PDA

View Full Version : Логическа задача



DisturbinThePeace
07-02-2007, 21:59
ей са се сетих за една задача ама не знам точно как беше !
начи имаш 3 кани с вода една май е 5 литра другата 2 и 1 и трябва да в едната да станат 6 в другата 3 или май не беше така ? моля ви ако някой я знае да казва щото скоро бях играл и такава игра ама нз в кой сайт ако може и нея да ми дадете :wink:

thefreak
07-02-2007, 22:12
Ако имаме съдове от 5 литра и 3 литра, как да получим 4 литра вода във съда от 5 литра. Разполагаме с безкрайно количество вода.
Отговора утре вечер ^_^

Shadow_Walker
07-02-2007, 22:19
Ако имаме съдове от 5 литра и 3 литра, как да получим 4 литра вода във съда от 5 литра. Разполагаме с безкрайно количество вода.
Отговора утре вечер ^_^
Гледайте умирай трудно 3 :-D

faster_pr
07-02-2007, 22:27
сипваме вода в петлитровия съд и след това преливаме в трилитровия и остават 2 литра в петлитровия
изливаме трилитровия и преливаме 2-та литра от петлитровия в трилитровия
напълваме петлитровия догоре и след това от петлитровия сипваме в трилитровия докато се напълни и следва че трилитровия е пълен а в петлитровия има 4 литра вода

такива задачи се решават в четвърти клас

thefreak
07-02-2007, 22:35
сипваме вода в петлитровия съд и след това преливаме в трилитровия и остават 2 литра в петлитровия
изливаме трилитровия и преливаме 2-та литра от петлитровия в трилитровия
напълваме петлитровия догоре и след това от петлитровия сипваме в трилитровия докато се напълни и следва че трилитровия е пълен а в петлитровия има 4 литра вода

такива задачи се решават в четвърти клас
Има и още един начин. Можете ли да се сетите за него ?

faster_pr
07-02-2007, 22:42
по-дълъг е но пак става

сипваме в трилитровия и от него в петлитровия и пак напълваме трилитровия и от него сипваме в петлитровия токато го напълним и изливаме петлитровия и имаме 1 литър в трилитровия
сипваме го тоя 1 литър в петлитровия, пълним трилитровия и го изливаме в петлитровия и пак имаме 4 литра в петлитровия