PDA

View Full Version : искам да съм егоист



i am addicted to chaos
07-11-2007, 14:19
Проблема е че станах манипулиран.Нямам мнение за нещо или ако имам ще ми се каже ''мн си зле'' ''не ставаш'' ''мн си тъп'' и такива неща.В квартала излизам с трима и единия от тях се прави винаги на важен и на шеф, което мн ме дразни..И когато сме четиримата започва да нарежда къде ще ходим какво ще правим кога ще излизаме и т.н което на мен не ми се нрави и не ми е в стила да ми казват какво да правя!Но мазното "лидерче" иска винаги на неговата да става и не се съобразява с никой.Още повече че, когато не ми се ходи на дискотека, навън и т.н се сърди.Например когато се лигавя и бъзикам ми казва недей да се излагаш така...??Проблема е че не съм твърд и категоричен а си променям мнението и мисленето само и само да угодя на някой.Не мога да се отпусна да говоря спокойно ами съм в напрежение дали ще се харесам на някой и какво ще кажат за мен.Искам да не ми пука за тез кърлежи щото и аз ставам убитак като тях.Не искат различното мнение.И немога да ги зарежа защото няма с кой друг да излизам и да се движа освен тях тримата.Искам да им затворя устите и да разберат че не съм такъв за какъвто ме мислят и че имам собствен начин на живот.!Но проблема ми идва от това че се срамувам и аз не знам от какво но просто отвътре нещо ме спира и немога да се отпусна и да съм себе си!!Не съм задръстен по принцип, кефят ми се когато съм себе си и когато ги побърквам от смях (за момичетата става въпрос) но тази подтиснатост ме изнервя много и ми пречи да общувам свободно.Преди не бях такъв, а сега какво стана... . нещо или някой ме пречупи и станах сдухан.Сега може да ми кажете да се отпусна, да бъда себе си, да не се притеснявам защото няма причина, да не ми пука, добре хубави съвети са, знам...но нали се опитвам, старая се обаче не става.Вече незнам какво да правя, незнам как да си живея тоя живот, незнам как да постъпвам на мен да ми е добре, защото винаги пренебрегвам себе си заради прищявките на други.Това е всичко :smt013

sWeEt_SeEd
07-11-2007, 14:28
Единственото , което ше ти кажа е ,че тези хора не са за теб... :wink: и не казвай ,че няма с кой да излизаш, ми излизай с момичетата щом ти с екефят, кфо толкова.след като едни хора не те уважват и не уважават мнението, възгледите, изборите и начина ти на живот не знам какво трябва да правиш с тях.. :smt017

SunnyG
07-11-2007, 14:34
Няма да ти кжа да бъдеш себе си,да се отпуснеш и т.н.,защото разбирам,че сам осъзнаваш какво трябва и какво не.Апреди бях като тебе.Водех се по усмотренията на останалите и ги слушах...Как преодолях срамежливостта си?Смених си компанията.Започнах да се събирам с нови хора,които не ме познаваха толкова добре и пред които можех да започна да покавам себе си и възможностите си.Разбира се не винаги ще бъдат съгласни с тебе,но трябва да се научиш да се контролираш и да приемаш спокйно факта,че някой е казал "ти луд ли си,чуваш ли се кво говориш" или пък "ай стига се лигави" и да не сдухваш от това.Повдигни си самочувствието,но не прекалено много.Трябва да си по самоуверен.Ти сам каза,че те мислят за някакъв,какъвто не си.Ми като се имаш за нещо повече покажи им.Повярвай в себе си и в това което можеш.Трябва ти маааалко повече смелост.Да не говорим,че си и забавен... :wink: