PDA

View Full Version : За софиянци (НЕ е поредната тема за провинция с/у София!!!)



HopeLesss
07-05-2007, 14:51
Живот и здраве след няколко месеца ще бъда студентка в София. Още нищо не е сигурно де, но най-вероятно съм приета в НБУ. Майка ми иска да ми търси квартира в Овча купел, за да сме близо до университета, но няколко човека ми казаха, че квартала не ставал. Айде ако може някой да каже за квартала и ако евентуално наистина не е хубав, да ми препоръча някой който е близо до него. Мерси предварително ;)

Atika
07-05-2007, 14:56
Аз не съм от София .. но съм ходила до НБУ ии се потресох сред какво се намира най-скъпият им университет .. За студентски живот -> студентски град .. имам познати които имат приятели живеещи в Овча купел и нямат коли и следователно трудномогат да се доберът до студенски град ..
А м/у другото колко точки искара и какво искаш да учиш там ?

HopeLesss
07-05-2007, 15:06
Мен студентския живот не ми е основна цел в живота, така че с радост бих пропуснала напиването и т.н. Още повече че в Студентски град пари да ми дават не се набутвам.
60 т., 98%, а на първо желание Политически науки ;)

Atika
07-05-2007, 15:15
Не става дума за напиване и т.н. ами просто да си сред млади хора .. Не знам в кой град живееш и какъв е начинът ти на живот .. И аз искам да уча в НБУ , но когато видях Овча купел се разочаровах ..

HopeLesss
07-05-2007, 15:18
Не съм имала големи очаквания и заради това не съм се разочаровала. Мисля, че в университета ще имам възможност да бъда сред млади хора. Определено не ми се живее на общежития и дори Студентски град да е квартала с най-много млади хора, пак не бих живяла там. Живота ми тук в Търново е напълно спокоен и нормален, така че ако отида някъде, където е тотална лудница, със сигурност ще изперкам :-D

hamilcar
07-05-2007, 15:19
Atika -> Какво му има на квартал Овча Купел ?
Същия като другите в София, има своите добри и лоши страни.

HopeLesss
07-05-2007, 15:21
Atika -> Какво му има на квартал Овча Купел ?
Същия като другите в София, има своите добри и лоши страни.

Точно това искам да разбера :) Кои са добрите и кои лошите страни. И според мен квартала си е напълно нормален :roll:

love_girls
07-05-2007, 15:30
За студентски живот -> студентски град .. имам познати които имат приятели живеещи в Овча купел и нямат коли и следователно трудномогат да се доберът до студенски град ..


Само да питам, щом нямат кола и не могат да се доберат до студентски град, как биха могли да живеят в студентски град и да се доберат до НБУ който е в Овча Купел? :smt017
Ама като пишете се замисляйте какво пишете.
Иначе на овча купел, кофтито според мен е , че е от крайните квартали и е малко страшничко нощем да се прибираш самичка до квартирата :cry:

Atika
07-05-2007, 15:31
Хах .. самата София си е тотална лудница.. аз лично не изгарям от желание да живея там ..
А относно какво му има на Овча купел .. Аз съм от Бургас .. живея в центъра и съм свикнала всичко да ми е наблизо .. не съм си представяла че ще плащам 1200 лв на семестър и ще трябва да бъда толкова отдалечена от студенстки град .... Едва ли някой обича да пътува с автобуси по час , час и половина .. Аз не гледам над нещата така , че най-важното е образованието и майната му на всичко друго .. искам да ми е удобно и приятно .. да съм сред приятелите и познатите си които живеят в София ..

ProstoAz
07-05-2007, 15:31
Хаха, естествено, че нищо му няма на квартала. Почти навсякъде в София е така, така че...без глупави изказвания, моля. :lol:

Ще чакам Atika да се обоснове. :twisted:

Atika
07-05-2007, 15:33
За студентски живот -> студентски град .. имам познати които имат приятели живеещи в Овча купел и нямат коли и следователно трудномогат да се доберът до студенски град ..


Само да питам, щом нямат кола и не могат да се доберат до студентски град, как биха могли да живеят в студентски град и да се доберат до НБУ който е в Овча Купел? :smt017
Ама като пишете се замисляйте какво пишете.
Иначе на овча купел, кофтито според мен е , че е от крайните квартали и е малко страшничко нощем да се прибираш самичка до квартирата :cry:

През деня когато ще се налага да ходя до НБУ нали се сещаш че има атобуси ..

