PDA

View Full Version : Хора, помогнете ми, че ще се удара някъде!!



cherinka
07-11-2007, 11:10
Здравейте.
Значи проблемът ми е следният.
Имам маникюр - и то доста солиден. Страст ми е да се лакирвам и прочие. И също ноктите ми са доста дълги, а също така и нокътната ми плоскост (основа) има добра ширина и за това ноктите ми са хубафки :D
Но се случи така ще сега доста често (3 пъти седмично) ми се налага да мия чинии и други работи да правя с водата.
А пък вкъщи чиниите ги мия всеки ден за неповече от 5 минути са готови. Това не е страшно.
А три-то пъти седмично някъде за около 30мин ръцете ми са под вода.
И Проблема е, че от водата умекват - и то адски много. И ме е страх да не се счупят, защото не знам какво ще правя без нокти :smt009 :smt010 :smt010 :smt010
И запитването ми към вас е, ако знаете някакъв продукт, с който да запазя твърдостта на ноктите ми, да го споделите.
Мооооооооля ви, адски много ви моля!
:)
Днес ще посетя и козметичния магазин (той продавача ми е партийка и надявам се ДА ИМА такъв продукт, който д ами предложи!)
Но искам да чуя и вашето мнение!

07-11-2007, 11:38
dokato mie6 4inii slagai rykavici

Schneeflocke
07-11-2007, 11:55
Има едно лекарство - Деавит. То по принцип е за рахит и се приема перорално. Но, ако си мажеш ноктите с него (все едно ги лакираш), ще се втвърдят.
ПП: Предписа ми го лекар, не съм си го измислила сама.

AliceSw
07-11-2007, 12:03
ръкавиците са му майката - не се мокриш, лакът ти не се лющи, ноктите ти не умекват :wink:

Schneeflocke
07-11-2007, 12:21
ръкавиците са му майката - не се мокриш, лакът ти не се лющи, ноктите ти не умекват :wink:
Запарват ти кожата, след време се появяват обриви и питаш за кремче да ги излекуваш....

mid_get
07-11-2007, 12:48
И решението е :arrow: НЕ МИЙ ЧИНИИ!!! :mrgreen: Абе...най-добре се консултирай с "партията" :wink:

07-11-2007, 17:13
Има едно лекарство - Деавит. То по принцип е за рахит и се приема перорално. Но, ако си мажеш ноктите с него (все едно ги лакираш), ще се втвърдят.
ПП: Предписа ми го лекар, не съм си го измислила сама.
има ли го в аптеките?на каква цена е?аз имам същия проблем!Особено като се къпя ноките ми стават прекалено меки!

Schneeflocke
07-11-2007, 17:45
има ли го в аптеките?на каква цена е?аз имам същия проблем!Особено като се къпя ноките ми стават прекалено меки!
Те, лекарствата, обикновено са в аптеките... Не помня колко струва, но мисля, че беше до 5 лева, не е много скъпо...

dan4ety
07-11-2007, 18:25
На Perfect 3в1 заздравителя помага. Може ноктите ти да станат и малко по-дълги от него, защото стимулира разтежа. Иначе имаше един крем за ръце и нокти на AVON, ама незнам има ли го още.

sWeEt_SeEd
07-11-2007, 21:13
Мажи си ги с йод преди да се лакирВаш, за да не ти Умекват :mrgreen:

namina
07-11-2007, 21:23
ALL
in
ONE
заздравител 5 в 1