PDA

View Full Version : Хапче след секс?



Момиче...
07-05-2007, 14:34
Презерватива се скъса и той свърши в мен...Минаха около пет часа. Какво хапче да пия за да предодвратя забременяването? Колко процента е сигурно, че то ще помогне?!?!?

Момче
07-05-2007, 14:36
Хапчето което ти трябва е Ескапел....99.9% че ще подейства...заминавай до аптеката не се бави!Колкото по-рано ги вземеш , толкова е по -сигурно действието им! Струва около 30лева

DIVINE_TIME
07-05-2007, 14:59
Не, стига сте съветвали момичетата да пият тези хапчета! Знаете ли колко са опасни? Не рискувайте да давате такива съвети,възможно е момичето да се увреди нещо. Слушай кфо ще ти кажа. Бързо отиди на лекар и попитай него. Може да ви изглежда смешно,но най-добре е опитно лице да прецени! Моят съвет е не рискувай да пиеш тези толкова вредни хапчета на своя глава, а по най-бързия възможн начин говори с лекар или поне родител ![/b]

Homunuculus
07-05-2007, 15:15
А ти как си мислиш ,че лекаря ще предотврати бременност?! Може би с магическа пръчка!? А защо не с инжекция за предизвикване на контракции която един вид е същата като хапчето само че доста по опасна, а за нея се иска и разрешение от родител! Предполагам ,че ако момичето можеше да приказва с родители без да се притеснява вече щеше да го е направила и нямаше да допре до нас....миличка върви и си купи хапчето и не се занимавай с други глупости...след като ги изпиеш също не е лошо все пак да отидеш на лека за един бърз преглед ,за да се увериш ,че няма усложнения! Стискам палци:)

A_JoLiE
07-05-2007, 15:20
А ти как си мислиш ,че лекаря ще предотврати бременност?! Може би с магическа пръчка!? А защо не с инжекция за предизвикване на контракции която един вид е същата като хапчето само че доста по опасна, а за нея се иска и разрешение от родител! Предполагам ,че ако момичето можеше да приказва с родители без да се притеснява вече щеше да го е направила и нямаше да допре до нас....миличка върви и си купи хапчето и не се занимавай с други глупости...след като ги изпиеш също не е лошо все пак да отидеш на лека за един бърз преглед ,за да се увериш ,че няма усложнения! Стискам палци:)

AmI Homunuculus ImA PrAvO! PoSLu6Ai kFo Ti gOvOrI.

DIVINE_TIME
07-05-2007, 15:21
А ти как си мислиш ,че лекаря ще предотврати бременност?! Може би с магическа пръчка!? А защо не с инжекция за предизвикване на контракции която един вид е същата като хапчето само че доста по опасна, а за нея се иска и разрешение от родител! Предполагам ,че ако момичето можеше да приказва с родители без да се притеснява вече щеше да го е направила и нямаше да допре до нас....миличка върви и си купи хапчето и не се занимавай с други глупости...след като ги изпиеш също не е лошо все пак да отидеш на лека за един бърз преглед ,за да се увериш ,че няма усложнения! Стискам палци:)
Не знам защо си толкова злобно настроен/а... ? :-s Просто си изказвам мнението. Н е съм коментирала начинът, по който лекаря ще предотврати бременността ако такава все пак има, но би й обяснил предимствата и рисковете, нещата,които ще настъпят при изпиване на хапчето и дали изобщо има нужда да се пие то,понеже е голям шок за организма да поеме такава доза хормони. Защо си мислиш,че знаеш нещата по-добре от един лекар? Това е тяхната работя и се учат да я практикуват над 6 години. Това е моето мнение, казах на авторката как бих постъпила аз. Това е. :smt011

malka_sladuranka
07-05-2007, 15:22
Не, стига сте съветвали момичетата да пият тези хапчета! Знаете ли колко са опасни? Не рискувайте да давате такива съвети,възможно е момичето да се увреди нещо. Слушай кфо ще ти кажа. Бързо отиди на лекар и попитай него. Може да ви изглежда смешно,но най-добре е опитно лице да прецени! Моят съвет е не рискувай да пиеш тези толкова вредни хапчета на своя глава, а по най-бързия възможн начин говори с лекар или поне родител ![/b] Ти луда ли си? :-s
По-добре сега да пие това хапче, което не е чак толкова вредно. Да, не е полезно, но няма да и стане нищо фатално. По-трудно ще преживее един аборт, отколкото последствията от хапчето. Както и по-трудно ще се справи с една бременност, едно раждане и едно отглеждане на дете, отколкото да изпие хапчето.
Естествено не казвам да си ги пие като бонбонки или да ги ползва като противозачатъчни, но щом се е наложило нека го вземе.
Аз лично веднъж съм пила от "ужасно опасния и канцерогеннен" Постинор. Е, две години след това... не виждам да ми е станало нещо, било то фатално. Хах.
Пък и нали сега тези новите Ескапел не било толкова вредни колкото Постинора...

DIVINE_TIME
07-05-2007, 15:25
Е,ок нападайте ме всички. Като не мислите с главите си и се притеснявате да говорите с родителите си,пийте си хапчетата... изборът е ваш!

07-05-2007, 15:26
Извинявай не съм искал да прозвоча груб! Но замисли се малко и ти и ще видиш ,че не съм я посъветвал нищо лошо! Тези хапчета са тествани не един път и са предназначени точно за тази цел! Хубаво е след употреба да отиде на лекар за преглед!

malka_sladuranka
07-05-2007, 15:28
Е,ок нападайте ме всички. Като не мислите с главите си и се притеснявате да говорите с родителите си,пийте си хапчетата... изборът е ваш! И като говоря с родителите ми спермата може би ще се изпари от тялото ми? :-s
И какво общо има немисленето? Момичето казва, че се е скъсал презерватива. В случая когато ми се наложи да пия и аз от "ужасяващите" хапчета беше същата ситоация-скъсан презерватив. Кой в случая не е мислил с главата си?

DIVINE_TIME
07-05-2007, 15:30
Така е,но все пак жената не може да забременее всеки ден,а само през овулацията. Така че един лекар би могъл да изчисли (не с точност,но поне с разлика от няколко дни) кога ще настъпи тя(изхождайки и от факта дали цикълт й е редовен), следователно би могъл да разбере кои са рисковите дни и дали има смисъл да се пие хапчето.Това е моето мнение.

Homunuculus
07-05-2007, 15:32
За жената има най-голяма вероятност да забременее през овулация, НО никъде и никой не може да ти гарантира ,че през останалия период не може да се забременее!

БТВ по - горното мнение беше мое просто не се бях логнал...не приемай постовете ми като нападка моля те;)

Sladkata_Nansi
07-05-2007, 15:36
Е,ок нападайте ме всички. Като не мислите с главите си и се притеснявате да говорите с родителите си,пийте си хапчетата... изборът е ваш!
Nali tezi hap4eta sa sazdadeni za tova be mili4ka! :roll: Pak i lekaria ni6to ne moje da kaje sega-kolkoto i da iz4isliava ni6ot ne moje da kaje sas sigurnost!

Homunuculus
07-05-2007, 15:51
Момиче бягай си купувай хапче не се чуди и следващия път по-внимателно и да кажеш на приятеля ти да не ти излиза с тия номера щото като ти се скъса презерватива се усеща ;) ,защото после едва ли ще го е грижа много какво се случва с теб.

Момиче...
07-06-2007, 05:56
Изпих хапчето вчера, дано няма никфи гадни странични ефекти...Мерси много за помощта!!!
Бтв Homunuculus той не ми прави номера, просто презерватива се скъса точно преди да свърши :|

krem4et0
07-06-2007, 06:38
За жената има най-голяма вероятност да забременее през овулация, НО никъде и никой не може да ти гарантира ,че през останалия период не може да се забременее!

БТВ по - горното мнение беше мое просто не се бях логнал...не приемай постовете ми като нападка моля те;)
Виждам, че темета е приключена, ама преди да заключа да си кажа. Жената може да забременее само и единствено, когато е в овулация. В нито 1 друг час. Овулацията е между 12 и 24 часа месечно!!!!!!!
Опасни актове са от 5 дни преди овулацията(защото сперматозоидите живеят 5 дни) до 1 сен след началото й(яйцеклетката е годна за оплождане до 24 часа). Преди овулация няма как, защото яйцеклетката не се е развила достатъчно, а след нея е невъзможно, защото се къса външната обвивка, от която се развива плацентата! Моля ви се информирайте се повече.