PDA

View Full Version : Най-яките песни на Nightwish?



LoVe_Is_EvErYtHiNg
07-10-2007, 07:32
Nqkoi moje li da mi kaje tiq pesni na Nightwish, koit sa nai-qki, 4e ne mi se tegli cqlata diskografiq 4estno kazano :) mersi

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!

Swinkenhoffer
07-10-2007, 07:45
Angels Fall First, Nymphomaniac Fantasia, Know Why The Nightingale Sings?, Gethsemane, Sacrament Of Wilderness, Passion & The Opera, Moondance, The Riddler, Walking In The Air, Sleeping Sun, Sleepwalker, Nightquest, She Is My Sin, Come Cover Me, Wanderlust, Two For Tragedy, Wishmaster, Bare Grace Misery, Crownless, Deep Silent Complete, Dead Boy's Poem, Over The Hills And Far Away, Tenth Man Down, Away, Bless The Child, End Of All Hope, Dead To The World ,Ever Dream, Forever Yours, Ocean Soul, Feel For You, The Phantom Of The Opera, Beauty Of The Beast, The Wayfarer, Lagoon и целият албум Once... абе, по-добре я изтегли цялата. :lol:

magesniko
07-10-2007, 07:49
Sacrament Of Wilderness!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nicoleto
07-10-2007, 08:29
nemo,sleeping sun и she is my sun ме кефят най-много.

за да проточим още темата-какво мислите за новата им песен-eva.
според мен не става

`Death`Whore``
07-10-2007, 22:42
Баладите, разбира се. Те са прекрасни.

DeePurple
08-14-2007, 21:34
Това беше единствената, изцяло посветена на Найтуиш тема, която намерих ... :roll: Та който е слушал новия им албум да изкаже впечатления? :roll:

ProstoAz
08-14-2007, 21:42
Аз съм слушала само 12 тяхни песни и все пак да си кажа, че най ми харесва "Away" и да спомена, че не слушам такава музика (преди да са ме нападнали), но песничката наистина е добра. :wink:

BoneShaker
08-14-2007, 21:44
Nemo , I wish i han an angel :)

MusicIsTheKey
08-14-2007, 21:59
Beauty Of The Beast,The Phantom Of The Opera,Nymphomaniac Fantasia,
Sleeping Sun, Angels Fall First,Ocean Soul, End Of All Hope,
Dead Boy's Poem, Ever Dream, She Is My Sin,Romanticide,
Wish I Had An Angel, Elvenpath,Two For Tragedy,Phantom of the Opera,
Eramaajarvi, Sleep Walker,Tutankhamen,Stargazers,Sacrament Of Wilderness

Мога да изброявам до утре,тъй като Nightwish са любимата ми група.

Изтегли си дискографията. :)



Това беше единствената, изцяло посветена на Найтуиш тема, която намерих ... :roll: Та който е слушал новия им албум да изкаже впечатления? :roll:

Nightwish - Dark Passion Play (2007) Promo
http://i.data.bg/07/08/15/509985_orig.jpg

Nightwish - The Poet And The Pendulum
Nightwish - Bye Bye Beautiful
Nightwish - Amaranth
Nightwish - Cadence Of Her Last Breat
Nightwish - Master Passion Greed
Nightwish - Eva 4:24
Nightwish - Sahara
Nightwish - Whoever Brings The Night
Nightwish - For The Heart I Once Had
Nightwish - The Islande
Nightwish - Last Of The Wilds
Nightwish - 7 Days To The Wolves
Nightwish - Meadows Of Heaven

Download: zamunda.net (http://zamunda.net/details.php?id=95659)

На мен лично ми хареса,макар че не съм голяма фенка на новата вокалистка.
Струва ми се,че има твърде 'нежен' глас.

Swinkenhoffer
08-14-2007, 22:07
Това беше единствената, изцяло посветена на Найтуиш тема, която намерих ... :roll: Та който е слушал новия им албум да изкаже впечатления? :roll:

как се радвам, че се намери човек, който да се вълнува от това. :-)

