PDA

View Full Version : 170 години от рождението на Васил Левски



Guderian
07-18-2007, 13:17
Васил Иванов Кунчев, известен като Васил Левски е роден на 18 юли (6 юли стар стил) 1837 г. в Карлово в семейството на Иван Кунчев Иванов и Гина Василева Караиванова. Има двама братя — Христо и Петър — и две сестри — Ана и Марийка. Той е популярен в народния и художествения епос като Апостол на свободата.
Васил Левски е най-малко известен с официалното си име, както и с духовното си име дякон Игнатий. Самият той се подписва в протоколите Дякон Левский, а неговите съратници го наричат Васил Дякона или само Дякона или Дякончето. Известен е с няколко турски псевдоними, например Аслан Дервишооглу Кърджалъ (В. Левски) (документ на БРЦК - Букурещ, 16 юни 1872 г.), Ефенди Аслан Дервишооглу, както и с български псевдоними: Главният книжар, Тропчо, Драгойчо и др., вкл. и един арменски - Ованес. След смъртта му, през 80-те и особено 90-те години, в широка употреба влиза прозвището Апостола на свободата или само Апостола, за което особена заслуга има Иван Вазов. Васил Левски е идеолог и организатор на българската национална революция, основател на Вътрешната революционна организация (ВРО) и на Българския революционен централен комитет (БРЦК).

През 1862 г. заминава за Сърбия и взема участие в Първата българска легия на Раковски в Белград.Там заради ловкост и храброст,получава прозвището Левски,защото направил лъвски скок.Присъединява се към четата на дядо Ильо войвода.
Отказва се от монашеския сан през 1864 г.,до 1866г. е учител в село Войнягово,Карловско,а след това до 1867 г. в Еникьой.Като учител Левски развива революционна дейност сред народа.През 1867 г. става знаменосец в четата на Панайот Хитов.През 1867 г.-1868 г. участва във Втората българска легия на Раковски.В края на 1869 г. Левски участва в създаването на БРЦК в Букурещ заедно с Любен Каравелов.
През 1870 г. идва в България и изгражда мрежа от революционни комитети.На 26 декември 1872 г. е заловен от турската полиция до Къкринското ханче.На 19 февруари 1873 г. /6 февруари стар стил/ е обесен край София.
http://www.levski.bg/Levski/cms/info/images/history/VasilLevski_2.jpg
Поклон пред светлата памет на един велик българин,Васил Иванов Кунчев-Левски

Octofunk
07-18-2007, 14:13
Един реторичен въпрос! Защо и ти както и многото наши тъпи български политици продължаваш да смятате и съответно чествате смъртта на Левски на 19 февруари, след като (знам че си го copy/paste) сам споменаваш, че датата му на раждане по стар стил е 6 юли, а по нов - на 18! ЗАЩО тогава след като е бил обесен на 6 февруари, изведнъж става 19 число по нов стил #-o !

Xykon
07-18-2007, 14:22
Един реторичен въпрос! Защо и ти както и многото наши тъпи български политици продължаваш да смятате и съответно чествате смъртта на Левски на 19 февруари, след като (знам че си го copy/paste) сам споменаваш, че датата му на раждане по стар стил е 6 юли, а по нов - на 18! ЗАЩО тогава след като е бил обесен на 6 февруари, изведнъж става 19 число по нов стил #-o !
za smqna na kalendari da si 4uval?

Octofunk
07-18-2007, 16:15
А ти от какво си мислиш , че е разликата в нов и стар стил, за което става дума бе? Като си тъп си мълчи, поне да не личи.... #-o

Skullbreaker
07-18-2007, 16:29
Името на Левски веднага се свързва с положението в страната ни по една или друга причина...
Добър момент да си спомним , че Левски загина за една държава която се оправлява от националната идея и от обединения народ , не от отрепки като Ахмед Доган, Иван Костов , Румен Овчаров и прочие...Идеята му беше не да избие циганите и турците , а да съществува държава , където българите да са свободни и щастливи.Винаги ще има национални предатели и измет..Проблема на нашата държава е , че ние допуснахме изметта да ни управлява.


