PDA

View Full Version : Хората, които се правят на всезнайковци



07-09-2007, 23:13
Извинете за глупавата тема, но понякога не ви ли дразнят хората, които се правят на по-умни от другите? Тези, които не говорят на нормален български език, а с някакви заучени фрази и "дълбокомислени" думи. Хора, които и за най-малкото нещо ще употребяват думи като "екзистенциално", "плетора", "позиция" и т.н. Хора, които без да ви познават ви питат "Какво ти става?"?

cherinka
07-09-2007, 23:15
Аз пък си се кефя.

Има и друг вариант - на едниим харесва, на други - не.
(ахха, изцепих израза)



"екзистенциално", "плетора", "позиция"
Благодаря ти, че попълни иначе така богатия ми речник от сносни думи с великолепно значение, звучене и смисъл.
Ти си злато.
Хаха.

thefreak
07-09-2007, 23:27
Дали ме дразнят интелигентните хора ?
Те дразнят само глупавите.
Аз не се дразня.

07-09-2007, 23:28
Дали ме дразнят интелигентните хора ?
Те дразнят само глупавите.
Аз не се дразня.
Аз не казах интелигентните, а тези, които се правят на такива.

thefreak
07-10-2007, 00:19
Не можеш да се правиш на интелигентен. Веднага се разбира, че не си.

pathetic
07-10-2007, 00:32
Оу,той знае думи като парадокс.Колко завладяващо.

Всъщност не ме дразнят.И те са глупаци :)
Обичам едни двама такива.

А за тези ви странни думички..ами те си съществуват в българския,това че вашия речник не е достатъчно разнообразен,не означава,че използваното от тях е странно или умно.


:)

често и аз се заигривам с думите.
Така или иначе са доста,поне да ги използваме :)

quench
07-10-2007, 06:44
самият факт, че ползваме думите, ни прави глупаци, защото който говори, не знае, който мисли с думи, не може да познае

http://i6.photobucket.com/albums/y204/Bupatih/Smiley/Borat.gif

07-10-2007, 06:45
Потърсете в Гугъл: "teenproblem "тъп форум"" и отидете на четвъртия резултат. Ето това е истината за този форум.

Violenza
07-10-2007, 06:56
Дразнят ме такива, които си мислят, че разбират от ВСИЧКО и са компетентни във всяка една област... и спорят за неща, които не са чували/виждали даже...

Sam90
07-10-2007, 08:00
Дразнят ме такива, които си мислят, че разбират от ВСИЧКО и са компетентни във всяка една област... и спорят за неща, които не са чували/виждали даже...
Дам, тез дето се изказват без да са на ясно наистина малко лазят по нервите.. но пък това си е проблем на тоя, който се нерви ;) Все пак тук всеки има свободата да бъде такъв, какъвто е (иска да е) Тъй че няма място за дразнене - въпрос на личен избор ;)

07-10-2007, 08:07
Хората, които се правят на всезнайковци... са комплексари !

_donna_
07-10-2007, 08:39
а "позиция" откога стана сложна и дълбокомислена/?!/ дума? (:
защо трябва хората да говорят с набор от двеста думи,две от които са "както знаеш"?за да не ги сметнат за надути интелигенти?хаха..


който мисли с думи
то по друг начин май никой не може..

find_m3
07-10-2007, 08:44
хах тцтц кви са тия работи.Има някои дето наистина може и да не зная за кво иде реч и се пак ползват такива думички но доста хора всъщност имат богат речник и това е

machoka
07-10-2007, 08:46
Ако за теб 'позиция' е сложна думичка.. то не другите са интелигентни... ами.. ти имаш проблем ;)

HopeLesss
07-10-2007, 08:48
Не ме дразнят много. Даже се кефя да споря с такива хора :-D

sWeEt_SeEd
07-10-2007, 09:15
Аз се кефя да слушам и общувам с такива хора, не ми пречат,даже се раздвам,че ме обогатяват по някъф начин . Колкото до тези , които се правят на такива, те се познават веднага, имала съм такива случаи , каже някфа дума , която изоообщо не се връзва или не пасва в контекста на изречението и ми става смешно. :mrgreen: даже не ги поправям-нека се излагат :smt005

quench
07-10-2007, 09:25
който мисли с думи
то по друг начин май никой не може..

именно...

