PDA

View Full Version : Защо ме ревенува???



Mr.White
07-13-2007, 08:24
Здравейте. Значи ситуацията е следната: От много време съм влюбен в едно момиче, супер много я обичам, и в резултат на това, както често се случва, станахме най-добри приятели. В последно време сме в доста интимни отношения - много често се прегръщаме, навсякъде сме заедно. даже по едно време се държахме все едно сме гаджета /целувахме се, натискахме се и т.н./ ест аз я питах какво изпитва към мен, и тя каза че ме обича като човек, а като гадже - имала чувства, обаче не са били достатъчни за една връзка, и освен това не искала да ме загуби като приятел. И по нейно желание се ограничихме в интимностите. В последните няколко дена не правим нищо освен да се прегръщаме за здрасти и чао.
След като ви описах най-общо най-общо отношенията ни, за да имате по-добра преценка на ситуацията, да ви разкажа какво се случи вчера. Бяхме на някакъв рожден ден в една кръчма. И нали аз съм седнал до "моето" момиче и има още 7-8 човека на масата. По едно време гаджето на най-добрия ми приятел /те и двамата са там/ става, сяда до мен и ме прегръща /с цел да дразни гаджето си/. аз нали за да се включа в бъзика и аз я прегръщам и така си седим прегърнати и се правим че сме влюбени и нали всички се смеят. И само поглеждам към моята "най-добра приятелка" и виждам че ни гледа супер злобно, ама просто не съм я виждал да гледа така досега и ест се отдръпнах от другото момиче и си продължихме както допреди да си лафим с другите. През цялата вечер обаче, май френд се държеше доста дистанцирано и няква беше много замислена на моменти и като питах какво й е и тя каза че си мисли за бившето си гадже /което също беше на в кръчмата/.
И аз просто не мога да си обясня какво е тва нещо. Значи хем не иска да ходим, т.е. няма чувства към мен, хем един вид иска да ме има и да съм само нейн. И се питам харесва ли ме или просто е някаква егоистка или и аз не знам. Ако имате някакво обяснение за ревността й, или пък съвет как да се държа с нея и с другите момичета пред нея кажете моля ви се щото наистина съм объркан

sexa_na_kompleksa
07-13-2007, 08:27
Според мен,тя не знае какво иска.

kofti_nick
07-13-2007, 09:46
Ревнува те щот те обича :roll:

CuteBaby
07-13-2007, 11:14
Според мен,тя не знае какво иска. :smt023 i az sum na tva mnenie..i na men mi se e slu4valo da sum oburkana :) vijte se nqkoi den samo s neq i si pogovrete otnovo za otno6eniqta vi..kaji i vsi4ko,koeto misli6..obqsni i kakvo si zabelqzal v durjanieto i ;) uspeh

maybelline
07-13-2007, 12:10
Това,че не сте гаджета,не й пречи да те обича (или да те харесва),нито пък й пречи да си мисли,че ти трябва да си само неин.Вие сте много близки и за нея е трудно да гледа как се държиш толкова "близко" и с други момичета,защото тя иска да е единствената,тъй като изглежда досега е било така и на нея не й харесва да гледа как губи позицията си на 'единствена'.В това няма нищо лошо между другото - просто е обяснение на поведението й.Това не означава,че 'не знае какво иска'.Тя знае какво иска,но според нея не е добре да стане това,което иска,затова сега е пред дилема и това (заедно с гледката как прегръщаш другата мацка) й скапва настроението.Не иска да те изгуби като приятел,но засега (вероятно) е на мнение,че тя е единствената ти най-близка приятелка и никак не й харесва да губи положението си.
Бих те посъветвала да не се държиш твърде приближено към други момичета в нейно присъствие (обратното ще я нарани,но и ще я отдалечи от теб,и ако държиш на нея и близкото ви приятелство,не е добре да го правиш).Ако се държиш много приближено с другите момичета,тя няма да намери разлика между себе си и тях (не е задължително да има разлика,но тя е останала с друго впечатление и това не е грешно) и на първо време ще се наранява от поведението ти и след това,за да не я боли,инстинктивно ще се отдалечи от теб.

beb4ety
07-13-2007, 12:14
:roll: emi nqma da se povtarqm :wink: revnuvate za6toto te obi4a tpva e savsem obiknoveno :!: :!:

shivacheva
07-13-2007, 12:35
И защото иска да бъде обичана... [-X :wink: :)

07-13-2007, 12:58
Това,че не сте гаджета,не й пречи да те обича (или да те харесва),нито пък й пречи да си мисли,че ти трябва да си само неин.Вие сте много близки и за нея е трудно да гледа как се държиш толкова "близко" и с други момичета,защото тя иска да е единствената,тъй като изглежда досега е било така и на нея не й харесва да гледа как губи позицията си на 'единствена'.В това няма нищо лошо между другото - просто е обяснение на поведението й.Това не означава,че 'не знае какво иска'.Тя знае какво иска,но според нея не е добре да стане това,което иска,затова сега е пред дилема и това (заедно с гледката как прегръщаш другата мацка) й скапва настроението.Не иска да те изгуби като приятел,но засега (вероятно) е на мнение,че тя е единствената ти най-близка приятелка и никак не й харесва да губи положението си.
Бих те посъветвала да не се държиш твърде приближено към други момичета в нейно присъствие (обратното ще я нарани,но и ще я отдалечи от теб,и ако държиш на нея и близкото ви приятелство,не е добре да го правиш).Ако се държиш много приближено с другите момичета,тя няма да намери разлика между себе си и тях (не е задължително да има разлика,но тя е останала с друго впечатление и това не е грешно) и на първо време ще се наранява от поведението ти и след това,за да не я боли,инстинктивно ще се отдалечи от теб. Мерси за дългото и изчерпателно мнение. Ясно ми е вече общо взето, но пак ми е малко странно. В смисъл тя знае че е най-добрата ми приятелка, и че я обичам повече от всеки друг, показвам й го непрекъснато, определено няма никакво основание да си мисли че някой може да я замести, но така де - все пак любовта, ревността, омразата - това са все чувства които се появяват най-често без някой да ги е викал така че явно трябва да приема че не е виновна и че ревността й е изцяло подсъзнателна :)

Mr.White
07-13-2007, 13:15
това горе бях аз :)

07-13-2007, 13:23
Това,че не сте гаджета,не й пречи да те обича (или да те харесва),нито пък й пречи да си мисли,че ти трябва да си само неин.Вие сте много близки и за нея е трудно да гледа как се държиш толкова "близко" и с други момичета,защото тя иска да е единствената,тъй като изглежда досега е било така и на нея не й харесва да гледа как губи позицията си на 'единствена'.В това няма нищо лошо между другото - просто е обяснение на поведението й.Това не означава,че 'не знае какво иска'.Тя знае какво иска,но според нея не е добре да стане това,което иска,затова сега е пред дилема и това (заедно с гледката как прегръщаш другата мацка) й скапва настроението.Не иска да те изгуби като приятел,но засега (вероятно) е на мнение,че тя е единствената ти най-близка приятелка и никак не й харесва да губи положението си.
Бих те посъветвала да не се държиш твърде приближено към други момичета в нейно присъствие (обратното ще я нарани,но и ще я отдалечи от теб,и ако държиш на нея и близкото ви приятелство,не е добре да го правиш).Ако се държиш много приближено с другите момичета,тя няма да намери разлика между себе си и тях (не е задължително да има разлика,но тя е останала с друго впечатление и това не е грешно) и на първо време ще се наранява от поведението ти и след това,за да не я боли,инстинктивно ще се отдалечи от теб.
absolutno sam saglasna!!! :)

Coolguy
07-13-2007, 13:24
Не, не е влюбена в теб.
Но си я разглезил с твърде много внимание.

И щом е свикнала така - ревнува. А момиче може да те ревнува от друго момиче, от момче, от работата ти, от четката ти за зъби...

07-13-2007, 14:41
и че ревността й е изцяло подсъзнателна

Всъщност ревността й е съвсем съзнателна,но момичето едва ли разбира от какво е породена - тя вероятно предполага,че е от това,че ти гушкаш другото момиче,но всъщност е от това,че тя иска да е единствената ти толкова близка приятелка (може и да не го осъзнава).Съвсем нормално е при тази гледка тя да предположи,че "губи позицията си".Всички тийнейджъри си сменят настроенията (от тъжен,между ревнив и завистлив,през скучаещ,към много щастлив и т.н.), предпочитанията (любима музика,любима храна,любима ПРИЯТЕЛКА ](*,) или гадже и каквото и да е друго любимо или предпочитано нещо или поведение) много лесно.Това е част от развитието им - те пробват различни неща и накрая решават кое е за тях и кое не.Понякога така се получава и с приятелите.Имаш някой приятел,но след време срещаш човек,който много по-добре те разбира от първия приятел и с коойто много повече се забавляваш.Затова новият приятел става по-близък с теб,а първия остава на заден план.Ето от това се страхува приятелката ти - че ще се сприятелиш много (или ще станеш гадже) с някое момиче,което ще е по-добро от нея.Страх я е да не срещнеш такова момиче и всеки път като те види да гушкаш някоя друга,тя решава,че си преценил другата за по-добра и искаш да си по-близък с нея,което автоматично означава (за приятелката ти),че тя ще бъде забравена или поставена на второ място.
Сега след като разбираш ревността й и от какво е породена,си в състояние да промениш това.Как ще го направиш вече е твое решение.Успех!;)

maybelline
07-13-2007, 14:42
и че ревността й е изцяло подсъзнателна

Всъщност ревността й е съвсем съзнателна,но момичето едва ли разбира от какво е породена - тя вероятно предполага,че е от това,че ти гушкаш другото момиче,но всъщност е от това,че тя иска да е единствената ти толкова близка приятелка (може и да не го осъзнава).Съвсем нормално е при тази гледка тя да предположи,че "губи позицията си".Всички тийнейджъри си сменят настроенията (от тъжен,между ревнив и завистлив,през скучаещ,към много щастлив и т.н.), предпочитанията (любима музика,любима храна,любима ПРИЯТЕЛКА ](*,) или гадже и каквото и да е друго любимо или предпочитано нещо или поведение) много лесно.Това е част от развитието им - те пробват различни неща и накрая решават кое е за тях и кое не.Понякога така се получава и с приятелите.Имаш някой приятел,но след време срещаш човек,който много по-добре те разбира от първия приятел и с коойто много повече се забавляваш.Затова новият приятел става по-близък с теб,а първия остава на заден план.Ето от това се страхува приятелката ти - че ще се сприятелиш много (или ще станеш гадже) с някое момиче,което ще е по-добро от нея.Страх я е да не срещнеш такова момиче и всеки път като те види да гушкаш някоя друга,тя решава,че си преценил другата за по-добра и искаш да си по-близък с нея,което автоматично означава (за приятелката ти),че тя ще бъде забравена или поставена на второ място.
Сега след като разбираш ревността й и от какво е породена,си в състояние да промениш това.Как ще го направиш вече е твое решение.Успех!;)

Това бях аз :)

Coolguy
07-13-2007, 14:45
Пич, maybelline много добре ти го обясни. Хубаво че поне нея не мързи да пише.