PDA

View Full Version : Подигравате ли се?



Sam90
07-08-2007, 14:16
Подигравате ли се на хората по улиците? :-k Днес ми стана много криво - вървяхме си с един френд и една баба падна на пътя - беше с много торби и нещо се спъна. Имаше една групичка връстници (16-17), които бяха на 2 крачки от нея и направо се превиваха от смях. Всичките и торби бяха около нея и се търкаляха домати и картофи... стана ми много неприятно и отидох и и помогнах а на онея им фърлих възможно най-лошия поглед, който можах да извадя :evil: :lol: :lol: ...
Естествено, се е случвало и аз да се смея, когато нещо такова стане, но мисля, че не съм го правил от 7ми клас насам... все пак сме що годе големи хора, би трябвало да знаем по-добре...

Та какво правите вие в подобни ситуации? Помагате ли или се смеете? Бъдете честни!

:smt006 :smt006

MusicIsTheKey
07-08-2007, 14:25
Не се подиргавам.



Та какво правите вие в подобни ситуации? Помагате ли или се смеете? Бъдете честни!

Зависи от ситуацията,помагала съм.

sh3_1s_7h3_0n3
07-08-2007, 14:29
Правя като теб. Не се подигравам. На всеки може да се случи. Особено на възрастните и в т'ва топлото... случва се да паднат или да припаднат пред очите ми. Ако мога и съм наблизо им помагам. Тоооо не знам колко трябва да си тъп, за да започнеш да се хилиш идиотски на някой паднал, независимо от възрастта.

namina
07-08-2007, 14:36
зависи от ситуацията
ако е гаден стареца ест че няма да му помогна а ще го остава да си седи
а ако ми изглежда добър/а ще помогна.
:smt016 :wink:

Reed
07-08-2007, 14:36
Като ме помолят-помагам.

bulgarche
07-08-2007, 14:37
Не се подиргавам.



Та какво правите вие в подобни ситуации? Помагате ли или се смеете? Бъдете честни!

Зависи от ситуацията,помагала съм.

Valar
07-08-2007, 14:41
Случвало ми се е като съвсем малък да се подигравам!
Сега никога не бих го направил за помощ и при мен зависи от ситуацията!Помагал съм!

Boot
07-08-2007, 15:14
зависи от ситуацията
ако е гаден стареца ест че няма да му помогна а ще го остава да си седи
а ако ми изглежда добър/а ще помогна.
:smt016 :wink:
Страхотна сила си овладяла - от един поглед да знаеш дали човек е добър. ](*,)

Не се хиля. Обикновено помагам.

OtherDimension
07-08-2007, 15:15
зависи от ситуацията
ако е гаден стареца ест че няма да му помогна а ще го остава да си седи
а ако ми изглежда добър/а ще помогна.
:smt016 :wink:
Страхотна сила си овладяла - от един поглед да знаеш дали човек е добър. ](*,)


:mrgreen:


помагам винаги

Manenkoto
07-08-2007, 15:16
зависи от ситуацията
ако е гаден стареца ест че няма да му помогна а ще го остава да си седи
а ако ми изглежда добър/а ще помогна.
:smt016 :wink:

и аз така :::

Violenza
07-08-2007, 15:17
Не се хиля. Обикновено помагам.

А иначе...за други неща съм се подигравала, да... Естествено не на стари хора.

Reed
07-08-2007, 15:19
зависи от ситуацията
ако е гаден стареца ест че няма да му помогна а ще го остава да си седи
а ако ми изглежда добър/а ще помогна.
:smt016 :wink:
На бас,че си красивата лъвица :lol:

Swinkenhoffer
07-08-2007, 15:39
на възрастен човек е логично, че трябва да помогнеш.
от друга страна обаче, искрено се хиля на изтърсващи се малки деца или някоя наточена мома. :lol:

cherinka
07-08-2007, 15:44
АМи, когато сте в компания и като стане нещо такова и сте подтикнати от обкръжението ви да се смеете. Иначе като сте сами, мноо ясно, че няма да се изсмеете..

Аз, дори и да се засмея.. ще ида да й помогна на бабата..

_donna_
07-08-2007, 15:45
пфхах..гледай сега..

ако видя някоя мацоранка как се спъва и си ужулва коляното,щото токчето й е 12 см. ще се сцепя от смях и то възможно най-близо до нея ..

при случки като твоята не се смея естествено.много смешно някой се пречукал и е безпомощен..

има доста случаи,в които съм помогнала и на майки с деца и на възрастни хора.не се гордея с това,смятам че е нормалното отношение,което трябва да се очаква..

Blacklisted
07-08-2007, 15:47
Браво бе, много помагащи деца, мъката по този свят е по - малко вече, а? :lol:

_donna_
07-08-2007, 15:56
и тва да помогнеш на някого откога е смешно?!

/изпускам обръщението към теб../

Presley
07-08-2007, 15:57
Уф эа съжаление напоследък доста се подигравам на хората и то дори беэпричинно...!Е така ,минава някой и почвам да го обсъждам и да му се хиля примерно на облеклото :-D !Абе тъпо е,но какво да се прай...вредни навици :-D :-D !Нооо ако се случи нещо подобно ,като това с въэрастната жена, никога не бих се смяла...бих постъпила като теб.

_donna_
07-08-2007, 16:02
Fuckin'Hostile,аре бе отвореняк,отговори ми на простичкия въпрос!

Blacklisted
07-08-2007, 16:10
Човек не може да се изкъпе на спокойствие, после сме били смърдяли :lol: Смешното е че всички сте големи помагачи тук, а на улицата като стане нещо такова подминавате като товарен влак пътническа станция...

Manenkoto
07-08-2007, 16:11
Браво бе, много помагащи деца, мъката по този свят е по - малко вече, а? :lol:


К'во му е лошото да се помага на другите :?: Поне един път и на тебе ти се е случило да помогнеш! Не става въпрос само за тая баба а и по принцип! Да помогнеш че на тебе не ти ли помагат????

_donna_
07-08-2007, 16:14
Смешното е че всички сте големи помагачи тук, а на улицата като стане нещо такова подминавате като товарен влак пътническа станция...

ееей,голям разбирач се извъди,бе.
откъде знаеш,че не помагам,да не ме следиш?
аре стига си си намирал тъпи оправдавания за още по-тъпите изказвания ми се стегни малко.винаги се намира човек да помогне,ако ще само един да е..и ти,големия помагач и за тва ни съдиш.ее да,ама ти си готин пич,щото поне не помагаш изобщо,а не само да казваш,че го правиш..пфхах..смешка.

Blacklisted
07-08-2007, 16:24
Какъв е смисъла от темата? Всеки, които не помага на такива хора или се смее ще излъже или ще си замълчи, така че... Аз дали помагам си е моя работа.

Valar
07-08-2007, 16:28
Какъв е смисъла от темата? Всеки, които не помага на такива хора или се смее ще излъже или ще си замълчи, така че... Аз дали помагам си е моя работа.
Какъв е смисъла на живота!? :shock:
Ами на храненето!?
Ами на любовта!?
То ако се тръгне така...

sherry
07-08-2007, 16:32
Подигравала съм, се, но не и в такива ситуации. Никога не бих се присмяла на възрастна жена, която е натоварена и пада. Това е много грозно, лапетата са изключително тъпи и безчувствени същества.

Гледам да помагам на хората с каквото мога, нищо не ми коства.

Blacklisted
07-08-2007, 16:32
@Valar - Иронията не ти се отдава ;)

Sam90
07-08-2007, 16:35
Иронията не ти се отдава ;)
Сори, постарах се да направя нещо различно от "Бременна ли съм" или "Чалга срещу Метъл" :) Ако не ти е интересно, не пиши... ;) :smt006

Blacklisted
07-08-2007, 16:38
То лошо няма да пуснеш, но последното изречение
Та какво правите вие в подобни ситуации? Помагате ли или се смеете? Бъдете честни! , само провокира показността на доброто самарянство в българина :lol:

Valar
07-08-2007, 16:38
Настана объркванИе!
На мен всичко ми се отдава .

