PDA

View Full Version : Za postavqneto na leshtite



predat0r
07-12-2007, 16:19
Zdraveite.Az nosq o4ila ot 1-2 godini ve4e no sega bih iskal da sloja leshti>e vzeh si-dobre,no mi e trudno da gi postavq.Savetvah se s dosta hora no i az neznam za6to mi e adski trudno.Ako nqkoi nosi leshti molq da mi kaje kak e gi slaga i ako ima nekakav po lesen na4in ili prosto da mi kaje stapkite,mnogo shte sam vi blagodaren!

07-12-2007, 16:32
Ami pi4 az sam momi4e i imam le6ta s dioptar samo na 1-to oko i mi e super lesno i burzo da si q slagam i moje bi za6toto predi bqh i s tvurda ili nz ... brat mi su6to si vze 2 le6ti poneje mu be6e pisnalo i na nego ot tiq o4ila i pri nego slaganeto be6e okolo polovin 4as .. no s vremeto postepenno zapo4na da svikva i skoro mi se pohvali 4e ve4e si gi slaga za 5 minyti 4uvala sam 4e pri majete e po-trudno tova da svikne da si slaga ne6to v okoto ili kadeto i da bilo..a pri nas momi4etata tva ni e vgradeno axaxax... i taka ... na4i az kato si q promiq s raztvora si q slagam na 1 prust (moje da si q sloji6 est kadeto ti e nai-udobno) posle s drugata raka si raztvarqm klepa4ite kolkoto moga i q zalepvam..ako taka ti e trudno brat mi si q slaga kato gleda nagore za6toto negovite o4i imali refleksi :D posle si zatvarq okoto i q namestva ... aide i spox 6te svikne6

predat0r
07-12-2007, 20:35
da dano da se opravq ama sega v na4aloto mi e dosta gadno shte se opitvam i naistina dano da svikna :D .Mersi mnogo za otdelenoto vnimanie :)

krem4et0
07-13-2007, 09:38
Слагам си я на показалеца на съответната ръка. тя трябва да придобие формата на купичка. След това си доближавам пръста, ама до ъгъла на окото. Натискам леко, за да се отлеми от пръста и затварям очи. След 1-2 мигвания тя се намества върху ириса и няма проблем. Първият път ми трябваше около час да ги поставя. Сега(3 месеца по-късно) го правя за 1 минута на двете очи, че и по-малко. Зависи-ако е седяла повече в разтвора става прекалено мека и хлъзгава и е леко сложно, но просто я оставям на пръста си за 1 минутка и тя ства толкова влажна, колкото е нужно. Не е трудно и се свиква с времето.
Имаше 1 сайт, от където видях как се поставя лесно. сега ще го потърся :P

Ето:http://othea.hit.bg/Pages/Lenses5.htm
Тук е описано малко по-различно, ма на мен със средния пръст не ми е удобно!

-
07-13-2007, 23:00
Az pyk taka nemoga... da si povdigna gorniq klepa4 kakto e opisano v saita!
Az si gi slagam ..... kato naveda glava nadolu i pogledna v ogledaloto! Drypvam dolniq klepach i q namestvam... stava super lesno..za6toto kato si s navedena glava okoto e otvoreno pove4e

krem4et0
07-14-2007, 16:05
Всеки да опита както може. В крайна сметка важното е да го прави бързо и безпроблемно. А и с времето се свиква!

predat0r
07-22-2007, 11:13
blagodarq 4e vse pak kazahte vasheto mnenie i kak gi slagate az sega po4ti sviknah samo deto ne moga da si otvorq hubavo okoto no shte se opravq :)

krem4et0
07-22-2007, 15:18
blagodarq 4e vse pak kazahte vasheto mnenie i kak gi slagate az sega po4ti sviknah samo deto ne moga da si otvorq hubavo okoto no shte se opravq :)
С това считам темата за приключена!