PDA

View Full Version : Много гаден проблем



omerta
07-16-2007, 16:14
Начи преинсталирах си windowsa и сега имам един проблем с езика.Примерно като гледам филм субтитрите са ми някви иероглифи или като влезна в някоя игра и пише нещо на бг пак ми е с иероглифи кадето и да пише нещо на бг в пц-то е с иероглифи.Моля някой да помогне мн е тъпо така.Предварително Благодария!

EternalSilence
07-16-2007, 16:25
ами трябва ти кирилизатор, и изобщо свястна програмка за всички езици, препоръчвам ти да си намериш FlexType

07-16-2007, 18:19
препоръчвам ти да си намериш FlexType
Това е възможно най гадния кирилизатор. Ако те интересува съвета ми не си инсталирай FlexType, а потърси кирилизатора на инженер Генади Атанасов.
Ако сте опитвали как работи Флекс Тайп (3.0 3.1 3.2 или 2К) на Датекс, след това оригиналната безпроблемна Ундоуска поддръжка вече не работи!!! На външен вид е добре, но не работи както трябва.
Причината: Флексовете нямат работещ деинсталатор.
След тях остават файлове, които при това Уиндоусът зарежда при всеки рестарт. Системните фонтове също не се възстановяват, а остават Датексовите.
Омешването на системни файлове и фонтове от Уиндоуса и ФлексТайпа води до проблемите при работа с българската Кирилица а и с други езици. Който не е пробвал флексовете, той няма проблеми.

Ти решаваш.

07-16-2007, 18:29
твоят проблем всъщност е от регионалните настройки. При инсталацията на Windows се указват същите, а по всичко личи че ти си пропуснал/ла това. Все още можеш да си донастроиш това от Control Panel -> Regional and Language Options.
Standarts and Formats да е Bulgaria
Location също Bulgaria
в таб-контрола Advanced Language for non-Unicode Programs също Bulgaria (това не го забравяй, важно е и точно тук ще поиска да поставиш системен диск с Windows).

omertaaaaaaaa
07-16-2007, 19:20
da ama nqmam cyrilik v font ?? kakvo da naprava obqsnete plsss

07-16-2007, 19:38
твоят проблем всъщност е от регионалните настройки. При инсталацията на Windows се указват същите, а по всичко личи че ти си пропуснал/ла това. Все още можеш да си донастроиш това от Control Panel -> Regional and Language Options.
Standarts and Formats да е Bulgaria
Location също Bulgaria
в таб-контрола Advanced Language for non-Unicode Programs също Bulgaria (това не го забравяй, важно е и точно тук ще поиска да поставиш системен диск с Windows).tva s advanced mi pomogna ne slojix diska ama stana :) mersi mnogo na all :)

07-17-2007, 05:38
Ами и аз бях в същата ситуация но си изтеглих кирилица.В никакъв случай не ти препоръчвам Flex Type!!!(между другото на Flex Type му казват флекс тъп :lol: ) по-добре си намери BG_Phonetic!!! [-X

EternalSilence
07-17-2007, 08:17
не ви разбирам какво му се ядосвате на флекса бе хора, от 100 години съм с него никви проблеми не ми е правил (вярно че съм със стара версия ама все пак флекса си е флекс ) :-D