PDA

View Full Version : ЧОВЕЧЕСТВОТО И СТРУВА ЛИ СИ ИЗОБЩО..



_donna_
07-08-2007, 16:59
такам..направо не знам ако се реша да започна къде ще се свърши..

не че пропагандирам,но желая да спомена причината за преосмислянето на всичките тия уж-гей-истории с вегетарианството.естестве о това преосмисляне не беше само в една посока и съм доста объркана,защото не мога да обхвана всички гледни точки и играещи роля фактори и не знам до колко наивни и нереални са разсъжденията ми по въпроса.може би тук има няколко човека,които ако се осмелят да поразсъждават заедно с мен ще ни стане по-ясно на всичките;в спора се ражда истината,хехе.пускам темата във форума,само за да може,това което казвам да получи по-широка аудитория.

гледах един филм на име Земляни или Earthlings ..
потресаващ филм за това как използваме по всячески начини животните.знам че и преди се е обсъждало подобно нещо в темата за тюлените или там квото беше..но искам да дам друга насока за размисъл,ако успея.та..за какво използваме животните?храна,облекло,за авление и изследвания.четири неща.четири неща,които ние получаваме от тях,а те в замяна-болка.

знаете ли,много се страхувам да не звуча като някоя фанатизирана кака от грийнпийс с наивни и нереалистични разсъждения за света,защото не е така.та,първо ще ви представя филма,който желае и издържи да го изгледа-приветствам.

Earthlings/Земляни
http://casadogalo.com/wp-content/uploads/earthlings_tn.jpg

2003г. САЩ 95мин. документален
има го в zamunda.net;другото зависи от вас.

три етапа на истината

1.осмиване
2.жестока съпротива
3.приемане

отговорете си какво наистина означават тези
три точки от поведението ни..

няма да ви затрупвам с факти и документации,които всъщност съществуват в изобилие,просто ще спомена,че в 21в. се изяжда толкова месо ЗА ДЕН,колкото се е изяждало през 1930 ЗА ГОДИНА./за САЩ говорим../

аз не казвам всички да станем вегетарианци и да се тупаме по гърдите,че сме много висша прослойка осъзнали се и духовни извисени хора.но защо просто не се ограничим малко.да престанем да се тъпчем с ЧАК ТОЛКОВА месо.защото,ние,потребител те изискваме всяка една индустрия на света-била тя жестока или не..

убиване на животни за спорт?
месо от кит?
палто от тюлен/лисица?
има доста неща,които не са ни нужни.

ако всеки сам трябваше да убива,за да яде месо колко често и в какво количество щяхме да ядем месо?дали ако трябваше сама да убия прасето,което искам да изям нямаше да си копая градината и да си паса марули до края на живота ми?и дали бих имала възможността да гледам двайсет прасета или щях да гледам едно и десет кокошки и това да ми е месото за цялата година?..просто картинката поразява с огромните си мащаби и масовото безразличие..

казах си "да,така трябва да бъде,защото ние сме по-силни.по-силният оцелява и това е.." е,ние сме в състояние да овладеем всяко живо същество на планетата-да избием всички останали живи организми ли?..разбра се,че сме велики копелета и гениални,не можем ли поне да бъдем снизходителни и да не убиваме като луди? ..

защото НИЕ СМЕ на върха на пирамидата.
защото НИЕ СМЕ величието на земния живот..
и НИЕ СМЕ най-важното звено в хранителната верига.
НАШИТЕ щастие,удобство и неболка са НАЙ-ВАЖНИ..

или защото няма с какво друго да се храним?
защото така сме свикнали,какво ни пречи да си продължаваме така подмятайки остроумни забележки по адрес на природозащитниците..

а знаете ли,че месото,което ядете е наблъскано с антибиотици и стимуланти за наддаване на тегло.месо развивало се при изключително мизерни и гнусни условия?аз бих спряла да ям месо само защото се отвращавам от целия път,през който това месо е преминало,за да достигне до мен във вакуумирана опаковка..

повярвайте ми,хората можем да убиваме по много различни начини и всеки един е не по-малко жесток от другия.и животните имат рецептори за болка и те създават стада,имат нужда от храна,въздух,вода,слънце и компания.защо да нямат общи желания и потребности с нас?ами да,имат ги.и защото не могат да говорят ние си даваме правото да говорим от тяхно име..

и наистина,има начини да намалим нужните
и да спрем ненужните жестокости като ограничим потреблението си,като говорим с хората открито за тези неща.трябва всички да разберат..как например най-евтино се умъртвяват говедата-провесват ги за куки с главите надолу,един нож през гърлото и ги оставят да се гърчат докато им изтече кръвта,а после ги бутат в казани с вряща вода,някои са още в съзнание..и това не е изолиран случай,такава е широката практика.ама на кого му пука?

и сигурно създателите на тоя филм ядат такива крехки пържоли дет ние не сме и сънували,нали?и какво от това,имайте съвест поне пред себе си ако ви е срам пред другите.да,съпротивляванет о е почти безсмислено..какво като аз и ти и той ще намалим месото?има хиляди други..просто не знам..

така мога да си пиша до утре,но вероятно вече ви писна тъй че спирам.просто исках да покажа,че по този въпрос може да се разсъждава много и не толкова едностранчиво!защото изречението "ох колко са сладки ма как може да ги убиват тия майката ша им таковам" хич не провокира мисъл..

ето ви един интересен сайт-не отнема много време да се попрегледа.
http://vegetarianstvoto.hit.bg/index.html

благодаря за вниманието.

Sam90
07-08-2007, 17:12
АБСОЛЮТНО съм съгласен с теб!! Много пъти съм говорел почти същите неща на роднини и приятели и отсреща виждам само хилеж! Не е честно да избиваме масово толкова много живи същества само за да си задоволим каприза.
В момента не ми се пише много, но ще има коментар ;)

`BItCH`
07-08-2007, 17:26
И преди кожата на животните се е ползвала! Искаш да кажеш да се ограничаваме в яденето на месо.. това вече е невъзможно. Хората са свикнали на този стандарт затова има толкова много свинеферми, птицеферми и т.н. Месото е полезно в малки количества , ние сме хищници все едно да кажеш на един лъв да не яде месо , абсурдно звучи. Повечето "уж" месни продукти не са от животни , направени са заместители на месо , които по принцип ги ползват вегетарианците , а сега в България за да се икономисва парите за месо се слагат точно тези заместители (или може би кучешко, или конско :lol: ). Избиването на животни ще си продължи и на мене един друг филм за човечеството ми направи впечетление казва се Идиотщина уж комедия , обаче наистина може да си замислиш над нея ;)

_donna_
07-08-2007, 17:30
И преди кожата на животните се е ползвала!
да,пещерняците са я използвали за импровизирани облекла,защото не са знаели как да извлекат влакна от растенията и да си правят дрехи от плат!ти с пещерняците ли се сравняваш?и какво като И ПРЕДИ ЕДИ КАКВО СИ..това оправдава ли нещо изобщо?


ние сме хищници все едно да кажеш на един лъв да не яде месо
не,лъвът яде месо само колкото му е нужно.
не убива масово,не унищожава популации,не създава живот само за да му осигури едно мизерно съществуване,за да го убие накрая,не убива жестоко и бавно..плюс това ти можеш да ядеш салата от домати и краставици,а той не,сеш се?..


Избиването на животни ще си продължи
можеш да се гордееш с този проницателен извод! (:

`BItCH`
07-08-2007, 17:38
Ако не забелязваш хората пак започват да стават пещерняци :lol: Аз мога да ям салата , обаче други хора дали ще имат психиката да не ядат месо? И ние убиваме толкова колкото ни се налага , проблема е там че ставаме много и храната не стига за всички , затова са измислили изкуствените начини. Обаче пак има гладни - храната не достига според тебе един човек работил тежка работа може ли да седи на салати ?! Месото е много - голям източник на енергия и представи си ако не създавахме изкуствено популации (примерно прасета) до сега те щяха да изчезнат като вид.

_donna_
07-08-2007, 17:48
с какво стават пещерняци?
с плазмите и мол-овете?..
или?

каква ли психика трябва
да имаш,за да спреш да се тъпчеш като тъпанар..
има хляб,мляко,мед,зеленчуци,пл одове.
но не е в това въпроса.всеки,колкото и тежка да му е работата може да се ограничи,малко поне!или да се ограничим до яденето на 2-3 вида месо.за кво ти е месо от кит,от делфин,сто вида риба и някви раци?..не можеш ли да ядеш пиле вместо пуйка? ..не,нали трябва да ни е вкусно,хаха,жалки.

и не,не убиваме колкото ни е нужно.
затова в САЩ половината им население е с наднормено тегло.
от плюскане на хот-дог,а не от убиване колкото ни трябва.
ти знаеш ли колко тонове неизядено месо се изхвърля след края на деня в европейските държави? ..

създаваме изкуствени популации,щото сме лакоми задници,а не щото е необходимо.а като ги създаваме не е нужно да убиваме милиарди животни с такъв брутализъм и отявлено безразличие..

и кюфтетата зад мене на масата могат да миришат както си искат,аз ще си ям салата.колко необикновена психика? ...

Batko_ti
07-08-2007, 18:06
Съгласен съм с `BItCH`. Човека е хищник, трябва да яде месо -> да убива животни.
Филма съм го гледал, наистина те кара да се замислиш за някои неща.
Например за начина на умъртвяване на животните.Запомнил съм една фраза от филма "ако кланниците бяха със стъклени стени, вегетарианците щяха да са с пъти повече", защото понякога животните се убиваят по доста брутални начини, което си граничи със садизъм.
Но така или иначе човека се нуждае от месо, разбира се може да се ограничи потреблението му.

`BItCH`
07-08-2007, 18:26
_donna_ не всеки е като тебе , с твоята психика. Точно затова повечето американци са дебели. Нямат волята да отслабнат и защо си мислиш , че ядат месо ?! Да вземем Макдоналдс - това в хамбургерите им 90% съм сигурна , че не е месо или е някакво подобие. Пещерняци са , защото не ги интересува нищо. Мислят точно като един праисторически човек , а него го е интересувало само как да оцелее. Американците ги вълнува само как да се натъпчат разлика има ли!? Ти месо от кит яла ли си ? И китове се убиват , защото в различните краища на света има различни животни (за тюлените и делфините наистина е садистично , но като няма закон , а и даже да има той пак ще се прекрачва!). Във Виетнам виж как не хабят кой знае какво месо, ядат кучета :lol: Искам да кажа , че природата ще на накаже за това , което вършим със животните.

Batko_ti
07-08-2007, 19:04
Месото е една от най-пълноценните белтъчни храни в човешкото хранене. Основна съставка на месото е мускулната тъкан.
Месо и месни продукти, риба, яйца-тази група храни от векове заема достойно място в храненето на човека. Пълноценните белтъци с балансиран аминокиселинен състав и с висока усвояемост, мазнините – с тяхната хранителна и енергийна стойност, комплексът от минерални вещества и наличието на витамини формират благоприятната им органолептична, физико-химична и медико-биологична характеристика.


Месото не е незаменим източник на хранителни вещества/главно белтъчини/.За да синабави необходимите му количества от тези хранителни вещества един трудещ се човек/тежък физически труд, спорт и др./би следвало да изяда огромни количества растителна храна, което от своя страна не е много благоприятно за организма.
Или другия вариант е да преминем изцяло или частично на хранителни добавки.
Основните проблеми пред вегетарианеца
Независимо от мотивите, всички спортуващи вегетарианци изпитват трудност в набавянето на "качествен белтък" в храната си навън или на работното си място. Менюто на готовата храна е ограничено поради пълното несъответствие между комерсиално ориентираното предлагане на храни за всеядни и малкия набор готови за консумация храни със състав достоен за внимание. По един или друг начин, всеки спортуващ и активно работещ вегетарианец се ориентира към удобството на протеиновите шейкове.

"Чиста" храна или богата на белтъци храна?
Този изглежда да е новият "вечен въпрос" пред спортуващия милеещ за здравето си вегетарианец. Това е така защото набеждавани за най-замърсени от дейността на човека са богатите на протеин храни. Основните проблеми пред богатите на белтък храни се изразяват в чисто икономически фактори, поради принципно високата им цена на производство. Обикновено производителите се опитват да постигнат евтина крайна продукция с "високо" качество, прибягвайки до "опасни" технологии, в резултат, на които продуктите често имат критикувани от биотехнолози и еколози характеристики.
През последните години в Европа се наблюдават постоянни опити за затягане на екологичния контрол в добива на животински продукти, избор и прилагане на технологии по отглеждане и изхранване на животните. Задълбочен е и контролът в сферата на вторичната обработка на храната, пакетирането и съхраняването и. По какъв начин тези промени влияят на вегетарианците? Има тенденциа в която избралите прагматичното вегетарианство спортисти, започват да се завръщат към някои слабо обработени преки животински храни, за да покрият част от дневната си протеинова нужда.

_donna_
07-08-2007, 20:05
Но така или иначе човека се нуждае от месо
да,човекът се нуждае от месо,но не и в такива количества.
има хора вегетарианци от години,да не са умрели?
нужно е за правилното развитие и растежа на децата.
за кво му е на 40 годишен чичка пържола?аз знам за какво..хаха..

`BItCH`,ти си толкова тъпо същество,че дори не заслужаваш внимание,но както и да е..какво значи НЕ ХАБЯТ КОЙ ЗНАЕ КАКВО МЕСО?хахах..

разберете ме.не е само до месото.
до начина ни на мислене е.
до това как се отнасяме с живите организми около нас..
животните имат право да съществуват също толкова колкото и ние.

хищниците сред природата умират по-често отколкото хората,
които се лекуват с какво ли не..има екологично равновесие.да сте чували?...

батко ти,тва за контрола президента на щатите по телевизията ли го каза?

ок,зарежете месото,явно по тоя въпрос няма да се разберем.
ами домашните любимци,родеото?ами кожените палта струващи хиляди долари?и не могат да отделят част от парите,за да получават животните по-добър живот и по-безболезнена смърт?името на всичко на света е ПАРИ.жалко за тези,които не са го разбрали.на никой няма нищо да му стане и няма да загуби ценни минерали ако не яде месо от делфин,нали?

не разбирате какво искам да ви кажа..наистина.


"Чиста" храна или богата на белтъци храна?

ти ако си мислиш,че тия лайна дето ги купуваш от магазина с етикет "месо" стават за нещо..даже по-добре изобщо да не ги ядеш.. :wink: тва го приеми като приятелски съвет.

Albinos.com
07-08-2007, 20:06
По логиката на авторката следва да пуснем животните по улиците...Та те нищо не са ни направили. Не винаги има логика в нещата. Както казваше един мой учител по Философия :"Животните нямат разум, а имат само инстинкти..." Тия животни, ако се по пуснат по улиците ще изтребят половината население :Д.
Да се замислим, животните са допринесли много в човешкото развитеие, дали ще ги ядем или не - няма значение. Доколкото помня българина с бобец е оцелял :-D Като му дойде времето и храната предимно бъде на прах и хапчета всичко ще стане много скъпо, така че хапвайте, докато можете :) И не забравяйте да си миете зъбите :::

_donna_
07-08-2007, 20:12
хаха,ти просто тъп ли си или си малоумен?
да ги ПУСНЕМ по УЛИЦИТЕ?
ти да си виждал вълк,сърна,крава или овца на улицата?или пък кокошка?не,нали?защото на едно животно хич не му е зор да се разхожда по кирливите ти улици..

колкото до изтребването на населението..абе изобщо..какви са тия глупости?ние си живеем в града,те в природата и всичко е на шест.просто си представи как един тигър обмисля екскурзия до Слънчев Бряг и закуска с няколко дечица?..

животните нямат разум?
аха..добре.

сигурно на кучето му е ИНСТИНКТ да търчи след някой отвратителен човек само щото му е собственик и е ПРИВЪРЗАНО към него..

абе всичките сте едни мозъци.
а на учителя ти по философия му кажи,че ако той не вижда логиката тва не означава,че я няма.

Batko_ti
07-08-2007, 20:19
_donna_ , много крайно ги приемаш нещата.
Да убиването на животните за забавление наистина е гадно и ненужно, но за храна е нормално.
То по тази логика всички хищници са ненужни на земята и нетрябва да съществуват.Вълка като изяжда заека дали е по малко травмиращо и безболезнено за него от това да бъде заколен?

