PDA

View Full Version : Братовчед ми - може би най-добрия ми приятел



darking
07-06-2007, 17:34
Идва ми да си кажа живота. Такъв човек съм. Ще ви споделя само нещо за братовчед ми с който сме играли толкова много и пак ни се играе и в момента, но.. Може би някои ме помнят от темата за наказанията ми, но да я оставим на страна. Понеже братовчед ми е 4 години по-малък от мен, преди да тръгна на училище не сме си играли и седях по цял ден на килима в хола и гледах Cartoon Network по цял ден, играх на Comadore 64 което баща ми го беше взел преди доста години от Германия и това ми беше живота. Нямах приятели и когато излизах с майка ми на пазар се спуквах от кеф :lol: По-късно ходих и в работата на баща ми където играх игри тип Lego Racer на компютъра който беше с 300mHZ процесор, 80мб. РАМ и някаква вградена карта която не я знам със 6мб. кеш памет. Когато обаче братовчед ми стана що-годе вече не възраст в която можеше да играя с него(5 години) почнах да го уча да играе на компютър. За 1 седмица на някои ромчета от МАМЕ стана по-добър от мен като се има впредвид, че ги играех 1 година някъде :roll: Тогава се виждахме обаче по 3 седмици в годината и не можехме да поиграем "здравата". Може би заради малкото общуване и игра с другите деца бях най-конфликтната личност в първи клас. Като завърших имаше толкова много оплаквания от мен, че на баща ми му беше изкипяло. В деня на завършването баща ми почна да учи майка ми да кара кола(след като вече си беше взела курса разбира се) и тя за малко да се блъсне при едно паркиране. Това още повече го раздразни. Когато се върнахме и без да исках изпуснах един чук в коридора почти до крака му му изкипя и тръгна да ме гони да ме пляска и да ме затвори в стаята за 1 час(тогава такива бяха наказанията :) ). Майка ми тръгна след него и го ущипа със все сила. Тогава той й се разкрещя и майка ми си взе багажа и си тръгнахме. Пренесохме се в апартамента на баба ми(по майчина линия) и там бях цялата лятна ваканция и целия втори клас(смених училището даже). През това време не се виждахме и с братовчед ми. Като завърших втори клас разговарях с наще и ги събрах. Баща ми вече беше дал под наем апартамента ни и се беше пренесъл да живее при майка си и баща си(баба ми и дядо ми). Ние отидохме с него. Понеже братовчед ми е внук на баба ми по бащина линия почна да ми идва на гости в къщата(на баба ми и дядо ми). Така стоеше една седмица и го взимаха за една седмица, после пак идваше и така цяла лятна ваканция. Така беше със всички летни ваканции до тази между 4 и 5 клас(вкл.), защото след това с наще се нанесохме във къща която беше взета от другата ми баба преди около 25 години(стегнахме я и се нанесохме). От тогава се виждам много по-рядко с братовчед си въпреки, че наща къща е на 10 мин. път с кола от тази на баба и и дядо ми. От тогава ме обхваща някаква носталгия и...иска ми се да играем с него постоянно. Даже въпреки, че не рева ми се и доплаква. Постоянно си спомням как като живеех в другата къща се мятахме в басейна, ритахме топката извън къщата и след това прескачахме огради за да я вземем. Спомням си как играхме на компютъра на хиляди игри в които има възможност за игра от двама играчи на един екран(Split Screen) и още много други неща. От всички тези спомени ме обзема носталгия на която просто не издържам. Даже някак си другата къща имаше нещо като аура(Чувствах се по-удобно и даже през периодите когато братовчед ми го нямаше и засядах пред телевизора не ми беше мъчно. Даже си спомням как един ден бях сам и гледах през сателита Super RTL от 6 сутринта до към 18 следобяд.) и просто... Въпреки наказанията които наще ми спретваха за цели летни ваканция и за които разказвах в една друга моя тема някак си беше много добре. Вторник тази седмица братовчед ми отиде на гости на баба ми и дядо ми и ме взимаха всеки ден в 11, защото имам да уча поради поредното наказание и ме връщаха към 9 вечерта. Така беше до вчера. Днес нещата станаха така че братовчед ми да дойде в нас към 12 и стоя до 16:30, защото баба ми и дядо ми щяха да пътуват за пореден път в провинцията.(Братовчед ми уж щеше да си тръгва в Неделя....) Когато си тръгна пак за малко да се разплача и ми се извъртя целия ден в главата(как играхме на компютъра, ядохме кисели млека и т.н) и... Сега като се замисля даже приятелите които имам от училище не ми липсват толкова. До скоро бях доста конфликтен и нямах много приятели освен още един с 1.5 години по-голям от мен който също ми е много добър приятел, но наще не дават да играя с него, защото си мислят, че едни дето постоянно искат да го бият и после се сдобряват от неговия клас ще станат наркомани и да не се завлеча и аз, но за него няма да говоря сега. В 6 клас(който завърших тази година) си намерих няколко приятеля които ми спретваха бая неприятелски номерца отвреме на време. Моля ви се да дадете някакво мнение. Дали толкова искам да играя с братовчед ми, защото съм няма други истински приятели. Със него имаме сходни интереси и планове за вбъдещето, та даже сме си говорили колко яко ще бъде ако сме приятели :roll: 10х за мненията по въпроса от сега!

