PDA

View Full Version : Moderated: Възможно ли е да си сложа още една обица на ухото



07-07-2007, 15:48
zdr
iskam da vi popitam dali evazmojno da si sloja o6te edna obeca na uhota pri doma6ni usloviq i kak stava dup4eneto s kakvo i moje li malko info :}

Moderated by ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

namina
07-07-2007, 16:06
абе човек може някаква инфекция да получиш и да ти се подуе ухото и гной да потече......я по добре ходи на специалист.... :smt016 :wink: :smt016

07-07-2007, 16:09
ami edni moi sau4eni4ki sami sa si produp4ili u6ite i ni6to ne e stanalo :roll:

thefreak
07-07-2007, 16:40
Зимаш една игла дълга и голяма, намазваш със спирт обилно за да се дезинфекцира, и дупчиш. Хубаво е да имаш приготвена обица да сложиш веднага в дупката.

LeVsKaRcHeT0
07-07-2007, 16:45
Те повечето сами си я дупчат...И на мен ми го дупчиха приятелки,но пък на вечерта си викам "абе да не съм за 5 Лева?!?!?" и си махнах обицата и за 5 дена зарасна и си отидох където си трябва...Дават ти медицинска обица...промиват ухото...Общо взето те посъветвам да отидеш при специалист,защото все пак говорим за здравето ти!Може от 100 човека,които са си дупчили сами ушите на 1 да е станала инфекция,но каква е гаранцията,че ти няма да си 1 от тях :)

07-07-2007, 16:52
Те повечето сами си я дупчат...И на мен ми го дупчиха приятелки,но пък на вечерта си викам "абе да не съм за 5 Лева?!?!?" и си махнах обицата и за 5 дена зарасна и си отидох където си трябва...Дават ти медицинска обица...промиват ухото...Общо взето те посъветвам да отидеш при специалист,защото все пак говорим за здравето ти!Може от 100 човека,които са си дупчили сами ушите на 1 да е станала инфекция,но каква е гаранцията,че ти няма да си 1 от тях :)
e da be kva infeksiq moje da stane kato go namaja obilno sass spirt ili rakiq 6tot nqqm spirt :lol: :lol: :lol:

(:DaIaNa:)
07-07-2007, 16:56
Честно казано аз не бих имала смелостта да си пробия сама ухото без помощ от специалист... Но една моя приятелка си беше пробила ухото сама :roll: до колкото знам първо трябва да си слойиш лед на ухото зада го изтодиш и да не усещаш болката.. и после да го пробиваш но трябва да е с по-дебела игла зада можеш после да поставиш обицата .. O:) Аз бих ти препоръчала да отидеш при специалист

AliceSw
07-07-2007, 17:52
ухото не се дупчи с обикновена игла - тя обикновено не е достатъчно остра да пробие тъканта - отиваш в аптеката и купуваш или абокат или игла за спринцовка, те са стерилни, няма нужда да мажеш със спирт или др

ако те е страх от болка - или слагаш ледче в торбичка на ухото или пръскаш малко повече с някой дезодорант

по-добре обичката ти да е с винтче, слага се по-лесно на ухото, цаката е да я пъхнеш в отворчето на иглата, не да извадиш иглата и после да ръчкаш обицата

тва е философията, иначе самата обеца е хубаво да я залееш със спирт и да я чистиш от вр на вр

Presley
07-07-2007, 18:09
Аэ сама си прозупчих ушите.Просто нагорещих една игла и ги пробих :-D !Эаболя ме малко,нооо голяма работа.

Boot
07-07-2007, 18:23
Еееееее, не се научихте.
Иглата не се нагорещява, особено на открит огън - получават се разни налепи.
Прави се с абокат, иглите за спринцовки са прекалено тънки.
Дезодорант не се пръска, твърде възможно е да направи инфекция.

Стерилен абокат от аптеката - да.
Салицилов спирт - да.
Обеци от медицинска стомана или титан - да.
Антибиотик за две седмици - да.
Физиологичен разтвор колкото може по-често - да.

Всичко, което е в разрез с гореизброените неща - не.

Толкова.