PDA

View Full Version : Разделното събиране на отпадъците



RoyTheReaper
07-12-2007, 16:05
Както знаете (предполагам) преди време започна инициатива за разделно събиране на отпадъците. Бяха докарани специални контейнери и хората бяха призовани да изхвърлят отпадъците си на групи, улеснявайки по този начин рециклирането им.

Какво мислите за тази кампания? Подкрепяте ли я? А вие или вашите семейства събират ли разделно отпадъците си? Според вас има ли успех това начинание или специалните контейнери или вече са потрошени, или се пълнят със всякакви други боклуци, освен тези, за които са предвидени?

pathetic
07-12-2007, 16:11
По едно време доста се бях разпалила по идеята.
Така обаче няма да стане.Опитват се да улеснят нещата,а ние все повече ги осираме.
ВСЯКАКВИ неща се хвърлят навсякъде.НА никого не му пука.
Колкото до контейнерите-не хвърлям там.Освен в зелените разни бирени бутилки понякога.

Иначе събираме пластмасови неща със сестрата в разни торби у нас и ги връщаме на вторични.Така поне е сигурно,че ги преработват.

shadow4e
07-12-2007, 16:16
Ще гласувам, че ги събирам разделно, но това е само частично.


Отделям хартиите винаги! От 2 години го правим със семейството ми и хартиените отпадъци се събират в отделен плик. Когато съм навън с опаковка от сладолед предпочитам да изчакам да намеря от "разделните" кофи.

HopeLesss
07-12-2007, 16:30
Със собствените си очи видях как трите контейнера (за пластмаса, хартия и стъкло) бяха изсипани в един общ камион за боклуци и откарани най-веротно към градското сметище. Що за простотия е това?!? Поредната българска идиотщина!

Мисля, че още не сме дорасли за разделно събиране на отпадъците. Та ние все още хвърляме фасове, бутилки и какво ли не по улиците, а какво остава да ги събираме и да ги хвърляме в специални места. Аз лично не отделям боклуците, но НИКОГА не ги изхвърлям сред природата!

`BItCH`
07-12-2007, 16:49
Малко ли даваха по новините , че боклука на София няма къде да го носят, а вие искате разделно да се изхвърля.Подкрепям идеята да се събира боклука разделно , обаче в България това е пълна глупост.

07-12-2007, 16:57
Задължен съм от общината, иначе глоба.
ЦЕлта на разделното събиране е да се рециклира после. Обаче за къв *** им е да го събират отделно, като в България няма къде да се рециклира?

AliceSw
07-12-2007, 17:24
подкрепям кампанията, но боклукът така или иначе после се изхвърля в 1 камион, което обезсмисля всичко

не си събирам боклука разделно, по простата причина, че най-близките контейнери за разделно събиране са на 10-15 минути път от вкъщи

иначе ако съм навън ще си изхвърля хартийката, шишето или опаковката в определения за нея контейнер

pathetic
07-12-2007, 17:27
Да,на едно място си ги изсипват всички боклуци от всякакви казани.
Именно заради това връщане на вторични е готино.

(:

Ей,не плюйте против оставяне на бирени бутилки по улиците,че ще се караме.

:)

bulgarche
07-12-2007, 21:26
Само хартия съм събирал и съм я носил заедно с тази от офиса на Зелени Балкани (http://www.greenbalkans.org/). Все още няма такива контейнери пред блока ми, както и на близо, затова все още не съм започнал разделното събиране вкъщи. В момента в който това стане мисля да повдигна сериозно темата в семейството.
Контейнери в централната част ана града има от доста време, достатично че някои от тях вече да бъдат запалени и после изстъргани от земята, както и съответно подменени. Вече си има и фабрика (или както се казва) за рециклиране в града.

Disrespect
07-12-2007, 22:33
:shock: за първи път чувам за такава кампания :shock:

slavito007
07-12-2007, 23:23
Ами те наще си хвърлят боклука в единия общ контейнер,ама аз като видя някоя хартийка или шише естествено ги хвърлям в жълтия или зеления.