Днешния ден е бил щастлив за всички поробени българи , защото се е родил най-великия от нас.Просто трябва да се замислим , дали да подражаваме на Анджелина Джоли и Брад Пит или на Дякона.
Време е България да се роди и българите да излязат от кълбото от нерви и борба за живот която водят.
Защото всеки гледа в паницата на другия но не гледа корените си.
Их , обзе ме патриотична вълна , но ще запазя 100-те страници които мога да изпиша за упадъка на България за някой друг път..

HopeLesss
07-18-2007, 16:43
Skullbreaker, хубави неща каза, но половината от тях са пълни глупости!

Вярно, Левски е велик човек! Но е идиотски да проповядваш подражаването на човек, живял преди 140 години. Идеалите са се променили коренно, да не говорим за целия ни народ.

"Братство всекиго,без да гледаме на вяра и народност." - това е казал Левски на Каравелов. Мислиш ли, че сега това е изпълнимо? Мислиш ли, че някога ще можем да бъдем така сплотени, както са били преди векове? Мислиш ли, че ще можеш да споделяш собствената си родина с турци, цигани, евреи, китайци и да се чувстваш добре, само защото си свободен, само защото можеш да дишаш въздуха без да те е страх от всичко и всички?!? Там е разликата, че хората са нямали свобода, а са искали само нея. Ние я имаме, но искаме друго...

И стига сте обвинявали политиците. Държавата сме НИЕ! Като не искаш да допускаш 'отрепки" в управление, когато станеш на 18 (ако още не си), върви и гласувай, но не за някой фанатик, а за млад, амбициозен и идеен човек. Дано все някога се появи такъв... :roll:

А Левски е достоен за уважение! Преклон пред паметта му и нека наистина си спомняме своята история, защото без нея, не можем да градим бъдещето си.

Octofunk, какво е значението? Стар или нов стил, все едно. Важното е да знаеш датата и да си я спомняш. Аз лично съм била свидетелка как едно момиче не можа да отговори кога е избухнало Априлското въстание (18 годишно момиче), а какво остава за стар и нов стил...

Guderian
07-18-2007, 18:51
Може ли такова нещо мама му стара :!: :?: Само няколко човека са се сетили за Апостола от няколко хиляди в този форум :evil: Обзалагам се, че ако темата беше посветена на ония мангал АЗИС всички щяха да се включат и да пишат :x :x :x !!! На къде е тръгнала тази държава ве, братя!? Как ще искаме да се оправяме като самия народ спи :!: :?: Хукнал люде по концертите на оная циганска свиня, позволили сме на ония турски татарин Доган да управлява държавата. Левски ще се обърне в гроба си, ако знае какво става! За какво си е дал живота!? За да сме свободни, а не отново да робуваме на ориенталците :evil: :evil: :evil: :!: :!: :!: Само небългари ни управляват! Ако продължава всичко така до няколко десетилетия България ще е турска република! Събудете се!

Octofunk
07-18-2007, 19:39
Това звучи някак странно, когато го казва човек, който си е сложил за местожителство Берлин и за аватар и подпис - германски нацисти...

Иначе не че не е вярно....

Skullbreaker
07-18-2007, 19:58
Вие кога ше разберете , че българите сме Т-Ъ-П-И? Чужденците идвали щот чалгата била уникална....Идват да ни се смеят на простотията..

Guderian
07-18-2007, 20:28
Вие кога ше разберете , че българите сме Т-Ъ-П-И? Чужденците идвали щот чалгата била уникална....Идват да ни се смеят на простотията..Ние не сме тъпи, а по-скоро заспали :!: Трябва ни водач който да ни поведе към успех! Няма друг начин!

Valar
07-18-2007, 20:31
Вие кога ше разберете , че българите сме Т-Ъ-П-И? Чужденците идвали щот чалгата била уникална....Идват да ни се смеят на простотията..Ние не сме тъпи, а по-скоро заспали :!: Трябва ни водач който да ни поведе към успех! Няма друг начин!
Сега ще кажеш,че този водач е Волен Сидеров
Познах 100% :-D

Ниго
07-18-2007, 20:31
Левски говори за "чиста и свята Република", в една Европа, където по това време са само монархии. Човека просто е изпреварил ужасно много времето си и остава неразбран от голяма част от съвремениците си.

и да пусна нещо, което вече написах в друг форум:


Никой никога не е ЧЕСТВАЛ смърта на Левски, Ботев и тн. Винаги ги ОТБЕЛЯЗВАМЕ!
Всъщност българина никога нищо не чества, той отбелязва. Отбелязва 1300 години България, отбелязва 125 години от Априлското възстание, отбелязва Националния празник 3-ти март, отбелязва годишнина от смърт, от рождение... Явно не ни достига чест, за да честваме празниците си, затова ги и отблязваме...
"Празниците" ни са чисто и просто една отметка в календара, където цифричката е червена вместо сива...

Briseis
07-18-2007, 22:26
Много мога да пиша за Левски. Няма смисъл, едва ли някой ще го прочете. Човека е мечтаел за република, където всички ще са равни, а не затова, в което се е превърнала България.
Не става въпрос, че сме позволили на Ахмед Доган да управлява, така и трябва. Става въпрос, че не сме толерантни. Оценяваме хората по техния външен вид, религия и предпочитания. Апостола е искал хора с равни права, радващи се от факта, че са свободни.
Не можем да оценим това, защото ние не сме живяли в робство. Малко или много, днес гражданите не са безгласни букви и ако искаме да променим нещо в държавата си, трябва да се започне от най-ниското стъпало - да променим самите себе си, а после да критикуваме управниците.

Guderian
07-18-2007, 22:40
Не става въпрос, че сме позволили на Ахмед Доган да управлява, така и трябва"Така и трябва"!? :evil: Аве ти нормален ли си ве!? Как така трябва да ни управляват турци!? :x Ти си болен човек и твоето лечение е само ефтаназия!

skim
07-18-2007, 22:42
България винаги губи ,когато умират такива хора!
Поклон!

Ziezi
07-19-2007, 01:12
Много мога да пиша за Левски. Няма смисъл, едва ли някой ще го прочете. Човека е мечтаел за република, където всички ще са равни, а не затова, в което се е превърнала България.
Не става въпрос, че сме позволили на Ахмед Доган да управлява, така и трябва. Става въпрос, че не сме толерантни. Оценяваме хората по техния външен вид, религия и предпочитания. Апостола е искал хора с равни права, радващи се от факта, че са свободни.
Не можем да оценим това, защото ние не сме живяли в робство. Малко или много, днес гражданите не са безгласни букви и ако искаме да променим нещо в държавата си, трябва да се започне от най-ниското стъпало - да променим самите себе си, а после да критикуваме управниците.

Това изказване ме уби от упор!!!


Поклон пред Апостола!Жалко,че си е дал живота напразно...

07-19-2007, 01:31
ЛЕВСКИ Е ВЕЛИК!!!!!!!!!!!!!
Guerdian ти не отговори на въпроса който ти зададоха-като си ттакъв патриот защо местополужението ти е БЕРЛИН А АВАТАРА И ПОДПИСА ТИ СА ПОСВЕТЕНИ НА ХИТЛЕР?
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА!НЯМА НИЩО ПО ВЕЛИКО ОТ НЕЯ! МАНИПУЛАЦИЯТА ПО БТВ ЧЕ СМЕ В ПЪЛНА БЕЗОПАСНОСТ И ПРОСПЕРИТЕТ СА ЛЪЖА!
НА ОРЪЖИЕ БРАТЯ! ДА ПОКАЖЕМ НА СВЕТА КАКВИ СМЕ!НИЕ СМЕ ИСТИНСКИ ХОРА НЕ КАТО АМЕРИКАНЦИТЕ КОИТО САМО Е ПРАВЯТ НАЛ ИБЕРАЛНИ И МРЪТ!САМО МРЪТ!А НИЕ СМЕ БЪЛГАРИ БРАТЯ!!!

На оръжие...

HopeLesss
07-19-2007, 05:24
ЛЕВСКИ Е ВЕЛИК!!!!!!!!!!!!!
Guerdian ти не отговори на въпроса който ти зададоха-като си ттакъв патриот защо местополужението ти е БЕРЛИН А АВАТАРА И ПОДПИСА ТИ СА ПОСВЕТЕНИ НА ХИТЛЕР?
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА!НЯМА НИЩО ПО ВЕЛИКО ОТ НЕЯ! МАНИПУЛАЦИЯТА ПО БТВ ЧЕ СМЕ В ПЪЛНА БЕЗОПАСНОСТ И ПРОСПЕРИТЕТ СА ЛЪЖА!
НА ОРЪЖИЕ БРАТЯ! ДА ПОКАЖЕМ НА СВЕТА КАКВИ СМЕ!НИЕ СМЕ ИСТИНСКИ ХОРА НЕ КАТО АМЕРИКАНЦИТЕ КОИТО САМО Е ПРАВЯТ НАЛ ИБЕРАЛНИ И МРЪТ!САМО МРЪТ!А НИЕ СМЕ БЪЛГАРИ БРАТЯ!!!

