PDA

View Full Version : Разстояние между зъбите



f_90
07-15-2007, 18:07
Здравейте!Някой знае ли как мога да си оправя разстоянието между предните(горни) два зъба?Някъде около 2мм е,към венеца става по-малко (ако има значение).Как може да стане?Да се съберат с някаква скоба или.. :roll: А и каква е цената приблизително? Всякаква информация ще ми е от полза.Мерси предварително!

A_JoLiE
07-15-2007, 18:26
Ami nai dobre idi na zabolekar. Az nosih skobi kato malka ama bqha mn skupi predii 5-6 godini i gi nosih 6toto imah 3 krivi zuba.

tequila
07-15-2007, 18:28
имаш ли нещо като кожа между зъбите ? всякаш тя ги отделя ?

KaTinCeTy
07-15-2007, 18:40
Az kogato bqh vtori klas, prednite mi dva zuba bqha krivi i malko razdale4eni edin ot drug. Ta togava mi postaviha edni metalni kato koronki, v koito mi bqha postaveni zubite i mejdu tqh ima6e tel4eta, s koito se stqgaha i izpravqha dvata zuba, vednuj na nqkolko sedmici(MNOGO bole6e). Noseh gi do kum treti klas i sega zubite mi sa si super. No i na predstava si nqmam kolko struvaha. Otidi na zubolekar i toi 6te ti pomogne za zubite. :wink:

P.S:A ina4e na kolko godini si? Za6toto i tova e ot zna4enie,na kolkoto po-malka vuzrast si, tolkova po burzo 6te postigne6 jelaniq efect na zubite.

tequila
07-15-2007, 18:44
имаш ли нещо като кожа между зъбите ? всякаш тя ги отделя ?
ам сори не поясних ако имаш такава кожичка ... значи си за операция аз имах оперираха ме и сега всичко е ок ... ама наистина на колко си щото аз тогава бях 7 пък ти май не си :-D :wink:

krisi_pisi
07-15-2007, 19:09
sys shini shte se opravqt truvat ot100 do 300leva otidi na zybolekat shte ti gi opravi te za tva sa zybolekarite :D

cherinka
07-15-2007, 19:22
Нееееее.
Разстоянието между зъбите означава БОГАТСТВО и ЩАСТИЕ!!!!!!!!!
НЕ ГО РАЗВАЛЯЙ!!!

rakiQ
07-15-2007, 19:41
аз имам .като бях по малка беше по голямо ама сега се стесни доста...ама е мн готино супер лъчезарно е мн ме кефи

mid_get
07-15-2007, 21:57
Нееееее.
Разстоянието между зъбите означава БОГАТСТВО и ЩАСТИЕ!!!!!!!!!
НЕ ГО РАЗВАЛЯЙ!!!
И аз съм чувала същото :-D Бтв, и аз като малка имах, до към 2-3 клас някъде, но не беше много голямо и си ме кефеше :wink: Иии в последствие изчезна 8-[ [/i]

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-15-2007, 22:17
idi na zubolekar sig shte ti kajat 4e imash nujda ot aparat4e... to e kum 100tina leva.. ili pone po vremeto kogato noseh be6e tolkova :lol:

(:DaIaNa:)
07-16-2007, 09:16
Като малка носих скоби и мисля че цената на самите скоби е около 150 лв а при всяка проверка като ходиш пак там се плаща по 5 лв ... поне така беше отпреди .. :)

Madness
07-16-2007, 09:23
Аз като по-малко имах...ама беше много мойто.1.-4. клас със скоби ](*,) и се опрай...

648541
07-16-2007, 09:24
az sum 4uvala 4e horata koito imat rastoqnie m/u zubite sa golemi kusmetlii....taka 4e nedei dasi razvalq6 kusmeta.. :wink:

rakiQ
07-16-2007, 09:45
можеш да го разкараш като се цепне ципата която разделя предните два зъба ...но помисли малко-ако го кръцнеш след това ше ти се изкривят!

DeNiTyY
07-16-2007, 12:45
Бтв, и аз като малка имах, до към 2-3 клас някъде, но не беше много голямо и си ме кефеше :wink: Иии в последствие изчезна 8-[ [/i][/quote]
и при мен беше същотщ но разликата е че хич не ме кефеше :lol: но изчезна така че може да го остайш и да се махне но не е мн вероятно щото аз тогава си сменях заубите и то тва влияе май така че подкрепям ПРИ ЗЪБОЛЕКАР

HopeLesss
07-16-2007, 13:05
Нееееее.
Разстоянието между зъбите означава БОГАТСТВО и ЩАСТИЕ!!!!!!!!!
НЕ ГО РАЗВАЛЯЙ!!!