`Death`Whore``
07-12-2007, 23:25
Ако беше направено нормално, можех да изхвърлям болкука от къщи в тези кофи. Но в тях всяко нещо трябва да се пъха поотделно. А и няма кофа за обелки от картофи например.

Backfire
07-12-2007, 23:51
http://www.teenproblem.net/f/images/smiles/091.gif

LunaTriCk
07-13-2007, 12:34
Аз си ги разделям, но забелязвам че другите си ги хвърлят безразборно където има най-много място. Тъпо ама факт.

krasivata_luvica
07-13-2007, 13:11
Подкрепям кампанията и събирам боклуците разделно

pathetic
07-13-2007, 17:44
[quote="dark slammer"]Тъпотия е тва разделно хвърляне...
[quote]
И ти си тъпа.
Като и без друго е така,няма смисъл да ти се обръща внимание.

^FaiNt^F
07-13-2007, 21:22
хъх поредното нещо, което сме взели от Запад и прилагаме без да има почва...поне според мен. Като цяло кампанията е добра. По-точно идеята е добра. Но не е в природата все още на българина да действа така. Докато ги има и нормалните метални кофи никой няма да си прави труда да хвърля разделно :roll: Кампанията по телевизията, медиите като цяло, беше доста претупана според мен. Трябва да се работи доста по-стабилно...не просто един глупав клип, повече комичен, а не образователен...и няколко тетрадки за децата от 1 до 5 клас....

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-14-2007, 09:13
qko e takova ... bqha 4isti4ki purvite 2 dena... ne gi polzvam de no ... :) dobre 4e gi napraviha :P

_donna_
07-14-2007, 09:19
Мисля, че още не сме дорасли
какво ПО ДЯВОЛИТЕ означава ДОРАСЛИ?
все от някъде трябва да се започне.

аз също съм чувала,че ги изхвърлят на едно и също място..
така или иначе аз ги изхвърлям разделно,поне ще свикна за по-натам
като дораснем :Р


за първи път чувам за такава кампания
:?

HopeLesss
07-15-2007, 10:27
Означава да има определени заводи за рециклиране, та поне труда да си заслужава. Защото всичко, което правиш сега е напълно безсмислено. Боклуците така или иначе си отиват на едно и също място. И пак казвам, нека първо изхвърляме боклуците в контейнерите, а не по земята, та чак тогава да мислим за разделно събиране на отпадъците. Всичко по реда си.

Red Guy
07-15-2007, 10:54
Не, хвърлям си на земята 8)

Valar
07-15-2007, 11:09
Абе големи чистофаиници сте на последък!
Вчера на едно рапърче му строшиха зъбите на борисовата градина защото си хвърли бутилката близко до коша вместо в него!
От къде пък ви изби това... :-k

07-15-2007, 12:24
Не ме интересува.

07-15-2007, 12:32
Почти на всички кофи отворите за запушени с гадости,за съжаление.Аз няма да се наема да ги махам,за да си изхвърля хартийката.гррррррррррррр рррррррррррррр

HopeLesss
07-15-2007, 13:05
Не, хвърлям си на земята 8)

Друго от човек, наричащ родината си Чалгария, не мога и да очаквам. Скрий се някъде!!! :evil:

Presley
07-15-2007, 13:18
Подпкрепям...но не навсякъде има такива кофи...
Пък и накрая всичките боклуци се съберат от една кола и работата се обеэсмисля...
А и си представям как един човек си иэхвърля боклука от вкъщи и эастава пред 3-те кофи и эапочва боклуче по боклуче да ги вади....ахахаха абе мани :-D

koalka
07-15-2007, 15:18
Кампанията е добра според мен, но не виждам някакъв смисъл.Но не мога да кажа, защото не съм много наясно.Иначе аз и наще не събираме разделно отпадъците по простата причина, че пред нас такива специални контейнери няма...