07-05-2007, 15:34
Хах .. самата София си е тотална лудница.. аз лично не изгарям от желание да живея там ..
А относно какво му има на Овча купел .. Аз съм от Бургас .. живея в центъра и съм свикнала всичко да ми е наблизо .. не съм си представяла че ще плащам 1200 лв на семестър и ще трябва да бъда толкова отдалечена от студенстки град .... Едва ли някой обича да пътува с автобуси по час , час и половина .. Аз не гледам над нещата така , че най-важното е образованието и майната му на всичко друго .. искам да ми е удобно и приятно .. да съм сред приятелите и познатите си които живеят в София ..
Е аз съм от Бургас и там е лудница. Е, по-сопкойно е от София, но можеше и по-добре.

ProstoAz
07-05-2007, 15:43
Ами, има таксита.

А дали е краен квартал или не няма никакво значение. Всичко е според зависи къде ти се намира квартирата. Аз като живея на главния булевард от нищо не ме е страх, защото има денонщни магазини, навсякъде всичко свети (включително и онази досадна реклама на една банка, която може сама да освети без проблеми националния стадион :x ) и има супер много хора дори през нощта. От какво да ме е страх? :roll:

А от друга страна случвало се е да съм в Иван Вазов и да съм на купон в толкова забутан блок, около който дори няма нощни лампи, така че... ?!

hamilcar
07-05-2007, 15:44
http://www.nbu.bg/index.php?l=45

Във връзка с превоза.

07-05-2007, 16:00
На мен пък си ми харесват следните квартали: "Хаджи Димитър", "Стефан Караджа", "Сухата Река", "Бояна", "Киноцентъра" и "Хладилника". Първите три са тихи, спокойни, има много зеленина и междублокови пространства. Евтини са, и при това не са далече от центъра. Другите два са луксозни квартали - едва ли студент би си ги позволил, а и са на Витоша - пътува се много. Но просто ми харесват като за нестудентски живот. Последният е много близо до "Лозенец", но повече ми харесва от него, а и там е зоологическата.

malka_sladuranka
07-05-2007, 16:11
Започвам с това, че не съм чела останалите постове..

Да. Овча купел е голяма кочина. :-s Страшно много цигани(махалата е отсреща) и боклуци. Имам приятелка от там. Страх я е да се пробере към 11-12 на 300м по главната. :shock: Не е за само момиче(или сами 2 момичета във вашия случай). По-добре го изключи като вариянт. Гадно е. Освен това повечето блокове там са старички и има и хлебарки. [-X

За хубаво кварталче мога да ти препоръчам Красно село и около него Борово, Хиподрума, Лагера, Бели брези, Стреблище и разни такива(там някъде съм и аз :-D ) . Няма да ти е до задните части, но на мен до НБУ ми е около 20мин.

И така... Добре дошла :smt006

Valar
07-05-2007, 16:18
Овча Купел старата част!
Той сега се застрои с хубави малки блокчета
На около половин час пеша е от НБУ!
А отделно от там минава и реис 73!
С който може и да стигнеш за 15-тина минути!

Единствения му недостатък е малкото магазини!

KiLLeR_InSTiNkT
07-05-2007, 16:29
Не съм живяла в Овча Купел, но съм наблизо и определено е страшно вечер да се прибираш сама - има много цигани /една приятелка живее там и ми го е казвала/. Мога да ти препоръчам Борово или Бъкстон - не са далеч и са приятни квартали.

ProstoAz
07-05-2007, 16:32
Цигани и боклук колкото тук, толкова и навсякъде по София.

Защо се изказвате "компетентно" от 2-ро и 3-то лице?

malka_sladuranka
07-05-2007, 16:37
Цигани и боклук колкото тук, толкова и навсякъде по София.

Защо се изказвате "компетентно" от 2-ро и 3-то лице? Ако имаш предвид мен... Живяла съм там достатъчно време, за да го кажа и за да се радвам, че не съм там, и да не искам да си помислям да се върна. Освен това го казвам, защото мисля, че не е подходящо място за момичето.

Да. Старата част е доста добро местенце. Не се бях сетила. Свежо е кварталчето, пък е и близо.