На оръжие...

Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!!! ](*,)

Skullbreaker
07-19-2007, 05:32
ЛЕВСКИ Е ВЕЛИК!!!!!!!!!!!!!
Guerdian ти не отговори на въпроса който ти зададоха-като си ттакъв патриот защо местополужението ти е БЕРЛИН А АВАТАРА И ПОДПИСА ТИ СА ПОСВЕТЕНИ НА ХИТЛЕР?
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА!НЯМА НИЩО ПО ВЕЛИКО ОТ НЕЯ! МАНИПУЛАЦИЯТА ПО БТВ ЧЕ СМЕ В ПЪЛНА БЕЗОПАСНОСТ И ПРОСПЕРИТЕТ СА ЛЪЖА!
НА ОРЪЖИЕ БРАТЯ! ДА ПОКАЖЕМ НА СВЕТА КАКВИ СМЕ!НИЕ СМЕ ИСТИНСКИ ХОРА НЕ КАТО АМЕРИКАНЦИТЕ КОИТО САМО Е ПРАВЯТ НАЛ ИБЕРАЛНИ И МРЪТ!САМО МРЪТ!А НИЕ СМЕ БЪЛГАРИ БРАТЯ!!!

На оръжие...

Е заради такива хора Воленчо е в парламента ](*,) .
България не била в безопастност...Добре. Се едно на Америка/Русия им дреме на ония работи , за България.
Ние нямаме армия ве...България била велика...По-правилно е България Е била велика...По време на соца е било по-добре,от чисто музикална гледна точка..
Защо голяма час от днешната младеж вместо да учи и спортува , виси по градинките и пие/пуши?(Се едно аз не пия кат невидел ама айде :-D )
Аз поне ще гледам да се махна оттук,защото искам да стана човек.
Излишен патриотизъм никому не е нужен , недей се заблуждава..

07-19-2007, 05:40
ЛЕВСКИ Е ВЕЛИК!!!!!!!!!!!!!
Guerdian ти не отговори на въпроса който ти зададоха-като си ттакъв патриот защо местополужението ти е БЕРЛИН А АВАТАРА И ПОДПИСА ТИ СА ПОСВЕТЕНИ НА ХИТЛЕР?
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА!НЯМА НИЩО ПО ВЕЛИКО ОТ НЕЯ! МАНИПУЛАЦИЯТА ПО БТВ ЧЕ СМЕ В ПЪЛНА БЕЗОПАСНОСТ И ПРОСПЕРИТЕТ СА ЛЪЖА!
НА ОРЪЖИЕ БРАТЯ! ДА ПОКАЖЕМ НА СВЕТА КАКВИ СМЕ!НИЕ СМЕ ИСТИНСКИ ХОРА НЕ КАТО АМЕРИКАНЦИТЕ КОИТО САМО Е ПРАВЯТ НАЛ ИБЕРАЛНИ И МРЪТ!САМО МРЪТ!А НИЕ СМЕ БЪЛГАРИ БРАТЯ!!!

На оръжие...

Е заради такива хора Воленчо е в парламента ](*,) .
България не била в безопастност...Добре. Се едно на Америка/Русия им дреме на ония работи , за България.
Ние нямаме армия ве...България била велика...По-правилно е България Е била велика...По време на соца е било по-добре,от чисто музикална гледна точка..
Защо голяма час от днешната младеж вместо да учи и спортува , виси по градинките и пие/пуши?(Се едно аз не пия кат невидел ама айде :-D )
Аз поне ще гледам да се махна оттук,защото искам да стана човек.
Излишен патриотизъм никому не е нужен , недей се заблуждава..И къде точно смяташ да ставаш човек?

Skullbreaker
07-19-2007, 05:51
ЛЕВСКИ Е ВЕЛИК!!!!!!!!!!!!!


На оръжие...

И къде точно смяташ да ставаш човек?


Отначало мислих за Германия , но и Америка има някой предимства..В краен случай нищо не ми пречи да отида в Консерватория в Италия..Стига да положиш труд,света е пред теб.Не всичко се простира до границите на България.Пътувал съм достатъчно за да мога да преценя къде е по-добре.

07-19-2007, 06:11
ЛЕВСКИ Е ВЕЛИК!!!!!!!!!!!!!


На оръжие...

И къде точно смяташ да ставаш човек?


Отначало мислих за Германия , но и Америка има някой предимства..В краен случай нищо не ми пречи да отида в Консерватория в Италия..Стига да положиш труд,света е пред теб.Не всичко се простира до границите на България.Пътувал съм достатъчно за да мога да преценя къде е по-добре.
Викаш където и да е само да е в България,а?
За какви точно предимства става въпрос в тая страна Америка?

Skullbreaker
07-19-2007, 06:31
Или си тъп или се правиш на тъп...
Ама айде , ще ти обясня и без тва съм станал рано...


Такам :
1-В Америка средата е много по-добра,хората наистина оценяват това което правиш и влагат пари в него,поне там не съм видял училище издраскано с графити и тагове...А дори и да го надраскат,го изчистват,щот на някой му дреме , кво става с тая младеж...
2-В Америка нивото на учителите е изключително.В България аз познавам перфектни педагози..Но повечето грам не знаят какво правят.
3-Като вземеш диплома за висше в България , какво ше направиш?Ше отидеш да бачкаш като барман..Не благодаря.А като решиш да отидеш в чужбина , да работиш нещо сериозно,като видят откъде е дипломата , директно те пращат да береш ягоди...Се едно в Америка някой ше те наеме да си му адвокат с образование от България примерно...Мой приятели заминаха там и трябваше да вземат висше по медицина и в Америка , за да намерят хубава работа....
4-В България дори и да успееш , дори и да успееш да се издигнеш,пак приходите ти ще са по-малки от на средния американец / европеец . Дори и да си купиш къща , ще ти я разбият и оберат..

Ако не е достатъчно има поне още 10 причини да ти изредя.

Guderian
07-19-2007, 07:59
Сега ще кажеш,че този водач е Волен Сидеров
Познах 100% :-DНе съм казал, че това трябва да е Волен. Важното е да е силна личност без значение кой! Трябва ни водач!

HopeLesss
07-19-2007, 09:16
Skullbreaker, мойто момче, много ти е грешна представата за Америка и за света като цяло. Недей да вярваш на всичко що си чул, видял и неразбрал. Да, наистина медицината няма да ти я признаят в Америка, но за другото ще ме извиняваш. Американците дават мило и драго за българите, защото знаят на какво сме способни. Там е разликата, че в Америка хората отиват да бачкат. Защо тук не бачкат? Как очакваш нешата да се оправят, при положение че всеки гледа да си плюе на петите и да бяга, включително и ти самия. България, това сме всички ние. И недей ми разправя на мене тия, че държавата е длъжна да оправя вашите бумащини. Аз през живота си не съм надраскала нито една стена, чин или каквото и да било. И моите родители не си плащат данъците, за да може с тия пари държавата да оправя свинщините, които вие, подрастващите оставяте след себе си.

Навсякъде по света човек може да намери реализация, стига да има нещо в главата и да може да се справя с положението. Да, в България също може да успееш, но е по-трудно. Щом искаш, избери по-лесния вариант. Махай се. И без това на България не и трябват хора, които хвалят чужда страна, осланят се на чужди идеи и чужди идеали!!!

OtherDimension
07-19-2007, 09:25
Skullbreaker, ти си комплексиран идиот:)

Disrespect
07-19-2007, 09:27
Skullbreaker, ти си комплексиран идиот:)

има нещо такова

HopeLesss
07-19-2007, 09:37
Skullbreaker, ти си комплексиран идиот:)

Обичам твоята лаконичност! :-D

Briseis
07-19-2007, 10:36
Разбира се, отидете в САЩ да разнасяте пици и да миете чинии...
Не разбирам защо да не може да си успял в България? Дори сега е по-лесно, защото по-голямата част от кадърните и можещи хора ги няма.

