PDA

View Full Version : Лещи



roni.mk
07-07-2007, 13:09
zdr! izvinqvam se 4e puskam temata tuk,no e nai-golqma vazmojnostta tq da bade pro4etena!ta da vi popitam,tezi,koito nosite le6ti!kolko struvat gore dolu[ka4estvanite],imat li srok na godnost,za6oto sam 4uvala-vaob6te si4ko,koeto znaete!interesuvam se,za le6ti,za kasogledstvo!
mersi predvaritelno! :wink:

Moderated by ^npocTo^a3^f^
1 точка от правилника и заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!

sWeEt_SeEd
07-07-2007, 14:39
Ами не знам колко ще мога да ти помогна.Моят приятел е късоглед и си взе временни лещи,щото му ги препоръчали,били по добри от постоянните.Те са за 1 месец, но ако ги пазиш и поддържаш може да изкарат 2 или 3.Лещите заедно с разтвора + една резервна му излезе около 50 лева. :smt006

`Escada
07-07-2007, 14:49
ух и аз имам същия проблем...преди 2 дни бях на очен лекар и доктора ми за каза лещите, че не е много приятно по 2 пъти на ден сутрин и вечер да си бъркаш в очите, да ги вадиш и слагаш :-k стоят във някаква течност. чела съм, че не бива да си слагаш черен молив под очите :shock: защото така се допира до лещата и тя се замърсява, когато си на море може да се къпеш с тях но има вероятност да паднат. една приятелка на майка ми беше си загубила едната леща, въобще много гадна работа. Затова си и купих и очила :cry: - 160 лв. за късогледство. Съветвам те по добре очила - гадно е ама... ще ги носиш само когато се разхождаш, когато пътуваш и т.н. но не постоянно! айде успех

foxy-to
07-07-2007, 15:14
kak taka nqma da gi nosi postoqnno?? tova go re6ava lekarq (za boga!!!!!)plus tova pod kasogledstvo moje da se razberat mn raboti. az naprimer imam astegmatiz1m. tova e po-tejka forma na k1sogledstvo i ne se lekuva. trqbva da nosq o4ila(ili le6ti) prez celiq mi jivot. sduhana rabota ama kvo da se napravi. a za le6tite ima mn varianti i mn ceni i za razli4no vreme. za moq slu4ai naprimer le6tite struvat 280 - 300lv. na godina. hi4 ne e malko. zatova zalojih na o4ila. 170lv. i sega mi trqbvat novi poneje mi se uveli4i diopt1ra demek o6te 200 i ne6to lv, ve4e se 4udq dali da ne si vzema napravo le6ti.... kakto i da e. a ti otidi na pregled i tam 6te ti obqsnqt kakvi le6ti sa podhodq6ti za teb. i uspeh da nqma6 ne6to gadno kato men. jelaq ti da se izlekuva6.

roni.mk
07-07-2007, 15:19
mi i az imam kasogledstvo i astigmatizam i trea postoqqnno da sam s o4ila ili le6ti!do kraq na jivota mi!i poneje sam taka ot 3 godini i iskam ve4e s le6ti,makar 4e znam 4e sa po skapi!a i naistina trqq da si barka6 v okoto-no pone tova zasega na ma pritesnqva! a ina4e moita lekarka e mn dobra i q pitah za le6ti i tq kaza,dr god eventualno1i az pone da porazpitam!i dnes mi kaza 4e dioptera go digam na 3,50 i 2,50,a tva ne e malko!a i sam malka i az samata1osvaen tva dioptrea 6e raste do 18god nekade,zaedno s tva debelinata na stakloto i nakraq neiksma da sam s nekvi lupi s ujasni ramki...i za tva o6te ot sega mislq v perspektiva..

07-07-2007, 15:21
Zdravei!

Az nosq le6ti sus srok na godnost 3 meseca!Tezi mi preporu4aha sled kato za po-dulgo vreme ne bilo hegieni4no!Ina4e to zavisi i ot koq optika si gi vzeme6,za6toto su6tite tezi s takav srok za godnost moje da sa 20 lv dvete ili 24 za kolkoto si gi vzimam az!Nadqvam se 4e otgovora mi e bil ot polza! :))

07-07-2007, 15:22
az nosq postoqnni le6ti, koito svalqm vsqka ve4er predi lqgane i moga da kaja, 4e sum mnogo dovolna ot tqh. Ve4e gi nosq dve godini, no trqbva da se polagat griji, vsqka sutrin i ve4er da se promivat, da se podmenqt konteiner4etata redovno, da im se smenq vodata, izob6to da ne se polzva edin i su6t raztvor, 6toto le6tite mogat da hvanat gubi4ki. A vednuj kato hvanat gubi4ki, trqbvat novi le6ti, koeto zna4i da ne gi nosi6 edna sedmica pone i da si kape6 kapki protiv vuzpalenie v o4ite. Na men le6tite mi sa ka4estveni, ednata struva 20 lv, zna4i dvete 40, a raztvorut se kazva Opti-Free Express i cenata mu varira v razli4nite apteki. Nqkude e po 16, na drugi mesta po 17 lv, a iz optikite e po 24. Moje6 da polzva6 i natriev hlorid za dopulnitelna promivka, no tova e li4en izbor, az li4no polzvam i s nego si promivam konteiner4eto, za da ne habq ot skupiq raztvor. Ina4e natrieviqt hlorid e 1,50 lv.

07-07-2007, 19:54
Zna4i az ot 2 godini ve4e nosq le6ti i sum adski dovolna .Hodih v centura ,deto e na Centralna gara - ul " Kolkotnica "22.Tam e mn dobro ,osobeno preporu4vam da ide6 pri d-r Bakov,ako o6te raboti tam,4e ne sym hodila ot godina.Zna4i le6tite mi struvat 100 lv o6te ,a raztvorite kum tqh sa v ramkite na nqkolko leva. V an4aloto 6te ti e trudno , no posle i spirala i moliv moje da si slaga6 ,ak osi vnimatelen. i na vsi4koto otgore se 4uvstva6 hilqdi puti po svoboden,osobeno se drazneh s o4ilata,6toto vse me be6e strah da pravq po-rqzki dvijeniq.sega se 4uvstvam stra6no svobodna ;))

Exothermic
07-07-2007, 20:18
А цветните лещи на каква цена са?

sWeEt_SeEd
07-08-2007, 10:26
Цветните варират, около 100-150 лв и двете :wink: , аз имам тъмно сини, рядко ги нося,взех ги за 120 лв. :smt006

ninsy
07-08-2007, 16:00
Цветните варират, около 100-150 лв и двете :wink: , аз имам тъмно сини, рядко ги нося,взех ги за 120 лв. :smt006

цветните са по 80-100..а тези вече с ефект котешко око или подобните скачат доста.
Обикновенните с диоптър най евтините са по 7 лв. едната но хубави може да си намериш за 30 лв комплект.

фхфгбб
07-10-2007, 00:00
Ми аз нося лещи от около 1 год и двете струват заедно около 30 лв (срока им е 3 месеца но при добра хигиена могат и повече ) разтвора е също около 30 лв. Може да си слагаш черен молив, но не трябва да се къпеш с тях. За бъркането в окото отначалото е гадно, но се свиква бързо. :)

07-11-2007, 07:28
Здравейте!Ами аз нося лещи ототдавна(от околко 1-2 години) и според мен най-хубавите са тези които са за 3 месеца или за повече.А иначе тези които са за цвят стръват околко 100-150 лв. O:)[/i]

Playboycho
08-15-2007, 13:03
Mi dvate le6ti za 3 meseca sa okolo 25 lv. samite le6ti ne sa skapi skap e raztvora v koito trqbva da se darjat :)

nellllly
08-15-2007, 14:15
и на мен ми трябват за корекция на зрението..
очният лекар ми каза, че може да ми поръча качествени лещи, които да са със срок 10-13 месеца, при добра поддръжка от моя страна можело да изкарам с тях и година и половина. лещите струват около 45-50 лева едната + голям флакон за поддъръжка, който стига за около месец и + "контейнерче" за съхранение. отделно, ако искам може да ми поръча цветни, което нямало да се отрази кой-знае колко на цената.
каза ми, че един голям флакон струва около 25 лева, а малък около 15

raindrop
08-15-2007, 14:56
И аз да си кажа моя опит :)

Нося лещи от 10 години вече. Нося меки.Моите са със срок от една година и струват около 30 лв. не си спомням. Иначе горна граница за цената няма. Забравих да кажа, че моите са от тези, които се махат всяка вечер.

Има такива, които се слагат и не се махат 1 седмица.

