PDA

View Full Version : Болезнена менструация



07-18-2007, 15:22
Винаги съм имала болезнена и даже обилна менструация. Пила съм всякакви хапчета, но нищо не помага. Разбрах от приятелки обаче, че някои гинеколози препоръчват пиенето на противозачатъчни точно за намаляване на болките при менструация, както и обилността и. Сестра ми също пие противозачатъчни и каза, че доста и е понамаляла менструацията. Та въпросът ми е вярно ли е това за действието на противозачатъчните? И ако да, то какви да си взема? Може би Ясмин? Тъй като съм на 17г., 160см. и 45кг.
:idea: Знам, че трябва гинеколог да предписва противозачатъчни, но те се водят единствено от това на колко години си, колко си висока, колко тежиш и може би дали пушиш. Така че идеята ми е, че на мен ми трябват най-слабите, ако мога така да се изразя.

Mariolcheto
07-19-2007, 10:23
Ами в никакъв слу4ай не те съветвам да пиеш противоза4атъ4ни тей като те развалят организма и след време може да нямаш деца!!!!!!!!

07-19-2007, 10:48
Прекално много жени пият противозачатъчни, така че не мисля, че това е вярно.

Никой ли незнае и не може да отговори конкретно на въпросите ми? :(

Mariolcheto
07-19-2007, 13:42
E,nedei taka de nqma da te luja az znam 4e mnogo jeni piqt ama...
posle neiskat da gi vijdat :-k abe kvo me interesuva ti 6te si vredi6 ne az :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Slun4evko
07-20-2007, 11:00
При обилна менструация/например първите 4 дни да трябва да си сменяш превръзките на час,час и половина-от опит/ аз ходих на изследвания за хормоните на щитовидната жлеза и ми откриха леко понижена функцияп на жлезата.Естествено имаше и други симптоми,лека подутина на врата/кадето е щитовидната жлеза/,нервност,съвсем леко треперене на ръцете,проблеми с кожата и други.След като минах едно лечение с хормони и този проблем се изчисти/дано се е дължал само на пубертета,често ставало така/ менструацията ми се регулира/като никога/,намаля кървенето,намаля и времетраенето й/а преди беше 11-12 дни,сега е само 7/.Това мога да споделя като опит,а иначе за намаляване на обилността се пие Калций само че точното название на медикамента не се сещам, май беше "Калциум/Калций Фосфор Ц".

07-20-2007, 17:13
Аз често съм нервна, от време на време ми треперят ръцете, но мисля, че беше от цигарите, защото от месец не съм пушила и не ми се е случвало. Обаче...къде точно се намира тази щитовидна жлеза?! Защото скоро ходих на лекар (по съвсем други, естетически причини) и той ми погледна шията и ме попита дали просто съм слаба или...не довърши.... :roll: Ако е точно под адамовата ябълка определено ми изпъква, когато преместя главата си назад. Сега да не се окаже, че и аз имам някакъв проблем с хормоните? :smt010 Иначе менструацията ми трае по 6 дни, но първите 3 наистина са много обилни. Този месец и 4-тия ден даже. Лелеее много ме наплаши с тази щитовидна жлеза ... така и не разбрах лекаря за какво ме попита, но това не беше целта на нашата среща и подминах въпроса. След това ме пита и дали се изпотявам лесно. Това има ли общо с щитовидната жлеза?

mtg1992bg
07-20-2007, 17:31
Ами за щитовидната жлеза виж тука http://www.anatomia.pgimkn.com/index.php?option=com_content&task=view&id=29&Itemid=47 , има и схеми, ако могат да ти помогнат, не знам :roll:

sladkata_presi
07-20-2007, 17:34
Значи моята най-добра приятелка пие противозачатъчни и наистина казва че менструацията и намаляла-поне на нея и действат.

07-20-2007, 18:25
Пий билков чай :-) намалява болката и цикъла,ама по многожко