в новият албум ме дразни малко, че отново има повече оркестрална музика, отколкото пюр метъл. ако Туомас толкова много иска да си прави саундтраци за филми, може и сам да се справи, няма нужда да просне няква песен от 13 мин., която да е разделена на части... при това безумно неподхождащи си една с друга. :shock: да не говорим колко претруфено звучи... всяка част от The Poet And The Pendulum е изключителна сама за себе си, амааа да си имаме уважението.
има няколко доста "хващащи" песни, мелодични, лекички, поп, ала-бала - Amaranth, Bye Bye, Beautifull (в която вкарват много добро електр. звучене, по-добро от тва на I Wish I Had An Angel, ама ми е странно как Анет ще пее песен за Тария. о.О малко грубичко), For The Heart I Once Had (Анет пее по-особено някак, вкарва се в песента, не е лошо), Sahara (абсокютен култ! нещо като версия на The Siren, ама писана за новата коза), 7 Days To The Wolves (малко ме дразни припева, неадекватен ми е), The Last Of The Wilds (това е най-добрият инструментал, който някога съм чувала =D>, все едно не е от този албум, чудна работа!), Cadence Of her Last Breath (и тя доста ми харесва, не знам що :lol: ), Eva (започна да ми допада преди някво време, май не е толкова зле, ама пак докарва гей звучене)... другите са яко тъпи/поп.
относно певачката - зле като цяло, в някои песни квичи като свиня, но има и силни моменти... просто й е много слабо гласчето за нещо толкова епично.
за видеото към Amaranth - хубаво е. :-)
друга хубава песен от новите им е While Your Lips Are Still Red. ле-ле, разрева ме... Туомас е абсолютен гений, възхищавам му се, честно.
оф, много писах, ама любима група... :lol:

Swinkenhoffer
08-14-2007, 22:21
^ чуй Last Of The Wilds (от новия албум е). няма човек, който да не я харесал. :wink:

Disrespect
08-15-2007, 06:05
Oh how I wish...да имам пиш..
:lol:

Disrespect
08-15-2007, 06:19
кои са моите любимци :Р

RoyTheReaper
08-15-2007, 07:12
Sleeping Sun, Swanheart, Gethsemane, Sacrament of Wilderness, Stargazer, The Riddler, Bare Grace Misery, Deep Silent Complete, Wanderlust, End of All Hope, Wish I Had an Angel

Disrespect
08-15-2007, 07:35
кво се ежиш ся :-s човек да не се пошегува...

GoodGirlGoneBad
08-15-2007, 20:32
"Sleeping Sun" и "Wish I Had An Angel" :wink:

PollyPoi
08-16-2007, 10:52
NEMO :!: :!: :!:

Swinkenhoffer
08-16-2007, 10:57
стига с тоя Nemo, бе!
аман. :smt013

Mooo6no
08-16-2007, 13:05
Абе сега си пуснах албума, ама все се се чува тякакъв говорещ глас, които ми обяснява, че съм им слушал албума. Има ли друга версия, която не съдържа тази част?

MusicIsTheKey
08-16-2007, 13:32
Това е 'промо' албум,затова го има този глас. :?

"Dark Passion Play" официално излиза на 28 септември...

Swinkenhoffer
08-16-2007, 13:34
нем, това е промото... навсякъде е така. :?
има някои отделни песни без тоя глас - Sahara и Eva.

на диска ще сложат и инструменталите... без певачката, което го прави задължителен за купуване. :-D

DeePurple
08-16-2007, 13:55
на диска ще сложат и инструменталите... без певачката, което го прави задължителен за купуване. :-D

Нека тъмният господар те благослови, носителю на светли вести :mrgreen:

miminia
08-16-2007, 14:21
Всичките им песни са хубави :D

ThunderGoddess
08-16-2007, 14:27
Тегли цялата дискография. Няма да съжаляваш :wink: Моята любима е Devil & the deep dark ocean, а албум - Oceanborn.

ScionOfStorm
08-16-2007, 14:34
Amaranth, Wishmaster, Dark Chest of Wonders, Bless the child...най-добрите като че ли за мен. Като цяло не съм задълбавал в НайтО ;p
^ як ник ;>

Swinkenhoffer
08-16-2007, 15:57
на диска ще сложат и инструменталите... без певачката, което го прави задължителен за купуване. :-D

Нека тъмният господар те благослови, носителю на светли вести :mrgreen:

:-D
поне такива слухове се носеха. дано са верни.

ScionOfStorm
08-16-2007, 16:04
Абе ейййй хейтърии :)
Анетка си се справя добре. Не като Таря, естествено, но се справя добре. Какво искахте вие, нещо гигамегаултра оунзорд поунзорд яко?
Това са решили, това са избрали. Не избират за вас, избират за тях си, от тяхна гледна точка. И са щастливи, и всичко си върви както трябва.

Това е важното ;)

Swinkenhoffer
08-16-2007, 16:15
Какво искахте вие, нещо гигамегаултра оунзорд поунзорд яко?

