PDA

View Full Version : Просто една позната...



Albs
07-16-2007, 15:09
Вчера се разхождах из квартала, когато край мен изсвистяха спирачки. Обърнах се и видях едно момиче да лежи на земята. Веднага в съзнанието ми изплува името Теодора. Просто една позната... дори не и приятелка.., просто позната. Сигурно сме си говорили най-много десетина пъти... Защо да ми пука за нея.. нали не ми е близка!!? Но аз я гледах как лежи на асфалта и не можех да направя нищо. Цяла нощ прекарах плачейки в леглото.. Защо ли? И аз незнам.. Не се обвинявах че не съм я спасила... Терзаех се заради егоистичното ми отношение. Какво ли щеше да ми струва, ако вместо да я отминавам с бездушно "здрасти" и лицемерна усмивка всеки път когато се срещнехме, я бях заговаряла.. Днес сутринта излязох рано и почнах да се разхождам сама из София. Искаше ми се да видя малко човешка радост и топлота..да си помисля че всичко може да се оправи. Но всеки път когато погледнех настрани виждах усмихнатото й лице, обрамчено с ореол от кръв.
Преди час разбрах, че е вън от опасност - разминала се е само с няколко счупвания... Написах рази тема, за да ви помоля да обърнете внимание на малките хора, тези които отминавате със студен поздрав..., защото може после никога да нямате шанса да ги опознаете.

sasha_90
07-16-2007, 15:19
За съжаление е така.
Ние хората(повечето)не ценим малките неща от живота,ако изобщо ценим това което имаме де.

mimi8
07-16-2007, 15:21
:smt011 mislq 4e tova koeto si napravila nikak ama nikak ne e bilo pravilno [-X ...no misleneto ti po vaprosa za horata koito otminavame me navejdat na mislata 4e moje bi ne si tolkova lo6a...vse pak trqbva da sme priqteli a ne vragove za6toto nikoga ne znae6 koga 6te ti potrqbva pomo6t :!: priqtelskoto ramo na koeto da popla4e6 e bezcenno,ili kakto kazva edin moi priqtel:bez priqteli sam ni6to :!: :| vinagi si kazvam 4e malkite ne6ta ot jivota koito ni radvat sa6to nqmat cena OCENQVA6 VAJNITE NE6TA EDVA KOGATO GI ZAGUBI6(a v tvoq slu4ai za malko) :? :|

HopeLesss
07-16-2007, 15:28
Подминала си я без да направиш нищо? Защо не повика линейка??? Аз на твое място нямаше да се терзаех за познатите, които не поздравявам винаги на улицата, а за това, че е трябвало да помогнеш. Независимо дали е приятел, или напълно непознат, ние трябва да помагаме, защото сме хора и защото утре ти може да си в същото положение и да няма кой да ти подаде ръка. Тогава да не се очудиш защо е така...

kobrichka
07-16-2007, 16:11
Мн голяма част от хората са се превърнали в бездушни,лицемерни и безсърдечни.Преди години хората са се поздравявали независима дали се познават или не,а днес не поздравяваме тези които познаваме,а какво остава за тези които не познаваме.В днешно време вече и любовта е на път да изчезне,превърнали сме се в машини,които се нуждаят само от пари,от нищо друго.Сърцата ни вече са заменени с камъни.На пътя може да умира някои,а ние просто го подминаваме,мн малко сме тези които ще му помогнат.А що се отнася до малките хора,защо ги наричаме малки хора?Какво са те по ниско от нас?Albs,защо мислиш че това момиче е малък човек,какво я прави по ниша от теб?Аз живея на принципа "Бъди добър с всеки по пътя си нагоре,защото може да го срещнеш падайки надолу!"Ще разграничаваме на малки и големи хора,докато всички не станем просто хора.

Need_A_Girl
07-16-2007, 21:38
Mn pravilno poslanie! I vse pak v toq red na misli te syvetvam da ide6, moje bi s nqkoq fr-ka, da vidi6 kak e momi4eto...obqsni i 4e si vidqla vs i 4e si se pritesnila, no v sy6toto vreme si se 4uvstvala mn bezpomo6tna i ti e stanalo mn guzno kato si q otminala! abe...kaji i ob6to vzeto vsi4ko tova, ama bez da go izkrivqva6 ;) 6toto nali znae6 -> Priznat i prosten grqh - ne e grqh. Pyk i qvno si osyznala gre6kata si, taka 4e - davai, poipravi se :)

alex4eto0o
07-17-2007, 07:24
spored mene mn lo6o si postupila :smt011 oba4e bi trqbvalo da sme priqteli i se radvam 4e ne si mnogo dovolna ot postupkata si i se radvam 4e si napisala tazi tema poneje po4ti vseki bi postupil taka ...