PDA

View Full Version : Жълти зъби



07-12-2007, 10:47
Здравейте ! На 15 години и имам проблем със зъбите ми повече от година.Мия си редовно зъбите,но стават по-жълти.Ходих на зъболекар и той ми обясни,че това е от слюнката ми и тя ми оцветя зъбите.Каза ми още да се мия със сода,защото може да се поизбелят от содата .Но вече половин година правя това без резултат .Вие знаете ли други методи? :---)

07-12-2007, 11:26
Този зъболекар, с който си говорил/а не става. Сода разваля емаила и може да започнат да ти се ронят зъбите :!: Иначе не знам други начини.

07-12-2007, 11:37
Този зъболекар, с който си говорил/а не става. Сода разваля емаила и може да започнат да ти се ронят зъбите :!: Иначе не знам други начини.
A аз се чудя защо ми се руши емайла. :smt011 Чух ,че има някаква паста за избелване на зъби Pearl Drops ,която струва над 10 лв,но има успех.Така че мога да пробвам и с нея.Все пак благодаря !

slavito007
07-13-2007, 14:40
Този зъболекар, с който си говорил/а не става. Сода разваля емаила и може да започнат да ти се ронят зъбите :!: Иначе не знам други начини.
Ох,майко.Гъза ти се рони !!!Содата се използва 1-2 пъти седмично и трябва да я разтвориш,не да я взимаш така от пликчето и да си жулиш зъбите.А по темата,вземи си една аквафреш.Вярно,че са 3-4 лева,но наистина помагат за избелването,личен опит.

07-13-2007, 17:17
Ох,майко.Гъза ти се рони !!!Содата се използва 1-2 пъти седмично и трябва да я разтвориш,не да я взимаш така от пликчето и да си жулиш зъбите.А по темата,вземи си една аквафреш.Вярно,че са 3-4 лева,но наистина помагат за избелването,личен опит.
:smt005 С това ,че му се рони гъза ме скъса от смях!По темата,ще пробвам с аквафреш.А има ли някакви странични ефекти-рушене на емайла,възпаление на венците,по-голяма чувствителност на зъбите?

palomaaa
07-13-2007, 18:30
otidi v nqkoq apteka ima stotici preparati za "izbelvane" na zabite

07-13-2007, 19:37
otidi v nqkoq apteka ima stotici preparati za "izbelvane" na zabite
Пробвах това е 2 аптеки,но ми казаха,че препаратите за избелване ще ми разрушат емайла,ще уголят венеца и ще има слабителен ефект.
Такива щуротии ми наговориха от аптеките.

07-13-2007, 19:50
А някой знае ли за тази избелваща паста elgydium ?

07-14-2007, 05:23
razbirase 4e stava s soda,oba4e v neq se slaga malko sol,4e da q neutralizira!!!taka trqbva,a ne samo s soda-da vi kaja zybite mi po-beli nemogat da stanat-dosta vreme izpolzvah sodata,sega samo profilakti4no,no rqdko,prosto sum zalojila na dobra pasta za zubi!!! :lol:

07-14-2007, 08:25
razbirase 4e stava s soda,oba4e v neq se slaga malko sol,4e da q neutralizira!!!taka trqbva,a ne samo s soda-da vi kaja zybite mi po-beli nemogat da stanat-dosta vreme izpolzvah sodata,sega samo profilakti4no,no rqdko,prosto sum zalojila na dobra pasta za zubi!!! :lol:
И коя е тази паста за зъби /ако не е тайна/ ?

Miss_Fuckk
07-14-2007, 12:32
JULI S SODA,KVO TI PRE4I ?KUPI 10 PAKET4ETA I VSQKA VE4ER SLAGAI PO POLOVIN PAKET4E NA 4ETKATA TI.JULI NE PO-MALKO OT 10 MIN. I SLED MESEC 6TE IMA6 BELI ZABI,NO PAK RAZRU6EN MAIL.BAI,KOTE USPEH I NE LAPAI UI,ZA6TOTO TOI SE PALNI S RAKIQ A TQ TI OCVETQVA ZABITE V JALTO :smt005 AIDE LIZI BAI

<black soul>
07-14-2007, 12:35
не слушай аптекарите и си вземи нещо за избелване на зъбите! може също да си вземеш една вода за дезинфектиране на зъбите която ги избелва...мисля че се наричаше тоалетна вода :roll: не си спомням името й. днеска пратих майка ми да купи..по-късно ще ти напиша как се казва! много е хубава и оправя дъха... O:) :wink:

slavito007
07-15-2007, 14:48
Значи ако ще ползваш някоя по-силничка паста за зъби мога да ти препоръчам 1-2 пъти седмично да смесваш малко паста за зъби и 1 капка йод,за да не ти се разраняват венците.Но само по 1,че иначе ще изгорят!!!

Орхан Мурад
07-15-2007, 19:03
Значи ако ще ползваш някоя по-силничка паста за зъби мога да ти препоръчам 1-2 пъти седмично да смесваш малко паста за зъби и 1 капка йод,за да не ти се разраняват венците.Но само по 1,че иначе ще изгорят!!!
Слави,ти въобще разбираш ли от зъби ? Та човекът ще се изгори с този йод ! ](*,) Абе май всички сме не наред с главата.
По темата:Пробвай с аквафреш,ако няма ефект след седмица /7 дена/ отиди и си вземи някоя паста или прах избелващи.

Магистрала
07-15-2007, 19:04
Значи ако ще ползваш някоя по-силничка паста за зъби мога да ти препоръчам 1-2 пъти седмично да смесваш малко паста за зъби и 1 капка йод,за да не ти се разраняват венците.Но само по 1,че иначе ще изгорят!!!
Славче ,а може ли да си сложа /сипа йод/ в оная работа в путката,за да се избели ?

slavito007
07-15-2007, 22:23
Значи ако ще ползваш някоя по-силничка паста за зъби мога да ти препоръчам 1-2 пъти седмично да смесваш малко паста за зъби и 1 капка йод,за да не ти се разраняват венците.Но само по 1,че иначе ще изгорят!!!
Славче ,а може ли да си сложа /сипа йод/ в оная работа в п*тката,за да се избели ?Абе препоръчвам ти да сложиш и 100 грама сода каустик,че да е по-силен ефектът.
И относно по-горната разирачка,щом моите зъби не са изгорели..тогава няма проблем значи.

Doctor Ja Ja
07-16-2007, 04:56
Жълти зъбки и нерви лабави
:lol: :lol: :lol:

07-16-2007, 10:41
Жълти зъбки и нерви лабави
:lol: :lol: :lol:
Уточни мислите си,защо ''нерви лабави'' ?

Орхан Мурад
07-16-2007, 10:44
Абе препоръчвам ти да сложиш и 100 грама сода каустик,че да е по-силен ефектът.
И относно по-горната разирачка,щом моите зъби не са изгорели..тогава няма проблем значи.[/quote]
\:D/ Аз не съм ти виждала зъбите,за да видя дали са изгорели или не.Но съм против това!Миличко ,слагай прахове ,гелове,пасти,сода,но не и йод.Тоя Слави ще те затрие!Ще си изгориш всичко /венци,челюсти,джуки и т.н/заради некви жълти петна!

Орхан Мурад
07-16-2007, 10:52
Жълти зъбки и нерви лабави
:lol: :lol: :lol:
Човек,не си на правилен път.Ама въобще-кво зависи от нервите?!Ако има нерви,то ще се отразява на кг ,полова системка ,бюст ,пишка и т.н.
П.С СЛАВИ АМА МНОГО МА ДРАЗНИШ!И С ТАЗИ ЛИ РЕГИСТРАЦИЯ ЩЕ КАЗВАШ ТЪПИ И АБСУРДНИ НЕЩА?

slavito007
07-18-2007, 13:19
Жълти зъбки и нерви лабави
:lol: :lol: :lol:
Човек,не си на правилен път.Ама въобще-кво зависи от нервите?!Ако има нерви,то ще се отразява на кг ,полова системка ,бюст ,пишка и т.н.
П.С СЛАВИ АМА МНОГО МА ДРАЗНИШ!И С ТАЗИ ЛИ РЕГИСТРАЦИЯ ЩЕ КАЗВАШ ТЪПИ И АБСУРДНИ НЕЩА?
Славиното аз си имам една регистрация тука и в момента пиша от нея.Писнва ми вече от такива като тебе,честно.Много знаете!!!!

Орхан Мурад
07-18-2007, 19:05
Славиното аз си имам една регистрация тука и в момента пиша от нея.Писнва ми вече от такива като тебе,честно.Много знаете!!!!
Абе и ти много знаеш! :mrgreen: Искаш да изгориш зъбите и венците на горкия човечец!!!!!!!!

07-20-2007, 16:30
А някой знае ли за тази избелваща паста elgydium ?
Знам,че тази паста има доста добър избелващ ефект след седмица ползване.Струва 5-6 лв.Аз не съм си я купувала ,въпреки че и моите зъбки са взели да пожълтяват, напук на това,че редовно ги мия.Но пък няколко приятели са опитали и са останали много доволни.Аз ще опитам,може и ти да пробваш. :wink:

sladkata_presi
07-20-2007, 17:30
И аз съм така-не че са съвсем жълти,но не са съвсем бели.
Аз мисля да си поръчам нали дават по рекламите такъв гел който се нанася на зъбите...
Можеш да се обърнеш към друг лекар :mrgreen:

huliganin
07-29-2007, 17:11
Тва за жълтите зъбки и нерви лабави е цитат от текст на Ъпсурт.


Клатейки аз се местя!

Fanatichka
07-30-2007, 00:06
[quote=Doctor Ja Ja]Жълти зъбки и нерви лабави
:lol: :lol: :lol:
Човек,не си на правилен път.Ама въобще-кво зависи от нервите?!Ако има нерви,то ще се отразява на кг ,полова системка ,бюст ,пишка и т.н.
хахаахах ае човек не си ли слушал Ъпсурд? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

07-30-2007, 10:47
взимай един ъглошлайф и ги подкарвай един по един, а ако нямаш - шмиргел или шкурка :D

07-31-2007, 09:11
земи си PEARL&DENTS,ДОСТА Е СКЪПА :smt010 , ОБАЧЕ ИЗБЕЛВА И НЕ РУШИ ЕМАЙЛА

Rocko_perka
07-31-2007, 13:07
Отиди на добър стоматолог.Извъшват се различни процедури за избелване ,уврещажи и неувреждащи емайла.Той ще те насочи.А иначе от пастите за зъби ти препоръчвам: 1.Elgydium - тя е медицинска ,струва към 7-8 лв, но е определено много добра.Търси тази която е white.
2. Vademecum Express white 10 - също добра.Дори имаше скоро промоция на тази паста в Билла-4 пасти ,не помня точно цената ,но доста на сметка.
Освен това е важна и четката за зъби.Забелязала съм ,че ,когато си смених четката с такава на Oral B зъбките ми бяха по-бели. Така че потърси в аптеките четка на Oral B - те са the best. Питай за най-новата ,която е с кръстосани снопчета и отделно има снопче за почистването на кътниците. УСПЕХ и пиши кво е станало!!!

Mishel25v
01-22-2016, 12:59
Пробвай с Colgate One Max White или Blend-A-Med 3D white! Купи си четка Colgate 360. И водка за оста Listerin. Или пии вода от тоалетната!!!!Базикам се

solo_
01-22-2016, 16:58
лакалут и спри цигарите и другите глупости.

NelyDanailova04
02-10-2016, 13:37
Sodata naistina razvalq emaila, no ako q kombinirash s qgoda shte ima po malki porajeniq.
Probvai syshto kato tyrkash bananova kora po tzybite

mincheto
02-10-2016, 14:05
Търкай ги със сода за хляб

baby_baby
02-10-2016, 14:14
Отиди на заболекар да ти ги избели ни боли и е най-ефикасното

ani_banani
02-10-2016, 16:56
В домашни условия може да пробваш със сода за хляб върху пастата веднъж на два дни.

solo_
02-10-2016, 16:58
Иди на профилактика може да е наслоен зъбен камък (с вермето), ако не просто ползвай Лакалут че е много силна паста

KrivMasur
02-10-2016, 21:23
Вземи си пероксид, преди време поръчах кит с 60 кубика и получих много добри резултати. Комплектът ще ти стигне за 10 години.

julieta rajnova
02-11-2016, 07:43
Препоръчвам ви д-р Кобакова.
Зъболекарският кабинет се намира в кв. ИЗТОК, ул. АКАД. МЕТОДИ ПОПОВ 1А. Изключително добър специалист и страхотен човек,винаги усмихната и позитивна. Работи с много модерна техника и всичко е бързо и безболезнено. Има уеб сайт: http://mydentist.bg/ от където можете да си запазите час или просто да питате нещо.Ето и тел:(0888 757-153.

BadAss
02-15-2016, 01:36
темата е от 2007 не че нещо :D