PDA

View Full Version : Лак и пяна за коса



nepopravimutu
07-05-2007, 11:08
Имам няколко конкретни въпроса:

1.Лака и пяната увреждат ли косата?
2.Може ли примерно да си направя прическа и да сложа само пяна или трябва и лак,за да се запази по-дълго.
3.Вярно ли е,че ако искам обем не трябва да използвам пяна,а само лак,защото пяната тежала на косата,или това е за пяните които са за блясък или там каквито има,но не и за обем?
4.Аз имам пяна на Шварцкопф(3 ветер тафт)-senso touch effect ;3 in 1;една бежева-пише,че е за обем,блясък и мекота. И пише някакво Mousse "4".Мислите ли,че е добра тази пяна и ако си взема лак,можете ли да ме осъветвате какъв-пак на Шварцкопф или на друга фирма.

Косата ми стой винаги някаква без обем и зализана и реших вече да търся начини да не е такава.Също мисля да се подстрига на стъпалца,защото сега съм на черта и с бритон до носа.И не знам дали е вярно,но мисля,че така се зализва повече като в начерта от колкото ако е на стъпала.
Можете ли да ми кажете вие как ви правите обем или как се грижите за косата си.Какво използвате и т.н.Винаги съм мечтала да имам хубава обемна коса,но нямам толкова много пари да пилея подир нея,а има и хора които с малко пари правят чудеса. :smt007

KaTinCeTy
07-05-2007, 11:21
Otnosno vuprosite ti:
1. Do nqkakva stepen i dvete uvrejdat kosata ti.
2. Po-dobre sloji i ot dvete za da se zapazi po-dulgo.
3. Az kogato si pravq obem izpolzvam lak za kosa za da go fiksiram i da stoi po-dulgo.
4.Ima dosta marki lak i pqna za kosa. Az li4no ne si vzimam ot Bulgariq.
Da naistina ako q podstrije6 na stupala 6te ima pove4e obem. Az si pravq obem s presa ili kato tupiram dolnite plastove, a ponqkoga i s dvete ednovremenno. Podurjam q s maski za kosa. :P

rali4ka91
07-05-2007, 11:26
1. Попринцип увреждат косата, но напоследък на пазара се появяват все повече продукти с полезно за косата действие
2. Можеш да си направиш прическа като използваш само пяна.Зависи каква прическа искаш и от това каква е пяната.Ако е от тези съсм много силна фиксация е безсмислено да използваш лак.
3. Ами след като има пяна за коса за обем би трябвало да е точно за тази цел.+ това пяната за коса не е тежка
4. Не съм я използвала

Относно лака за коса - На мен лично ми харесват тези на Nivea и Londa

Най-лесният начин да придобиеш малко обем е като си обърнеш главата надолу, разрошиш я в корените и впръскаш малко лак в тях.Стой така докато лака изсъхне и се изправи.

Когато е постригана стъпаловидно косата има повече обем, затова я подстрижи така.И не забравяй че колкото по къс е най-горния пласт толкова пообемна става косата.Но не прекалявай със скъсяването, защото на мен лично не ми харесва отгоре на главата да имаш 3 пръста коса, а и може после да съжаляваш O:)

Аз не използвам кой знае какво за косата си.Попринцип е обемна и бляскава.Понякога прибягвам до пяна за коса за да си оформя чупките(понеже косата ми е чуплива) :)

07-05-2007, 11:34
Благодаря ви,схванах горе-долу.

Значи като се изкъпя и си сложа пяна още като е мокра,изсушавам я с главата на долу,разрошвам корените,топирам и слагам лак със силна фиксация,изчаквам да изсъхне и готово.Може и да стане така.

И току що видях някакъв качествен лак Seri - Strong effect около 7 лв е някъде.Бил със силна фиксация и нямало нужда от пяна..малко скъпичак ми се вижда,но може и да свърши работа. :-)

cherinka
07-05-2007, 12:09
[color=olive]
Когато е постригана стъпаловидно косата има повече обем, затова я подстрижи така.И не забравяй че колкото по къс е най-горния пласт толкова пообемна става косата.Но не прекалявай със скъсяването, защото на мен лично не ми харесва отгоре на главата да имаш 3 пръста коса, а и може после да съжаляваш O:)


Мда.
Също, като излезна от банята и като си обърна косата на долу и като се изсуша - пак става обем - ама е нещо кошмарно :mrgreen: :smt005 =;