PDA

View Full Version : За Паулу Коелю?



beyond_transience
07-18-2007, 19:34
Какво мислите за Паулу Коелю? Кои негови книги сте чели и какво ви е мнението за тях? Споделете впечатленията си, ще ми е интересно да коментираме.

07-18-2007, 19:37
За мен Паулу Коелю е просто една моментна сензация. Това, че пише това, което много хора искат да чуят и което всички си имат дълбоко във фантазиите, не го прави страхотен писател. Не ми допада, чел съм му една книга. Захир май се казва...

JoeBanana
07-18-2007, 19:40
то май, само аз не съм го чел още Паулу http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif
тоя стана като хауса - трябва, щото видиш ли било модерно http://store2.data.bg/kiromastikata/mrgreen.gif

LunaTriCk
07-18-2007, 19:50
На Алхимика заспах....няколко пъти !
Ужаасно скучен :smt011

07-18-2007, 20:14
ne govorete taka... pro4etete "edinaiset minuti" tva e edna strahotna kniga v koqto ima mn istini za jivota ...naistina e strahotna

07-18-2007, 20:24
"Прочтете книгитеж на Паулу Куелю, те са написани с много прасти думи, но съдържат много истини за живота."

Това го аказва всяка нагова фенка. Ми, че аз сега ще напиша няколко истини за живота:
водата е мокра! Леда е студен. Джена Джймсън не е девствена! (представяте ли си?)

За прсоти хора, които обичат прости думи и прости истини е идеален Куелю. Иначе е супер скука. Обаче като не можете да се српавите с Достоевски...

07-18-2007, 20:25
В добавка на горното искам да кажа, че в "Шинел" и "нос" на Гогол, или дори в "Малката кибритопродавачка" има повече истини, повече крастоа и болка, отколкото в три тира Куелю!

Valar
07-18-2007, 20:33
Не ме блазни!

beyond_transience
07-18-2007, 20:41
Съгласна съм с теб LunaTriCk, и аз щях да заспя, докато четях "Алхимикът". В интерес на истината, "Захир" повече ми хареса, но вече при втората книга на Коелю се убедих, че те прекалено много си приличат и се вдига много шум за нищо. Бразилецът просто пише по начин, разбираем за по-голямата част от хората и те вече едва ли не го боготворят....

07-18-2007, 20:46
не мисля, че е мой стил писател...

xDoWn3Rx
07-18-2007, 20:56
доста посредствен автор....обаче "11 минути" не е лоша
приятна е за четене :D

malka_sladuranka
07-18-2007, 22:24
Когато прочетох за първи път нещо на Паулу Клуелю, не беше толкова нашумял. Аз лично не бях и чувала за него все още. Иначе четох "11 минути". После зачетох "Вероника решава да умре". Изглежда доста интересна, но... ми е на компютъра, а не обичам да чета на него. Трябва да си я принтирам или да си я купя, и да си я дочета. :?

Иначе впечатленията ми от неговите творби са положителни. Поне като съм преглеждала отгоре, отгоре книгите ми изглеждат доста увлекателни.

07-18-2007, 23:11
Айде и дъртата ви кака да си каже мнението :lol:
На Паулу Коелю съм чела точно 3 книги - Вероника решава да умре , 11 минути и Краи река Пиедра седнах и заплаках.Честно казано в началото изобщо не ми харесаха(но си ги дочетох де :lol: ),а поради липса на бг книжки в моят скромен котидж,реших да ги препрочета.На второ гледане не бяха лоши,но все пак - малко е прехвален(това си е мое мнение и не обвързвам никого с него:)

ABSOLUTme
07-18-2007, 23:13
Туй горе - аз :lol:

shadow4e
07-19-2007, 01:01
Преди близо 2 години и половина прочетох "11 минути" и не беше лоша книжката :) Но 3 пъти почвам "Алхимикът" и стигам до 50-та страница и все я зарязвам...

Но манекенките са ми супер смешни :lol:
-Коя беше последната книга, коато прочетохте
-Ами....ъъъъъъъъ...една на Паулу Коелю.

Хххахаха, а Миолета Здравко, пък се излъга да спомене имено на книгата.... изръси "11 часа". То, ако ги бяха прочели няма лошо, но те дори не са ги чели.

Barbie
07-19-2007, 09:21
Чела съм "Алхимикът", "Вероника решава да умре", "Край река Пиедра седнах и заплаках", "Петата планина", "Демонът и сеньорита Прим", "Захир" и "11 минути". "Алхимикът" е не-лоша. "Демонът и сеньорита Прим" доста ме заинтригува и "11 минути" откровено ми хареса. Но иначе Паулу Коелю е абсолютен плагиат и дървен философ. Пренаписва и чопва по нещо оттук-оттам. Не че и това не е някакъв талант, но в крайна сметка смятам, че славата му е много пресилена. А най се дразня, когато 13 годишни момиченца ахкат как им е осмислил живота. :-s Има къде-къде по-талантливи писатели и по-стойностни книги.

Sam90
07-19-2007, 09:54
Не ми харесва... чел съм "Верноика трябва да умре" (или нещо такова) и беше ужасно скучна... :roll:

_donna_
07-19-2007, 14:41
комплексиран чекиджия и дървен философ,
слагащ за корици на книгите си интригуващи снимки..

