PDA

View Full Version : Проблем с ноктите



07-10-2007, 11:45
Аз съм на 16 г.,момиче съм и лесно ми се чупят ноктите.Например вчера си ударих пръстта у вратата,а част от нокъта ми се отчупи.Отгоре на това имам някакви бели петна.На какво може да се дължи това?От липса на витамини или от друго? ](*,)

LySiTyYy
07-10-2007, 16:40
най-вероятно от липса на витамини решението е втвърдител за нокти или някакъв заздравител :)

Bebun
07-10-2007, 16:52
А аз скоро имах подобен проблем, но моите се разделяха на пластове и се чупеха ужасно гадно. Има едно много полезно, но малко скъпичко мазило - maval scientifique. Намира се малко трудно и е около 15-20лв. Шишенцето е колкото такова от лак, но течността е мн рядка и стига за много нанасяния. През няколко дни се мажеш с него в продължение на няколко седмици и има доста бърз и добър ефект. Ноктите стават здрави и твърди (край на лесното чупене). После трябва веднъж месечно да го нанасяш, но и да не го правиш пак ще си останат добре. Моите са вече доста по-здрави, дори успях да ги пусна малко по-дълги, щото преди веднага се чупеха. Обикновените заздравители не вършат работа , в повечето случаи са боклуци.

rakiQ
07-10-2007, 20:15
папкай кисело мляко,сиренце ..е такива работи.. :-)

rali4ka91
07-13-2007, 19:15
Обикновените заздравители не вършат работа , в повечето случаи са боклуци.
OMG това, че не си пробвала различн заздравители не означава че са боклуци.
За мацката която пита има много хубави заздравители на Perfect - "3 в 1" , "5 в 1" и един с копринени нишки.