LunaTriCk
07-08-2007, 20:23
Първо, филмът показва частни случаи. Това не е масова практика. Намерили са няколко долнопробни касапници и са заснели това, което искат. В съвременните месокомбинати е по-чисто и от аптека.
Относно чувствата на животните. Щом толкова те грижа за животните, стани ветеринар и бий инжекции на пострадали кутренца. На мен лично ми е достатъчно да мисля за мойте си проблеми, нямам време за тези на животните. Който иска да се занимава с благотворителност и да се надява да продължават да съществуват егоисти, за да не останат без работа. :roll:

Albinos.com
07-08-2007, 20:24
Ти от майтап не разбираш ли :)
Виждам, че детото в теб още в живо =D> . Хармонията, която си представяш, за жалост, я има вече само по филмите. С темпото, с което се изсичат безценни гори, джунгли и защитени територии, няма да ни грее много тая природа. Само погледни как се разтапят ледниците, па след век, ако животните не се приспособят, та те ще са удавят уа :-D

`BItCH`
07-08-2007, 20:25
_donna_ По полека с думите. И аз мога да те смятам за проста и ограничена ама нужно ли е? Виждаш ли как си проличава кой е тъпия в ситуацията. Да си идеалист не е лошо , но понякога в своя идеал човек прекалява.Доколкото разбирам си вегетарианка и разбирам че убиването на животни не ти е приятно , но това е хранителна верига , която не може да се спре и именно защото седим най - високо на хран. верига можем да пренебрегнем всички закони на природата , ние също оцеляваме било то и по - жесток начин!

_donna_
07-08-2007, 20:25
ох.. ](*,)

батко ти,тоя въпрос е нелеп след като не си запознат какво им причиняват на животните.пък и вълка го убива и го изяжда,защото има нуждата.да и човекът има нужда НО НЕ В ТАКИВА КОЛИЧЕСТВА.как по-ясно да ти обясня,че всяко второ момче в америка е хипопотам.тва нормално ли е?тва месо дали е полесно?знаеш ли,че едно диво животно затворено в клетка метър на метър не може да направи и една крачка.държат го там 2 седмици и му причиняват психически увреждания.започва да се върти в клетката непрекъснато по един и същи начин докато не рухне от умора с пяна на устата.или се наранява дращейки по клетката.а как превозват говедата от пасищата към кланиците знаеш ли?едни върху други при което тези които са най-отдолу се задушават и умират.а знаеш ли какво е пилета да се изкълват до смърт,защото ги избива на агресия,защото в едно хале са затворени с хиляди и хиляди?и това е също толкова ХУМАННО колкото вълка да изяде заека?

...........много точки ще ми трябват..

`BItCH`,вземи се позаинтересувай малко от нещо различно от ВЕРСАЧЕ/?!?!?!?!?!/ и тогава ела да ми кажеш кой как трябва да оцелява.дано новите ти кожени ботушки са важни за оцеляването ти..

лунатрик,в колко съвременни месокомбината си била?
и ОТКЪДЕ си сигурна,че са единични случаи.
това е ДОКУМЕНТАЛЕН филм заснел някои от "най-реномираните" кланици в САЩ.или ти е трудно да приемеш такова нещо?ок,имай си свои проблеми и си мисли за тях и бъди ГОТИНА със своето пренебрежение.откога грижата на живо същество към живо същество е глупаво.много оригинално-да бия инжекции на кученца,да...хахаха..

Batko_ti
07-08-2007, 20:32
_donna_ умно момиче си
Казах ти - много буквално ги приемаш нещата.
Аз също съм гледал филма, наистина има над какво да се замислим, но някои неща са пресилени.

_donna_
07-08-2007, 20:34
ха!житото..добре добре.ами дърветата,водата,камъните?
тяхната болка е отвъд моето възприятие.осъзнавам,че отсичайки дърво слагаме край на живот,но съм далеч от мисълта,че го БОЛИ.най-малкото няма нервна система.нещо играещо доста важна роля при регистрирането на дразнения.все пак бих предпочела бактериите в почвата отколкото прасе живяло до гуша в лайна.тва вече си е личен избор..а?

батко ти,аз също съм на мнение,че някои неща са пресилени.
но щом веднъж са убили 60 000 пилета по един начин какво ни кара да мислим,че следващите 60 000 ще ги убият по друг.просто сме достатъчно неинформирани за повечето неща.и не ми е толкова за ПУХКАВИТЕ /?!?!?/ животинки,а за нашето самосъзнание.ами че ние се отнасяме така и едни към други..изобщо,какви същества сме и защо сме такива?..

`BItCH`
07-08-2007, 20:37
_donna_ Радва ме само името на марката... и мразя кожата! Обаче се налага да нося такива ботуши по - простата причина , че се прави от свинска или телешка кожа. И няма значение марката и най - обикновенните ботуши или обувки се правят от това. Има много жестокости на този свят и ако трябва за всяко нещо да го приемаш така не та питам!

_donna_
07-08-2007, 20:41
Има ли значение дали го боли? Една болезнена смърт по-значителна ли е от болезнената такава??
да бе,и аз обичам дървета и рекички и хубаво проповядваш..
що не се замислиш,че тва дърво дето е врата на хола ти хич не му е кеф..естествено,че е по-значителна.или ще кажеш,че е еднакво да отсекат едно дърво и да ти заврат метална пръчка в гъза и да пуснат ток по нея? .. да,разбирам те какво искаш да кажеш за живота,но някои неща НЕ ТРЯБВА да са позволени и да се случват,колкото и философски гледни точки да има.дай сега щото сечем дървета да убиваме животните как си искаме..

изкуствени материали,ау..ужас..
кво изкуствено има в една блуза от памук?

@кучко,скрий се,ма.

Albinos.com
07-08-2007, 20:43
До авторката
Мислиш ли, че и на другите хора не им е жал за това, което се случва с животинките ?!? Няма какво да направим :( Американците били дебели...та те са най-пропадналия народ, няма смисъл да ги обсъждаме.
На село като колим агне ми се насълзяват очите, ама няма как, трябва да съм там, имам си задължения. Зимата като колнахме джугана, за малко да повърна върху него, добре че не обичам да закусвам рано. Само при вида на струята кръв и ужасното квичене, всичко ми е преобърна в стомаха. Горкото, едвам го ударжахме като почна да се мята. Някой неща просто трябва да се преглътнат, няма как :(

Условията в тия комбината са ужасни. Имам фр, който ходи на практика в един птице-комбинат и вече месо от пернати не хапва :)

LunaTriCk
07-08-2007, 20:47
за начало. мъжко съм :-D
по-нататък. аз лично не, но майка ми е била. съмнявам се да ме излъже. даже мога да ти кажа името на едната - Бони Комерс. може би защото показаха само 1-2 ? другата причина е факта, че е ФИЛМ. показали са това, което те искат да видиш. малко подбрани кадри и места и хоп, имаме си филм. и аз мога да изолирам няколко трудолюбиви циганина, да покажа колко са работливи и умни, но всички знаем че това няма да е обективно, нали ?


откога грижата на живо същество към живо същество е глупаво.
не си измисляй думи, които не съм казал.

_donna_
07-08-2007, 21:03
Да плача или да се смея....
че ти тва с плаченето можеш ли го? :|


показали са това, което те искат да видиш.
има много различни източници на информация.
всеки си избира някакъв.ти кое взимаш на сериозно?
интернета,вестниците?ха,еб си само като минавам покрай супермаркета,покрай раздела с месото ..такива неща се виждат през стъклото отзад на склада..пфхахах..ама сигурно в кланиците е различно..

добре!срам ме е от мен!
защо изобщо се опитвате да ме оборвате след като нищо от това което казвам не е вярно?..

Albinos.com
07-08-2007, 21:07
Дуспа за Мексико и черерн картон за парагвайския вратар :Д

LunaTriCk
07-08-2007, 21:08
Да плача или да се смея....
че ти тва с плаченето можеш ли го? :|


показали са това, което те искат да видиш.
има много различни източници на информация.
всеки си избира някакъв.ти кое взимаш на сериозно?
интернета,вестниците?ха,еб си само като минавам покрай супермаркета,покрай раздела с месото ..такива неща се виждат през стъклото отзад на склада..пфхахах..ама сигурно в кланиците е различно..

добре!срам ме е от мен!
защо изобщо се опитвате да ме оборвате след като нищо от това което казвам не е вярно?..

нито едното не вземам на сериозно. точно, защото не ги вземам на сериозно живота ми е по-лек. пробвай и ти някой път.

_donna_
07-08-2007, 21:12
нито едното не вземам на сериозно. точно, защото не ги вземам на сериозно живота ми е по-лек. пробвай и ти някой път.

някой път ще го пробвам,но не и цял живот.
а сега отивам да се срамувам от невъздържаната си чувствителност.
извинете ме,съфорумци.

LunaTriCk
07-08-2007, 21:23
пий едно диазепамче :-D

_donna_
07-08-2007, 21:25
страшно оригинално.

Albinos.com
07-08-2007, 21:25
нали в спора се раждаше истината :lol:

_donna_
07-08-2007, 21:26
та тя се роди.
вие сте малоумници.
винаги съм я знаела,някъде дълбоко в себе си.
:-D

LunaTriCk
07-08-2007, 21:32
страшно оригинално.

тц, полезно. :roll:

Albinos.com
07-08-2007, 21:34
та тя се роди.
вие сте малоумници.
винаги съм я знаела,някъде дълбоко в себе си.
:-D
след 3 страници мъки се показа главичкката :lol:

_donna_
07-08-2007, 21:40
тц, полезно.
аай стил кеър абаут ю,бейбее-е-ее-ее...

pathetic
07-08-2007, 21:43
Цветенце,преди да прочета нещата първо ще кажа нещо,непредизвикано от постове и мнения.

ЩЕ звуча като фанатичка от грийн пийс.

Това че някой не яде месо също помага.ДОри и един човек да е.
Защо?
ЗАщото някой ще изяде това,което той е щял да изяде.
И ще спаси поне едно същество да речем.


Аз не ям месо от седмица само.
Може да е заради жегите,може да е заради друго.

О,не,не мислете,че като не ми се е удавала възможност.
Това,че не съм яла мръвчица,не означава,че не ми се е хапвало.
Все пак сме свикнали цял живот да ядем това.
Всеки ден,най-малко 2 пъти дневно.

Дюнери,хот-дози(да,зная,те се приготвят от розова тоалетна хартия,но може и да има малко месенце),хамбургери,тостов ,кюфтенца,мусаки,пължолки, ърмички,
мезенца..

И не,далеч съм от мисълта,че повече никога няма да ям месо,но поне няма да е скоро.

и вярвам,че правя нещо по този начин.

`отделно,че метаболизмът се променя,ако не ядеш месо дори само месец и половина`

Ако не за друго,то поне от тази точка погледнете.

Животните не са за месо.
ТЕ ни дават други продукти,в чието набавяне няма нищо лошо.

Мляко,сирене,масло,яйца..не ви ли стигат?


Отказах се да чета гейщини..еднакви все.

А,Марг,цветенце,че ме изби на мили чувства разни..носталгия хууу.

_donna_
07-08-2007, 21:48
ъъъ да.
плюс това ние изобщо не сме хищници.
нашата храносмилателна система е устроена като
на тревопасни..мм,както и да е.

аз се отказвам да споря.
защо ЕДИН човек помага?
защото..това което каза и защото
ако няма търсене няма да има и предлагане..

помагаме и на себе си.
да разберем къде стоим ние и как
се отнасяме с естествените и красиви неща около нас.

но хората са възпитани да се държат като НИЩО.
от мен и теб НИЩО не зависи.
зависи от другите,винаги.
никой нищо не прави,нали НИЩО не зависи от него..

пускаш една бюлетина на изборите и си мислиш,че си НЕЩО..
да,съвсем вярно.

радвам се,Анке,че ме подкрепяш. = )

Blacklisted
07-08-2007, 21:49
Да кажа първо, че не прочетох цялата тема, за което се извинявам.