А по отношение на управлението и турците в него: те представляват голям процент у нас, не можем да им забраним да вземат участие в правителството. Когато човек е на достатъчно високо ниво, какво значение има религията му? И плюс това повече "турци" са помаци, или българи-мохамедани.

HopeLesss
07-19-2007, 10:45
Хах... aLL|aLoNe, първо - няма срамен труд. Второ, можеш ли да ми кажеш какво за теб е успял човек и кое му е по-лесното на това да се реализираш тук?!?

Аз нямам против турците, а против влизането им в политиката! Тва че са тук не значи, че трябва да се пъхат навсякъде и да вземат най-хубавите длъжности и най-хубавите министерства. помаци, мохамедани, важното е че са рязани и не се считат за българи.

Guderian
07-19-2007, 10:53
А по отношение на управлението и турците в него: те представляват голям процент у нас, не можем да им забраним да вземат участие в правителството. Когато човек е на достатъчно високо ниво, какво значение има религията му? И плюс това повече "турци" са помаци, или българи-мохамедани.[/b]Ти си бил много тъп ве! В Германия има 5-6 млн турци и нито един от тях не е станал депутат в бундестага! Турците в БГ са по-малко от циганите и в същото време са взели важни лостове от властта! Ето затова сме на това положение! Заради лекомислещи хора като теб :evil: А кой знае, може и да си турчин :roll:

HopeLesss
07-19-2007, 13:37
Айде да ми обясниш какво е това "положение"... ама искам точно, ясно и с макскимум 5-6 изречения. Да чуя какво е това прословуто положение, в което се намира България и за което всички така разпалено говорят!

По дяволите, никой от тук присъстващите ли не харесва страната си, никой ли не е щастлив да живее в нея!!! Или съм единствена?!? Аз харесвам живота си в България и не бих го заменила с нищо друго.

Guderian
07-19-2007, 14:08
@CooL^GirL^^^, за мен България е над всичко! В момента сме в критично положение защото ни управляват тези на които сме били роби 5 века :evil: и ако си малко умна няма да ме питаш "какво е това прословуто положение"! То е близко до ума, само трябва да се досетиш :x

HopeLesss
07-19-2007, 14:18
@CooL^GirL^^^, за мен България е над всичко! В момента сме в критично положение защото ни управляват тези на които сме били роби 5 века :evil: и ако си малко умна няма да ме питаш "какво е това прословуто положение"! То е близко до ума, само трябва да се досетиш :x


Е, аз съм тъпа и не се досещам. Ще бъдеш ли така умен да ми кажеш ;)

Octofunk
07-19-2007, 14:19
Волен Сидеров е пу*ка в политиката. А Guderian, млъкни вече защото както споменах, не си ти човека дето трябва да говори за Левски, щом си си сложил нацисти в профила.

Guderian
07-19-2007, 14:46
Волен Сидеров е пу*ка в политиката.Ще видим дали е"пу*ка" 8)


не си ти човека дето трябва да говори за Левски, щом си си сложил нацисти в профила.Сложил съм танкисти в профила, а и ти не си човека който ще ми казва какво да правя 8) Като си толкова голям националист що не сложи ти темата :x ?

OtherDimension
07-19-2007, 14:54
Волен Сидеров е пу*ка в политиката.

Сидеров е всичко друго, но не и п*тка
нима е страхлив ? - напротив, казва каквото мисли и го казва с доста остри думи..
не знам какво имаш предвид
а и всеки, който мрази Сидеров трябва да е горд, че е поредната рожба на силната пропаганда, особено от страна на Дългия Трифонов ... ;)

Octofunk
07-19-2007, 14:59
Волен Сидеров е пу*ка в политиката.Ще видим дали е"пу*ка" 8)


не си ти човека дето трябва да говори за Левски, щом си си сложил нацисти в профила.Сложил съм танкисти в профила, а и ти не си човека който ще ми казва какво да правя 8) Като си толкова голям националист що не сложи ти темата :x ?
Кой е казал, че съм националист бе?! И този на аватара ти дали е танкист? И какво носи на врата си? А за Волен, той е пу*тка, защото само такъв тип човек може да е бил гл. редактор на вестник демокрация, а в момента да тръби такива идеи. Познай защо ги тръби...

Octofunk
07-19-2007, 15:01
Волен Сидеров е пу*ка в политиката.

Сидеров е всичко друго, но не и п*тка
нима е страхлив ? - напротив, казва каквото мисли и го казва с доста остри думи..
не знам какво имаш предвид
а и всеки, който мрази Сидеров трябва да е горд, че е поредната рожба на силната пропаганда, особено от страна на Дългия Трифонов ... ;)
хахаха, вземи разучи миналото на този герой Сидеров, за да разбереш що за човек и дали той би ни оправил! А другата личност, която си споменал е още по-голяма пу*ка и от него! Справка - гостуванията на политици в тъпото му шоу.

Guderian
07-19-2007, 15:13
Кой е казал, че съм националист бе?! Още по-зле щом не си


И този на аватара ти дали е танкист?Немски пълководец на танковите дивизии през ВСВ.


И какво носи на врата си?Железен кръст за заслуги към Вермахта.


А за Волен, той е пу*тка, защото само такъв тип човек може да е бил гл. редактор на вестник демокрация, а в момента да тръби такива идеиЗа всеки случай струва повече от теб :wink:


Познай защо ги тръби...Защото вижда накъде сме тръгнали и за разлика от теб се сеща, че трябва нещо да се направи преди да е станало късно!

Octofunk
07-19-2007, 15:21
Кой е казал, че съм националист бе?! Още по-зле щом не си


И този на аватара ти дали е танкист?Немски пълководец на танковите дивизии през ВСВ.


И какво носи на врата си?Железен кръст за заслуги към Вермахта.


А за Волен, той е пу*тка, защото само такъв тип човек може да е бил гл. редактор на вестник демокрация, а в момента да тръби такива идеиЗа всеки случай струва повече от теб :wink:


Познай защо ги тръби...Защото вижда накъде сме тръгнали и за разлика от теб се сеща, че трябва нещо да се направи преди да е станало късно!
Дай всички да станем националисти тогава, да нападнем Македония и да си я върнем, защото така е редно... пък да не му мислим за последиците (справка Междусъюзническата война)
А иначе за всичко останало дето си написал. мога само да кажа - някой не се учат от грешките на историята! А и още нещо! Не е нужно да идва кретен като Волен Сидеров, за да бъдат ДПС навряни в миша дупка. Справка - по времето на Костов!

Skullbreaker
07-19-2007, 16:29
Само едно ше кажа-бил съм достатъчно много по света , за да мога да кажа , че имам малко по-добра база за сравнение.Другите изводи сами ше си ги направите в определен момент.
Няма да споря.

Guderian
07-19-2007, 16:30
Дай всички да станем националисти тогава, да нападнем Македония и да си я върнем, защото така е редно... пък да не му мислим за последиците (справка Междусъюзническата война)
Да съм казал такова нещо? Да съм споменал изобщо думата война? Проблема е вътрешен и аз не намесвам други страни от Балканския п-в.

PR0
07-19-2007, 18:33
Левски е най-великия българин спор няма каквото и да се каже за него ще е малко всички знаете това.

Искам да кажа нещо за управлението на България - това което е станало насила през 1396г. сега ще стане доброволно и то по наше желание.

Ziezi
07-20-2007, 04:20
Или си тъп или се правиш на тъп...
Ама айде , ще ти обясня и без тва съм станал рано...

Хаха,така да видим дали ще мога да те опровергая..Като за начало ще спомена,че в момента уча в сащ(не ме разбирайте погрешно,само невъзможността да си взема парите обратно ме спира да се върна в България),което се оказа грешката на живота ми досега,но това е предмет на друг разговор...




В Америка средата е много по-добра,хората наистина оценяват това което правиш и влагат пари в него
Първо-доколкото ми е известно Америка е континтент,та даже два...Но условно да приемем,че говориш за сащ..
Второ-да видим дали съм разбрал-значи хората там влагат пари в твоята работа?


поне там не съм видял училище издраскано с графити и тагове..

200 метра източно от Valley College в San Fernando Valley-заповядай...


А дори и да го надраскат,го изчистват,щот на някой му дреме , кво става с тая младеж..аз съм тук от 10 месеца и да ти кажа,стоят си графитите....