KiLLeR_InSTiNkT
07-05-2007, 16:40
Цигани и боклук колкото тук, толкова и навсякъде по София.

Защо се изказвате "компетентно" от 2-ро и 3-то лице?
Не бих казала, че отговорът ми е некомпетентен, защото съм ходила там и през деня и през нощта и знам какво е. Не го казвам само, защото съм го чула от някой. Пък и веднъж бях с някакъв приятел там дето за малко да го наръгат /не че това не става и в другите квартали, но.../.

Valar
07-05-2007, 17:20
Аз съм от Овча Купел и мога да ви кажа, че в първата част в момента е адски добре... Всичко около бул. Монтевидео е облагородено и т.н.
ООО съседе! :twisted:

07-05-2007, 17:26
Не съм живяла в Овча Купел, но съм наблизо и определено е страшно вечер да се прибираш сама - има много цигани /една приятелка живее там и ми го е казвала/. Мога да ти препоръчам Борово или Бъкстон - не са далеч и са приятни квартали.

Дискриминация на малцинствата! [-X

ProstoAz
07-05-2007, 18:29
От 2-ро и 3-то лице значи вече минаваме на минало време и претендираме за достоверност?

Но както и да е. Естествено, че всеки ще си защитава своето и ще плюе чуждото.

Съгласна съм с exploitedteen и нямам какво повече да добавя.
А който не е идвал от 1-2 години, да замълчи. :smt016

07-05-2007, 18:34
От 2-ро и 3-то лице значи вече минаваме на минало време и претендираме за достоверност?

Но както и да е. Естествено, че всеки ще си защитава своето и ще плюе чуждото.

Съгласна съм с exploitedteen и нямам какво повече да добавя.
А който не е идвал от 1-2 години, да замълчи. :smt016
Скъпа, аз съм ходил преди повече от 6 години и си беше свястно.

ProstoAz
07-05-2007, 18:48
Много се радвам за теб. :)
Не отричам, че е било така, но явно не отговаря/не е отговаряло на криитериите на някои принцеси. :D

07-05-2007, 18:53
Много се радвам за теб. :)
Не отричам, че е било така, но явно не отговаря/не е отговаряло на криитериите на някои принцеси. :D
Еми толкова по-лошо (направо жалко) за тях. като не отговваря - да ходят в Бояна или Лозенец. И на мен ми харесват, обаче виждам хубавото и в по-обикновени квартали. Ама някои хора все иската да са "елитни". :)

GossipGirl89
07-05-2007, 19:19
Аз съм ходила няколко пъти и то през деня.Това, което ми направи най-голяма впечатление бяха циганите...Иначе не е чак толкова зле... За съседни квартали бих ти препорачала Красно село...

koalka
07-05-2007, 19:32
Започвам с това, че не съм чела останалите постове..

Да. Овча купел е голяма кочина. :-s Страшно много цигани(махалата е отсреща) и боклуци. Имам приятелка от там. Страх я е да се пробере към 11-12 на 300м по главната. :shock: Не е за само момиче(или сами 2 момичета във вашия случай). По-добре го изключи като вариянт. Гадно е. Освен това повечето блокове там са старички и има и хлебарки. [-X

За хубаво кварталче мога да ти препоръчам Красно село и около него Борово, Хиподрума, Лагера, Бели брези, Стреблище и разни такива(там някъде съм и аз :-D ) . Няма да ти е до задните части, но на мен до НБУ ми е около 20мин.

И така... Добре дошла :smt006Живея в Хиподрума, а наемите са дооста солени от това, което знам.Всъщност не знам за Куул Гърл цените дали имат значение и т.н.

malka_sladuranka
07-05-2007, 20:23
Така е. Не е много евтино, но това е положението. Пък незнам разликите в цените какви са. Има вестници може да се провери. За някаква гарсониера не мисля, че ще са някакви космически суми.

Пък колкото до миналото време.. Хм.. Минавам честичко през ОК не сме продали апартамента в който живеехме, така че знам положението. Мисля, че съм компетентна, знам какво е положението и мога да кажа мнението си за местенцето.

RoyTheReaper
07-05-2007, 20:23
Още повече че в Студентски град пари да ми дават не се набутвам.