Точно така!!!

А замисляш ли се какво ще стане с другите два зъба до предните, когато те се приближат. Няма ли да стане там дупка???

Всъщност аз също имам разстояние между първите два зъба, но това никога не ми е пречело и никога не съм искала да си го оправям :roll:

tequila
07-16-2007, 14:33
Нееееее.
Разстоянието между зъбите означава БОГАТСТВО и ЩАСТИЕ!!!!!!!!!
НЕ ГО РАЗВАЛЯЙ!!!

Точно така!!!

А замисляш ли се какво ще стане с другите два зъба до предните, когато те се приближат. Няма ли да стане там дупка???

Всъщност аз също имам разстояние между първите два зъба, но това никога не ми е пречело и никога не съм искала да си го оправям :roll:
след тва се носят 1-2 години шини за да няма такова разстояние ... т.е. след премахването на ципата ...

07-16-2007, 20:11
ami sas shini ili breketi ili sas vremeto shte ti se opravqt pone taka da se nadqvame zashtoto e mn protivno rastoqnieto mejdu zabite

f_90
07-16-2007, 20:16
tequila Пуснато на: Нед Юли 15, 2007 9:44 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

tequila написа:
имаш ли нещо като кожа между зъбите ? всякаш тя ги отделя ?

ам сори не поясних ако имаш такава кожичка ... значи си за операция аз имах оперираха ме и сега всичко е ок ... ама наистина на колко си щото аз тогава бях 7 пък ти май не си

ами да скоро правя 17 :? ако е със скоби някакви май няма да има добър резултат.. бях чувала преди че можело да се изпилят до половината и да се сложи отгоре мммм :-k не помня как се казваше нещо като изкуствени А относно тази кожичка - мисля че няма такова нещо

Soy_tu_mujer
08-23-2007, 09:16
Нееееее.
Разстоянието между зъбите означава БОГАТСТВО и ЩАСТИЕ!!!!!!!!!
НЕ ГО РАЗВАЛЯЙ!!!


Stiga s tezi sueveriq i gluposti. tva kvi sa ti zubite ne opredelq bude6teto ti i pro4ie....

Po temata... Az sushto sum si taka. To4no kakto obesnqvash. Dolite mi zubi sa perfektno podredeni, no gornite.... da ne govorim :D No ne vaznamerqvam dori da gi opravq, zashtoto izpitvam ujas kato si pomislq 4e trqbva da nosq skobi i t.n makar 4e e za dobro. Maika mi e s takiva zubi i az tui kato pri4ilam na neq i.. geneti4no stana taka. Vinagi sum iskala krasivi zubi, no puk nqma perfektni hora. Samo nedei da se kompleksirash, 4e az malko v posledno vreme se kompleksirah zaradi tova i ne e dobre, zashtoto ponqkoga mi prechi i v ob6tuvaneto. No ti kato imash vazmojnost - konsultirai se s zubolekar i porazpitai, dokato ne e kusno.

sexa_na_kompleksa
08-23-2007, 09:19
Аз като малка имах много голямо разстояние между предните зъби и малко ми бяха криви.После обаче сложих апаратче,носих го около едина година,струваше около 50-70 лева и сега зъбите са ми много по-прави и това разстоение между предните зъби почти не се забелязва.

4epHo0KaTa_Lady
08-23-2007, 18:55
аз също имам разтояние между двата предни зъба..нзм но се комплексирам от него..например - никога не моказвам зъвите си на снимка (само лека усмивчица),а вс го намират за мн сладурско.. :wink:

SunnyG
08-24-2007, 06:50
аз имам .като бях по малка беше по голямо ама сега се стесни доста...ама е мн готино супер лъчезарно е мн ме кефи

И при мене така.В началото се притеснявах много от разтоянието,ама не исках да слагам шини и затова не се махна.Но пък сега много си го харесвам :mrgreen:

crazy_sexy_cool`f
08-24-2007, 11:01
юхУууУУ...зА шини да си чувала....точно това разстояни м/у горните 2 зъба се оправя адски бързо. Една моя аверка си го опрай за около 2 месеца при това ги носеше само вечер

Болшевик
08-24-2007, 11:02
Според мен е секси :oops: