PDA

View Full Version : Проблем с тон колони със събуфър



Slave4You
07-19-2007, 11:21
От 2-3 дена когато слушам музика от колоните ми се чува ужасно пръщене и се увеличава колкото повече увеличавам звука. Дали се остарели вече, макар че са на 1 година? Защо става така и може ли да се оправи това?

iskam(. )tvoito( .)tqlo
07-19-2007, 11:47
може сигнала който им подаваш да е с лошо качество , или ако не са особено мощни не трябва да ги усилваш , даречем едни тонколонки от 10 лв можеш да ги усилиш съвсем малко за да няма пръщене , аз съм с 500W с 2 усиувателя , и звука ми е перфектен , може да си усилила от някой equalizer някоя чистота докрай и оттам да е това или просто тонколонките да са сдали багажа , просто не може да се определи така от растояние какво им има

RoyTheReaper
07-19-2007, 12:11
Познато. Обикновено на този тип колони им се преебават пищялките (ако не си запозната с този "термин", това са малките колонки, не баса). Има шанс да се оправят. Ако могат да се отварят, дай на някой който разбира да види дали не се е нарушила някоя връзка и евентуално да я запои. Иначе може да си купиш нови пищялки.


може да си усилила от някой equalizer някоя чистота докрай

Може и това да е.

Slave4You
07-19-2007, 12:30
Честно казано не знам ква им е мощността но тея колони не струваха 10лв а бяха 63 и за това ме е толкова яд :smt011 :smt010 Не предполагах че толкова лесно ще се прецакат... Ама проблема едва ли е в мощността щото скоро имах РД и бяха усилени на МАХ и нямаше никви проблеми .. тей де никога не е имало. Това е от няколко дена само...

iskam(. )tvoito( .)tqlo
07-19-2007, 12:48
еми издухала си ги на рд-то ...

iskam(. )tvoito( .)tqlo
07-19-2007, 12:51
за 63 лева си представям , малко subwoofer-че със 5 малки колонки за сараунд ... ако искаш нещо което да го надуваш на мах и да не издъхне след 1 парти трябва да се охарчиш малко ...

Slave4You
07-20-2007, 10:02
за 63 лева си представям , малко subwoofer-че със 5 малки колонки за сараунд ... ако искаш нещо което да го надуваш на мах и да не издъхне след 1 парти трябва да се охарчиш малко ...
ем аз не искам да озвучаван дискотека ... само моя блок ми стига :lol: (майтап). Колонките не са толкова малки ама са само 2 де:) Не е от Equalizer-a, там всичко си е наред. Значи ще трябва да го нося да го видят. Мерси все пак на всички :P

Valento
07-20-2007, 14:45
Добре де преинсталирай драйверите пробваи да видиш от тях първо!!! :smt011