Та отностно филма, гледал съм го 3 пъти, на доста хора го пробутах, като повече гледаха пъврите 30 мин и бяха отвратени, изобщо не искаха да го споменавам повече :roll: . След този филм вече в бързи закусфални не стъпвам(KFC, McDonalds...) Отностно вегетарианството, само уважение към тези хора, но то не е за мен :) Аз животно ако се наложи ше си коля, обаче първо ше си го гледам добре година - две :) Но не съм съгласен, че ядейки месо, ти косвено си виновен. Месото, което не бъде изядено ще го изхвърлят, ако някой си мисли, че като не яде месо, ще колят по - малко животни се лъже много. Ако някой си мисли, че като не яде месо, се храни по здравословно, отново се лъже жестоко - растенията ги тъпчат със същите лайна.

Защо става така с животните - ми живота е нечестен и нищо не може да се направи или почти. Приемат се международни закони, Японците не ги спазват и никой нищо не им казва... Говоря за избиването на делфини, този момент от филма е много силен :? Някакви дечица си минаваха покрай агонизиращите делфини все едно е нещо нормално, е това си беше гадно...

_donna_
07-08-2007, 21:54
ама тва е..
че ако всеки полагаше малко повече усилия за собственото си физическо оцеляване,нито животните щяха да бъдат избивани така,нито всеки втори щеше да умира от сърдечен удар или натровен от някви нитрати и ЛАЙНА в храните.
ама вече няма селско стопанство.
има градове,големи магазини
и трупове на зайци обвити в целуфан.
е,предполагате,че такъв си е света и живота
и така трябва да е..съжалявам ви. = )

pathetic
07-08-2007, 21:55
Те може и да не колят по-малко,но аз поне се чувствам ДОБРЕ.
А зеленчуците си ги взимаш от градината,та да не ти ги блъскат с лайна.
Или от честни земеделци по улици край селца.

Blacklisted
07-08-2007, 22:00
Да, но не съм сигурен, че идеята е да се чувстваш по - добре...
И _donna_ ти мислиш така, защото си да кажем над средно умна, на в света има толкова тъпаци, че няма как да промениш това, ... sab but true :roll:

_donna_
07-08-2007, 22:00
И, да, струва си да ядеш месо. Не виждам как един активен човек ще живее на целина. (метафорично казано) Месото е хубаво да се яде, не носиш отговорност за убитото животно, тюленчетата ги убиват за кожата им, не за спорт. Ако не се консумира месото, то то ще седи 2 дни на рафта и ще бъде изгорено в пещ.

Ние - хората сме висшата раса на планетата, доколкото знаем. Животните и растенията не могат да мислят => биват експлоатирани от по-висшата раса.

има хора,които с години не са яли месо.
кво,да не са трупове?

а кво ше ти стане ако не носиш естествена кожа?
пък и от тюлен чак.от змиорка не искаш ли?

да да..дайте да изгаряме месото в пещ..
това е разхищение с цената на животи,не усещаш ли?

те не могат да мислят..аха..сега всичко ми стана ясно.
който не може да мисли-ареее към кланицата.
е,сигурно не могат да решават тригонометрични задачи,
но доста видове животни са социални същества.

pathetic
07-08-2007, 22:06
Да, но не съм сигурен, че идеята е да се чувстваш по - добре...
:roll:

Това Е едно от важните неща,ала доста малко хора можем да сме,явно.

Albinos.com
07-08-2007, 22:12
@_donna_ не разбра ли, че няма да се откажа от пилешките пържоли :Д
Още малко ще ме пратиш да попаса с тва физическо оцеляване :) ?
Всички храни са натровени. Самите ние сме натровени след аварията в Чернобил. Остава избора дали ще водим пълноценен живот. Всеки сам избира какво ще яде, колко ще спортува - сам си определя жизнения път. Отвори си очите малко по наширочко. Ко се вайкаме толкова за животните, кво ще правим с хората от "третия свят" ? с глобалното затопляне ?
Кво ще кажеш за живота под водата където милиарди душици си губят живота от отровните токсини ? Да не мислиш, че те не страдат ? Ама тях никой не ги е заснел на филм, нали ?
Тва е една голяма манипулация, надявам се да го разбереш.
Жал не жал само можем да си пожелаем хората да не ядат толкова вредни храни и да спортуват.
ХаХа я ми разкажи за социалния живот таралежите, плс :)

_donna_
07-08-2007, 22:15
социалния живот на таралежите,хаха.

кво ми изреждаш катастрофи.
все отнякъде трябва да се започне.
аре,ходи да пасеш.
много ти разбира на тебе акъла от манипулации.

кой би имал полза от подобна манипулация.
производителите на домати?

pathetic
07-08-2007, 22:21
Аз обичам домати!

Какво за тях?

_donna_
07-08-2007, 22:22
и Костаслав ги обича. :smt005

pathetic
07-08-2007, 22:25
ТОй лъже според мен,комуниста му ниеден.
Виж ПехливанПа е друго копеле.

_donna_
07-08-2007, 22:26
стига сме говорили за тия хаймани,че Ефремов може да влиза във форума.знаеш ли го.. :-#

pathetic
07-08-2007, 22:29
Аз днес не минах всъщност..и ми бе тъжно по едно време.
Ама,миндили гадни,няма да ви мисля.
ЩЕ се оправите,не сте малко.
:)
..намерих я най-сетне таа пуста скоба.~!