_donna_
07-10-2007, 09:27
и пак стигнахме до Стайнбек. :-D

а уъз гона сей ит,ънтил а гат хаа..

machoka
07-10-2007, 09:29
Абе може да се мисли не само с думи да ви кажа аз ;)

_donna_
07-10-2007, 09:34
я покажи :Р

machoka
07-10-2007, 09:43
я покажи :Р

ела на концерт и ще ти демонстрирам ;)

_donna_
07-10-2007, 09:45
аа..така ше каеш ти.
чувството не е мисъл.
както и действието,ако е извършено спонтанно.

pathetic
07-10-2007, 09:50
чувството не е мисъл.


Хванала си се за тоя стабиляга Стайнбек и те тва е :Р


абе..стига с тия думи вече :)

не ги харесвам и това е.

machoka
07-10-2007, 09:52
_donna_, знаеш ли за какво се сещам всеки път, като мерна ника ти из форума?! за това:

"Requiem - aeternam, aeternam - dona - eis, dona, dona - eis - Domine.... et lux perpetua, et lux perpetua - luceat, luceat eis" ... и т.н. ) /цитирам по памет/..звучи така:

http://miladonna.data.bg/Mozart%20Requiem%20320kbps/%20Mozart%20-%2001%20I.%20Introitus_%20Requiem%20aeternam.mp3

ето тези хора пеят с думи /макар и на мъртъв език/, свирят с ръцете си, но мислят със сърцето и емоцията си ;)

namina
07-10-2007, 10:08
Ако за теб 'позиция' е сложна думичка.. то не другите са интелигентни... ами.. ти имаш проблем ;)
за твое сведение млади момко....едната ми леля се правеше на мн умна мн учена много си го беше вирнала(за носа)става въпрос другите сме били прости и тъпи и са боквално полудя защото беше 2 седмици в лудницата....... :wink:

namina
07-10-2007, 10:09
_donna_, знаеш ли за какво се сещам всеки път, като мерна ника ти из форума?! за това:

"Requiem - aeternam, aeternam - dona - eis, dona, dona - eis - Domine.... et lux perpetua, et lux perpetua - luceat, luceat eis" ... и т.н. ) /цитирам по памет/..звучи така:

http://miladonna.data.bg/Mozart%20Requiem%20320kbps/%20Mozart%20-%2001%20I.%20Introitus_%20Requiem%20aeternam.mp3

ето тези хора пеят с думи /макар и на мъртъв език/, свирят с ръцете си, но мислят със сърцето и емоцията си ;)




а аз се сещам за кремвиршите дона........ :smt005 :smt005 :smt005 :smt016

quench
07-10-2007, 10:19
мачо, тва, коет5о свириш, е емоция, но тя пак описва смисъла - и не можеш да го предадеш, а можеш да предадеш само описанието, което съответства на несъвъшенството ни

затова и тази тема е безсмислена, защото да кажеш нещо с 1 дума и с 5, все е тая, все губиш смисъла - а това колко да си многословен, си е твой избор, който не влияе на действителността

machoka
07-10-2007, 10:26
Куенч, тука става въпрос за едно по-високо ниво на изразяване.. не чрез речта..

представи си, че музиката която чуваш от своят любим изпълнител или група е една сфера. Още с първите признаци на звукосъчетания тази сфера се оформя и се приближава към всеки един от слушателите, като всеки индивид вижда собственото си отражение и фантазия в нея.. всеки си го представя по различен начин..

дали ще е музика или реч - винаги е така.. каквото и да описваш и както и да го правиш - всеки си представя това, което собственото му съзнание чертае.. нормално, все пак всеки е уникален сам по себе си.

quench
07-10-2007, 10:33
да, но ти претворяваш своите емоции и същността, до която си стигнал в сетивна информация - по какво се различават за чуващият звуците от пианото ти от моите думи, например?
но когато стигнат до аудиторията ти, тази аудитория не може да отвори съзнанието си, за да приеме същността, хората не медитират върху посланието, а го превеждат на език, като отново губят смисъла

всяка форма на комуникация, която изнамериш, ще бъде изправена пред същия проблем, незвисимо за колко възвишена я смяташ ти или аз

koalka
07-10-2007, 10:41
Не ме дразнят, ако наистина са по-умни, по-начетени и знаят повече.Можеш само да взимаш за пример такива хора.Но ме дразнят тези, които са заучили две-три неща и после ги разправят наляво и надясно.

_donna_
07-10-2007, 13:11
мачок,самата възможност една песен да се повтори два пъти,еднаква веднага включва участието на мисъл,отработеност и целенасоченост.

