PDA

View Full Version : Домашни маски за коса



rali4ka91
07-05-2007, 14:24
Маска за коса с мед
1 лъжичка мед
1 жълтък
1 лъжичка зехтин
1 лъжичка оцет ябълков
1 лъжичка шампоан
Преди къпане се мажат корените и се разнася по цялата коса. Стоите поне 1 час, след което косата се измива. Става мека и обемна.

Маска за лъскава коса
Сока на 2 лимона се смесва с 1 с. л. масло от пшенични кълнове. Втрива се в корените и по дължината. След 20-30 мин. се измивате и накрая изплаквате косата си с подкиселена вода с 2 с. л. Лим. сок.

Маска за подхранване и сгъстяване (прави се веднъж на 10 дни)
1 ампула Прогестерон (купува се от аптеките, ако не намерите, заменте го с перли витамин Е)
1 жълтък
1 суп. лъжица хума
Втривате добре сместа е корените на косата. Увийте с плик или шапка за баня, стойте с макста за около 1 час.

Подхранваща маска за обем
3 жълтъка
1.с.л. зехтин
1 кафяна лъжичка ром
Разбъркайте добре, нанесете сместа кичур по кичур и оставете да подейства около 20 минути. Добре е главата да се покрие с кърпа. Преди да се отмие, изплакнете с хладка вода.

Маска за блясък, прави се един път в месеца
1 ампула, или 1 лъжичка бадемово маслo
1 с.л. сок от лимон или оцет (за предпочитане ябълков)
1 с.л. алкохол без значение какъв (ракия,водка,уиски или др.)
1 жълтък
1 с.л. кисело мляко
Съставките се разбъркват на в съд, поставен на котлона, до получаването на хомогенна, леко затоплена смес. Намазват се първо корените на главата, а след това и краищата. Главата се завива с кърпа и снайлонова торба. Маската трябва да седи около 1.30-2 часа.

Третиране на цъфтяща коса:
Смесете 1 чаена лъжица мед с 2 супени лъжици зехтин, след това разбийте в получената смес 1 жълтък. Втрийте в косата с масажиране на малки секции. Загърнете главата си с найлонова шапка за душ за 30 минути. Изплакнете и измийте косата с шампоан.

Масажирайте косата и скалпа със затоплено масло от авокадо или зехтин. Загърнете добре главата си с кърпа. Оставете маслото да действа върху косата ви за 8 часа или за цяла нощ. Ако го оставите за през нощта, сложете върху кърпата найлонова шапка за душ, за да избегнете изцапването на възглавницата и завивката. Измийте косата, след което я изплакнете с оцет, разтворен във вода.

Маска с топъл зехтин

BiBeRoN
07-05-2007, 15:52
Мерси многооо =D>
Тъкмо си боядисах косата и ще имам нужда

1N_l0v3_Pr1nCeSsS
07-05-2007, 16:41
br super si da napravqt temata vajna!

GalleNo_MoMi4eNce
07-05-2007, 16:52
super shte probvam i az

KaTinCeTy
07-05-2007, 16:55
Thanks za infoto! :)

07-05-2007, 17:32
злааааатна си :D Някой пробва ли някоя от тези маски

rali4ka91
07-05-2007, 17:54
Маска за тънка и изхабена коса
2 лимона на резени
2 ч.чаши гореща вода
1 ампула витамин C
Поставете лимоните в съд с водата на котлона. След като заври, намалете огъня и оставете да къкри поне 20 минути. Оставете сместа да изстине напълно. Прецедете сместа с тензух, като изстисквате добре парчетата лимон. Изсипете ампулата витамин C. Нанасяйте върху косата периодично, след измиване. Сместа може да се съхранява в хладилника около месец.

Маска за редовно подхранване на косъма
3 супени лъжици рициново масло
1 супена лъжица ром
1 супена лъжица черен чай
Разбъркайте добре и нанесете сместа в корените на косата и после по цялата дължина.
Оставете маската да действа 2-3 часа и измийте с мек шампоан.

Белтъчна маска за мазна коса
Разбива се един белтък на сняг. Към него се добавя чаена лъжичка сол, докато се получи гъста пяна. След това се сипва и сокът на един лимон и отново се разбива. Маската се втрива чрез масажи в кожата на главата. Държи се 30 минути.

И още доста :
http://magi.triada.bg/article.asp?topic=KR&id=KR292
http://bglog.net/Zdrave/11585
http://radkahair.org/tanka%20kosa.htm

07-05-2007, 20:53
Една от малкото полезни теми =D> Интересна е и има голям избор.Ще пробвам някои от тях.Мерси \:D/

07-06-2007, 11:56
коя от всички ще е най-подходяща за моята капеца изтощена коса?Те са толкова много!

{sweet4e}
07-06-2007, 13:31
Браво мацка трябва да направят темата важна =D>

black_mamba
07-10-2007, 19:58
Имам един въпрос... пречи ли ако си направиш маска и спиш с нея..или е по-добре??Мисля,че ще има още по-голям ефект,но да попитам..? :-k

namina
07-10-2007, 20:27
[quote=rali4ka91]Маска за коса с мед
1 лъжичка мед
1 жълтък
1 лъжичка зехтин
1 лъжичка оцет ябълков
1 лъжичка шампоан
Преди къпане се мажат корените и се разнася по цялата коса. Стоите поне 1 час, след което косата се измива. Става мека и обемна.

Маска за лъскава коса
Сока на 2 лимона се смесва с 1 с. л. масло от пшенични кълнове. Втрива се в корените и по дължината. След 20-30 мин. се измивате и накрая изплаквате косата си с подкиселена вода с 2 с. л. Лим. сок.

Маска за подхранване и сгъстяване (прави се веднъж на 10 дни)
1 ампула Прогестерон (купува се от аптеките, ако не намерите, заменте го с перли витамин Е)
1 жълтък
1 суп. лъжица хума
Втривате добре сместа е корените на косата. Увийте с плик или шапка за баня, стойте с макста за около 1 час.

Подхранваща маска за обем
3 жълтъка
1.с.л. зехтин
1 кафяна лъжичка ром
Разбъркайте добре, нанесете сместа кичур по кичур и оставете да подейства около 20 минути. Добре е главата да се покрие с кърпа. Преди да се отмие, изплакнете с хладка вода.

Маска за блясък, прави се един път в месеца
1 ампула, или 1 лъжичка бадемово маслo
1 с.л. сок от лимон или оцет (за предпочитане ябълков)
1 с.л. алкохол без значение какъв (ракия,водка,уиски или др.)
1 жълтък
1 с.л. кисело мляко
Съставките се разбъркват на в съд, поставен на котлона, до получаването на хомогенна, леко затоплена смес. Намазват се първо корените на главата, а след това и краищата. Главата се завива с кърпа и снайлонова торба. Маската трябва да седи около 1.30-2 часа.

Третиране на цъфтяща коса:
Смесете 1 чаена лъжица мед с 2 супени лъжици зехтин, след това разбийте в получената смес 1 жълтък. Втрийте в косата с масажиране на малки секции. Загърнете главата си с найлонова шапка за душ за 30 минути. Изплакнете и измийте косата с шампоан.

Масажирайте косата и скалпа със затоплено масло от авокадо или зехтин. Загърнете добре главата си с кърпа. Оставете маслото да действа върху косата ви за 8 часа или за цяла нощ. Ако го оставите за през нощта, сложете върху кърпата найлонова шапка за душ, за да избегнете изцапването на възглавницата и завивката. Измийте косата, след което я изплакнете с оцет, разтворен във вода.

Маска с топъл зехтин

Shtastl1va
03-31-2008, 09:09
От доста време си търся някакви домашни маски! Как не съм погледната тук :D Добре, обаче имам въпрос - Могат ли да се съчетават маските или 1 да я правя тая седмица, а др след две, защото имам нужда от 2 маски :D и докато си правя маска нали нп да си правя и Подхранващ лосион за коса :-o

Rebellion_Angel
03-31-2008, 09:45
Маска за коса с мед
1 лъжичка мед
1 жълтък
1 лъжичка зехтин
1 лъжичка оцет ябълков
1 лъжичка шампоан
Преди къпане се мажат корените и се разнася по цялата коса. Стоите поне 1 час, след което косата се измива. Става мека и обемна.

А след това, когато се къпеш, нали пак си слагаш шампоан? Редовната процедура? Или нещо не се слага? :)

sexa_na_kompleksa
03-31-2008, 09:50
Маска за мазна коса 2 ще я пробвам още днес. :grin:

Shtastl1va
03-31-2008, 14:41
Маска за мазна коса 2 ще я пробвам още днес. :grin:Пиши после за ефекта :)

sexa_na_kompleksa
04-01-2008, 06:46
Маска за мазна коса 2 ще я пробвам още днес. :grin:Пиши после за ефекта :)

Направих си я снощи, за това ще мога да ти кажа утре какъв е резултата, защото по принцип си мия косата през ден. :)

Shtastl1va
04-01-2008, 16:12
Маска за мазна коса 2 ще я пробвам още днес. :grin:Пиши после за ефекта :)

Направих си я снощи, за това ще мога да ти кажа утре какъв е резултата, защото по принцип си мия косата през ден. :)
Да то и аз съм така :D Но не мисля, че още след 1та ще има резултат, но пиши :)

fuklu
04-01-2008, 17:34
napravete temata vajna :)

sexa_na_kompleksa
04-02-2008, 16:13
Маска за мазна коса 2 ще я пробвам още днес. :grin:Пиши после за ефекта :)

Направих си я снощи, за това ще мога да ти кажа утре какъв е резултата, защото по принцип си мия косата през ден. :)
Да то и аз съм така :D Но не мисля, че още след 1та ще има резултат, но пиши :)

Резултат има, определено. Днес косата ми не е мазна, само дето няма обем. Но наистина ми помогна тази маска. Съветвам те да си я направиш, но това, че на мен ми е помогнала, не означава, че и на теб ще ти се отрази добре, защото всяка коса е различна. Но пък няма какво да губиш. :) Само да не забравиш да измиеш маската с хладка вода. :)

BeBsItO
04-02-2008, 17:20
az pak si pravih maskata za proletniq kosopad, i da vi kaja...... nqma golqma razlika.no e fakt 4e samo 2 puti sam q pravila ( a i sam nerazpolojena) ------> tova pre4i li? taaa 6te prodaljavam da se maja... i 6te vidime

sexa_na_kompleksa
04-02-2008, 17:51
az pak si pravih maskata za proletniq kosopad, i da vi kaja...... nqma golqma razlika.no e fakt 4e samo 2 puti sam q pravila ( a i sam nerazpolojena) ------> tova pre4i li? taaa 6te prodaljavam da se maja... i 6te vidime

Едва ли оказва влияние това, че си неразположена. Може би просто тази маска не е подходяща за твоята коса. :)

SunSmile
04-02-2008, 18:06
az pak si pravih maskata za proletniq kosopad, i da vi kaja...... nqma golqma razlika.no e fakt 4e samo 2 puti sam q pravila ( a i sam nerazpolojena) ------> tova pre4i li? taaa 6te prodaljavam da se maja... i 6te vidime

И аз си избрах тази маска, но понеже съм неразположена ще изчакам няколко дни. По принцип в такова състояние, почти никоя промяна на косата не действа. Не хващат кичури или бои за коса... предполагам, че и маските не действат, тва е някакво такова особено състояние :?

varnen4e
04-02-2008, 19:50
И аз имам един въпрос относно маската за разтеж. Пробвал ли я е някой? Дали е ефикасна?
:)

varnen4e
04-03-2008, 08:34
Аз сега си намазах косата със зехтин.. надявам се да има някакъв ефект... ;) Ще остоя още малко и влизам да я измия.

a_n_i_t_y941001
04-03-2008, 21:36
br br mersi mn mn :grin: syper ste moita kosa sega e mn izto6tena i az ne q pipam samy maski si pravq mersi mn :grin: :D

BeBsItO
04-04-2008, 18:09
ДНЕС попитах апрекатката, и тя каза че цикала не оказва никакво влияние в/у това :)

bebitooo___
04-04-2008, 21:05
пишете в търсачката маска с тривитаминол и ще ви излезе линк с тези маски и още много.. но според мен всичко се върти около тривитаминола :-D :-P

Shtastl1va
04-09-2008, 15:32
Резултат има, определено. Днес косата ми не е мазна, само дето няма обем. Но наистина ми помогна тази маска. Съветвам те да си я направиш, но това, че на мен ми е помогнала, не означава, че и на теб ще ти се отрази добре, защото всяка коса е различна. Но пък няма какво да губиш. :) Само да не забравиш да измиеш маската с хладка вода. :)
Днес и аз ще пробвам маската и се надявам да остана доволна :) Само ме притеснява това миене с хладката вода, но дано има резултат :)

LuCiFersAngeL
04-11-2008, 09:58
Маска за подхранване и сгъстяване (прави се веднъж на 10 дни)
1 ампула Прогестерон (купува се от аптеките, ако не намерите, заменте го с перли витамин Е)
1 жълтък
1 суп. лъжица хума
Втривате добре сместа е корените на косата. Увийте с плик или шапка за баня, стойте с макста за около 1 час.

