъчно време на плаж - да речем 10тина дни можеш вече да използваш олио.Обикновено са със SPF 2 и служат за по бързо почерняване.Е... това е всичко ;)
P.S. Ааа и не забравяй преди да почнеш да ходиш на плаж да си ексфолираш кожата перфектно ;)

07-02-2007, 17:44
Хубав тен се придобива постепенно.Аз съм със снежнобяла кожа и въпреки това не използвам нито 50, нито 30 нито 20 фактор :smt013 Напълно безсмислено.За първите няколко пъти, в които отиваш на плаж използвай 15 SPF най-много!!!Най-добре е между 12 и 15.От по нисък рискуваш да изгориш много лошо, а от по висок да не придобиеш никакъв тен.Другото което е - не трябва постоянно да си изложена на слънце - редуваи сянката със слънцето.Не очакваи светкавичен резултат след първото ходене.Можеш да станеш черна бързо ако отидеш и изгориш - после кожата ще потъмнее доста, но все пак си мсиля че се стремиш към дълготраен тен, а не след 3-4 ден да се обелиш. Вече когато придобиеш малко кафеникаф загар намали фактора - 7 е достатъчно.След като си ходила вече достатъчно време на плаж - да речем 10тина дни можеш вече да използваш олио.Обикновено са със SPF 2 и служат за по бързо почерняване.Е... това е всичко ;)
P.S. Ааа и не забравяй преди да почнеш да ходиш на плаж да си ексфолираш кожата перфектно ;)

Значи да започна с 15ти фактор и постепенно да го намалявам така ли ?

07-02-2007, 20:46
Хубав тен се придобива постепенно.Аз съм със снежнобяла кожа и въпреки това не използвам нито 50, нито 30 нито 20 фактор :smt013 Напълно безсмислено.За първите няколко пъти, в които отиваш на плаж използвай 15 SPF най-много!!!Най-добре е между 12 и 15.От по нисък рискуваш да изгориш много лошо, а от по висок да не придобиеш никакъв тен.Другото което е - не трябва постоянно да си изложена на слънце - редуваи сянката със слънцето.Не очакваи светкавичен резултат след първото ходене.Можеш да станеш черна бързо ако отидеш и изгориш - после кожата ще потъмнее доста, но все пак си мсиля че се стремиш към дълготраен тен, а не след 3-4 ден да се обелиш. Вече когато придобиеш малко кафеникаф загар намали фактора - 7 е достатъчно.След като си ходила вече достатъчно време на плаж - да речем 10тина дни можеш вече да използваш олио.Обикновено са със SPF 2 и служат за по бързо почерняване.Е... това е всичко ;)
P.S. Ааа и не забравяй преди да почнеш да ходиш на плаж да си ексфолираш кожата перфектно ;)

Значи да започна с 15ти фактор и постепенно да го намалявам така ли ?
Да, така е най-добре, ако искаш хубав тен :)

rali4ka91
07-02-2007, 20:48
Това отгоре бях аз :oops:
А относно марката... няма значение дали ще си вземеш от 5 или от 25 лв.(все пак не си купувай такива от по 2 лв.) Но иначе като цяло ползвала съм всякакви млека - и евтини и скъпи и смяам че ментета в тая област няма-всички предпазват.Вече ти си решаваш какво можеш да си позволиш.И да добавя че не е зле да си вземеш спрей или лосион за след слънце- много е полезно и тена става по-хубав, също така успокоява кожата ;))

07-03-2007, 08:56
Това отгоре бях аз :oops:
А относно марката... няма значение дали ще си вземеш от 5 или от 25 лв.(все пак не си купувай такива от по 2 лв.) Но иначе като цяло ползвала съм всякакви млека - и евтини и скъпи и смяам че ментета в тая област няма-всички предпазват.Вече ти си решаваш какво можеш да си позволиш.И да добавя че не е зле да си вземеш спрей или лосион за след слънце- много е полезно и тена става по-хубав, също така успокоява кожата ;))

Мерси много , иначе какъв спрей или лосион би ми препоръчала за след слънце и колко горе доло струва ?

rali4ka91
07-03-2007, 09:21
Ами миналата година за след слънце използвах ето това на Елеа:
http://www.brc.ru/fotos/picture2714.jpg
За цената обаче не съм сигурна :oops: Мисля че е около 6 лв.
По миналата година пък имах едно дето миришеше на цитрус и пак не беше скъпо.Просто влез в някоя парфюмерия и си избери :)
Аз не съм почитателка на спрейчетата, но ако на теб ти хареса вземи си :)))
P.S. И това за след слънце аз си го държа в хладилника, после е много готино като ти е прегряла кожата от слънцето да се намажеш с нещо студено :smt026

ProstoAz
07-03-2007, 11:43
Аз ти препоръчвам слънцезащитния лосион на Nivea 20 фактор (15-16лв.) или на Eveline 30 фактор (7-8лв.).

С раличка никак не съм съгласна - моята кожа хич не е от най-светлите, а за 4 часа на плажа (от 11ч. до 13ч. и от 16ч. до 18ч. - т.е. избегнах най-жаркото слънце между 14ч. и 16ч.), със слънзецащитен лосион 16 фактор изгорях и то доста! Особено отзад почервенях като домат! :x

Така че...бързото поверняване не си е работа. Трябва да се започне с висок фактор и след това постепенно да се минава на по-нисък, иначе изгарянето не ти мърда.

ПП. За след плаж можеш или да си вземеш специален лосион (мисля, че на Nivea имаше един много хубав), или да си се мажеш с обикновен овлажняващ лосион за тяло, или бебешко олио (на Johnson's baby лавандулата е много хубава), както правя аз. :wink: