PDA

View Full Version : Да прекъснеш пет годишно "приятелство"?



07-05-2007, 17:30
Кажете ми добре ли правя, като изхвърлям хората, които ме използваха за морална подкрепа и да им нося чантите от живота си? Дали направих добро, като им изтрих телефонните номера, ICQ и Skype? Дали тоталната игнорация помага да се отделиш от човек, който е зловреден и те дърпа надолу. Ето малко инфо за тези хора:

1. Брой - 6 човека (7 със мене)
2. Пол - 5 момичета и 1 момче (аз съм другото момче)
3. Възраст - 18-19
4. Интереси - ами моите интереси вече не са като тези на 5-те момичета, повече съвпадат с тези на момчето.
5. Групички - 3 групички (2 момичета са заедно, другите две също са си близки, аз и другото момче сме третата група) и 1 индивидуален човек - едното момиче.

Да прекратя ли приятелството си с тези хора, и по-специално с момичетата? Познавам ги от 8 клас и сега ми е малко трудно да ги "изтръгна" от живота си. До сега приятелството ни прави пет години. Момчето е свястно, но те и него го дърпат надолу. Какво правят? Ами говорят ми зад гърба, настроиха целия ми клас срещу мене, караха ме да им нося чантите постоянно е се държаха като към предмет. А сега, като им се опълчих и едната вика: "Ама аз те направих човек, ти си никой, аз съм готина.". А тя е толкова проста горката, пълна използвачка. И какво все гледа другите. А и е такава скандалджиика - тя не признава и възрастните хора даже и им вдига селски скандали. Същата като нея скандалждийка е момичето от групата, което е самостоятелно. Тя направо не е нормална - в час си говореше, че щяла да си легне в къщи, а учителката недоумяваше. Третото момиче е приятелка на първото, ами скромна е, но малко повърхностна. Четвъртото и петото момиче са втората групичка и са сравнително свестни, като изключим че много обичат да спорят и да говорят за глупости. Момчето е свястно, но ако продължа да му бъда приятел, той ще ми напомня за тези "мацки". Кажете ми, правилно ли постъпвам, че вече не общувам с тази групичка? Защото се чувствам виновен.

jyji
07-05-2007, 17:37
Ama za6to se zanimava6 s hora ,s koito nqma6 nikakvi ob6ti interesi?Az prekusnah 11-godi6no priqtelstvo s nai-blizkiqt mi 4ovek(e povoda be6e mn po-razli4en,no tova nqma zna4enie).Nali znae6 kakvo zna4i priqtel?Ako ne se 4yvstva6 dobre kogato si s tqh zna4i nqma smisul da ste zaedno!Nadqvam se,4e shva6ta6 :-s

07-05-2007, 17:40
Ти не разбираш, аз имах общи интереси с тях. Да, в минало време. От 7 до 11 клас имах като тяхните интереси. Но в 12 клас разбрах, че това не съм аз просто. И не съм го правил да се харесам на тях - аз се промених в 7 клас, а ги срещнах една година по-късно - в 8 клас. Просто, отново като че ли си станах себе си, истинския. Събудих се както се вика. А и да си призная, не ми беше приятно да общувам с хора, толкова негативни. Всеки път като ги видя и ме заболява главата.

07-05-2007, 17:47
Разбирате ли, лошото е, че като "скъсах" с тях, сега съм напълно сам! Защото те ми бяха единствените приятели от 8 до 12 клас. Не ви се вярва, но е така! дали да не си чатя по ICQ с един от най-добрите ми приятели до сега - С., с който бяхаме приятели от 4 до 6 клас? Той е човек, който си заслужава!

jyji
07-05-2007, 17:49
[quote="Анонимко"]Ти не разбираш, аз имах общи интереси с тях.
Da imal si!No sega nqma6.Vremeto te4e,horata se promenqt
[quote="Анонимко"]не ми беше приятно да общувам с хора, толкова негативни.
Ami ne go pravi
[quote="Анонимко"]Всеки път като ги видя и ме заболява главата
Ami ili se zaredi s analgin ili...

jyji
07-05-2007, 17:51
Разбирате ли, лошото е, че като "скъсах" с тях, сега съм напълно сам! Защото те ми бяха единствените приятели от 8 до 12 клас. Не ви се вярва, но е така! дали да не си чатя по ICQ с един от най-добрите ми приятели до сега - С., с който бяхаме приятели от 4 до 6 клас? Той е човек, който си заслужава!
Ami 4ovek i na men mi e trydno ot 1 sedmica sum v sf i se opitvam da se namestq det se vika.Zapisah se na kyrs,ala bala.Opitvam se da namerq priqteli i t.n.Slaga6 to4ka i zapo4va6 ot na4alo.Ne e lesno,daje izob6to!No ne si na 60 godini,a samo na 20.Nali taka?

Sweety-Tweety
07-05-2007, 17:53
Щом си преценил,че те дърпат ,значи си постъпил правилно.Най-добре според мен е да намериш начин да общуваш с момчето без да се вличеш,но ако не можеш най-добре си помисли за себе си.

07-05-2007, 17:58
А дали методът с изхвърляне на телефонни номера, късане на снимки и неконтактуване с тях помага? Защото май е така, вие как мислите?

gabrielka@a
07-05-2007, 18:03
С времето интересите започват да стават други.Ще си намериш други приятели с близки на твоите интереси!

jyji
07-05-2007, 18:06
А дали методът с изхвърляне на телефонни номера, късане на снимки и неконтактуване с тях помага? Защото май е така, вие как мислите?
Mi taka mai stoqt ne6tata.No ne kazvam da se durji6 kato temeryt i da ne gi pozdravqva6.Vse pak si ima6 i vuzpitanie nali :smt023

Слънчево момиче
07-05-2007, 19:00
Игнорирай изпозвачките.Ти май си доста по-свестен от тях и най-сетне да видя момче,което разпознава простаците :lol: Шегата настрана,хора,които си изтриват краката върху теб,защото са те направили "човек" заслужават единствено презрение.А какво като някои от другите ти съученици,тоест приятели от тази групичка, ти напомнят за останалите кокошки ?Тъкмо винаги ще си имаш едно наум с използвачите,но ако те никога не са показвали признаци на интригантство и използвочество,за какъв дявол ти е да прекъсваш контакта си с тях ? Колкото повече приятели-толкова по-добре..Просто бъди една стъпка над останалите интригантки,но не зарязвай другите си приятели.

ralica94
07-05-2007, 19:15
Хората се променят ,а с тях се променя и идеалите им ,вижданията им към целия свят .През това време за жалост много от тях потеглят в друга посока и естествено теглят обкръжението си както ти си се изразил "на долу ".Хубаво е ,че си проумял ,че не трябва да се движиш с такива и не съжалявай просто защото няма за какво . По света има толкова готини хора и няма смисъл да се хващаш като удавник за сламка за тях а и те са доказали ,че вече не са ти приятели щом се държат така към теб.А и за тая дето ти е казала такива глупости мога да кажа само ,че е голяма комплексарка .Ти продължавай да се развиваш и да достигаш върхове, а те да избират :или ще се променят ,или ще тръгват все по-надолу и ще завличат повече хора към" пропаста ".За мен ти не им дължиш нищо .

sladko_momi4e
07-06-2007, 14:02
imax edna priqtelka!poznavame se ot 13 godini~!i min sedmica se razdelixme !to ne be6e rev to ne bqx krokodilski salzi!no da ti kaja trudno e da se razdeli6 s 4ovek koito e bil do teb!da tvoq slu4ai e dr no imax predvid 4e ako ne ste nai-dobri priqteli ili ne se 4ustva6 na mqsto po dobre se otdrapni pakako te darpat nadolu kakto eslu4ai naprav gi maxai!znam 6te e trudno! se nqkoga pak 6te se sre6tnete i sam sigurna 4e 6te s esmeete edin na drug kato vikate``kakvi smebili pati togava``!
ai do skiv!ako ima ne6to tuk sam! :wink:

07-06-2007, 14:10
Дано да не се срещнем повече.

sladko_momi4e
07-06-2007, 14:50
emi 6tom taka iska6!opitai se d agi zabravi6! :D

vassilKo
07-07-2007, 13:30
Тази тема аз я писах.

jyji
07-08-2007, 19:03
Тази тема аз я писах.
e bravo,ti se razkri :smt006

sladko_momi4e
07-09-2007, 00:40
priqtno mi e da s ezapoznaem! :wink: svetleto