Днес попитах в аптеката и ми казаха, че прогестеронът отдавна е спрян от производство. Попитах и за ампули плацента, но също нямаше. :o


Ето и моята домашна маска За суха и третирана коса
2 с. л. мед
оцет - на око, колкото да се поразреди малко меда, зада може да се маже
2 - 3 с. л. зехтин
1 с.л. стимулант за коса на Икаров
1 с. л. някакво индийско масло за коса (може да се замести с бадемово масло или масло от пшеничен зародиш)

п.с. С прости изчисления ще разберете, че маската се получава в доста голямо количество, но давам "рецептата" точно както аз я правя - в големи количества, защото косата ми е дългичка и доста изтощена. Ако сметнете, че това количество ще е много намалете пропорционално всека от съставките и готово! Дано да съм била полезна! :-)

stolichankata
04-19-2008, 19:14
Има ли някакъв ефект? :smt112

Pepincetyy
04-20-2008, 15:20
ооо ще пробвам някоя от домашните маски :grin:

iams
04-20-2008, 16:11
Темата е много полезна, но не знам дали знаете, че оцета сваля боята. Е, не цялата но не е препоръчително да правите маски с оцет, ако сте се боядисвали :-|

LuCiFersAngeL
04-20-2008, 16:19
Темата е много полезна, но не знам дали знаете, че оцета сваля боята. Е, не цялата но не е препоръчително да правите маски с оцет, ако сте се боядисвали :-|
Аз съм чувала за киселото мляко :neutral: Иначе от оцета, който слагам в моята маска (на предната страница) не съм забелязала промяна в цвета на косицата ми.

iams
04-20-2008, 18:08
Добре, щом казваш значи мога и аз да пробвам някоя с оцет. :) До сега съм избягвала да използвам такива маски, защото и без това боите не са кой знае колко трайни..

a_n_i_t_y941001
04-23-2008, 18:06
ааа ако някои знае как да си сваля боята плс да ми каже :lol: сру че пускам темичката тук :oops:

magity
04-29-2008, 17:39
Начии казвате, че Маска за мазна коса 2 има ефект. Окей, а някой да е изпробвал Подхранваща маска за обем или каквато и да е маска за обем... Наистина много полезна темичка! :smt001

pepitaaa
03-02-2009, 10:19
Маска за подхранване и сгъстяване (прави се веднъж на 10 дни)
1 ампула Прогестерон (купува се от аптеките, ако не намерите, заменте го с перли витамин Е)
1 жълтък
1 суп. лъжица хума
Втривате добре сместа е корените на косата. Увийте с плик или шапка за баня, стойте с макста за около 1 час.

..Какво да го правя тоя витамин Е :? В хумата и жълтъка ли да го слагам или да го пия? Ще се разтвори ли? :-o

ira90
03-02-2009, 18:36
Браво мацка трябва да направят темата важна =D>


Съгласна съм !!!! :-)

FireGirl_
03-02-2009, 21:21
Темата на истина е много полезна...ще направя маските и ше видя какво ще стане...,но и аз много искам да пробвам тази за мазната коса дано на истина ми помогне,че мойта коса се умазнява ужасно бързо :P

addicted2y0u
03-02-2009, 21:49
Супер тема! Браво ;) 8)

Liar
03-03-2009, 11:00
Маска за коса с мед
1 лъжичка мед
1 жълтък
1 лъжичка зехтин
1 лъжичка оцет ябълков
1 лъжичка шампоан
Преди къпане се мажат корените и се разнася по цялата коса. Стоите поне 1 час, след което косата се измива. Става мека и обемна.

Лудост е да седиш един час с шампоан на главата...По-добре без него!
Аз иначе се мажа със стимулант и масла.

petito93
03-09-2009, 18:08
ieE Super :) Ще пробвам някоя :) ;)

Zehtinka
03-15-2009, 12:01
Маска за коса с мед
1 лъжичка мед
1 жълтък
1 лъжичка зехтин
1 лъжичка оцет ябълков
1 лъжичка шампоан
Преди къпане се мажат корените и се разнася по цялата коса. Стоите поне 1 час, след което косата се измива. Става мека и обемна.

Извинявам се за тъпия въпрос,става въпрос за чаена лъжичка нали?(не супена) :D