За да се спре растежа на диоптъра се носят твърди, носа по неудобни и по-трудно се свиква.

За най-подробна консултацуя трябва да си иде при очен лекар, който се занимава с тия неща из основи

За тези, които са от София бих препоръчала
Д-р Татяна Зайкова, кабинета й е в "Очна оптика и корекция".Намира се на Ул. Клокотница до центъра по кръводаряване.Много компетентна и приятна жена

08-25-2007, 21:23
скоро ще стане 1 година от както нося меки лещи късогледство
на 3 месеца си купувам нови и всяка вечер ги свалям
молив нося и спирала, знам че не е хубаво, но кво да правя :roll:
мн е важно да се съветваш с лекар преди да вземеш. моята лекарка каза че лещите не вдигат диоптер (майка ми беше на мнение, че вдигат за тва казвам)
в началото е голям зор, махане, сваляне ала бала, но се свиква пък и е мн по удобно
трябва да внимаваш мн да не си възпалиш очите, че виж тогава какво става.. :( и също всеки ден трябва да сменяш разтвора в контейнерчето. в началото нещо недоразбрала го сменях на 3 дена ама после като се поправих и ми изчезнаха зачервенията
абе за лещите съм ама пълна хигиена му е майката ;)

AnGeLwItHdEvILsOuL
08-25-2007, 23:56
kak taka nqma da gi nosi postoqnno?? tova go re6ava lekarq (za boga!!!!!)plus tova pod kasogledstvo moje da se razberat mn raboti. az naprimer imam astegmatiz1m. tova e po-tejka forma na k1sogledstvo i ne se lekuva. trqbva da nosq o4ila(ili le6ti) prez celiq mi jivot. sduhana rabota ama kvo da se napravi. a za le6tite ima mn varianti i mn ceni i za razli4no vreme. za moq slu4ai naprimer le6tite struvat 280 - 300lv. na godina. hi4 ne e malko. zatova zalojih na o4ila. 170lv. i sega mi trqbvat novi poneje mi se uveli4i diopt1ra demek o6te 200 i ne6to lv, ve4e se 4udq dali da ne si vzema napravo le6ti.... kakto i da e. a ti otidi na pregled i tam 6te ti obqsnqt kakvi le6ti sa podhodq6ti za teb. i uspeh da nqma6 ne6to gadno kato men. jelaq ti da se izlekuva6.


МОЛЯ ТЕ НЕ ДАВАЙ ГРЕШНА ИНФОРМАЦИЯ [-X
1.Това дали да ги носи постоянно се определя от големината на dpt-рите и от лекаря.
2. Под късогледство се разбира само 1 нещо, а астИгматизъм е съвсем друго.
Късогледството е не достатачна пречупваща сила на очната леща поради което образът се получава преди ретината(За ясно виждане трябва да е върху ретината).
Астигматизъм - има два вида правилен и неправилен. Правилният е 3 вида и трите се корегират и са лечими.Неправилният не се лекува.
Получава се зареди не еднаквото пречупване на различните меридиани на очната леща.


3. По темата препоръчвам ти твърди лещи, с тях ще намалиш увеличаването на диоптрите.Меките също са добре, но ги сменяй често.
Примерно,ако ти е за 3 месеца и се грижиш добре за тях не чакай да станат на 5 а ги смени към 4-тия дори да могат още.


пп.Някой е написал глупостта, че диоптер се качва до 18г. - не е вярно продължава с годините.

пп2: Уча оптика от 4 години, а работя от 2г. Ако някой има въпроси да пише на лична. :)

08-26-2007, 09:42
лекарката ми каза, че диоптрите се качват докато растеш на височина

08-26-2007, 12:35
Диоптерите могат и да растат и докато стонеш на 27 години,това въоще не зависи от височината!А здоста одавна съм с висок диоптер 1,75 и 2,00!Преди няколко дена се навих да си взема лещи ими е още супер трудно да ги слагам,сигурно седя пред огледалото по 1 час,но друго си е да виждаш без очила!Никога не носих очилата си сериозно и може би затова ми се качи до толкова много диоптера!Лещите са ми на Bausch&Lomb-заедно с Freshlook това са най-добрите лещи!Струват 30 лв разтвора 24+контейнер и 20лв преглед=74 лв общо като са тримесечни!Колкото за по-малко време са,толкова са по-меки!Не трябва да се използват след точната дата,имаш 2очи все пак-трабва да ги пазиш,не бъди скръндза в това отношение!
Още ми е малко трудно да свикна,но се надявам!Иначе аз питах контактолога за цветни лещи и тя ми каза да изчакам 3 месеца,тъй като цветните са по-трудни за носене тъй като са по-твърди!Айде успех и някай ако носи би ли казал за колко време горе долу се научи да ги слага и общо свикна с тях!

