PDA

View Full Version : зелен чай



монка
07-03-2007, 16:51
:-k чудя се дали зеленият чай има някакви вредни ефекти?
някой знае ли нещо по въпроса?
знам кои са положителните ефекти,мерси

Чайче
07-03-2007, 17:04
Единственият вреден ефект, за който аз знам, е че след като изпиеш един литър от него и мноооого ти се ходи на тоалетна....
Но това май става винаги като изпиеш 1 литър от нещо....
:D

tedinkata_
07-03-2007, 17:05
edna priatelka go pie i ima nqkav efekt spored men..minimalen..ama ne se znae do koga :roll:

sWeEt_SeEd
07-03-2007, 18:33
тфа не е ли оня чай дето сереш като самосвал от него :mrgreen: май да...и съм чувала,че е някфо мааазно и гадно ::: , общ взето обира взички мазнини от стомаха, гадното е,че все в къщи тряа да си седиш..има още един вариант, да си носил легенче с тебе и параван :mrgreen:

07-04-2007, 09:13
стига ве! глупости...

аз обожавам чай и вкъщи винаги имам поне 3-4 различни опаковки, най-много пия зелен. досега не е имал някви странни ефекти върху мен, нито разхлавба или нещо такова...а обикновено пия 2-3 чаши на ден.

moon_flower
07-04-2007, 09:16
Чая е много хубав,лошото е,че като го пиеш после не можеш да заспиш с часове от него.Не трябва да се пие в големи количества,а умерено.НЕ ГО ЗАМЕСТВАИТЕ С ВОДА!
Маика ми беше донесла истински Китаиски зелен чаи,които беше супер як.Тия китаици всичко могат да правят...

Presley
07-04-2007, 10:49
Ето това е от един сайт.
:arrow:
Зелен чай - изхвърля мазнините
За разлика от черния, той ферментира при кипене и по този начин веществата в него се запазват. Това са най-вече дъбилни вещества, витамин С, витамини от В-група, флуор, манган, магнезий, калий.
Етеричните масла в зеления чай притъпяват нервния стрес и съдействат за доброто ви настроение. В-витаминът тиамин снабдява мозъчните клетки с енергия. И въпреки диетата, остават във форма.
Биоактивната съставка на зеления чай сапонин сгъстява още в червата излишните мазнини. Те се отделят, вместо да се натрупат в мастните депа на тялото. Изпийте през деня най-малко 4 чаши зелен чай.
Пригответе го по следния начин: Загрейте 150мл вода. Внимание! При запарване на чая тя трябва да бъде едва 90-70 градуса, а не да кипи (вряща вода изстива за 5 минути с 10 градуса). Сипете 1 чаена лъжички зелен чай в чашата и го залейте с водата. Оставете го за 3-5 минути, прецедете и изпийте.