Albinos.com
07-08-2007, 22:31
Отвори един сайт с екзекуции, излгедай няколко и после се замисли. ТОВА СА ХОРА СЪС СЕМЕЙСТВА, БАЩИ, МАЙКИ, КОИТО ОСТАВЯТ СИРАЦИ. БИВАТ УБИВАНИ ПО НАЙ-БРУТАЛЕН НАЧИН. И ПОСЛЕ си помисли кво правят с пилетата у птицефермата. ОТНЕМА СЕ ЧОВЕШКИ ЖИВОТ, ЧЕ ТО СИГУРНО ИМА ПОВЕЧЕ ХОРА, ОТКОЛКОТО ЖИВОТНИ, КОИТО ЖИВЕЯТ В ПО-ГОЛЯМА МИЗЕРИЯ. КАКТО КАЗАХ БЕЗ ЖИВОТНИТЕ, ЕДВА ЛИ ЩЯХМЕ ДА СЪЩЕСТВУВАМЕ.
Кво си се занаинатила не мога да разбера.
Естествено, че трябва да ядем месо в умерени количества ! Но не трябва да се лишаваме от него !

Albinos.com
07-08-2007, 22:35
Заради тебе не мода си изгледам мача...пуу :lol:

_donna_
07-08-2007, 22:36
албинос,а кой убива хората с бащи,майки и деца?
хората.съжалявам за симпатичната ти теорийка.

Albinos.com
07-08-2007, 22:41
Ясно е като слънчево затъмнение :D че хората са виновни за всичко.
Ако ни нямаше ква хармонийка щеше да бъде :::

LunaTriCk
07-08-2007, 22:47
Ами нека всички извършим едно ритуално глобално самоубийство за да може Земята да е все така красива ?!?!? Животните биха го оценили 100%. Сигурно даже и ще изпитат щастие за пръв път в живота си. ](*,)

07-08-2007, 22:49
не можеш да ми говориш колко отвратително и потресаващо е това,което сами си правим. :wink:

лунатрик,ти зацепваш ли изобщо за кво говорим? :-s

pathetic
07-08-2007, 22:50
Трябва да избирам убиване на хора или на животни ли?
Гласувам ЗА първото.

По-гнусни са.

LunaTriCk
07-08-2007, 22:52
да. хората са проблема. има човек - има проблем. няма човек - няма проблем.
аз лично ви предлагам хапчета. не боли.

07-08-2007, 22:53
хората не са проблема.
извратените,безскрупулни маниаци на тема пари и собствено удобство са проблема.цепиш?

LunaTriCk
07-08-2007, 22:56
хората не са проблема.
извратените,безскрупулни маниаци на тема пари и собствено удобство са проблема.цепиш?

които са...? :roll:

_donna_
07-08-2007, 22:57
не виждам смисъл във въпроса ти.
дори не го разбирам.съжалявам,трябва да е от хапчетата.

LunaTriCk
07-08-2007, 23:12
ммм, жалко. нямам намерения да ти го обяснявам :roll:
най-добре вземи още едно и се паркирай в хоризонтално положение в/у нещо меко. утре ще е по-красив деня. :-D

_donna_
07-09-2007, 19:53
екс,къв ти е пак проблема,душа?
що веднъж като няма какво да кажеш да вземеш да си замълчиш?

Black_JAG_Bundy
07-09-2007, 20:54
Аз ям месо :cry:
Зъл съм нали :smt010
Имам нужда от професионална помощ за да се откажа от този порок, който съсипва планетата :smt009

Гега
07-09-2007, 21:01
АБСОЛЮТНО съм съгласен с теб!! Много пъти съм говорел почти същите неща на роднини и приятели и отсреща виждам само хилеж! Не е честно да избиваме масово толкова много живи същества само за да си задоволим каприза.
В момента не ми се пише много, но ще има коментар ;)
И ти, като представител на животинското царство ли говориш?

pathetic
07-10-2007, 00:25
Big man, pig man, ha ha charade you are.
You well heeled big wheel, ha ha charade you are.
And when your hand is on your heart,
You're nearly a good laugh,Almost a joker,
With your head down in the pig bin,
Saying "Keep on digging."
Pig stain on your fat chin.
What do you hope to find.
When you're down in the pig mine.
You're nearly a laugh,
You're nearly a laugh
But you're really a cry.

Bus stop rat bag, ha ha charade you are.
You fucked up old hag, ha ha charade you are.
You radiate cold shafts of broken glass.
You're nearly a good laugh,
Almost worth a quick grin.
You like the feel of steel,
You're hot stuff with a hatpin,
And good fun with a hand gun.
You're nearly a laugh,
You're nearly a laugh
But you're really a cry.

Hey you, Whitehouse,
Ha ha charade you are.
You house proud town mouse,
Ha ha charade you are
You're trying to keep our feelings off the street.
You're nearly a real treat,
All tight lips and cold feet
And do you feel abused?

You gotta stem the evil tide,
And keep it all on the inside.
Mary you're nearly a treat,
Mary you're nearly a treat
But you're really a cry.


Вели,миличък,текстчета ли ще си пействаме сега?

_donna_
07-10-2007, 09:33
екс,всеки прави каквото му стиска. :wink:

machoka
07-10-2007, 10:10
Не е само до яденето, обувки, чанти, палта..

а и друго.. едно време първите хора не са имали с какво друго да се изрханват и да продължат рода. Тогава са водили истински битки...с едно прасе примерно.

Сега пък се считат за трофей, защото някои от тях са трудно уловими. Също така са начин на препитание, защото някои хора по далечните земи и днес се изхранват от продажба на кожи на животни, които сами са уловили, одрали и приготвили кожата.. Нали знаеш, че в далечните сибирски студове, където единственият начин да преживееш е да ловуваш, обработваш кожите и ги продаваш - и по този начин издържаш себе си и семейството си -> няма друг начин.. искаш не искаш - убиваш. Или ескимосите - там е така.. мъжете ловуват и бащите учат на занаят момченцата си, а жените обработват кожите и предават знанията си на момиченцата.. това е култура, начин на живот.

