PDA

View Full Version : Няколко въпросчета за хумата



Keira
07-13-2007, 09:47
Така реших да си купя хума за косата, само че няколко неща не са ми ясни.

1. Как да я използвам ... в смисъл как да си я слагам и тн.
2. Трябва ли да продължавам да позлвам балсам за коса ?
3. Има ли някакво значение колко често ще я използвам?

Мерси предварително за отговорите :) Знам, че е имало такива теми , но просто нямам време да преглеждам, а и нещо търсачката не ми бачка. :oops:

FairyNymph
07-13-2007, 09:55
какво по дяволите е хумата?

Keira
07-13-2007, 10:03
Ем хумата по принцип май е земя ( пръст ) :lol: Мен ми казаха, че е за подхранване на косата, за разтеж, коспопад и тн. Би трябвало и за кожата да не е вредно ( нали е пръст -> кални бани :wink: нз )

BunnYY_f
07-13-2007, 10:14
Хумата е много полезна както за косата, така и за кожата!Аз съм я ползвала за лице, но съм чувала че се правят някакви маски за коса с нея, в домашни условия. Най-добре се порови в нета 100 % ще намериш рецепти за маски с хума :wink:

Keira
07-13-2007, 10:38
Хумата е много полезна както за косата, така и за кожата!Аз съм я ползвала за лице, но съм чувала че се правят някакви маски за коса с нея, в домашни условия. Най-добре се порови в нета 100 % ще намериш рецепти за маски с хума :wink:

Добре де, а дали ще трябва да си позлвам и балсама ... че да не вземе нещо да се отрови косата и да се простя с нея :-k

Бтв я кажи как си я изпозлвала за лице? Някаква рецепта да препоръчаш :)

Just_Be
07-13-2007, 10:48
Хумата е много полезна както за косата, така и за кожата!Аз съм я ползвала за лице, но съм чувала че се правят някакви маски за коса с нея, в домашни условия. Най-добре се порови в нета 100 % ще намериш рецепти за маски с хума :wink:

Добре де, а дали ще трябва да си позлвам и балсама ... че да не вземе нещо да се отрови косата и да се простя с нея :-k

Бтв я кажи как си я изпозлвала за лице? Някаква рецепта да препоръчаш :)
нз за др. ама аз за лице я ползвах с мляко-просто смесвам :roll: а за коса.......косата ти не може да се увреди от хумата.....
:roll:

Keira
07-13-2007, 11:26
Нямах предвид, че хумата ще ми отрови косата ... нещо не го обясних както трябва :wink: Имах предвид ако използвам и хума и балсам за коса, дали няма да и дойде много и да стане обратното - я косопад да ми се появи, или да ми се омазнява косата по-бързо или нещо друго :roll:

Just_Be
07-13-2007, 11:59
Нещо не се изказваш много разбираемо :roll:
Искаш да смесиш хумата и балсама ли?
А иначе......Ако НЕ ги смесваш ,а си ги ползваш поотделно :roll: невярвам да ти стане нещо :roll:

07-13-2007, 20:21
За второто ставаше въпрос. Питам дали ако използвам хума, след това да си мия косата и с балсам ... Защото примерно ако позлвам и маска и балсам ми се омазнява ( то и не ми трябват толкова работи ) :wink:

07-13-2007, 22:16
Какво мляко смесваш с хумата? кисело или прясно? и какво точно правиш?