shadow4e
08-26-2007, 13:46
И аз имам проблем със слагането. Е, вче се справям за 10-минути, а понякога и от първия път. Но съм седяла и по час и половина безуспешно. Иначе като ги сложа и нямам проблеми, въобще не ги усещам, е освен, че виждам :)
Моите диоптри са -4 някъде вече... ужас, ама по улиците си ходя без очила, само ако нещо ме боли главата или съм много изморена.

Swinkenhoffer
08-26-2007, 14:43
в началото наистина се слагат супер гадно... аз нося две години и всеки път, когато си взимам нови лещи, въпреки че имам тренинг, получавам нервен срив, докат ги набутам в окото. :lol: трябва да минат няколко дни, не знам какво става, ама почват да се слагат от раз.
много съм се гаврила с моите... спала съм с тях, не съм ги махала по няколко дена, въпреки че всяка вечер трябва да ги свалям, в морето съм влизала с отворени очи, със сапун съм ги мила, изпускала съм ги, дъра-бъра... и пак си виждам. не е чак токлова страшно и си е супер удобно!

08-26-2007, 14:47
Диоптер се качва цял живот.

(Е в напреднала възраст може и да падне, зависи за късогледство или дълекогледство става дума.Нарича се старчествогледство.)

angelche
08-26-2007, 16:08
аз нося лещи малко по-малко от година спомням си още 1вия път се мъчех 1 час,но вече не така.Въобще не сравнявам очилата с лещите,лещитет ме са много по-удобни и много повече се харесвам без очила и не знам как ви се занимава да ги слагате и махате всеки ден аз ощи в началото почнах с такива,които се махат само 1 път в седмицата,т.е гору-долу ги носиш от понеделник до петък и съб ги махаш,за да си почине окото струваха 10 лв едната,но ги продовоха сама в комплект по 3лещи.Те са на Bausch & Lomb с 66% вода.А сега си взех такива,които се носят 1 месец без да се свалят непрекъснато тях си ги взех 70лв-6те лищи,но бяха на промоция

Swinkenhoffer
08-26-2007, 16:31
когато седна с лещи пред компютъра, ме заболява главата след 20-30 минути. не е ли много натоварващо да стоиш с лещи толкова време? :-k

shadow4e
08-26-2007, 17:33
Една позната. Беше заспала с тях и насутринта се беше събудила с ужасно подута лява половина на лицето и спешно на лекар инжекции, глупости.... Има от тези, които се свалят всяка вечер.

SweetTeEscaPe
08-26-2007, 19:43
Купих си лещи може би преди две-три седмици.Лещите са с високо съдържание на вода и мога да ги нося дори една седмица без да ги свалям.Лекарката ми обясни,че всяко око има различна сухота и като усетя,че ми дразнят да ги свалям.Да отбележя,че лещите са меки и двете струват 30 лв.Срока им на годност е до 6 месеца.За сега съм мн доволна от тях и единственo първия път имах проблеми със слагането им - доста време мина,докато ги сложих,но все пак това си е нормално.Но сега нямам такива проблеми.С разтвора общо ми излезе някъде 55 лв.

Desertrosse_
01-13-2008, 13:16
Az nosq takiva le6ti s diopter koito sas godnost 3 meseca i ednata struva 9 leva toest 2 sa 18lv plus raztvor s konteiner4eta tahnata cena e spored zavisi kolko ml e raztvora i tiq le6ti mi bqha prepora4ani ot lekar za6toto sa s malka godnost i e hubavo 4e se smenqt 4esto ne sa primerno s godnost edna godina!tova e hubavoto 4e na 3 meseca i gi smenq6! s tqh ne spa i e jelatelno da ne se kape6 za da ne q izgubi6!a ve4e ima i mn drugi le6ti koito sa s po 1 godina godnost s tqh moje da spi6,mahat se edin pat v sedmicata i t.n. ve4e kato otide6 v edna optika tam moje6 da razpita6 za pove4e info :) :) :) :) :)