Историята с убиването на животни за полза или удовлетворение на човека започва още от зараждането на хомо сапиенс и е смешно и ако щеш - анти природно да говорим за всякакви глезотийки от рода на 'милото животинче'.. винаги в природата по-силният убива за удоволствие или при нужда - така е при нас хората, защото сме на върха на хранителната верига. Това е нормално и така трябва да бъде.

_donna_
07-10-2007, 13:14
аха,нормално е ти да си шефа.
а и никой не говори за "милите животинки",защо изопачаваш?
пък и ние съвсем не сме ескимоси.

machoka
07-10-2007, 14:50
аха,нормално е ти да си шефа.
а и никой не говори за "милите животинки",защо изопачаваш?
пък и ние съвсем не сме ескимоси.

Ние и не убиваме животни чак толкова много ;)

какво, като никой не говори за милите животинки?! ето, аз го правя.

pathetic
07-10-2007, 15:11
Ние не убиваме животни.Ние само ги ядем.

:roll:

machoka
07-10-2007, 16:14
Ние не убиваме животни.Ние само ги ядем.

:roll:

.. правилно, тъй като ни дават вещества, които не можем да си набавим от другаде.. а пък са и вкусни :)

_donna_
07-10-2007, 16:15
откъде знаеш,че НЕ МОЖЕШ ДА ЖИВЕЕШ без тези ВЕЩЕСТВА
като никога не си опитвал? ..

machoka
07-10-2007, 16:17
откъде знаеш,че НЕ МОЖЕШ ДА ЖИВЕЕШ без тези ВЕЩЕСТВА
като никога не си опитвал? ..

..чета книжки.. не, че не можеш да живееш, просто няма да си пълноценен и в нормално здравословно състояние.

_donna_
07-10-2007, 16:19
аха,знаеш ли,познавам хора,вегетарианци от доста години,които водят много по-активен и натоварен живот отколкото на теб изобщо някога ще ти се наложи..и са си свежарки,нищо им няма.дори се справят с липсата на сън и подобни.в своето устройство ти си тревопасно,аз също чета книжки.това че кИфтетата са ти толкова вкусни,че не можеш да спреш да ги тъпчеш си е вече твой проблем.

machoka
07-10-2007, 16:22
Като възрастни - да, може да се лишат.. но аз ти говоря главно за малки деца - подрастващи.. когато се оформят като хора.. тогава НЕ трябва да се лишават от това, което месото им предлага .. абсолютно доказано е, чел съм..

аз мога да се откажа от всичко, което поискам.. но специално от това не желая ))

даваш вид на умно момиче - това са несериозни неща, в които се опитваш да ме убедиш.. прочети пак какво написах в дългия пост ;)

_donna_
07-10-2007, 16:26
явно и ти не си изчел постовете ми,където споменах,че единствено на децата им е нужно месото.както и да е..нямам намерение повече да споря с теб.явно можеш да повтаряш едно и също нещо без да ти омръзне много по-дълго от мен.

machoka
07-10-2007, 16:31
Не, ти просто си на вълна 'детска наивност' ... инак е много сладурско това ))) 'да опази животните и природата'.. 'не изсичайте горите' .. 'не палете пожари' .. 'озоновият слой е проблемен, не се пръскайте с дезодоранти за да не го повредим още повече'... ;)

Както споменах - всичко около животните е нормално и естествено, заложено от природата..

виж, може да се коментира друго - първо НЕНУЖНОТО избиване на животни за удоволствие и/или тези, които са поставени в списък на изчезващи видове -> и второ -> дали по хуманен начин се убиват или се измъчват ... това е нещо, за което можеш да говориш, защото виждам че страшно много ти се спори на някаква си темичка - ама не си избрала баш подходящата - ето това трябва да е тя )

Blacklisted
07-10-2007, 16:33
Значи децата са остроени като месоядни и после като пораснеш ставаш тревопасно :?: :-s

_donna_
07-10-2007, 16:33
явно на теб много ти пречи да промениш малко някои от навиците си с цел опазване на нещо си..каквото и да е.

аз решавам по коя тема ми се спори.
на теб ако ти се спори по друга,хвани си някой и дерзай.

за децата..не,просто производителите на пържоли
пропагандират във вестник Лечител нуждата на децата от месо.
ако не си виждал как майка гони на детската площадка детето си,за да му натъпче още една хапка от баницата с месо в устата,значи си щастливец..

machoka
07-10-2007, 16:35
Значи децата са остроени като месоядни и после като пораснеш ставаш тревопасно :?: :-s

Докато малкият човек пораства и укрепва организма си, заякват костите, зъбите.. се нуждае от вещества, някои от които НЕ МОГАТ да се намерят никъде другаде по естествен начин, освен в месото..
като голям човек вече може да си позволи и да не яде.. но пак заставам зад теорията, че няма да води здравословен начин на живот по този начин.

дона, това дали аз ще ям нервозни кюфтенца или не, съвсем няма да промени хода на историята и бла бла ;)

_donna_
07-10-2007, 16:37
да,знам,че няма.
нали си едно голямо нищо. :wink:

machoka
07-10-2007, 16:39
да,знам,че няма.
нали си едно голямо нищо. :wink:

ъ?

Blacklisted
07-10-2007, 16:40
да,знам,че няма.
нали си едно голямо нищо. :wink:

Абе ти чуваш ли се? Я си избий децката наивност и тогава води спорове...

_donna_
07-10-2007, 16:40
ъхъ.

ти си толкова далеч от реалността колкото си пожелаеш.
в това именно е мистериозното очарование на живота..

machoka
07-10-2007, 16:43
аз лично съм си баш в центъра на реалността.. на кирливата люлинска реалност за съжаление ;) оная, американската реалност е друга )

аз се отдалечавам от реалността само когато свиря и започвам да мечтая )