PDA

View Full Version : Работа?



iNsaNE`giRL
07-12-2007, 11:07
Здравейте. Аз и приятелката ми си търсим работа. В областа на гр. русе или Добрич. Аз съм на 15 години а тя на 16. Ако може да предложите нещо. Помогнете. #-o

HopeLesss
07-12-2007, 11:10
Ние да не сме агенцията по заетостта?!? Хващаш приятелката си и гледате по обявите или питате в заведенията (ако искаш да си сервитьорка).

FairyNymph
07-12-2007, 11:24
Русе ли?И аз съм от Русе..тук най-много се търсят шивачки, продавачи за хранителен магазин или сервитьори...
И ако искаш да си намериш работа:
1во каж областта, в която искаш да работиш, за да ти кажем какви документи трябва да си извадиш
2ро не се надявай, че управителите на фирми и заведения влизат във този форум и биха ти предложили работа...Купи су вестник Утро и разгледай обявите или се разходи из града и погледни тук и там дали си търси някой работа и каква...
най-вероятно е да те вземат за сервитьорка..

HopeLesss
07-12-2007, 11:29
Мисля, че момичето е казало възрастта си - тя е на 15, а приятелката й на 16.

FairyNymph
07-12-2007, 11:30
Видях и се поправих, както може би забелязваш :) И все пак мерси..

iNsaNE`giRL
07-12-2007, 11:38
Ами мисля... в някой заведение или магазин. Нещо такова.
Какви документи трябва да си вадя?

HopeLesss
07-12-2007, 11:58
Какви документи искаш, като си на 15? Ако изобщо някой се навие да те вземе, сигурно ще ти трябва лична карта, ама при положение, че няма да сключваш договор, може и това да не ти искат. Имай предвид, че особено сервитьорките адски много се експлоатират. Моят съвет е да накараш вашите да ти потърсят работа при някой техен познат, та поне да е малко по-сигурно.

iNsaNE`giRL
07-12-2007, 20:14
Нашите? Да ми намерят работа? Те дори не ми дават да работя. Казаха че сме имали достатачно пари и нямало нужда да работя. Дори като настоях ми забраниха. Но аз не искам заради парите а защото искам да работя.

iNsaNE`giRL
07-12-2007, 20:16
Така че сама трябва да си търся и ако намеря те не трябва да разбират....