да, щото група от този ранг не може да е избере няква с приятно гласче, която на последния куплет на Amaranth, квичи като настъпано прасе.
ако ни нямаше нас, "маловажните" фенове, както се разбира от твоя пост, нямаше да я има и групата... щото никой нямаше да си купува албумите, нито щеше да ходи по концертите им. сещаш ли се?
вдигнали са си летвата на много високо и хората очакват да чуят нещо качествено, а не няква си там певачка.

ScionOfStorm
08-16-2007, 16:21
Не че сте маловажни брее :P
Група от този ранг може да си прави каквото иска. Която и да е група може да прави каквото си иска о.О Ако имам тех банд ъф тех дикейд с много фенове и т.н., пречи ли ми да си експериментирам както искам...
Доста сте предубедени спрямо Анет според мен ;) изчакайте поне още един албум, и тогава нека се говори :)

Swinkenhoffer
08-16-2007, 16:32
може да си прави каквото иска, ако свиреше само за удоволствие, тяхното е вече един вид бизнес и трябва поне малко да се съобразяват с хората... да не говорим, че е голямо осиране от един такъв глас, като на Тария, да минеш на някъв съвсем обикновен, дето се среща във всяка втора гаражна банда.
между експериментиране и гавра има голяма разлика. :lol:
аз не държа непременно на Тария, а на някое момиче, което може да "носи" такава група... в интерес на истината, като се замисля, повечето им песни в DPP бият на поп, което пак не им прави чест, така че може и добре да са я избрали Анет...

ScionOfStorm
08-16-2007, 16:41
Ама е як поп с по-траш ориентирани рифовки ;) Съвсем нетрудни рифове, да, но пък като се замислиш примерно китарите никога не са били силата найтуишовска.
ОркестрО се вписва много добре в DPP , а това е огромна част от чара на найтуиш. Поп не поп, щом тр000 метАл като мен му се кефи, значи е добре направен :PPP

Swinkenhoffer
08-16-2007, 16:50
як е, ама вече става прекалено достъпен и всеки втори започва да им се кефи (за справка Nemo). Nightwish е само за отбраното общество. :-D

ScionOfStorm
08-16-2007, 16:51
е аз за какво те карам да ставаш фолкърка, знаеш ли колко малко отбрани фенове сме! :PPPP

Swinkenhoffer
08-16-2007, 16:54
аз за тва и не искам, щото фолкърската обстановка е прекалено интимна... тъй като сте малко. :lol:

ScionOfStorm
08-16-2007, 17:16
не искаш да си интимна с нааааааас ;(

DeePurple
08-16-2007, 20:55
Не че сте маловажни брее
Група от този ранг може да си прави каквото иска. Която и да е група може да прави каквото си иска о.О Ако имам тех банд ъф тех дикейд с много фенове и т.н., пречи ли ми да си експериментирам както искам...

Ми не.Една група, колкото и да е велика, колкото и да си пази собствения стил, трябва да се съобразява с очакванията на феновете.Или поне да не се е*ава с тях ;)


остави творците да творят и не ги затваряй в рамките на собствените си очаквания...
Братче, когато един творец остава неразбран, то съжалявам, но няма полза от него ...

DeePurple
08-16-2007, 21:06
Това е доста чалгарско изказване...

и по-тази логика не трябва да съществуват групи като Пинк флойд, които са били доста неразбрани навремето ;)

край, мъртъв си :twisted: (майтап де)
На Пинк Флойд евалата им от мене, напоследък даже се зарибявам по тях, но предпочитам когато някой(ако ще най-великия поет или музикант на всички времена да е) има да ми каже нещо, да дава направо ... Не че това дали именно аз го разбирам или не, е мерило за стойността му, но тука вече опираме до лични мнения(много го мразя тоя израз,ей :mrgreen: )Много рядко бих оценила нещо, което не мога да разбера(друг е въпроса колко ме мързи или не ми се занимава да се замисля )

rebel_kid
08-16-2007, 21:11
Kuolema Takee Taitelijan, Devil and the deep dark ocean, The kinslayer, Dark chest of wonders, Elvenpath, Fantasmic...
Общо взето всичко. Няма песен на Найтуиш, която да не ми е харесала.
:-)

DeePurple
08-16-2007, 21:23
Изкуството се чувства, а не се разбира...

не може да хванеш една песен, картина или книга и да я разделиш на съставни части и в тях да откриеш магията... Трябва да го почувстваш, а разбирането идва с докосването до сърцето ти...


