PDA

View Full Version : Help!



zzZzz
07-03-2007, 06:03
Здравейте :) Искам да пусна една теми4ка...Оф,казвам го направо:имам един приятел наркоман,ако може така да се наре4е,щото друса с амфети и то от доста време...4етох до сега мненията,дали има абстиненция или не...Явно при всеки е разли4но,защото аз съм го виждала в такова състояние...Не е приятна гледка :( Ве4е запо4на да говори за това как иска да ги спре,оба4е дилъра постоянно му звъни и го зарибява-един път отстъпка,друг път 4ерпи и глупости разни...Не мога да го гледам така,искам да му помогна,оба4е не знам как :( :( Някой може ли да ме посъветва какво да правя,защото ако тва го кажа на наште... Моля,поне някой да отговори! :)

...,,
07-03-2007, 07:07
Дилара - на полицията, твойто приятелче в болницата.

KiLLeR_InSTiNkT
07-03-2007, 08:24
Най-доброто решение за приятеля ти би било да не се поддава на офертите на дилъра щом иска да ги спре. Да не се вижда изобщо с него и да не се чуват. Поговорете за това, знам, че изкушението е голямо, но нека се опита да спре всякакъв контакт с него.

07-03-2007, 08:39
Хората доста подценяват амфетите....На мен ми трябваше изключително време да ги откажа...Ако толкова го зарибява/бих искала някой ден да се запозная с дилър който ще ме черпи :twisted: :twisted: /по-добре се обади на полицията кажи "в блок еди кой си ала-бала етаж има дилър и доставя на близък приятел моля да остане анонимно"/Ако не стане,будаш пари и става...Сам не може да ги откаже,трябва да има някой до него..А като ти дават безплатно амфети няма как да откажеш.Аз спрях да ходя на партита 6 месеца,за да не друсам.

IlLuSi0nS`
07-03-2007, 10:05
хахахах дилъра го черпел хаха ебати дилъра.. както и да е.. щом иска да спре от него си зависи.. ако има воля ще спре.. ако не - никой нищо не може да направи вместо него.. пък като се замисля аз откога ги спирам.. пфу трудна работа.. и пак шмъркам поне 2 пъти в седмицата, ама поне не съм като преди.. та така, трудно е дори и да искаш.. още повече ако покрай тебе постоянно има.. ама поне да намали, да не е всеки ден, ам ей така ако има парти един път в седмицата.. и после на афтъра да не си зима пак ами да се напушва.. дааа, мн ганжа помага.. та тфа от опит.. ае успех..

07-03-2007, 10:26
ох...да на афтъра е много трудно да не друсаш...Преставяш ли си,аз не ходих на партита близо 6 месеца,и си казах "ще ги спра" и ги спрях...и а ми трябваше настройката още 6 месеца..Иначе този дилър си е доста на минус като черпи...То при амфетите волята не е достатъчно :| :|

07-03-2007, 10:29
ох...да на афтъра е много трудно да не друсаш...Преставяш ли си,аз не ходих на партита близо 6 месеца,и си казах "ще ги спра" и ги спрях...и а ми трябваше настройката още 6 месеца..Иначе този дилър си е доста на минус като черпи...То при амфетите волята не е достатъчно :| :|
same...И..все пак не можах да ги спра...няма значение де вече съм по-добре ограничавам само на техно партита...А коза наистина много помага,кажи му да пуши много и му обясни,че ще се превърне като изпържена скара ако друса.

meaning
07-03-2007, 10:40
Супер кофти е наистина...Аз още не съм напълно осъзнала,че трябва да ги спра..И си ги спирам сигурно вече 2ра година...Правете си почивки..помагат :] :] после като отидеш на парти,особенно ти се ослажда

Seducti0n
07-03-2007, 11:14
Миличка,това малко несериозно ми звучи.Иска да спре да друса,а същевремено се поддава,когато някой му пусне на аванта или с отстъпка.По-добре поговори с въпросното момче.Ако,той наистина има желанието и воята да спре,ще го напарви сам.Ти няма как да му помогнеш,освен чрез моралната си подкрепа.И запомни едно нещо,никога не го обвинявай,за това,че друса.Просто,ако наистина държиш на него му покажи това,ако той е силен,сам ще се откаже,ти няма как да го спреш. :wink:

IlLuSi0nS`
07-03-2007, 14:50
именно.. всички подценяват супер мн амфетките.. и да, в началото (първите десетина месеца за мен) наистина ти е супер яко да друсаш всеки ден.. мислиш си, че няма закачане, защото всички покрай тебе го правят и решаваш, че щом те го правят и не се закачат (така поне си мислят и те) значи и ти няма да се закачиш.. но после идва един момент, в който се осъзнаваш (обикновено това става, когато вече не те хваща както преди).. разбираш, че работата не отива на добре.. усещаш, че си се закачил.. а усещането е доста плашещо и дори понякога съм се ужасявала от мисълта "трябва да се надрусам, само сега и после спирам, за последно ще е" и така до утре, когато пак си казваш същото.. ужасяващо е, когато се осъзнаеш.. но важното е да го осъзнаеш, защото много мои приятели не са го осъзнали все още, но насила не става - всеки трябва да го проумее сам.. затова стигнах до извода, че не моге да продължавам така.. усещах, че мозъка ми наистина се преебава.. и реших: "ще ги спра!".. и наистина ги спрях напълно за почти месец.. но после имаше едно парти и не издържах.. но дори и след това не започнах пак всеки ден, преодолях някак си абстиненцията.. сега шмъркам 1 най-много 2 пъти в седмицата и то само ако има парти.. и ето, пак не успях да спра окончателно.. но и това ще стане с времето, защото вече знам, че по-хубаво от това да се напушиш няма!

П.П. това само и единствено моят личен опит.. естествено зависи от самия човек, но при мен се получи така.. казвам го, за да предпазя някой друг от ужасяващото усещане да се почувстваш закачен..

zzZzz
07-06-2007, 14:02
Благодаря :)