Levane
07-10-2007, 13:26
Не ме дразнят умните хора а тези където се правят на умници а същтност нищо не знаят.... :)

machoka
07-10-2007, 14:55
мачок,самата възможност една песен да се повтори два пъти,еднаква веднага включва участието на мисъл,отработеност и целенасоченост.

..и точно за това една песен никога не звучи еднакво при повторенията си. /така де, освен като е на запис :lol: /

malka_sladuranka
07-10-2007, 15:03
Ако виждам, че са заучени фразите и че човек се прави на такъв какъвто не е, прави всичко възможно за да изпъкне по някакъв начин, чрез образ който сам си е създал, но той не отговатя на него. Тогава по скоро ми става смешно.

_donna_
07-10-2007, 16:01
machoka,знаеш какво искам да кажа с ЕДНАКВА,няма нужда да си толкова остроумен.

machoka
07-10-2007, 16:08
machoka,знаеш какво искам да кажа с ЕДНАКВА,няма нужда да си толкова остроумен.

знам, и се изказах съвсем сериозно... едно музикално произведение се изпълнява всеки път по различен начин.. всеки е уникален сам по себе си и не може да бъде повторен )

_donna_
07-10-2007, 16:17
но в лайтмотива си и общото си звучене музикалните произведения СА еднакви.един музикант,който иска да изсвири дадена песен излиза и свири ТОЧНО ТАЗИ ПЕСЕН въз основа на усвоеното и наученето,а не коя да е песен..

machoka
07-10-2007, 16:19
Не е така Дона, всеки излиза и свири според емоцията си в момента... много изпълнители, които имат записани произведения през няколко години - в единият случай звучат по един начин, в другия по съвсем друг..

ти можеш да извайваш дадена мелодия както си искаш..и преценката ти за това, как всъщност трябва да звучи и какво искаш да постигнеш може да се мени често ;)

_donna_
07-10-2007, 16:29
дадена мелодия
хайде стига..емоционална освободеност и драматични обрати.

на слушателите им е нужно да ПОЗНАЯТ песента,те са обвързани с нея и искат да я чуят.тя се изменя,но не до неузнаваемост.

machoka
07-10-2007, 16:33
дадена мелодия
хайде стига..емоционална освободеност и драматични обрати.

на слушателите им е нужно да ПОЗНАЯТ песента,те са обвързани с нея и искат да я чуят.тя се изменя,но не до неузнаваемост.

.. и аз това казвам.. :-({|=

pathetic
07-10-2007, 16:33
Ей,всезнайковци,вземете се в ръце! :Р

Licketty
07-10-2007, 17:45
Дали ме дразнят интелигентните хора ?
Те дразнят само глупавите.


Наистина много точно казано :smt005 Обичам да нервя един тъп скинар от моя клас по този начин :smt005 :smt005 :smt005

07-10-2007, 17:49
Ами такива дето се правят на умни ги има бол в 23 СОУ София.

Blacklisted
07-10-2007, 19:28
^ аз там учих :lol: и съм всезнайко - знам какво е парадигма :-D

rosskata
07-10-2007, 21:49
Откога :позиция е сложна дума??
Аз че съм проста проста съм , ама баш :позиция: :))
Освен това е много добре да имаш богат речник и богата обща култура. Ако някого това го дразни, говори много лошо за него... :-({|=

07-16-2007, 22:01
Ами може би някои хора са по-начетени от други и въртят в речника си повечко думи.Или интересите им се простират по-далечко от 1 сфера.Били ви говорили какво са чели, ами може би искат да обсъдите темите, да проведат свестен разговор, да ви научат на нещо.Вие решавате , че се хвалят.Избивали комплекси, а има ли минимален шанс( :-s ) да са интелегентни?!Значи е по-добре да си говорим за глупости и да убиваме мозъка си с ежедневни глупости, потопени в умряла реч?!Много интересна логика.Това, че се чувставате по-глупави и засенчени, не означава, че трябва да казвате, че ви дразнят хора, които са по-еродирани от вас, капиш?

Skullbreaker
07-16-2007, 22:08
Омг Котарака тука не е модерирал баси кефа :-D .
Ако някой се прави на ЕнтЕлЕгЕнтЕн веднага ше си проличи...
Ако някой който разбира повече от теб и е по-умен те дразни , начи си злобар или някой тъпак (сърбят ме ръцете да напиша чалгар ама нали спазваме някакво благоприличие..).
Богатия речник няма нищо общо с интелигентността.

07-16-2007, 23:04
(ауч :shock: )
Сигурно съм ужасно неинтелигиентна, но така и не разбрах какво точно обсъждате тука.Какво значи да си интелигентен ли?Значи да имаш богата обща култура и да умееш да правиш изводи. :-s

07-17-2007, 11:26
Ами може би някои хора са по-начетени от други и въртят в речника си повечко думи.Или интересите им се простират по-далечко от 1 сфера.Били ви говорили какво са чели, ами може би искат да обсъдите темите, да проведат свестен разговор, да ви научат на нещо.Вие решавате , че се хвалят.Избивали комплекси, а има ли минимален шанс( :-s ) да са интелегентни?!Значи е по-добре да си говорим за глупости и да убиваме мозъка си с ежедневни глупости, потопени в умряла реч?!Много интересна логика.Това, че се чувставате по-глупави и засенчени, не означава, че трябва да казвате, че ви дразнят хора, които са по-еродирани от вас, капиш?
Абе по-добре да си говорим кой къде бил и какво правил, от колкото за политика. А "позиция" не е чак толкова сложна дума, но познавам една свиня, която постоянно я повтаря. Хора, които постоянно повтарят едно и също искат да изпъкнат. Също ме дразнят хора, които казват "Какво ти става?", без да познават. Да, бившия ми клас са дървени философи.

07-17-2007, 11:30
(ауч :shock: )
Сигурно съм ужасно неинтелигиентна, но така и не разбрах какво точно обсъждате тука.Какво значи да си интелигентен ли?Значи да имаш богата обща култура и да умееш да правиш изводи. :-s
Общата културя не значи интелигентност. Може да знаеш малко информация от различни сфери, но да не си достатъчно добър в нищо. Това се казва разпиляване. По-добре да си добър в поне в едно нещо, но да го правиш като хората, не да се правиш на супер умен, защото трябва да се отдадеш в определена област. Ако се отдаваш на много неща, то ти не го правиш пълноценно, а повърхностно. Не мисля, че тези, които се интересуват от глупави подробности печелят нещо.

Disrespect
07-17-2007, 11:32
млъкнете бе идиоти :lol:

07-17-2007, 17:24
Ами може би някои хора са по-начетени от други и въртят в речника си повечко думи.Или интересите им се простират по-далечко от 1 сфера.Били ви говорили какво са чели, ами може би искат да обсъдите темите, да проведат свестен разговор, да ви научат на нещо.Вие решавате , че се хвалят.Избивали комплекси, а има ли минимален шанс( :-s ) да са интелегентни?!Значи е по-добре да си говорим за глупости и да убиваме мозъка си с ежедневни глупости, потопени в умряла реч?!Много интересна логика.Това, че се чувставате по-глупави и засенчени, не означава, че трябва да казвате, че ви дразнят хора, които са по-еродирани от вас, капиш?
Абе по-добре да си говорим кой къде бил и какво правил, от колкото за политика.

Ми за мен не е.Аз се отегчавам да си говорим за глупости.Предпочитам политика.Въпрос на предпочитания.

07-17-2007, 18:23
Ами може би някои хора са по-начетени от други и въртят в речника си повечко думи.Или интересите им се простират по-далечко от 1 сфера.Били ви говорили какво са чели, ами може би искат да обсъдите темите, да проведат свестен разговор, да ви научат на нещо.Вие решавате , че се хвалят.Избивали комплекси, а има ли минимален шанс( :-s ) да са интелегентни?!Значи е по-добре да си говорим за глупости и да убиваме мозъка си с ежедневни глупости, потопени в умряла реч?!Много интересна логика.Това, че се чувставате по-глупави и засенчени, не означава, че трябва да казвате, че ви дразнят хора, които са по-еродирани от вас, капиш?
Абе по-добре да си говорим кой къде бил и какво правил, от колкото за политика.

Ми за мен не е.Аз се отегчавам да си говорим за глупости.Предпочитам политика.Въпрос на предпочитания.
Тогава стой по-далече от мен.

07-17-2007, 18:33
^ аз там учих :lol: и съм всезнайко - знам какво е парадигма :-D
Ето какви "прекрласни" хора учат в 23 СОУ:
- зубъри - 10%
- чалгари, фешъни, "яки мацки", гейове - 80%
- олигофрени - 10 %

Няма нормални там. Аз учих там и знам! От моя клас само аз и едно друго момиче бяхме нормални. А в 24 СОУ и 44 СОУ хората са добри!

Blacklisted
07-17-2007, 21:21
^ абсолютно вярно :)