PDA

View Full Version : Проблем :)



Анонимна гостенка
07-03-2007, 19:49
Така. Накратко - ето за какво става дума.
На почти 19 съм. Общувам с доста момчета/мъже. Някои от тях мога да нарека и свои приятели.
Хората, с които се разбирам много добре, са изразявали своето, как да го кажа, уважение към мен. Общи интереси, интересни разговори...
Хората, които са ме харесвали като външен вид, пак не са си мълчали по въпроса. Само че с тях, без изключение, не мога да завържа разговор за нещо по-интересно. Просташките изпълнения ги изключвам...момчетата, които са проявявали интерес към мен, не мога да ги нарека глупави - добри момчета са, просто с тях не се получава общуването.
Приятелите ми пък, някои от които - меко казано хубави мъже - безотказно ме приемат само като приятелка и събеседник.
Ще кажете - хубаво, това не е проблем. Но сега най-близкият ми от тези споменати приятели...да кажем, че от доста време искам да е повече за мен. Свързват ни прекалено много неща извън физическото влечение, което мислех, че само аз изпитвам. Оказах се в грешка - истината е, че той ме харесва и сексуално. Но - дотам. Friends with benefit и така нататък...много близки, много разбиращи се и правещи секс - между другото.
За първи път ми се случи такова нещо да ме нарани, при това - жестоко. Изгубих си акъла по тоя човек...
Защо все се получава така, че съм или потенциална секс играчка, или интригуващият партньор за разговор, който не могат да видят като момиче?

neverand
07-04-2007, 07:38
Ами настрой се според обстановката,виж се,какви са ти грешките и се фиксни,не казвам,че свтава с шракване на пръсти,но не пречи да се държиш по друг начин.
така казано,оттеб зависи ;)

Coolguy
07-04-2007, 07:50
Звучи ми като проблеми с външния ти вид, или липса на самочувствие.
Подобри и двете.

Ти си твърде "добро момиче". Флиртувай и бъди по-палава.

Анонимна гостенка
07-04-2007, 07:59
Мерси за отговорите.
Не чувствам нужда да се променям, за да се нагодя към нечии изисквания. Не е в това въпросът. Има си хора, които ме харесват, кои нахални, кои - не толкова. Проблемът далеч не е в това. Имам 5-6 приятели мъже, с които просто намирам обща приказка. С тях обаче така сме свикнали със статуквото, че не можем да се видим като нещо друго. А и не е нужно.
Проблемът е в моя т.нар. близък приятел. Може би първият човек, с когото сме достигнали до някакво по-дълбоко разбирателство (да не ви пука, че говоря толкова префърцунено, аз си знам какво имам предвид) и с когото имаме някакво жестоко силно привличане. Хубаво, но какво от това? Нито съм прекален моралист, нито се осланям на някакви изхабени християнски нрави - просто усещам, че вече не ме влекат отношенията за по една (няколко) нощи, а това са единствените отношения, с които тези около мен търгуват.

SpOrTs_GiRl
07-04-2007, 08:03
Извинявай за въпроса.. май не му е мястото тук, но.. зодия близнаци ли си или овен?! Не за друго... просто те обикновено мислят по същия начин като теб.. изразяват се по същия начин.. не,ч е има значение, но.. просто питам :roll: :-D

Анонимна гостенка
07-04-2007, 08:06
Скорпион съм. :lol:
Ето къде бил ключът от палатката :roll:

sherry
07-04-2007, 08:23
Ок, де, тоя приятел, по който си хлътнала не ти ли отвръща на чувствата? Да не би да си има приятелка? :roll: Мисля, че те възприема и като момиче, за да си споделяте, значи му харесва да общува с теб, за да спи с теб, значи го привличаш! Аз примерно не бих си представила да спя с мой приятел, не възприемам приятелите си като сексуални обекти. Явно той те възприема. Не прави ли нещо, с кеото да показва, че иска връзка с теб?

07-04-2007, 08:30
Sherry, да. Имам предвид - да, човек би си помислил такова нещо. Всички компоненти са налице, и близост, и привличане, и разбирания и още толкова неща, които няма смисъл да изброявам.
Но той много ясно показва, че "ставам" само за неангажиращ секс. Може да не е за една нощ, а за много нощи. Пак е все същото.
Иначе той преди няколко месеца приключи с една своя връзка. Много обичаше момичето (въпреки че и по време на връзката им и двамата знаехме, че като нищо бихме изконсумирали влечението си един към друг, но това е друга тема), а раздялата им беше меко казано гадна. И в момента не мога да разбера страх ли го е да засвидетелства привързаност, или просто ме вижда наистина като близка приятелка, с която може да спи между другото.
Ти как мислиш? :-D

sherry
07-04-2007, 08:35
Вероятно още мисли за НЕЯ :|
Гадно е да ти го казвам, но сама казваш, че раздялата им е била трудно, очевидно е, че му допадаш, но сигурно още усеща липсата й, това е причината да не се обвързва все още.

Fallen Leaf
07-04-2007, 08:39
А ти реално казвала ли си му нещо по въпроса?
Защото от позицията на "friend with benefit" може би дори ще ти е по-трудно да постигнеш повече, ако беше просто приятелка.
Не искам да звуча жестоко, но ако той не е увлечен душевно по теб (така де, любов) му е много по-удобно да сте както сега и това няма нищо общо с поведението ти, а с чиста проба мъжка пресметливост.

Като се поставя на негово място, дори за миг не бих си помислил да започвам нещо сериозно.