Sam90
07-08-2007, 16:39
То лошо няма да пуснеш, но последното изречение
Та какво правите вие в подобни ситуации? Помагате ли или се смеете? Бъдете честни! , само провокира показността на доброто самарянство в българина :lol:
Окей, като стигнеш до последното изречение си затваряй очите :) Защо се заяждаш? :-k

ninsy
07-08-2007, 16:40
Правя като теб. Не се подигравам. На всеки може да се случи. Особено на възрастните и в т'ва топлото... случва се да паднат или да припаднат пред очите ми. Ако мога и съм наблизо им помагам. Тоооо не знам колко трябва да си тъп, за да започнеш да се хилиш идиотски на някой паднал, независимо от възрастта.

да и аз правя така..
Имаше време когато с една приятелка просто не спирахме да коментираме хората по улиците..кой как облечен ,как ходи и така.. но вече въобще не ми е забавно

Blacklisted
07-08-2007, 16:43
Споря, мисля че има тънка разлика :) И ако темата може да накара 1-2 малки деца да се замислят следващия път и да помогнат, то по - голяма част от останалите коментари са абсолютно безмислено чесане на езици...

_donna_
07-08-2007, 17:25
Какъв е смисъла от темата? Всеки, които не помага на такива хора или се смее ще излъже или ще си замълчи, така че... Аз дали помагам си е моя работа.

смисълът е,скъпи,че някои хора получават удовлетворение по много по-нормални и естествени начини от този да се хвалят в нет-пространството,че помагат на бабички по улиците.и ние просто си говорим.явно ти пречим нещо?!


@Valar - Иронията не ти се отдава
тва не беше ирония..научи значението на думата и тогава я използвай.


То лошо няма да пуснеш, но последното изречение,само провокира показността на доброто самарянство в българина
не,пиле,провокира безграничната ти оригиналщина и проницателност относно човешките желания и постъпки.


то по - голяма част от останалите коментари са абсолютно безмислено чесане на езици...
are you God?
no.you're foolish..

демек,ти ли ше каеш,бе?

find_m3
07-08-2007, 18:24
Ми не се подигравам главно защото знам че като на мен ми се случи ще ми се смеят и като си помисля че ще ми е криво и ми става кофти :| .Не само заради това но главно се поставям на мястот на човека

namina
07-08-2007, 18:26
зависи от ситуацията
ако е гаден стареца ест че няма да му помогна а ще го остава да си седи
а ако ми изглежда добър/а ще помогна.
:smt016 :wink:
На бас,че си красивата лъвица :lol:

ама не съм :wink:

Albinos.com
07-08-2007, 19:43
да организираме една фондация за подпомагане на възрастните, а?
Ама кога помагате, веднъж на 10 случая или по рядко ?
Айде по добри се изкарахте отколкото сте.
В повечето случаи чакате да видите дали някой друг ще се притече на помощ и тогава отивате или...?

_donna_
07-08-2007, 20:17
В повечето случаи чакате да видите дали някой друг ще се притече на помощ и тогава отивате или...?

не,в повечето случаи се засрамваме от разобличителни жестокости като твоята и преосмисляме поведението си .. :|

LunaTriCk
07-08-2007, 20:33
винаги ме изпреварват.
иначе, смял съм се да признавам си. когато работех зимата в едно заведение и през ден някой се блъскаше във вратата на влизане или излизане, как да не ти стане смешно :-D

koalka
07-08-2007, 20:37
Не се подигравам, глупаво е.Но ми се е случвало, все пак в момента, в който ти става смешно не се чудиш дали е правилно или не.Но определено не съм се смяла, ако му се е случило нещо лошо на човека.Бих помогнала, все пак е възрастна жена и ще й е трудно да стане сама с всички покупки.

malka_sladuranka
07-08-2007, 20:42
В ситуацията която описваш бих помогнала. Иначе честно казано се подигравам малко на хората. :oops:
Най-често на твези горе долу около моята възраст. От 15 до към 30 годишни. Забавлявам се, като видя как са се направили на палячовци най-често. :twisted: На супчени токчета(не че моите не са се чупели, но тогава на мен са ми се смяли), на някоя съученичка, която не харесвам като се подлъзне и падне в локва, на една от моя клас, която се наведе и и се сцепи панталона по шева през средата на дупето и такива... :twisted:
Иначе ми е гадно да се подигравам на възрастни хора. :? Особено, ако някой е паднал...

Mimka_sweet
07-08-2007, 20:42
Не,тъпо е даже много.......най-много да изкоментирам някой и после пакми става гадно :?

Blacklisted
07-08-2007, 21:26
_donna_, какво да споря повече с теб като само джафкаш и съскаш? Нито един свестен аргумент, само безмислени одиби по мой адрес :)

_donna_
07-08-2007, 21:34
аргумент?
от какви аргументи има нужда ТАЗИ тема?

а ти какви аргументи изложи?
че сме едни лъжци дето хич не помагаме.
на това откога му се вика АРГУМЕНТ?

...?

Blacklisted
07-08-2007, 21:57
Отречи, че е чешане на езици... какво значи просто си говорим :-s, темата уж е важна и не знам защо толкова лично го прие :) изложиш просто предположение, че не всички помагат, повечето гледат като овчици или отминават или аз съм имал малшанса да попадам в десетки подобни ситуации или съм попадна във форум с най - добрата представителна извадка на обществото в България :wink:

_donna_
07-08-2007, 22:03
не съм го приела лично.
просто е тъпо да се смееш на хората,които дори и да не помагат/макар че не знам къв е кефа да се лъже за тва/ все пак го възприемат като хубава постъпка..как да е..живи и здрави.

Albinos.com
07-08-2007, 23:14
ем аз ще споделя с пример защо не вярвам, че всички сте искрени в тая тема !
Преди около месец докато отивах на у-ще видях човек седнал на тротоара, пребит, целия окървавен - на около 50 години, който молеше за помощ. Кръвта му беше засъхнала, най-малко от час стои там. По тоя път минават доста хора, за да отидат на работа, а часа беше почти 7:30. Човека ми обясни, че не е от града и че иска да се прибере на село. Искаше само да стигне до автогарата, за да може да си хване рейса. Помогнах му. Доста народ е минал по тоя път, работещи, ученици... и никой не е спрял да види какво иска тоя човечец.
За какво повече да говорим ?

_donna_
07-09-2007, 09:48
може би някои се страхуват?

Ice_Queen_
07-09-2007, 10:49
зависи от ситуацията
ако е гаден стареца ест че няма да му помогна а ще го остава да си седи
а ако ми изглежда добър/а ще помогна.
:smt016 :wink:
На бас,че си красивата лъвица :lol:

тя е ,мога да ти го гарантирам!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!! :-D

По темата :

Старая се да помагам

Octofunk
07-09-2007, 11:38
АМи, когато сте в компания и като стане нещо такова и сте подтикнати от обкръжението ви да се смеете. Иначе като сте сами, мноо ясно, че няма да се изсмеете..

Аз, дори и да се засмея.. ще ида да й помогна на бабата..
Вместо да отидеш да помогнеш и да накараш това "обкръжение" да се засрами.... :x :?

Blacklisted
07-09-2007, 11:43
^ като овчиците...