07-19-2007, 16:51
Предпочитам детска литература и поезия

Exothermic
07-19-2007, 17:09
Не ми допада,чела съм негови неща,които
ми препоръча една приятелка,но
не ми харесаха.... :-k

wErE Is tHi ReAoN 2 lIvE
07-19-2007, 19:26
pove4eto ot mneniqta sa otricatelni..........mnogo me iznenada tova.as ne jiveq v Bulgaria i edintvenoto ne6to koeto mi pomaga v 4ujbina sa nqkolko knij4ici na bulgarski interesno no vsqka edna ot tezi knigi e na PAULU KOELCHO.nz no tozi avtor dokosva du6ata mi.naistina sa zabelqzala 4e istoriite sa simularni 4e pi6e na prost ezik i 4e knigite mu sa kato detski prikazki(pove4eto).no tvardq 4e izmejdu vsi4ki knigi koito sam 4ela nikoi ne sa me dokosvali taka-to4no tazi prostota i detsko razbirane za jivota-edin den edno pastir4e re6ava da ostavi jivota si i da tarsi sakrovi6te........tolkova prosto i detsko no mejdu vsi4kata lekota s koqto se dviji knigata se kazvat tolkova dobri ne6ta tolkova madri misli.mojq bi avtorat mi haresva za6toto spodelq sa6tite izgledi za jivota kato moite.vqrvam v sadbata v tova 4e vsi4ki ima smisal,vqrvam v me4tite....me4tite pravqt 4oveka 6tastliv .....vqrvam v.... prosto vqrvam v dumata: MAKTUB.imam tatuirovka na arabski na kitkata si- prosto dumata maktub.......pisano e.atorat e neveroqten imenno s lekotata i detskoto i prostoto v vsqka edna negova kniga neveroqten e s misleneto si.ne gubete vreme da pluete knigite mu se rasprostranqvat na desetki ezici i v milionni tiraji.ako ne be6e dobar nqma6e tolkova hora da otkrivat sebe si v tvor4estvoto mu.predpo4itam da 4eta knigi za edna prostitutka tarse6ta sebe si za edno pastir4e iska6to da osa6testvi me4tata si za hora koito v daden truden moment izgubvat jelanieto za borba..........tolkova prosto tolkova 4esto sre6tano .....IMENNO.neiskam da 4eta knigi za prizraci dr galaktiki ek6ani i pro4ie ....predpo4itam da 4eta ne6to koeto mi pomaga v moq jiteiski izbor v moq pat koeto mi vdahva nadejda da postigna me4tite si i da bada sebe si:)ne sam nito manekenka nito 4ovek s prost mozak. na 15 sam no jivota ne me 6tadi zaredi vazrastta mi-prejivqh prekaleno mnogo i prodaljavam da padam i da se ispravqm.ne sam v4er6na pikla koqto se e nau4ila teparva da 4ete i pi6e po forumi za da se pohvali.prosto vazhvalqvam tvor4estvoto na 4ovek koito mi pomaga v mnogo trudni momenti.......

_donna_
07-20-2007, 09:38
госте,здравата си го загазил,брато.. :?

sherry
07-21-2007, 10:50
На мен пък ми харесва това, което съм прочела от него. Купих "Алхимикът" като подарък за РД на мама и я прочетох за 1 ден, заинтригува ме много. Започнах "Мактуб",но е на компа ми и ме болят очите, когато чета. Има много истини, допада ми, кой каквото ще да казва. Ето някои цитати:


В живота ни винаги има събитие, върху което да прехвърлим вината за това, че сме спрели да вървим напред.


Чевек се дави не защото е скочил, а защото е останал под водата.


Когато често се срещаме с дадени хора, те стават част от живота ни. И като станат част от живота ни, започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен


Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства


Съществува език, който е отвъд думите! Ако успея да разгадая този език без думи, ще успея да разгадая и света

Истинските ни приятели са тези,които са до нас тогава,когато ни се случват хубави неща.Те се молят да успеем,радват се на победите ни.А неистинските приятели се появяват само в трудни моменти, с тъжна физиономия на "солидарност",докато в действителност нашето страдание им служи като утеха за собствения им нещастен живот

"Захир"

quench
07-21-2007, 11:05
абе ако искате мъдрости, четете Омар Хаям ;)

quench
07-21-2007, 11:09
тва е писател за отегчени домакини, не е за млади хора...

07-21-2007, 11:24
ау,шери,че той бил написал вселенски мъдрости,а ние да не знаем..
това са простички нещица,които всеки що-годе Човек разбира по време на житейския си път..

sherry
07-21-2007, 11:39
Да, всеки човек достига до тия изводи в даден етап от живота си, но малко хора сядат и ги написват, малко хора ги съчетават в истории, които да грабнат другите. Да, чела съм много по - затрогващи книги от тези на Коелю, но той също ми харесва като писател.

quench
07-21-2007, 13:56
хората като ПК не са малко - има хиляди блог-романи със същата стилистика (или със същата ЛИПСА на такава) - и за радост, те си остават в блоговете...

ProstoAz
07-22-2007, 08:17
Само ''11 минути'' съм чела и горе-долу ми хареса, именно защото беше написана в много лек и неангажиращ стил. Допадна ми и историята, защото отговаря на част от действителността.

krem4et0
07-22-2007, 15:46
Чела съм "11 минути", "Дневникът на 1 маг"(има упражнения, които ми помагат в критични ситуации) и малко "Алхимикът" Да ви кажа, че последната четоох в часовете по "Обектно-ориантирано програмиране" и "Бази от данни" Беше далич по-интересна от предлаганата ми от доцента материя. И все пак не я довърших.
11 минути става. За другите-мненията са противоречиви. Имам ги на компютъра и ще ги прочета лятото. :lol: