PDA

View Full Version : Джаз



Mo6no3
07-02-2007, 18:44
Бихте ли препоръчали хубави джаз изпълнители. Попринцип предпочитам по-леките работи, защото по-задълбочените изобщо не ги разбирам. Но ще е хубаво да дадете всичко, което е хубаво. Ще съм ви благодарен. :D

young_rich_famous
07-03-2007, 08:20
По принцип джаз рядко слушам, но бих ти препоръчал това което слушат майка ми и баща ми, наистина е качествено : Ал Жеро, Били Холидей, Бен Танкард, Луис Армстронг, Чарли Паркър, Рей Чарлз, Гери Бъртън, Ела Финджералд, Франк Синатра ... все качествени неща.

Надявам се да ти допаднат :smt006

Jeuelle
07-03-2007, 16:12
Йълдъз Ибрахимова

Незнам как се пише първото и име , затова моля да ме извините ако има грешка....

Mo6no3
07-03-2007, 20:55
Благодаря. Те първа ще слушам изпълнителите и по-късно ще коментирам. За съжаление много малко хора слушат тая музика, особено във форума. Мислех си, че ще има повече коментари. Ама явно е по-на мода да се правиш на слушащ класическа музика.

Fallen Leaf
07-03-2007, 20:59
По принцип джаз рядко слушам, но бих ти препоръчал това което слушат майка ми и баща ми, наистина е качествено : Ал Жеро, Били Холидей, Бен Танкард, Луис Армстронг, Чарли Паркър, Рей Чарлз, Гери Бъртън, Ела Финджералд, Франк Синатра ... все качествени неща.

Надявам се да ти допаднат :smt006

А Луис заедно с Елла Фицджералд вече е направо неземно. :)
"The Nearness Of You" <--- :smt007

Mo6no3
07-03-2007, 21:15
Ама аз слушам по-леки и лесни неща и страшно малко все още (4-5 изпълнителя), но някои неща ме хванаха и ми харесаха страшно много и затова търся разни работи.

young_rich_famous
07-04-2007, 06:36
По принцип джаз рядко слушам, но бих ти препоръчал това което слушат майка ми и баща ми, наистина е качествено : Ал Жеро, Били Холидей, Бен Танкард, Луис Армстронг, Чарли Паркър, Рей Чарлз, Гери Бъртън, Ела Финджералд, Франк Синатра ... все качествени неща.

Надявам се да ти допаднат :smt006

А Луис заедно с Елла Фицджералд вече е направо неземно. :)
"The Nearness Of You" <--- :smt007

Прав/а си ... песента е нещо наистина уникално ... майка има всички златни албуми на Луис и знам за какво става дума ... Усещам, че се разтапяш :wink: :smt007

midnight...
07-04-2007, 07:07
тъкмо слушам съмъртайм на елла фитцджералд и луис армстронг
но ще ти препоръчам Nat King Cole, Paul Whiteman, Dizzy Gillespie, Buddy Bolden и разбира се Ella Fitzgerald!
аз лично предпочитам повече соул, и ти го препоръчвам. надявам се да съм помогнала :wink:

Mo6no3
07-04-2007, 19:37
А има ли други джаз повлияни изпълнители в България освен Йълдъз Ибрахимова, Тодор Колев и Белослава? :D

Jeuelle
07-04-2007, 21:04
А има ли други джаз повлияни изпълнители в България освен Йълдъз Ибрахимова, Тодор Колев и Белослава? :D
ДААААААААААААААААААА!

Вили и Хилда Казасян!