PDA

View Full Version : Личната информация



07-09-2007, 22:47
В България (все още) няма кражба на самоличност, но вие публикувате ли лични данни в Интернет? Аз мисля, че е опасно. Например, никога не си пиша истинските имена във форуми и освен това нямам сайт, защото имам право да запазя анонимност. Нямам сайт, защото не искам сульо и пульо да знаят моята биография и лични данни. Например, има един клас, с който не искам да общувам вече и ако имах сайт те щяха да ми видят е-майла и щяха да ми досаждат някои може би, но сега няма такъв шанс. Чувствате ли се защитени в Интеренет? Публикувате ли лични данни?

Sam90
07-09-2007, 22:53
В България (все още) няма кражба на самоличност, но вие публикувате ли лични данни в Интернет? Аз мисля, че е опасно. Например, никога не си пиша истинските имена във форуми и освен това нямам сайт, защото имам право да запазя анонимност. Нямам сайт, защото не искам сульо и пульо да знаят моята биография и лични данни. Например, има един клас, с който не искам да общувам вече и ако имах сайт те щяха да ми видят е-майла и щяха да ми досаждат някои може би, но сега няма такъв шанс. Чувствате ли се защитени в Интеренет? Публикувате ли лични данни?
Казват, че никога не може да си прекалено предпазлив.... но все пак да не го обръщаме на параноя, а? =; Естествено, че винаги има риск, но не е чак толкова голям. Име и имейл не са толкова опсани... трябва да внимаваш къде си раздаваш ЕГН, данни за кредни карти и т.н. - това вече е опасно ;)

07-09-2007, 22:57
Да, разбирам те напълно. Обаче ако пък искаш да се отървеш от нахално бивше гадже или бивши приятели от класа нали и-майла ако ти го има из целия интернет и натрапниците се опитат да ти пишат е малко гадно. А за ЕГН в Интернет - знам, че има място, където кандидатите за кметове им има ЕГН. Мисля, че това не е коректно спрямо тях като хора. Ама щом са политици си го заслужават. Шегувам се. Не би ми било приятно да дам истинския си телефон, защото много мразя да ми звънят всякакви.

cherinka
07-09-2007, 23:18
АБЕ, В ИМЕЙЛА ИМА ОПЦИЯ "БЛОКИРАЙ АДРЕС".. капиш :smt017

07-09-2007, 23:19
АБЕ, В ИМЕЙЛА ИМА ОПЦИЯ "БЛОКИРАЙ АДРЕС".. капиш :smt017
Е, и? И да го блокна? Ако стане като с телефоните - да публикуват обяви от мое име?

thefreak
07-09-2007, 23:22
Е и ? Голям праз...
Не давай лично инфо и тва е.

JHP
07-09-2007, 23:25
В България (все още) няма кражба на самоличност, но вие публикувате ли лични данни в Интернет? Аз мисля, че е опасно. Например, никога не си пиша истинските имена във форуми и освен това нямам сайт, защото имам право да запазя анонимност. Нямам сайт, защото не искам сульо и пульо да знаят моята биография и лични данни. Например, има един клас, с който не искам да общувам вече и ако имах сайт те щяха да ми видят е-майла и щяха да ми досаждат някои може би, но сега няма такъв шанс. Чувствате ли се защитени в Интеренет? Публикувате ли лични данни?
Като се вкарваш в такава депресия е най-добре да си ограничиш достъпа за 2-3 години.

07-09-2007, 23:27
Ами да ви кажа намразих Интеренет. Има много информация, но има и безполезна информация. Писна ми от новини, политика, разни глупости... Явно имам нужда да си стана пак предишния, който излизаше...

Violenza
07-10-2007, 06:59
Само име давам, но фамилия, телефони, адреси и т.н. не.

machoka
07-10-2007, 08:38
Ами да ви кажа намразих Интеренет. Има много информация, но има и безполезна информация. Писна ми от новини, политика, разни глупости... Явно имам нужда да си стана пак предишния, който излизаше...

ъ, да... не знаеш колко голяма... 'щото нещо си се вкарал в някакъв грешен филм... с неподходящ сценарий..

толкова си анонимен, че ей сега мога да ти кажа в кой квартал живееш и няколко блока като вероятност.. а с няколко телефона и точният ти адрес.

Тая глупост за e-mail-ите -> какво ти пречи да си регнеш 20?!

_donna_
07-10-2007, 08:46
http://img503.imageshack.us/img503/5228/e1163936533unpluggedprerk9.jpg
кога информацията идва в повече? ..
:-$