JuS7^YourS
01-13-2008, 19:40
ух и аз имам същия проблем...преди 2 дни бях на очен лекар и доктора ми за каза лещите, че не е много приятно по 2 пъти на ден сутрин и вечер да си бъркаш в очите, да ги вадиш и слагаш Think стоят във някаква течност. чела съм, че не бива да си слагаш черен молив под очите Shocked защото така се допира до лещата и тя се замърсява, когато си на море може да се къпеш с тях но има вероятност да паднат. една приятелка на майка ми беше си загубила едната леща, въобще много гадна работа. Затова си и купих и очила Crying or Very sad - 160 лв. за късогледство. Съветвам те по добре очила - гадно е ама... ще ги носиш само когато се разхождаш, когато пътуваш и т.н. но не постоянно! айде успех

такам....аз нося лещи от 4 години и трябва да кажа, че съм адски щастлива от това, че се отървах от очилата. Не е по-добре да си с очила по простата причина, че лещите осигуряват абсолютна видимост, докато с очилата виждаш само през стъклата, но не и периферно, а какво става като вали... Също така няма никакъв проблем да се гримирваш, просто трябва да внимаваш как го правиш, аз си слагам черен молив и нищо лошо не става. На море няма вероятност да паднат освен ако не се гмуркаш с отворени очи...но мисля, че човек може да се въздържи от това огромно удоволствие все пак. Иначе моите струват общо 42 лв, едните издържаха 1 год, тези са ми от три, разтворът струва 17 лв, свършва за 2 месеца.

_SilveR_MooN_
01-16-2008, 16:43
Аз още съм с очила... :smt089
А на колко години мога да си сложа лещи?Чувала съм че на 13-14 или нещо от тоя сорт,ама като гледам вие сте по-опитни :) Също така си нямам представа как ще ги слагам и махам,защото при мен сакатлъка е в излишък...За грима не ми е проблем,по простата причина,че грим слагам много рядко :) ......Най-много да си извадя окото с лещите,ама карай,важното е да се отърва от очилата 8-)

UnaBletoLoVeU
01-16-2008, 17:23
ух и аз имам същия проблем...преди 2 дни бях на очен лекар и доктора ми за каза лещите, че не е много приятно по 2 пъти на ден сутрин и вечер да си бъркаш в очите, да ги вадиш и слагаш :-k стоят във някаква течност. чела съм, че не бива да си слагаш черен молив под очите :shock: защото така се допира до лещата и тя се замърсява, когато си на море може да се къпеш с тях но има вероятност да паднат. една приятелка на майка ми беше си загубила едната леща, въобще много гадна работа. Затова си и купих и очила :cry: - 160 лв. за късогледство. Съветвам те по добре очила - гадно е ама... ще ги носиш само когато се разхождаш, когато пътуваш и т.н. но не постоянно! айде успех

Тук видях бая абсурдни неща.........
1. Не пречи да ги махаш и слагаш. Когато се научиш става за минута и не ти е гадно
2. няма такива неща като забрани да ползваш черен молив. Слагам си дори и спирала и пак нищо няма
3. Лещите могат да паднат МНОГО трудно
-не е препоръчително да се къпеш с тях
-когато си на море може да паднат единствено ако си отвориш очите под водата
-трябва само да внимаваш да не ти влезе пясък, защото боли

estreq
01-16-2008, 19:25
тук видях сичко почти ето малко инфо и от мен

ако се гримираш:

1.слагаш лещите и се гримираш

2.махаш лещите и си чистиш грима :P

estreq
01-16-2008, 19:29
Гримът с контактни лещи и очила


Като правило контактните лещи по никакъв начин не ограничават при избира на козметични продукти., но е добре да се съблюдават няколко несложни правила, които ще направят така,че да се минимизират неприятните възможни възпаления. За да се ограничат те е необходимо да използвате само качествена козметика.

Спиралата

Това което се препоръчва за дамите с лещи е те да се насочат към спиралите, които са на водна основа или такива, които са предназначени зa чувствителни очи. Те имат надпис:”hypo-allergenic”. Нанасяйте тушът за мигли на тънък слой, а след като изсъхне го нанесете отново. По – добре е да нанесете 2 тънки слоя, отколкото да нанесете 1 дебел, защото така ще се избавите от остатъчни прашинки от спиралата и допълнително раздразване на окото.

