PDA

View Full Version : TEN!



Ju_Ji
07-03-2007, 16:04
Za ko si4ki iskat ten we!Mnogo e grozno-kat nekwi ciganki!Ko wa kefi da ste 4erni???Bqloto si e naj-krasiwo spored menee!

jyji
07-03-2007, 16:35
Za ko si4ki iskat ten we!Mnogo e grozno-kat nekwi ciganki!Ko wa kefi da ste 4erni???Bqloto si e naj-krasiwo spored menee!
eii ne stiga,4e si mi ada6/ka puk i za6titava6 moqta nevuzmojnost da hvana ten :-D

thefreak
07-03-2007, 16:40
Za ko si4ki iskat ten we!Mnogo e grozno-kat nekwi ciganki!Ko wa kefi da ste 4erni???Bqloto si e naj-krasiwo spored menee!
Известно ли ти е защо получаваш "тен" като седиш на слънце. Не бих казал..
Аз лично предпочитам да почернея отколко да имам рак на кожата, а ти ?

lookatme
07-03-2007, 16:51
права си ,че беличките сме си най-добре ...ама не защото ще приличаме на циганки а защото когато и да си искаме можем да станем по-тъмнички или обратното!пффф...реших и аз да се изпържа и сега и киселото мляко не ми помага с какво ли вече не се мажа ,ама все пак съм си жива...но мисълта ми е : Хора слънцето е опасно нещо,пазете се от него!

Cherlotte
07-03-2007, 17:31
Зависи за какъв тен става дума. thefreak е прав, че меланинът който се натрупва при продължително излагане на слънце е за да предпазва останалите части на тялото от вредните лъчи и всъщност си има предназначение. Но доста често и той не помага и хората пак заболяват от рак на кожата, така че внимавайте. А тенът според мен е хубав в нормални граници. Лично аз съм с много светла кожа - чак ми прозират вени и като цяло не се харесвам толкова бяла, затова смятам, че изглеждам по-добре малко по-тъмна. Не става дума за кой знае колко черно, но все пак доста по-тъмно от нормалния цвят на кожата ми. Пък и си е вярно, че ефектът е временен. :wink:

Keitii
07-03-2007, 17:38
Според мен е въпрос на лично предпочитание! Някои се харесват с тен,други без! Само тези които предпочитат да са "с тен" да внимават кога се излагат на слънце и да си набавят слънцезащитни мазила,масла и т.н. АЗ лично се харесвам с тен, но лек! Всеки си има лично предпочитание ;)

rali4ka91
07-04-2007, 21:46
На мен ми харесват мацки с шоколадов тен, много им се радвам....амааа УВИ аз не мога да придобия такъв.Бяла съм като пуканка и ставам в най-добрия случай като леко мургав човек, ама не и с тъмен тен :(:(:(

Adwokat
07-05-2007, 21:13
S ten e nai dobre..;]

Ice_Queen_
07-06-2007, 09:06
От гледна точка на мен - която съм почти снежанка с мноооооооооооооооооооогоо оооооо бяла кожа - мм да яко е ..до един момент.На мен лично в тоя сезон ми е яко шит,вс с тен,кефат се,само аз бяла като сняг..е дори аз тръгнах на солариум.Не мерси..бяла понякога да ....нон стоп ..не.

Слънчево момиче
07-06-2007, 09:43
На мен ми е естествено тъмна кожата,но не прекалено.За 5-7 дена придобивам красив тен,какъвто белокожите не могат и за 3 месеца.

Just_say_no
07-06-2007, 12:35
На мен ми е естествено тъмна кожата,но не прекалено.За 5-7 дена придобивам красив тен,какъвто белокожите не могат и за 3 месеца.

И аз съм така. Пък да не говорим, че имам възможност да отида да се попека когато си поискам, защото живея на 10 минути от морето. :smt016

{sweet4e}
07-06-2007, 13:10
Ох обожавам и аз шоколадовия тен.Хем ти дава самочувствие хем е мн мн яко.Аз съм си тъмничка и ако ида 3-4 пъти на плаж хващам хубав тен.Ама разбира се трябва да се пазим щото СЛЪНЦЕТО Е ОПАСНО!!!!

evil_lady_in_black
07-06-2007, 20:38
Хубав е умерен шоколадов тен . А този от тен кабините е гаден оранжев и отвратителен.

[Lucifer]
07-06-2007, 20:52
bahti tupata tema tva si e do vkys ama predpolagam 4e pove4eto hora haresvat tena :) men puk mn me kefi .... po dobre super ciganski ten otkolkoto bql kato platno :) ama pak kazvam to si e do razbiraniq a i do kaja ne vsqka po4ernqva lesno :)

Mimka_sweet
07-06-2007, 21:06
Бях на море и 5 дена се пеках като гущер на тва слънце и съвсееееееееееееееем леко съм почерняла , а има хора дето почерняват супер много :? .......
А най-тъпо ми стана като се върнах и сички ми викат "Ми то изобще не ти личи че си била на море"

А по темата ....... ми не е грозно , стига да не си някфо чак изкуствено черен :wink:

07-07-2007, 05:28
mi kat ne te kefi stoi si bqla kat sirene ta chak da ti prozirat venite :twisted:

beb4ety
07-07-2007, 10:57
:wink: emi.. kato ide6 na more ili na plaj ili vob6te kato stoi6 na slanceto nqma kak da na xvane6 ten :!: :!:

_SilveR_MooN_
07-08-2007, 16:55
Ами виж сега аз лично не искам да съм "черна като циганка".Аз искам да имам такъв златист тен (всъщност вече го имам)щото мисля че ми седи добре.А преди бях бяла като сирене и ми беше много гадно като отида на море-всички с тен,аз без.Ама ти си решаваш де-като искаш си стой бял :)

dan4ety
07-08-2007, 17:22
Много искм тен като на Бийонсе, например. Много ме кефи :smt007 Обаче кожата ми потъмнява трудно (е, за 3 несеца+някое друго мазило ще стане номера, ама...) и вените ми се виждат дори по лицето :x Ако си във водата-лъчите се отразяват във водата и лицето ти изгаря, а ако си на слънце ще хванеш рак на кожата. :evil: Така че, дали ще си на слънце или не-все тая. beb4ety е права, че и да стоиш на слънцето няма как да на хванеш тен. Ако не си се намокрил няма да стане номера, защото водата май привличаше светлинните лъчи.

LySiTyYy
07-08-2007, 19:42
аз пък съм си с тен и мн мои приятелки искат такав тен но немогат да почернеят и си купуват някви кремове за тен бе луди хора ма пък си е хубаво да имаш естествен тен супер тъпо е да си бял като платно особено през лятото

teen4e
07-10-2007, 09:51
аз обичам тена. що !? нищо не ми е напрайл :mrgreen: .кат ти е гадно да имаш тен стой си у вас на компа и гледай да не излезеш на слънце :smt019 . стой си бяла,като сирене :smt005 .аз оби4ам да съм си ''загорели4ка'' НО в никакъв слу4ай-4ерна,като циганка!!! :smt004

sWeEt_SeEd
07-10-2007, 10:21
Всяка кожа пигментира по различен начин и до определена степен. Колкото до предпочитанията-на едни им харесва циганското черно, други предпочитат да са 'аристократично бели' , аз харесвам жълтеникавият тен , не прекаленочерно ,но мразя супер бялата кожа :wink: