PDA

View Full Version : ендокринеолог?



eiiii
07-07-2007, 13:04
На 18 съм,миналата година отслабнах с 10-11 кг и сега съм мн слаба но пък се чувствам добре,нашите искат да напълнея малко но аз просто реших да се храня здравословно-сладки неща и подобни боклуци не ям,но не съм казала това на нашите.Тъй като не напълнях те казаха че ще ме водят при ендокринеолог за изследвания.С какво се занимава този доктор?И какви точно изследвания се правят при него,в смисъл ще се разбере ли ако имам недостиг на витамини или някакви вещества,или пък хормонален проблем.Който знае моля нека отговори!

plah4eto_
07-07-2007, 13:51
Pravqt se kryvni izsledvaniq,za da se ustanovi nivoto na opredeleni hormoni.Kazvat se "TSH"i "FT4".AKo tqhnoto koli4estvo e mn nad ili pod opredeleno norma,zna4i ima6 problem.Dr simptomi na endokrinolojki problem sa potene na dlanite,u4esteno syrcebiene,nakratko kazano ob6to nerazpolojenie.Lekuva se,no lo6o to e,4e le4enieto proti4a s korkosteroidi.Nadqvam se da sym bila polezna:)

kalpazanka
07-07-2007, 17:50
Обмяната на веществата се регулира от щитовидната жлеза и нейния хормон- тироксин. Но щом ти умишлено избягващ някои храни, не вярвам да имаш хормонален проблем. Аз също си бях под нормата килограми, но за една година се оправих без абсолютно никакви хапчета.

ПП. Лекарят е ендокринолог, а хормоните, които беше объркало човечето над мен- кортикостероиди. :wink:

-
07-08-2007, 00:30
eiii i az za 1 godina otslabnah sys 6kg, no qm normalno.. ne izbqgvam nikakvi hrani! Shokolada i hlqba sa mi strast ;) hodih na izsledvaniq i nivoto na tiroksina be6e v norma, no v gornata granica... izpisaha mi uspokoitelni... :oops:
A ina4e tozi problem sys shtitovidnata jleza,koito vodi do otslabvane se naricha tireotoksikoza ili Bazed... sigurno si chuvala i e mn chesto sreshtano zabolqvane pri jenite ot 15 do 40 godishna vyzrast
No 6tom se chuvstvash dobre nqma strashno!
Vse pak shtom ne se hranish normalno pii vitamini! Vitaral sa mn podhodq6ti... ima vsi4ki vitamini + mikro- i makroelementi!