PDA

View Full Version : Moderated:Витамен C спира ли менструацията?



KuKli4kAta_14
07-13-2007, 08:59
PLS kajete mi tva za vitamin C vqrno li e 4e spira cikala 6toto utre zaminavam na po4ivka p1k 6te s1m v cikal utre 6te mi e 4 den ako zanete ne6to pls kajete


Moderated by krem4et0
т.7 и т.1 от Правилата на форума!

tuka6na
07-13-2007, 09:18
глупости, спира!
няма такова нещо.Глей да не се запушите верно,с тия ваще малоумия,че ше е тегаво сигурно.

charovnata_
07-13-2007, 09:45
PLS kajete mi tva za vitamin C vqrno li e 4e spira cikala 6toto utre zaminavam na po4ivka p1k 6te s1m v cikal utre 6te mi e 4 den ako zanete ne6to pls kajete


Moderated by krem4et0
т.7 и т.1 от Правилата на форума! po dobre ne se opitvai da ne stane nqkoi problem

07-13-2007, 13:17
Не си правете подобно екперименти, деца! Аз пия сума ти хапчета, за да спра едно кървене, а ти тука за 4 дена цикъл мрънкаш и ще го спираш с витамин Ц! С него най- много да ти понамалее, за спиране се пият хормони, но грам не виждам за какво ти е. Слагаш тампона и си супер! Сори за нападането, но явно не знаете какво е да си имаш проблеми с цикъла! Весела почивка и без глупости!

Ниго
07-13-2007, 15:27
Естествено, че не спира. Друг е въпроса, колко смяташ за нормално да приемаш на ден. Немската здразна организация го дава 60 мг, Американската 80 мг, Испанската 120 мг. Аз пия по 1000 мг.

tequila
07-13-2007, 18:03
не я спира само я намалява ... но не е полезно иначе за спиране си има лекарство наречено "примолут нор 5" , но не е препоръчително да се използва често ... само при извунредни ситуации и то за не повече от 10 дни ... т.е. приемът започва 3-4 дни преди началото на менструацията ...

batkodoki
07-13-2007, 19:09
аман от тоя момински фолклор!

милион пъти се писа - те си знаят тяхното!

витамин С нищо не спира!
даже усилва реактивните процеси.
просто намалява пропускливостта на капилярите и това, което би трябвало да "изтече" си остава вътре във вас, защото вече е отделено. какъв е тоя мерак да се самоотравяте за нищо - това не мога да разбера?!

хормоните действат по друг механизъм, те лъжат организма и не позволяват да се създава това, което би трябвало да "тече". но те изобщо не са за вас!

а този/тази дето пиел/а по грам на ден - да изприпка при първия чичо Доктор с ехограф да му види бъбреците!

kalpazanka
07-13-2007, 19:30
Може ли 1 въпрос? (явно ми е писано да се заяждам на здравна тематика :oops: ):
Откога витамин С стана токсичен?

SwEeT_pAiN_F
07-13-2007, 19:59
Че е вреден вреден е... ама чак пък толкова. Много странно.. а защо на мен ми намалява като го пия?!?!?!

batkodoki
07-13-2007, 20:48
Може ли 1 въпрос? (явно ми е писано да се заяждам на здравна тематика :oops: ):
Откога витамин С стана токсичен?

"отровата Е в дозата" са казали преди 2000 години. и са прави. дори водата може да бъде токсична /отрова/ приета в свръхдози за кратко време. еклектролитният дисбаланс в този случай води до смърт.

а аскорбиновата киселина / витамин С / си е лекарствено средство /киселина/ даваща съответните токсични явления от момента в който е синтезиране. преди да ехидничите неоснователно - попорочетете малко, но не популярни рекланми сайтове преписващи един от друг, а стойностна научна литетратура!

бтв, някъде има стара тема ТОЧНО с отговор на вашият въпрос, кудето една модераторка прецизно беше изброила токсичните евекти на свръхдозите аскорнинова киселина!

tequila
07-15-2007, 17:45
Че е вреден вреден е... ама чак пък толкова. Много странно.. а защо на мен ми намалява като го пия?!?!?! батдоки си каза по нагоре, прочети :wink: :smt006