PDA

View Full Version : Sure Check - speshno !



az...
07-08-2007, 08:56
zdraveite priqteli , iskam da vi zadam nqkolko vyprosa.. zna4i pyrviqt e vyzmojno li e da sym bremenna ( na 17 godini momi4e sym) pri polojenie 4e prezervativyt SE SKYSA no priqtelqt mi ne svyr6i v men,za6toto useti 4e ne6to s kondoma ne e nared. otdelq li se nqkakva sperma i predi svyr6vaneto ??? syjalqvam ako ne ste me razbrali - malko typo go obqsnih ama ako ima vyprosi-pitaite.. i drugiqt vypros mi e svyrzan s testa Sure Check za bremennost - vzeh si dnes za da sym sigurna dali sym bremenna ili ne oba4e tam pi6e 4e moje da se napravi samo sled PYRVIQ den ot zakysnenieto na cikyla.. a moje li da se napravi i predi zakysnqvaneto na cikyla ??? smisyl - primerno edna sedmica predi da mi e do6lo ili taka ne moje ???? mersi predvaritelno i molq vi - bez podigravki ili t.n. - za men e vajno da otgovorqt samo seriozni hora.. mersi!

Venelina
07-08-2007, 09:05
Zdravei! Pyrvo da ti kaja, 4e veroqtnostta ot zabremenqvane e po4ti nuleva, shtom ne e svyrshval v tebe! Ne vqrvam neshto da e stanalo ot predeqkulacionnata te4enost, tyi kato v neq, dori i da ima spermatozoidi, sa malko. V koi den ot cikyla ti stana tova. Shtoto veroqtnostta ot zabremenqvane e nai-golqma okolo 12-17 den ot nastypvanto na poslednata ti menstruaciq. Sega- testa Shure Check se pravi nai-rano a 14 den ot riskoviq polov akt, ili pyrvi den ot zakysnenieto. Nqma smiysl da go pravish po-rano. Ima dr testvoe, na koito pishe, 4e se rpavqt 7 dena sled akta, ako iskash vzemi si takyv i napravi po-rani4ko. kazvat se Clear test, Shure test. Ima i test Presto- te sa 2 testa vytre. Ediniq se pravi okolo 7 dena sled akta, drugiq na pyrvi den ot zakysnieto, za po-sigurno e. Struva okolo 4-5 lv. Zna4i tova e ot men- no test si napravi samo za tvoe spokoistvie. Spored men nqma za kakvo da se trevojish. Ako ima neshto-pitai me! Kysmet mila i spokoino :)

az...
07-08-2007, 09:20
Zdrasti Veni ! :-) mersi mnogo za otgovora , 4uvstvam se malko po spokoina.. 4estno da si kaja - nqkolko pyti ni se e kysal prezervativ ( 3 pyti ) oba4e v nito edin ot slu4aite ne se izprazni priqtelqt mi v men i vednaga go mahnahme prezervativyt za6toto go usetihme.. ta kazva6 - nqma veroqtnost da sam bremenna ? a tazi predekulacionna na mom4eto - kakvo e veroqtnostta ? nadqvam se - malka.. i vse pak si vzeh Sure Check i mislq da napravq testa 1-2 dni sled eventualnoto zapo4vane na menstruaciqta mi.. kakvo misli6 ?

Venelina
07-08-2007, 10:09
Ami, mila, spored men shans da si bremenna ot predeqkulacionnata te4enost nqma, poneje v neq dori i da ima spermatozoidi, te sa malko na broi i negodno za oplojdane. Dori i da si bila v ovulaciq, demek da e imalo gotova qicekletka za oplojdane, na neq i trqbva naisitna edin edinstven spermatozoid, no toi trqbva da dostigne do neq izmejdu mnojestvo drugi, koito da bydat izstrelqni d golqma skorost( a tova se polu4ava, kogato myjyt se izprazni vytre v teb!). Za men nqma shans da si bremenna. Napravi si testa Shure Check na pyrviq den ot zakysnieto ti,(ako ima takova) za tvoe uspokoenie. I pomni, 4e ot trevogite ti sega i mn vyzmojno malko da ti pozakysnee(kazvam go samo, za da ne se stresirash, ako tova stane).Ne kaza na koi den ot cikyla ti se slu4i tova... Jelaq ti kysmet i vnimatelono s prezervativite da ne ostava vyzduh vytre v tqh :)

az...
07-08-2007, 10:20
ami 6te ti dam to4nite danni pyk ti preceni za6toto hi4 ne razbiram :) doide mi na 17.06 i mi svyr6i na 22.06 ! dnes sme 8.07... e ? :(

az...
07-08-2007, 10:23
a pravihme sex v4era ( 7.07) ! propusnah da kaja :)

07-08-2007, 10:26
Ako ti e redoven cikylyt, t.e. ako ti idva na okolo 28-32 dena, ovulaciqta ti trqbva da e minala do v4era. Zna4i shans za bremennost bi trqbvalod a nqma. Uspokoi se :) I vse pak ako ti zakysnee si napravi test, makar 4e spored men nqma nujda.