В Америка нивото на учителите е изключително.
До толкова изключително,че да не знаят какво означава думата "славянин" или пък числеността на собствената си нация?(от личен опит го казвам)


В България аз познавам перфектни педагози..Но повечето грам не знаят какво правят.Ъ?Само аз ли не схващам смисъла на това изречение?


3-Като вземеш диплома за висше в България , какво ше направиш?Ше отидеш да бачкаш като барман..АМи ако си взел диплома за барман като какъв искаш да бачкаш?


А като решиш да отидеш в чужбина , да работиш нещо сериозно,като видят откъде е дипломата , директно те пращат да береш ягоди...Баща ми си приравни висшето от ХТИ с магистърска степен...Познавам двама тамън адвокати българи с дипломи от България,единия живее в Бел Еър(като си пътувал толкова много би трябвало да знаеш какво значи това),другия аз лично съм му правил решетките на прозорците на двуетажната му къща в Granada Hills...Досега не съм чувал да се оплакват...


В България дори и да успееш , дори и да успееш да се издигнеш,пак приходите ти ще са по-малки от на средния американец / европеец
А твоите приятели случайно да ти споменаха колко струват в тази Америка примерно застраховките?Колко струва едно викане на линейка?
Така ще ти дам два примера-работодателката на майка ми плаща застраховка по 1000 долара на месец,за раждането на детето й и два дена престой в болница и взеха 10 000 долара...На същата тази жена й искат 30 000 долара за ремонт на тръбите в сградата й,при отказ е длъжна да продаде жилището си...

Втори пример-На един бивш колега жена му катастрофира на една магистрала.За 9 дена в болница на системи(без никакви операции) му искат 80 000 долара.

За всяко викане на линейка се взима по 1 000 долара(ако си близо до болницата).
Ако искаш мога да продължа да изреждам...


Дори и да си купиш къща , ще ти я разбият и оберат..

Ключовата думичка тук е глагола "купувам".Имаш ли представа колко от хората живеещи в Америка могат да си позволят да си купят къщи?


Ако не е достатъчно има поне още 10 причини да ти изредя
С нетърпение чакам да ги видя тези 10 причини...

Октофънк-извинявай костов ли каза?Същия този костов,който имаше пълната власт да заличи(и то по легален път) дпс,тъй като всичките власти бяха в неговите ръце?ако имаш някой друг предвид моля за извинение...

Octofunk
07-20-2007, 10:12
Октофънк-извинявай костов ли каза?Същия този костов,който имаше пълната власт да заличи(и то по легален път) дпс,тъй като всичките власти бяха в неговите ръце?ако имаш някой друг предвид моля за извинение...

Ми не мислиш ли че ако партията бъде заличена (по-какъв легален път предлагаш ?!? ), веднага ще има дела за това че тя е била премахната заради това че в нея има български турци (така се води...) и аиде проблема за дискриминацията и съд в Страсбург и прочие.
Не ме разбираи погрешно, и аз искам да ги няма веднъж за винаги, но това няма как да стане по легален път! Единственото, което може да направим е като отидем и гласуваме, а не да стоим и да чакаме! ДПС са единствените, които печелят от нашето негласуване...... :roll:

MostHated
07-20-2007, 11:42
Може ли такова нещо мама му стара Exclamation Question Само няколко човека са се сетили за Апостола от няколко хиляди в този форум Evil or Very Mad Обзалагам се, че ако темата беше посветена на ония мангал АЗИС всички щяха да се включат и да пишат Mad Mad Mad !!! На къде е тръгнала тази държава ве, братя!? Как ще искаме да се оправяме като самия народ спи Exclamation Question Хукнал люде по концертите на оная циганска свиня, позволили сме на ония турски татарин Доган да управлява държавата. Левски ще се обърне в гроба си, ако знае какво става! За какво си е дал живота!? За да сме свободни, а не отново да робуваме на ориенталците Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Exclamation Exclamation Exclamation Само небългари ни управляват! Ако продължава всичко така до няколко десетилетия България ще е турска република! Събудете се!


Ti mene brat ne me nari4ai! si slojil snimka na nekaf fa6ost da ta e*a f kopeleto! gadno down hitler nasran!

Skullbreaker
07-20-2007, 11:45
[quote="Ziezi"]
quote]

Go to Chikago dude...

Octofunk
07-20-2007, 16:35
Тая тема отиде прекалено офф-топик, така че може да и се сложи един ключ.