07-10-2007, 07:38
Не, не се подигравам- на мен се подиграват. Аз постоянно се спъвам и много често падам, веднъж не са ми помогнали. Един път слизам от автобуса /зимата, заледено/, подхлъзвам се на стъпалото, падам по очи на спирката и краката ми са под автобуса. В първите секунди изпадам в паника, че автобусът ще тръгне и ще ме смаже. Почвам да драпам да се изправя, но е мнооого заледено и не мога да се измъкна толкоз бързо, колкото ми се иска. През това време на спирката някакво деца се хилят, двама "готини пичове" ме гледат презрително и се подсмихват, а няколко "мили възрастни жени с пазарски чанти" ме гледат с кравешки поглед и се сбутват нещо. Бях БЯСНА! Не, никой не заслужава да му се помага в тая скапана държава! Никой не помага! Един път слизам от влака с ГОЛЯМ сак и едва го смъквам, а разни скапани тъпи бабишкерници прости, с кофите и кошниците: "Айде, айде, слизай, тръгна влака!" /има поне 15 минути престой/, в резултат сака ме повлече и се изтърсих, а простия кондуктор вместо да ме дигне само се хили и вика "Леко бе момиче", а на тъпите дъртофелници винаги им се помага с багажите. МРАЗЯ ДЪРТИ НАХАЛИ, щото всички ги съжаляват, всички им помагат, всички ик отстъпват място... Аз и да умра на улицата ще ме подминат. Не, помощ на никого, на мен никой не ми е помогнал даже и веднъж!!! Само на децата помагам кат се пребият и ги "залавям" като тичат към улицата, докато дойдат майките /дето си пият кафенце на барчето и не гледат че пишлемето дава газ към шосето/ СКПАПАНИ ХОРА, всички до един!

paola_Rey
07-11-2007, 09:36
Не се хиля. Обикновено помагам.

А иначе...за други неща съм се подигравала, да... Естествено не на стари хора. \:D/ \:D/ \:D/ i az taka

ЮНAK
07-11-2007, 10:00
Не, не се подигравам- на мен се подиграват. Аз постоянно се спъвам и много често падам, веднъж не са ми помогнали. Един път слизам от автобуса /зимата, заледено/, подхлъзвам се на стъпалото, падам по очи на спирката и краката ми са под автобуса. В първите секунди изпадам в паника, че автобусът ще тръгне и ще ме смаже. Почвам да драпам да се изправя, но е мнооого заледено и не мога да се измъкна толкоз бързо, колкото ми се иска. През това време на спирката някакво деца се хилят, двама "готини пичове" ме гледат презрително и се подсмихват, а няколко "мили възрастни жени с пазарски чанти" ме гледат с кравешки поглед и се сбутват нещо. Бях БЯСНА! Не, никой не заслужава да му се помага в тая скапана държава! Никой не помага! Един път слизам от влака с ГОЛЯМ сак и едва го смъквам, а разни скапани тъпи бабишкерници прости, с кофите и кошниците: "Айде, айде, слизай, тръгна влака!" /има поне 15 минути престой/, в резултат сака ме повлече и се изтърсих, а простия кондуктор вместо да ме дигне само се хили и вика "Леко бе момиче", а на тъпите дъртофелници винаги им се помага с багажите. МРАЗЯ ДЪРТИ НАХАЛИ, щото всички ги съжаляват, всички им помагат, всички ик отстъпват място... Аз и да умра на улицата ще ме подминат. Не, помощ на никого, на мен никой не ми е помогнал даже и веднъж!!! Само на децата помагам кат се пребият и ги "залавям" като тичат към улицата, докато дойдат майките /дето си пият кафенце на барчето и не гледат че пишлемето дава газ към шосето/ СКПАПАНИ ХОРА, всички до един!ЕВАЛА НА ДЪРТИТЕ ПАЧАВРИ НЕ ТРЕЕ ДА ИМ СЕ ПОМАГА ДЕЕБА И ПАРАЗИТИТЕ ИЗКУФЕЛИ АБЕ КАТ СИ ПОМИСЛЯ СЕКИ САМ ЗА СЕБЕ СИ Е В ТАА ДЪРЖАВА РАЗНИ ТЪПИ ОВЦИ И ЧЕРВЕНИ БАБИЧКИ НЕ ЗАСЛУЖАВАТ ПОМОЩ ДА МРАТ ТАМ И БЕЗ ТВА НА НИКОЙ НЕ СА НУЖНИ!