PDA

View Full Version : Разлика между Гел и Вакса за коса



07-14-2007, 20:26
Някой може ли да ми каже каква е разликата между Гел и Вакса за коса и кое е по безвредно и има ли разлика в поведението на косата между двете .

Mementomori
07-15-2007, 18:41
Здравей!Разликата между гел и вакса е огромна!Има гелове с различно предназначение(за мокър ефект,за различна степен на фиксация,за стърчащ ефект,даже вече има и против пърхот и т.н),той се използва за цялата коса,докато ваксата е с много по-силна фиксация и се използва само за части от косата,например бретон,връхчетата на косата или нещо такова!Според мен по-безвреден е гелът!Аз лично от няколко години вече използвам редовно гел(всеки ден),а ваксата много рядко!Успех!

rali4ka91
07-15-2007, 19:12
докато ваксата е с много по-силна фиксация
Глупости.Гела има много по-силна фиксация от ваксата за коса.Ваксата се използва с цел оформяне на косата, а гела за ФИКСИРАНЕ НА ПРИЧЕСКАТА

Според мен по-безвреден е гелът!
Напротив, повечето вакси за коса имат UV фактор и са без съдържание на алкохол, докато при гела не седят така нещата.

Mementomori
07-17-2007, 09:20
Направих запитване до schwarzkopf(използвам техните продукти)и ще копи,пействам отговора!
- Гелът (150 мл и 250 мл) се използва за оформяне на косата. Нанася се с ръка върху суха или мокра коса. С гел косата може да бъде пригладена, начупена или отделните й кичури да се оформят самостоятелно. Ако се нанесе върху мокра коса и се остави да изсъхне естествено, гелът придава “мокър ефект”.
- Ваксата по принцип е с по-малко ниво на фиксация от гела напр., и ето защо не се използва толкова за фиксиране на прическа, колкото за внасяне на повече артистичност, раздвиженост на прическата, за блясък и за да се оформят самостоятелно отделни кичури от косата.
И двата продукта на Тафт са безвредни!! ;-))) Наистина техните продукти са добри,но в този живот като че ли няма нищо безвредно!