PDA

View Full Version : Внезапно главоболие



Lady_Chocolight
07-03-2007, 18:10
Вече на няколко пъти ми се случва - както си седя и чета кротичко или съм си затворила очите и си мисля за свои работи (случва се и при напрягане) получавам първо напрежение в очите и след това същинския удар - силна болка в предната част на главата като ударна вълна, след което постепенно успокояване и оправяне, все едно нищо не е било. Не е от очите - правила съм си преглед и не показа нужда от очила - далекогледа съм, но много незначителен диоптър (под 0,25). Имам и друг проблем - като направя някакво даже минимално физическо усилие, понякога получавам остра болка тук или там в гръдния кош, като от нож, толкова внезапно, че ми секва дишането за няколко секунди и ако направя и най-малкия опит за вдишване, болката се връща по-пареща от всякога. Седя сгърчена като някой от по-зрелищните пациенти на д-р Хаус. :lol: След няколко секунди до половин минута пак изчезва без следа. Друг път пък дори като скачам в морето от някоя скаличка или търча като бясна след автобуса, нищо ми няма. Доста съм озадачена. :?

roni.mk
07-03-2007, 18:17
mi,nz..idi na lekar nai-dobre...uspeh.... :)

Lady_Chocolight
07-03-2007, 18:25
На лекар отидох - никой нищо не можа да ми каже - нито офталмолога, нито личния, нито ми откриха нещо при изследванията. Но болката няма как да я халюцинирам, нали така?! Ако някой можеше да реши проблема (лекар), нямаше да ви тормозя с проблемите си - правилото ми е: първо търси отговор на въпросите си сам, преди да пуснеш тема във форум и да ги направиш обществено достояние. :)

thefreak
07-03-2007, 18:35
Да. Имам същите болки. Особенно в гръдния кош, някой път и коремните мускули. Решават, че ще ми се схванат или нещо такова и не мърдам, докато не мине.
Главата боли като се напрегна нещо, например тръгна да дигам нещо.
И аз незнам от какво са. Най-често в областа около сърцето обаче имам болки но никога точно където е сърцето.
Незнам от какво са но случайно открих методи(поне на мене си работят) за спиране на блоката.
Като е главата рязко спирам да се напрягам.
Като е в гръдни кож се свивам по посока на болкота.
Сигурен съм, че можеш да определиш в коя посокае болката. Като я получиш отново ще разбереш какво имам предвид.
П.С. Докато пишех мнението пак ме "сряза".

Lady_Chocolight
07-03-2007, 18:39
Това с извиването по посока на болката го знам и аз, затова спирам и дишането. Обаче не са ли тези методи като кофата под течащия покрив? По-добре да се закърпи покрива, за да няма теч. Обаче за това трябва да се знаят причините за теча, а те са неизвестни. :cry:

07-03-2007, 19:25
За гръдния кош ми се струва, че някой нерв си прави номера с теб... В комплексна машина като човешкото тяло, мисля че е нормално. Щом лекарите не са открили нищо, вероятно няма нищо сериозно. За мен се получава някво миниатурно разместване и после се оправя.
За главата залагам на рязко нахлуване на кръв в нея. Или рязка промяна на кръвното...

meaning
07-04-2007, 09:31
Започни да тренираш плуване или нещо подобно,почивай си също по често.Вериатността да е психическа нагласа е изключително голяма,но все пак по-добре го прави това.

Lady_Chocolight
07-05-2007, 20:51
Аз живея край морето и плувам като риба, и то често. Страх ме е да не получа такова нещо и във водата, защото тогава вече може и да се удавя.