07-04-2007, 08:49
А ти реално казвала ли си му нещо по въпроса?
Защото от позицията на "friend with benefit" може би дори ще ти е по-трудно да постигнеш повече, ако беше просто приятелка.
Не искам да звуча жестоко, но ако той не е увлечен душевно по теб (така де, любов) му е много по-удобно да сте както сега и това няма нищо общо с поведението ти, а с чиста проба мъжка пресметливост.

Като се поставя на негово място, дори за миг не бих си помислил да започвам нещо сериозно.

Мерси за това мнение. По принцип и аз обичам да виждам нещата такива, каквито са, сега дотолкова съм изгубила представа за ситуацията, че пиша по тийн форуми.
Ха.
Ами, аз нищо не съм му казвала. Ако говориш за чувства и тем подобни приятни неща. От него не е имало директна покана за секс, нито пък аз съм му разправяла за разни възвишени емоции. Закачаме се просто, но с всеки ден тия закачки придобиват все по-сексуален оттенък. Това се усеща.
Иначе той се държи... странно. Като се видим е нервен, мълчалив, не ще да ме гледа в очите. Като говорим по интернет няма никакви задръжки. А това не е задръстеният срамежлив тип, който живее зад монитора. Все едно нещо му прещрака отвътре, откакто приключи тази си връзка.
Освен това, когато се разделиха, имаше един период от няколко месеца, в които той просто не искаше да общува с мен, не ме търсеше, не излизахме. Наскоро това се промени, пак си станахме приятели.
Не знам...цялата работа ми се струва ужасно сложна. В един ден не можеш да му затвориш устата да говори за красотата на неангажиращия секс, в друг почва да се "разнежва" и съвсем забравя секса...
Нямам представа как да подходя :| Някакви идеи? От позицията на мъж (или момче, както решиш)? ;p

Fallen Leaf
07-04-2007, 09:06
Oу. Аз разбрах, че вече сте friends with benefits.
A вие още не сте. Това е добре, остава ти пространство за 'действие'.

Само че не ми стана ясно какви са ви взаимоотношенията в момента - закачате се с все по-сексуален оттенък или е нервен и мълчалив? (Броя само за ситуации лице-в-лице, по интернет наистина падат много задръжки и почти не познавам хора, които да не си позволяват по-пиперливи изказвания по интернет, отколкото наживо.)

Общото ми впечатление, че предишната му връзка го е оставила с впечатлението, че чувствата не си струват и приятелския секс е за предпочитане. Бих те посъветвал да не се поддаваш на привличането си към него и допуснала до себе си без чувства, ако ти искаш такива. Ако го направиш, само ще затвърдиш теорията му - и шансовете ти ще станат още по-малки.

В крайна сметка обаче, ти познаваш човека най-добре. :) Факта, че не мисли само за бройкане и има своите нежни моменти говори добре, значи не е изпаднал в крайно неверие към любовта. Имаш шанс!

Иначе съм 'момче' или 'мъж' в зависимост от критериите. O:)

07-04-2007, 09:25
Хаха, добре :)
Ами...(пак километричен пост...кога ще се науча да говоря кратко :roll: ) - точно това е, че преди нямаше разлика в поведението му в нета и извън него. Там е работата, че от месеци се чуваме всеки ден без изключение (май вече мина една година, откакто сме така), говорим с часове и винаги си е бил такъв, какъвто е в действителност. Сега -- примерно си уреждаме среща за след час еди-къде си, той пуска някакви пиперливи коментарчета и така нататък. След час - виждаме се, поне 5 минути мълчи, гледа встрани, скръства ръце, не смее да направи коментар, който дори далечно е свързан с някаква "нечиста" сексуална дейност :lol: Като сме в обща компания с приятели става още по-лошо - двамата почваме да се заяждаме (по-скоро той се заяжда), да си лазим по нервите, ако някой подметне нещо за нас двамата, получава от него поглед тип "кой, аз ли?!"...а това е абсурдно, защото първо, че е доста харесвано момче, второ - не е на 12 години и трето - винаги се е държал много директно и прямо и в нета, и извън него. По интернет си говорим за секс, за любов, някакви мили реплики и така нататък, но на живо? Абсурд. Първият път като се видяхме след месеците "невиждане" пак беше в обща компания - и една дума не ми е казал. Вървяхме един до друг и не смеехме да се погледнем. :|
Човекът е на 21! Това не е нормално! :lol: Във връзка с всичко това - някакъв подход да имаш като идея? За първи път ми се случва да съм в пълен шах...ясно, че няма да му се "давам", но с тази му двойственост...;p

Fallen Leaf
07-04-2007, 09:52
Странно момче. :? Казваш, че не е бил такъв преди, а след тази връзка му е прищракало... Вярно, доста 'шахова' ситуация. Понеже нямам много опит в свалянето на мъже ( :lol: ) не мога да дам ефективни съвети в това, но мога да ти кажа какво най-много би ме привлекло в друга след завършила зле скорошна връзка - а именно нежно, грижовно и същевременно секси женско присъствие. Не знам как по-точно да ти го опиша, но няма по-лекуващо 'раните' въздействие от това на нежно създание до теб, което явно да показва обичта си и желанието си за 'нещо повече' от приятелство. Както описваш сегашното му душевно състояние ми се струва, че ще трябва ти да си 'инициативния' човек.

07-04-2007, 10:38
Мерси, Fallen Leaf. Май наистина ми трябваше мъжка гледна точка по въпроса, а нея не можех да я получа от никого от познатите ми. Би станало твърде сложно, всички се познаваме. :)