Молив за очи

Използвайте само мек, не течен се и водоустойчив молив. Поставяйте го само от външната страна на окото (никога във вътрешната страна), когато сте с лещи. Сменяйте молива за очи най-много на 3 месеца. След известен период о време, в който той се употребява по неговата повърхност започват да се задържат микроби, които биха ви създали проблеми с възпаления и раздразнения на очите.

Грим

Не използвайте грим и сенки, които съдържат блясък или бляскащи частички, защото те често се ронят и могат да попаднат в окото ви и да ви раздразнят нанасяйте гримът внимателно при затворени очи, така че да изглежда равномерно и да не ви дразни.

Когато носите очила ?

Първото нещо, което дамите, носещи очила трябва да направят е да изберат подходящи рамки за лицето си. Цветните рамки придават особен чар и игривост, като привличат погледа на другите към очите ви, а прозрачните рамки или стъклата на много тънки рамки изглеждат почти невидими и наблягат върху естествените очертания на лицето ви.

Спирала

Можете спокойно да изберете спирала по ваш вкус, но трябва да я съобразите с рамката на очилата и стила ви на обличане. В този смисъл класическото черно е добър вариант (освен ако нямата много светли мигли и коса), но също така зеленото, синьото в спиралите може да отвори погледа ви и да зададе определена закачка в него. Ако имате чувствителна кожа и очите ви се възпаляват лесно трябва да се придържате към продуктите за чувствителни очи. Като правило, когато носите очила гримът трябва да е малко по – наситен като интензитет, отколкото, когато сте без тях. Същото важи и за спиралата- можете спокойно да я положите неколкократно(по-добре на тънки слоеве няколко пъти, за да не се образуват бучици), за да придадете на очите дълбочина.

Моливът за очи

Неговият избор се основава отново на това как бихте искали да изглеждате Тук за разлика от положението, когато сте с лещи можете да поставяте на вътрешната страна на долния клепач молив. Ако имате светли очи можете да поставите молив с техния цвят така те оптически ще се уголемят и ще изглеждат по- наситени като цвят. Добре би било да очертаете горния клепач с молив, така ще придадете изразителност на погледа и ще туширате отблясъците от стъклата на очилата. Желателно е този молив също да има мека субстанция, но да не бъде течен.

Грим

Зад очилата или рамките очите са в известен смисъл скрити. Можете да намалите сянката която се появява от очилата, като използвате мазни сенки с отбясъци. Желателно е те да бъдат с брокат или с фоторазпръскващи частици и да отразяват светлината. Ако залагате на ежедневния грим- бледо бежово-кафявите нюанси са много подходящи. В случай,че бихте искали вечерен грим се насочете към сребристото и златното. Преди да започнете грима се постарайте да оформите веждите си така,че те да ви дадат пространство за действие. Винаги поставяйте под грима, дори той да е ежедневен основа- така той ще се задържи много по – дълго и няма да ви се налага да го освежавате.
Диетата на Рене Зелуегър
Почти на всички жени им е известно коя е Бриджет Джоунс. Тя е една пухкава млада
Лунната диета
Луната има голямо влияние върху водните площи на земята. Тяпричиняваприливите и
Какво ни казват зодиите?
Когато вече имаме готова астрологична карта е важно да знам какво означават нейн
Бързо да отслабна!
Диета е контролирано приемане на храни и течности с цел постигане на определени
Искате орална любов?
Първо бъдете сигурна, че това ще ви донесе удоволствие, но също така е добре да
Любов по време на цикъл
Възможен ли е сексът по време на менструалния цикъл? За голяма част от мъжете, к
Схемата на универсалния грим
Схемата на универсалния грим е следната: 1) Върху горния клепач се нанасят све
Кога отслабваме всъщност?
Може би за някои хора е странно, но основните оръжия от нашия биологичен ритъм з
Как да стимулираме партньора?
Често жените не предпочитат да правят орална любов на мъжа. И ако не ви е приятн
Зодии и тяло
Преди да продължим с влиянието на слънцето върху рождената тема е добре да си пр
Anorexia Nervosa
Анорексия нервоза е сериозно психиатрично заболяване, характеризиращо се с разст
За дами с дебели бедра
Ако имате масивни и дебели бедра едва ли се чувствате много удобно. Вашият пробл
Намалете обиколката на бедрата си
Ако искате да намалите обиколката на бедрата си намалете упражненията, които изи
5 тантра техники
Какво се случва с нас, когато нещата станат сериозни? Всички са забелязали как с
Удоволствието при жените
Оргазмът при жените е една почти вечна тема. Няма конкретно обяснение какво точн
Разликата във възрастта
Може би сте обърнали внимание, че хора родени под несъвместими зодиакални знаци,

estreq
01-16-2008, 19:35
когато носиш очила може ли да се нанася черен молив от витрешната страна ????????????????????????

