PDA

View Full Version : обмяна на опит както се казва



гост18
07-03-2007, 17:55
здравейте, гледам тука има всякакви теми и решиш да се пробвам и аз
та вие обичате ли да готвите, някоя рецепта да споделите?

dete_na_prostora
07-03-2007, 18:05
:smt005 Хах... Ами аз готвя такива ексцентрични неща, дето никъде няма да ги срещнете... Най - често ги изяда кучето, или ако ги е ял чиек, после до болница тряа да ходи... :mrgreen: :mrgreen: Примерно лютеница, кайсия, краставици, кетчуп, сирене, тва запържено, върху специалните ми питчици от брашно, кисело мляко, яйце и масло некфо :mrgreen: :mrgreen: Иначе и нормални неща моа да готвя (фор екзампъл кекс). Айде толкос от мени 8-[

07-03-2007, 18:09
posledniq put sgotvih edni spageti i ne mojah da razbera za6to samo kotkata gi qde :-D

ProstoAz
07-03-2007, 18:11
Да, много обичам да готвя. :)

Ето някои от любимите ми рецепти:


Пилешки прътчици със сос

Продукти:

Пилешки гърди
Сусам
Брашно
Яйца (1-2)
Соев сос
Подправки (по избор)
Олио/Зехтин

За соса:

Майонеза (1 пакетче)
Кисело мляко
Кориандър

Начин на Приготвяне:

Нарязвате пилешките гърди на лентички, широки около 2-3см. След това ги мариновате в соев сос и подправки по избор. Оставяте ги няколко часа така. След това всяка пилешка лентичка се овалва първо в яйце, после в брашно, после пак в яйце и накрая в сусам. Изпържвате в намазнен тиган до златисто (мазнината трябва да е повечко, имайте го в предвид).
Соса се приготвя като се рабъркат до получаване на еднородна смес киселото мляко и майонезата + кориандъра.
Пилешките прътчици се сервират топли, по желание се заливат със соса или сосът се слага в сосиера и всеки си топи.
Много е вкусно, гарантирам!



Паниран кашкавал

Продукти:

Кашкавал
Яйце
Картофено пюре на прах
Олио/Зехтин

Начин на приготвяне:

Нарязвате кашкавала на правоъгълни/квадратни филийки с дебелина около 1-1.5см. Овалвате всяка филийка първо в яйцето, после в картофеното пюре на прах и запържвате до готовност. Внимавайте обаче в избора на кашкавал, защото не всички са подохдящи (някои се разпадат).
Бързо, лесно, вкусно.


Картофена супа

Продукти:

0.500кг. картофи
фиде
1 пакетче майонеза
100-150гр. сирене
2 зеленчукови бульона
олио/зехтин
Покдправки (по избор)

Начин на приготвяне:

Обелвате картофите и ги нарязвате на кубчета. Посолявате ги и ги запържвате в мазнината и малко вода (за да не залепнат на дъното) в една тенджарка (разбърквайте редовно). Като се позапържат (след около 20-30мин.) доливате още вода и слагате фидето. Изчаквате да заври, слагате бульоните и намаляте малко котлона. Оставяте всичко така, докато картофите и фидето се сварят напълно. През това време пасирате майонезата и сиренето до получаване на еднородна рядка смес. С нея застройвате супата (знаете как - първо взимате малко от бульона на супата и слагате в купичката при майонезата и сиренето, разбърквате докато отново се получи еднородна смес и изсипвате всичко в тенджарата при супата). Накрая може да поръсите с магданоз (който обича). :wink:

AliceSw
07-03-2007, 18:21
оффффф, обичам да готвя, ама нямам време :cry:

най-любими неща:
ориз със зеленчуци
спагети
картофени кюфтета
пиле с ориз
мусака
някви сладкиши

ако някой случайно му трябва рецепта да каже

Boot
07-03-2007, 18:23
Мога да правя мусака, палачинки и салата.
Мога да правя кафе и да купувам бири и ракии.

me > all

авторката
07-03-2007, 18:39
сега ще ви светна за една много яка супа
трябват ви :
5-6 средни картофа
една шепа ориз
фиде на вкус
малко моркови (1-2 малки)
слагате 2 паници вода да завира в средно голяма тенджера и и прибавяте 2 лъжици олио
обелвате картофите нарязвате ги на купчета и ги прибавяте към вече врящата вода
малко преди да са се сварили картофите слагате ориза, фидето и морковите(и те на ситно да са нарязани) добавяте си вода и пак да поври 10-15 минути. непосредствено преди да свалите супата от котлона слагате каквито са ви подправки на сърцето и хапвате
Бон Апети :-D

1N_l0v3_Pr1nCeSsS
07-03-2007, 19:03
:smt005 Хах... Ами аз готвя такива ексцентрични неща, дето никъде няма да ги срещнете... Най - често ги изяда кучето, или ако ги е ял чиек, после до болница тряа да ходи... :mrgreen: :mrgreen: Примерно лютеница, кайсия, краставици, кетчуп, сирене, тва запържено, върху специалните ми питчици от брашно, кисело мляко, яйце и масло некфо :mrgreen: :mrgreen: Иначе и нормални неща моа да готвя (фор екзампъл кекс). Айде толкос от мени 8-[ iii lutenica sys kaisiq tfa trqa go opitam :-D ina4e az moga da si praq omlet,pala4inki,buhti4ki,kartofena supa ,6opska i dom.salata a i krastavi4ena za sq samo na tfa mama me e u4ila
PS.-maika mi gotvi mn mn vkusno prosto nqam dumi :smt007