Относно чувствата и разбирането - тука вече си е до човека, специално при мене не може нещо да се докосне до сърцето ми, ако не го разбирам, нещата трябва да вървят успоредно.


Но не разбирайки нещо- не означава, че не струва - преди малко написах
Не че това дали именно аз го разбирам или не, е мерило за стойността му ;) Тук мислим по еднакъв начин


но да се правят изказвания, че трябва да задоволят очакванията на феновете...
ужас...
Да се задоволят до една степен.Няма нищо лошо една група да прави експерименти, но усети ли,че се проваля, е време да се спре с тях [-( И тук нямам предвид Найтуиш в конкретния случай, така че можем да се спрем с флууда за тая вечер(:

Keep the good feelings ;)

ReBeL
08-16-2007, 21:55
Ever Dream mn qka :)

Swinkenhoffer
08-16-2007, 22:12
exploitedteen, чети преди да пишеш, щото никъде не съм казвала, че искам да станат комерсиална група. о.О

логично е, когато една банда е толкова добра, хората, които я харесват, да очакват нещо велико във всеки следващ албум. няма значение дали става въпрос за Nightwish или някой друг.
групата се раздели с един от основните елементи, който ги направи това, което са - гласът на вокалистката. такива гласчета, като на новата, има под дърво и камък... дори и аз мога да изпея някои песни. :lol: смятай за кво иде реч. и точно това, че "твориха" каквото им дойде на сърцето, сега ще ги превърне просто в адски добра група, която започва да се принизява малко по малко... и да става по-лесно смилаема от разни хора, дето (цитирам) - "не можех да понасям виенето на старата кранта, с тази звучат много по-сладко." :shock:
аз преди си мислех, че този, който пише песните е най-важен, ама май се оказва, че не е така.

за да не се получи неразбиране (отново), искам да кажа, че групата е брилянтна в музикално отношение, въпреки че е доста олекотена... добре си е. проблемът идва от певачката.
:::

Swinkenhoffer
08-16-2007, 22:24
мисля, че изпуснах връзката... не разбирам.

MimityYy
08-17-2007, 08:58
Nemo :smt006

Disrespect
08-17-2007, 09:27
^ти други знаеш ли изобщо?

Madness
08-17-2007, 10:18
Слийпинг сън рулз :-)

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-17-2007, 11:15
Sacrament Of Wilderness!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

=D> а така тази е много хубава! иначе....

sleeping sun
dark chest of wonders
kinslayer
angels fall first
forever yours
dead boys poem

:smt007 :smt007 :smt007

faster_pr
08-20-2007, 20:43
в новият албум ме дразни малко, че отново има повече оркестрална музика, отколкото пюр метъл. ако Туомас толкова много иска да си прави саундтраци за филми, може и сам да се справи, няма нужда да просне няква песен от 13 мин., която да е разделена на части... при това безумно неподхождащи си една с друга. :shock: да не говорим колко претруфено звучи... всяка част от The Poet And The Pendulum е изключителна сама за себе си, амааа да си имаме уважението.

Туомас много отдавна си каза, че му е по-лесно да прави саундтраков тип песни, отколкото кратки, което би трябвало да те е навело на мисълта, че той ще си прави такива песни. Имаш даже няколко примера досега - Beauty Of The Beast, Ghost Love Score, евентуално Creek Mary's Blood и вече The Poet And The Pendulum. Последната е невероятна и ИМА връзка между отделните части.




Sahara (абсокютен култ! нещо като версия на The Siren, ама писана за новата коза)

The Siren не е писана за Таря и по дяволите пиши и името правилно! Таря, а не Тария.


относно певачката - зле като цяло, в някои песни квичи като свиня, но има и силни моменти... просто й е много слабо гласчето за нещо толкова епично.

Да знаеш за думата "уважение"? Моля те не обиждай хора, които не познаваш.


друга хубава песен от новите им е While Your Lips Are Still Red. ле-ле, разрева ме... Туомас е абсолютен гений, възхищавам му се, честно.


Песента не е на Nightwish, а просто е написана от Туомас и Марко и Юка участват.


може да си прави каквото иска, ако свиреше само за удоволствие, тяхното е вече един вид бизнес и трябва поне малко да се съобразяват с хората... да не говорим, че е голямо осиране от един такъв глас, като на Тария, да минеш на някъв съвсем обикновен, дето се среща във всяка втора гаражна банда.

Един творец никога не се съобразява с това, което хората искат от него. И след като са избрали Анет, значи има защо.

Swinkenhoffer
08-20-2007, 21:22
я пак? връзка между отделните части няма никва. това е най-слабата песен с такова времетраене (изключваме първата част), която Туомас е правил някога. особено има един момент, в който съединаването на отделните песни не се изразява в нищо друго освен някакъв скучноват инструментал, който не може да се запомни с нищо.
факт.

Tarja, драги мой, се чете Тария на финландски, за жалост сайтът, в който можеше да се чуе произнасянето, не работи за момента. ако малко се заслушаш, ще чуеш, че пеенето в края на The Siren, много наподобява пеенето в края на Sahara. аз разбирам двете песни като някаква противоположност... водата и пустинята.

между уважение и бездарност разликата е доста голяма. против жената нямам нищо, връщам си думите за нея, ок, но тя няма място с този поп глас в група като Nightwish. ще си позволя да цитирам по памет какво бяха писали в един вестник тея дни - с Анет, която има съвсем обикновени и недостатъчни гласови данни, групата звучи делнично. ще го отречеш ли?

добре, While Your Lips... не е изцяло на Nightwish, но вътре участват трима, което е по-голямата част от групата. :mrgreen:

мисля, че някои хора определено отказват да разберат какво искам да кажа... творецът, колкото и да е голям, не може да прави компромиси с някои неща. ушеизвадно е, че новата певачка, както пиша за 84523948 път, не може да се справи с това. но, след като искат да звучат поп, прав им път, но да престанат да се пишат за метъл и Туомас да обеснява колко били прогресив, хард и не знам си кво в DPP.
сигурно те интересува, ако не си го видял - http://www.metal-world.info/nightwishint.htm :)

Вили, ще те разочаровам, но нямам намерение да се карам с faster_pr и да те забавлявам с "ответния си удар". намери си занимавка, а не чакай форумни сцени.
ние... дискутираме без лоши чувства. :D :wink:

faster_pr
08-20-2007, 21:34
Tarja, драги мой, се чете Тария на финландски, за жалост сайтът, в който можеше да се чуе произнасянето, не работи за момента. ако малко се заслушаш, ще чуеш, че пеенето в края на The Siren, много наподобява пеенето в края на Sahara. аз разбирам двете песни като някаква противоположност... водата и пустинята.

Не казах дали песните си приличат, а казах че The Siren не е писана за Таря.
И името се произнася Таря

Казах само да не я обиждаш, не казах дали може или не може да пее.


добре, While Your Lips... не е изцяло на Nightwish, но вътре участват трима, което е по-голямата част от групата.

но не е тяхна

И къде видя да споменавам нещо за стила на бандата?

И ако се доверяваш на метъл-уърлд ... :-s

П.С.: замалко да забравя ... казваш, че няма връзка, а занимавала ли си се с музика достатъчно дълго за да разбереш как се правят връзките и как се разбира дали има такива

Swinkenhoffer
08-20-2007, 21:44
аз пък, долкото знам, Туомас се съобразява и с гласът на певицата. не един път е казвал, че доста време мисли как да бъде изпята една песен, къде се поема дъх и т.н. да не говорим, че Анет има проблеми с изпълнението на The Siren... не е писана за гласа на Тария, ок. :lol:

ти прочети интервюто и не ми казвай дали да не се или да се доверявам на метъл уърлд. имам причини да го правя, познавайки някои от хората, които пишат там... въпреки че не ги харесвам повечето, разбират си от работата. :)

да, занимавала съм се с музика 5-6 години, свирех на пиано, с пеене също. и не е задължително да знам... не е до знание, а до чувстване.

faster_pr
08-20-2007, 21:52
Не може да не се е съобразявал с гласа и, нали затова имаше няколко мастъринга.
а това за The Siren - имах предвид че не е писана за самата Таря, явно не сме се разбрали взаимно, невърмайнд

Аз си имам лична причина да не харесвам метъл-уърълд. Прочетох интервюто и видях че е казал нещо за чист метъл но едно интервю не е критерий за мен

похвално за заниманията с музика! занимаваш ли се още?
разбрах че за теб няма връзка, но за мен има
няма да спорим за това

Swinkenhoffer
08-20-2007, 22:03
Не може да не се е съобразявал с гласа и, нали затова имаше няколко мастъринга.
точно тъй. :)

в интервюто ми харесва това, че този, който го е правил, е задал въпроси, които са малко неудобни. можеше и повече, ама айде сега...
"Погрижи се да чуеш и новата Epica, албумът е пример за това как се прави хубава музика."

:lol:

с музика вече се занимавам по-рядко, няма кога.

в крайна сметка... всичко си е до лично виждане.