_SilveR_MooN_
01-18-2008, 17:28
когато носиш очила може ли да се нанася черен молив от витрешната страна ????????????????????????
защо не?...аз сам си слагала и не мисля,че може да направи нещо

Playboycho
01-18-2008, 18:44
a za kakav nai-kratak period ima cvetni le6ti?

bogito0
01-19-2008, 09:13
Аз попринцип съм с доста висок диоптер-2 на лявото и 1,75 на дясното...в началото диоптерите ми бяха 0,25 и 0,50,но аз въобще не си давах сметка,имах очила,но не ги носих,абе шапка на тояга...И така преди 1 година отидох на преглед и се установи,че диоптерите ми са се увеличила доста/имам късогледство/Нямах жеблание да си нося очилата и затова си направх лещи...Обикаляла съм на доста места,по Клокотница-там тотално наще отказаха като разбараха,че лещите са български/а и на братовчедка ми и се беше получило ужасно възпаление от тях/,общо взето къде ли не не търсихме...и до Витошка имаше една много хубава оптика,там си направих лещи на Бауш и Ломб/едни от най-добрите лещи заедно с Фрешлук/.Лещите ми са за 3 месеца,меки са и много удобни.Лещи има за по 1 ден,но и такива за 1 година,има такива които да сваляш всеки ден,но и такива на 3 дена или 1 седмица-избор голям!Сега ще слагам цветни... =D>

Drebs
01-19-2008, 09:40
Пф аз сега прочетох,че не става въпрос за цветните хахаха .. По тази тема не съм много наясно,една съученичка има такива от 1 година и си ги слага,когато поиска .. срока и е 1 година май и е доста доволна,за цена незнам.
Аз имам сини и сиви.Очите ми са черни и сините изглеждаха сини само като печеше слънце хахах...но сивите са убиийствени честно.
И двата ми чифта са от 40 лева ... другите са по 80 лева ( 2 те лещи ),но там където аз ходя самата продавачка ми каза,че по-евтините били много по-добри и не съжалявам,че си купих честно казано.
Заедно с лещите трябва да си купиш и един разтвор. И ти дават т.нар контейнер за лещите,който е доста малък и дори,когато съм без чанта си го нося в джоба.През ден трябва да се сменя разтвора в контейнера,преди слагане на дланта си поставяш малко разтвор,за да се почистят,след като ги махнеш пак. А когато ги слагаш слагаш на пръста си ( на мекото хаха ) разтвор,за да е течно и за да се залепи за оченцето ти. Обаче изисква голяма хигиена. Например,когато съм с лещи и спирала често ми падат някви раоти от спиралата в очите и лещите ми се разместват и ме боли окото. Но като цяло са доста практични и удобни. Но има и очи,които не могат да ги понесат,затова отиди в най-близката оптика и пробвай едни лещи ( пробата е около 2 лева ) ... там по-подробно ще ти покажат и обяснят всичко за лещите.
ЕДИТ: И двата ми чифта са със срок 3 месеца,тези от 80 лева са за една година,но имам познати,които 2 години са с лещи с кратък срок и нищо им няма.
А да ... не заспивайте с лещи! Не говоря за подремване 10,20 минути хаха а за час,два,три и повече,защото после става дълга и широка ... ;/

_SilveR_MooN_
01-19-2008, 13:13
На колко години мога да си сложа лещии?? :?:

estreq
01-19-2008, 14:32
На колко години мога да си сложа лещии?? :?:

zavisi dali sa s diopter ili ne
ako sa s diopter na 15
ako ne sa s diopter na 13-14

