PDA

View Full Version : Iskam da si kupq leshti



07-10-2007, 05:40
:) Zdraveite!Az iskam da si kupq leshti oshte ot minalata godina,no kogato otidoh v optikata i mi obqsniha kakvi riskove nosqt leshtite za ochite se otkazah.Sega pak iskam da si kupq i nezavisimo ot riskovete shte si kupq.Ta da si doidem na vyprosa nqkoi moje li da mi kaje kade v Pld ima hubava optika,kolko struvat leshtite s dioptyr i kolko vreme mogat da se nosqt? Izvinqvam se ako veche ima takava tema.Blagodarq vi predvaritelno

bolnoty
07-10-2007, 09:16
Преди доста време, когато бях малък ходих на очен и ми казаха да нося очила 0,5 и че ако не ги нося дълекогледството можело да се превърне в късогледство и така ... затова, че аз все още се "оглеждам" за лещи и имам нужда да знам цените също ...

-
07-10-2007, 11:44
Ami az kato hodih na oftalmolog i napravo si kazah,4e neiskam o4ila, a iskam leshti i toi mi dade... no ne mi e kazval kakvi riskove nosqT???na vas kakvo sa vi kazali?
Ina4e ima na razlichni ceni... az si vzemam 3 mese4ni, koito mogat da se nosqt i za 6 meseca. ednata struva 15lv,dovolna sym ot tqh. nemoga da vi kaja to4no na koq firma sa v momenta, no tova e cenata. Ima i po-skypi,koito mogat da se nosqt za okolo godina.
Drugoto,koeto mi kazaha e,4e e hubavo da se nosqt po 7 chasa na den,no az gi nosq pove4e,za6toto denqt mi e dosta po-dylyg :oops:

07-10-2007, 17:36
:) Blagodarq vi :) mm az mislq kym kraq na meseca da ida do pld da si vzema ot tam :)) ama se chudq dali za 3 meseca ili za godina shte vidim :) Pak shto se otnasq do cenataa az misleh che sa pone 100 lv. a te bili mnogo evtini :)) :P

roni.mk
07-10-2007, 18:05
damss..i az 6e si zema..no ne sam ot pld i nemoa ni6o da kaja za optika.. :wink:

-
07-10-2007, 18:16
Li4no moe mnenie e, 4e e po-dobre 3-mese4ni... za6toto znaete,4e sa meki i moje da se skysat ili ne6to da se povredqt po-rano i ne si struva da se nabutvate...
I mejdu drugoto ako ste s mnogo malyk dioptyr sy6to ne si struva da si tormozite ochite s chujdi tela:)
Az sym s golqm i mi e po-udobno ot ochila...dori ponqkoga zabravqm, 4e gi nosq :lol:

рони777
07-10-2007, 18:34
Здравейте!Блазя ви че можете да си купите лещи!!!Аз много искам да си взема сини или зелени лещи но родителите ми не ми дават...ве4е направо ме вбесяват! :evil:
сега се мъча да ги обедя защото просто много искам да си взема ле6ти!!!
[/b]

w0sh
07-10-2007, 19:42
По Въпроса . Нося лещи от 2 години рискове няма освен ако не си дебил. Цените са следните ( безцветни лещи 10 лева бр.) (светни лещи- сини зелени кафеви сиви. 50 лв бр мисля че бяха.) (лещи с неестествен цят( х-чета ,червени, усмивчици, бели и черни и т.х. 120 лв броя.) Начи тфа са цените за 3 месечни лещи дипотера няма значение към цената. Най-добре е с 3-месечни защото иначе се натрупват налепи и дразнят окото. Важно е да имаш добра лична хигиена и да са ти подходящи очите за лещи.
Роговицата няма да си я махнеш тея истории са измислици.

Milenichka
07-11-2007, 07:26
Blagodarq vi otnovo.Znachi na men mi bqha kazali che ako ne postavqm pravilno leshtite shte stana kribogleda i tem podobni neshta ot, koito dosta se uplashih i se otkazah :)Roditelite mi nqmat nishto protiv da si kupq ,za koeto mnogo se radvam.Dioptyra mi e dosta golqm -2,5 i -2,75 dali shte ima nqkakyv problem? [-o< Molq se da nqma ,zashtoto ot 4 klas nosq ochila(tazi godina shte byda 10) i vinagi sym iskala da gi mahna :)

-
07-11-2007, 12:25
tova sa pylni gluposti! Nemoga da ti opi6a kolko mnogo 6te ti olekne:)) No predi da gi vzemesh govori s oftalmolog ili s nqkoi tam v aptekata... za6toto mai trqbva le6tite ti da sa s 0.5 po-malko ot diptyra ti.. pone na men taka mi kazaha i moite sa takiva. I o6te ne6to... naistina im i le6ti za po 10lv... vednyj si vzeh ot tqh, no vyob6te ne mi haresaha... ne6to nq bqha napraveni kakto trqbva i byrzo gi smenih!

Aide uspeh i da se radvash na noviq si jivot:))

dragonfly
07-11-2007, 13:58
Ми то цената май си зависи и от пролема- астигматизъм, диоптри и т.н. Обаче съм чувала, че трябва на определено време да се сменят. Първо трябва да отдеш на лекар, не се доверявай на тези в оптиките, те може да направят така, че да купиш продуктите им.