Правилно. :wink:

Atika
07-05-2007, 21:24
Скъпи ми форумци .. ако бях от принцесите на мама и тати нямаше да се оплаквам и да имам проблеми .. щеше да си наема квартира където и да е из София и да си пътувам всеки ден с таксита или със собствената си кола .. но за жалост аз нямам кола и едва ли ще имам възможност да се возя всеки ден с такси .. И просто се питам на кое ли момиче му би било приятно да се прибира по тъмно и недай си боже с подсвиркване на цигани ... :?:

HopeLesss
07-06-2007, 08:02
Атика, предполагам, че искаш да си близо до Студентски град, защото повечето ти приятели ще са там? Е, моите повечето ще си ги оставя в Търново, така че няма да ми се налага да ходя до Студентски град. ;)

малка_сладуранка, всъщност майка ми е гледала някакви нови блокове в Овча купел или някъде наблизо, не разбрах точно. Идеята е на първо време да сме на квартира, а после да купи апартамент. Някаква нейна приятелка й казала, че над нея се изнасяли 3 момичета и квартирата е свободна. 3 стаи и кухня за 250 евро. Ние искаме най-малко две стаи с кухня, но и третата няма да е излишна, имаме идея да приютим още една приятелка :wink:

Априлската ваканция бях на гости на братовчедка ми в Красно село и ми хареса квартала. Аз пуснах темата главно, за да попитам кои квартали са близо до НБУ, за да се ориентираме горе-долу къде да търсим. Бъкстоун не е ли до околовръсното?

Мерси на всички ;)

SpOrTs_GiRl
07-06-2007, 09:40
Аз съм от Бели брези.. мн. хубав квартал, също така Стрелбище и Хиподрума са мн. хубави и спокойни. С мн. зеленина, паркчета (безопастни) и т.н. ;) Всичко е точно, само че са малко солени цените.. :?

07-06-2007, 10:13
елате в DRUJBA CITY!!! :D

malka_sladuranka
07-06-2007, 10:19
Аз съм от Бели брези.. мн. хубав квартал, също така Стрелбище и Хиподрума са мн. хубави и спокойни. С мн. зеленина, паркчета (безопастни) и т.н. ;) Всичко е точно, само че са малко солени цените.. :?

Яя... Комшийка. :-D
Куул Гърл идвай и ти в Брезите. Много ни е хубавко кварталчето. Пък има и удобен транспорт до НБУ. Няма да сгрешиш. Хех. :-D :-D

*малка_сладуранка офертира... :-D

07-06-2007, 17:48
елате в DRUJBA CITY!!! :D
Да, бе, при тази паплач. Там няма хора, а човекоподобни маймуни.

07-06-2007, 18:15
елате в DRUJBA CITY!!! :D
Искаш да кажеш Дружба Вилидж?

Sasuke
07-07-2007, 07:19
МАЦКО АЗ СЪМ ОТ ОВЧА КУПЕЛ И МОГА ДА ТИ КАЖА ЧЕ ТОВА Е НАЙ-ГОТИНИЯ КВАРТАЛ КАДЕТО И ДА Е!!! Пратих ти ЛС с някой неща които трябва да знаеш за квартала

Sasuke
07-07-2007, 07:33
елате в DRUJBA CITY!!! :D

Да ходете обаче спазвайте правилата:
1.Като се стъмни по-добре несе разхождайте по улиците
2.Никога в никакъв случай неси сваляйте противогазите
3.внимавайте с бездомните псета!!

bungle
07-07-2007, 07:34
Еееее, фен на Наруто. Саске, Учиха Саскеееее. :D

Sasuke
07-07-2007, 07:35
Еееее, фен на Наруто. Саске, Учиха Саскеееее. :D

е да фен съм обаче тва сега е леко излишен флууд :) ако искаш ше си пишем ЛС-та ;)

I'm crazy
07-07-2007, 11:59
Павлово също е хубав квартал :D

RoyTheReaper
07-07-2007, 12:44
елате в DRUJBA CITY!!! :D

Да ходете обаче спазвайте правилата:
1.Като се стъмни по-добре несе разхождайте по улиците
2.Никога в никакъв случай неси сваляйте противогазите
3.внимавайте с бездомните псета!!

И шофьорите, и шофьорите. :lol:

Не, Дружба не е добра идея. И без това е много далеч от НБУ.