PDA

View Full Version : Противозачатъчни?



07-10-2007, 19:01
Здравейте,
интересуваме дали противозачатъчните могат да се купуват без рецепта? Ако да - кои бихте ми препоръчали?

alkobalko
07-10-2007, 19:02
За противозачатъчи отиваш на лекар. Той ще ти предпише най-подходящите за теб. Недей да рискуваш на сляпо.

07-10-2007, 19:05
и за какво са ти ......
предполага се, че в телата ни има около 15000 хормона. От тях ясни са ни десетина и то не напълно. Що не продължиш с презервативи?

FelisDirus
07-10-2007, 19:05
За противозачатъчи отиваш на лекар. Той ще ти предпише най-подходящите за теб. Недей да рискуваш на сляпо.


Точно така. Има поне 80764580750 такива теми, между другото.

Това са хормони - лекар ги предписва тези хапченца. Не се препоръчват в тийн форуми.

07-10-2007, 19:05
Добре, въпросче - имах една приятелка, която си беше взяла някакви, които не са за постоянно пиене, а се вземат само преди и след секс. Някой да се сеща за тях?

FelisDirus
07-10-2007, 19:14
Добре, въпросче - имах една приятелка, която си беше взяла някакви, които не са за постоянно пиене, а се вземат само преди и след секс. Някой да се сеща за тях?

Луда ли си? Да не говориш за постинор (който вече го няма - сега е ескапел)?
Ако е за това, пфф - удар по яйчниците е. Адски вредно.

Ако имаш друго предвид, обясни по-добре.

07-10-2007, 20:32
Става дума за Постинор Дуо - т.н. "спешно хапче", взима се ако сте правили незащитен секс и има опасност за забременяване. Две хапчета са, взимат се най-късно до 72 часа, но не се препоръчват за лица под 16-18г.

foxy-to
07-10-2007, 22:39
mda, nikak ne e prepora4itelno. a to4no tezi lica bukvalno zloupotrebqvat s tezi hap4eta i posle izpadat v luda panika kato im se razbarka cikala v sledva6tite meseci i po4vat da pi6at temi kato zamaqni. "o gospodi, pih postinor, sega pak mi zakasnqva, da plqsna li o6te edin?" i sled vreme 6te iskat da stavat maiki....... jalka kartina.

shadow4e
07-10-2007, 23:09
Постинор вече не се предлага в България, има единствено Ескапел- 30 лв. Ходи на гинеколог, не за друго, а да ти пообясни малко нещата и кажи, че искаш консултация, която да се състои в разяснение на тези неща. Не мога да си представя как може да правиш секс без да си наясно с тези неща.

de_desi
07-11-2007, 08:06
Nqkoi moje li da mi kaje koi protivoza4atu4ni sa po-dobri regluon,yasmin ili janin :-k

alkobalko
07-11-2007, 08:11
Nqkoi moje li da mi kaje koi protivoza4atu4ni sa po-dobri regluon,yasmin ili janin :-k

Най-добрите за теб може да ти ги предпише само лекар. Не купувай хапчета на своя глава. Не се знае дали няма да дадат странични ефекти.

HagpycaH
07-11-2007, 08:14
Най-удачно ще е да си идеш на лекар и той ще ти препоръча най хубавите.

DarkPrincess
07-11-2007, 10:53
Ти ако си мислиш, че в България се предлагат само три вида противозачатъчни си се излъгала много. Отиваш при гинеколог и той ти казва какви да пиеш. На мен например ми каза първия месец да пия Регулон и после да мина на Новинет. Ние неможем да ти кажем кои хапчета са най-подходящи за ТВОЯ организъм!

07-11-2007, 11:34
Извинявайте че пиша тук, но видях че са споменати нещата които и мен ме интересуват - спешните хапчета. В момента съм на море с гаджето и снощи стана гаф - кондомът се спука и той свърши в мен. Въпросът ми е може ли да пия Простинор Дуо, щом взимам Примолут Нор 5 за отместване на цикъла? Аз съм на 20 - не точно тийн, ама за първи път съм в ситуация със смесване на лекарства. Питах из разни аптеки и всички ми казаха различно - от твърдо не до пий веднага :? Help~

alkobalko
07-11-2007, 12:10
Извинявайте че пиша тук, но видях че са споменати нещата които и мен ме интересуват - спешните хапчета. В момента съм на море с гаджето и снощи стана гаф - кондомът се спука и той свърши в мен. Въпросът ми е може ли да пия Простинор Дуо, щом взимам Примолут Нор 5 за отместване на цикъла? Аз съм на 20 - не точно тийн, ама за първи път съм в ситуация със смесване на лекарства. Питах из разни аптеки и всички ми казаха различно - от твърдо не до пий веднага :? Help~

На някои места прочетох, че Примолут Нор не е противозачатъчно, което мен ме води на мисълта, че проблем няма. Обаче... най-добре посети лекар, няма начин на морето да не намериш някой. Просто за твое успокоение.

shadow4e
07-11-2007, 12:25
Наистина питай някой месетн къде има лекари и ходи бързо на консултация.