_SilveR_MooN_
01-19-2008, 16:45
С диоптър... :-# :smt089 Уааааааа!...Ще чакам цели 3 годинии... :smt089

bogito0
01-19-2008, 20:27
Ами въобще не е така...няма ограничения,според мен е хубаво над 10-абе да можеш да се оравяш сам.Диоптера ще расте винаги,няма ограничения,но се съветвайте с контактолог

krem4et0
01-20-2008, 12:30
Писаласа съм доста, но ще си позволя да дам 1 съвет-не носете лещите си когато четете дълго, учите или сте пед компютъра. Напрежението в очите е доста голямо и предизвиква сухота. монитора допълнително подсилва това усещане. най-добре си направете очила и с тях учете и стойте пред компютъра. Аз така си правя и очите ми значително си почиват. На лекции, навън, когато имам гости съм с лещите, но стоя ли с у дома-очилата са ми верен помщник. Да, лещите имат редица предимства, но те са в окото и допълнително го натоварват. И още нещо независимо от процентното им съдържание, започвате ли да усещата, че имате леща в окото, значи е най-добре да се овлажни. Купете си или изкуствена сълза, или носете в себе си малко от разтвора за лещи в 1 шишенце............колко пъти ме е спасявало. Заспиването с лещи, ако те са с 55 и нагоре процента не е фатално, но само с лещи над 80% водно съдържание можете да си позвалите да не ги сваляте със седмици...........
За гримирането-нямам никаъв проблем дори и при прахообразните сенки.................Но наистина слагам лещата и гримирам, махам я и се разгримирам.
Не ми е ясно какво се оплаквате от голям диоптър-моят е 3.25 късогледство на лявото и малко под 3 на дясното. Ама на него имам астигматизъм, който се коригира с още малко диоптър. А да и никога не сменяйте лещите-слад като се определили 1 да е на лявото око, то тя ще бъде за него през целия период на ползване.

_SilveR_MooN_
01-21-2008, 16:12
Моите диоптри са доста повече-4&4.5 :-#

TheKeeper
01-23-2008, 13:51
Значи вчера си взех лещи с диоптри. От най-хубавите са(CooperVision). Проблема е, че лявата леко ми дразни. Все едно имам някакво боклуче в окото. Не съм я сложил на обратно сигурен съм. Възможно ли е да е, защото очите ми още не са свикнали?

Галена_Петрова
01-23-2008, 18:24
:) Аз си бях купила миналият месец лещи.....уж за по евтино и удобно.....ха-ха-ха......40кинта верно по-евтино,но първо от начало неможех сама да си ги лепна в очите,после отидох от магазина,който ги купих,сложиха ми ги и после очите ми почнаха да парят,да лютят,зачервихаха се и се подуха......след,което трябваше да си купя очила така или иначе,се видя,че с лещи няма да стане,и пак дадох 160 кинта за очила....... :) :-D ужас ужас.... :-D :-D

TheKeeper
01-24-2008, 03:51
Значи вчера си взех лещи с диоптри. От най-хубавите са(CooperVision). Проблема е, че лявата леко ми дразни. Все едно имам някакво боклуче в окото. Не съм я сложил на обратно сигурен съм. Възможно ли е да е, защото очите ми още не са свикнали?

Галена_Петрова
01-24-2008, 05:47
Значи вчера си взех лещи с диоптри. От най-хубавите са(CooperVision). Проблема е, че лявата леко ми дразни. Все едно имам някакво боклуче в окото. Не съм я сложил на обратно сигурен съм. Възможно ли е да е, защото очите ми още не са свикнали?


Със сигурност е защото не си свикнала,трябва ти поне час,за да свикнеш. :wink:

*FucKiNg_pOrnStaR*
01-24-2008, 20:45
Аз нося меки лещи от близо една година и съм много доволна. Преди това пробвах с твърди и такова нещо няма пак да си сложа в очите..то не бяха след това алергии, не е за разправяне.
Най-добре е първоначално да си вземеш лещи за един месец, за да видиш дали ти понасят.Моите струваха 20 лв.Сега вече съм с постоянни - на Bausch&Lomb Purevision и то на опаковката им си пише на коя дата изтича срока на годност.Аз хванах някаква промоцийка, та три комплекта ми излязоха 60лв.
А иначе хигиената и редовното сменяне на разтворите е супер важна. Ако не ти се занимава по-добре не си взимай.

Swinkenhoffer
01-24-2008, 21:41
Значи вчера си взех лещи с диоптри. От най-хубавите са(CooperVision). Проблема е, че лявата леко ми дразни. Все едно имам някакво боклуче в окото. Не съм я сложил на обратно сигурен съм. Възможно ли е да е, защото очите ми още не са свикнали?

ем, свали я и я почисти с разтвор. на мен ми помага. :)