07-06-2007, 17:52
Как може вместо да го учиш да играе на криеница и гоненица навън да му съсипваш детството с компютъра? Ти акъл имаш ли? :)

07-06-2007, 17:59
Как може вместо да го учиш да играе на криеница и гоненица навън да му съсипваш детството с компютъра? Ти акъл имаш ли? :)
Ние сме играли и на компютъра, но в повечето време сме прекарвали навън. Както казах се хвърляхме в басейна, ритахме в градината, обикаляхме. Даже и се бихме. Повечето време бяхме навън, но сутрин и вечер си бяхме на компютъра. А и както казах имаме общи интереси. Аз например само ако някоя игра като World of Warcraft ме зариби тотално мога да се задържа много на компютъра. Постоянно кисна по форумите и гледам нещо в интернет. Когато съм с братовчед ми обаче е различно. ДАже да играя и той да ме гледа, както и обратното може да ме задържи цял ден на компютъра. Незнам защо но в компания ми е по-приятно. А когато заседнем в двойна игра на МАМЕ например едвам ни карат да ядем. Но както казах това беше сутрин от към 8 до 13 и после от 21 до 23 :) През останалото време играхме навън и се забавлявахме още повече.

darking
07-06-2007, 18:01
Как може вместо да го учиш да играе на криеница и гоненица навън да му съсипваш детството с компютъра? Ти акъл имаш ли? :)
Ние сме играли и на компютъра, но в повечето време сме прекарвали навън. Както казах се хвърляхме в басейна, ритахме в градината, обикаляхме. Даже и се бихме. Повечето време бяхме навън, но сутрин и вечер си бяхме на компютъра. А и както казах имаме общи интереси. Аз например само ако някоя игра като World of Warcraft ме зариби тотално мога да се задържа много на компютъра. Постоянно кисна по форумите и гледам нещо в интернет. Когато съм с братовчед ми обаче е различно. ДАже да играя и той да ме гледа, както и обратното може да ме задържи цял ден на компютъра. Незнам защо но в компания ми е по-приятно. А когато заседнем в двойна игра на МАМЕ например едвам ни карат да ядем. Но както казах това беше сутрин от към 8 до 13 и после от 21 до 23 :) През останалото време играхме навън и се забавлявахме още повече.
Този пост го написах аз.

find_m3
07-06-2007, 18:31
Направо не мога да разбера такива родители ( за съжаление и мойте са проблемни ,но никога не са ме наказвали по скоро са ме пошляпвали и после лайф из лайф).Спомням си миналата ти тема и ми се къса сърцето като чата.Не знам дали майка ти вижда че баща ти ти е нанесъл сериозни "щети" и ти е оставил травма от която трудно ще се оттървеш.Говорете и се разберете да излизаш по-често.Аз най-добре знам колко безсмислено звуча,но може би при теб ще подейства.Аз ако бях бих показала на майка си точно това което си писал в форума и да я оставиш насаме да го прочете да видим дали няма да й стане мъчно за собственото й дете. ](*,) Наистина е много жалко защото ми се виждаш свястно дете.Възпитан си ако не друго.Не правиш фатални правописни грешки и си личи че си умен а не мога да разбера какво повече искат от теб вашите :cry: наистина ако майка ти е на твоя страна нека говори с баща ти.Ако трябва да се разведата за да можеш да се развиваш нормално а не да си седиш вкъщи докато другите играят навън денонощно и дори на твойта възраст вече са далече от игрите :wink:

KaTinCeTy
07-06-2007, 19:38
hah....mi normalno e da iska6 da si igrae6 s nego, ta nali ste bratov4edi i se rabirate, i imate ob6ti interesi! :P

Presley
07-06-2007, 23:48
Направо не мога да разбера такива родители ( за съжаление и мойте са проблемни ,но никога не са ме наказвали по скоро са ме пошляпвали и после лайф из лайф).Спомням си миналата ти тема и ми се къса сърцето като чата.Не знам дали майка ти вижда че баща ти ти е нанесъл сериозни "щети" и ти е оставил травма от която трудно ще се оттървеш.Говорете и се разберете да излизаш по-често.Аз най-добре знам колко безсмислено звуча,но може би при теб ще подейства.Аз ако бях бих показала на майка си точно това което си писал в форума и да я оставиш насаме да го прочете да видим дали няма да й стане мъчно за собственото й дете. ](*,) Наистина е много жалко защото ми се виждаш свястно дете.Възпитан си ако не друго.Не правиш фатални правописни грешки и си личи че си умен а не мога да разбера какво повече искат от теб вашите :cry: наистина ако майка ти е на твоя страна нека говори с баща ти.Ако трябва да се разведата за да можеш да се развиваш нормално а не да си седиш вкъщи докато другите играят навън денонощно и дори на твойта възраст вече са далече от игрите :wink:
Хаа много точно!