PDA

View Full Version : акт за нередовност в градския транспорт



Anarion
07-19-2007, 13:05
Днес си пътувах в тролея и изведнъж една жена до мен извади синия елек и аз мн се стреснах, показах една икарта, тя видя, че е изтекла, поиска ми 7лв, не й дадох, взе ми картата и каза, че ще ми състави акт за 70 лв!!! Какви за процедурите? И не трябва ли да е за 10, не за 70 лв?! На картата, която ми взе, ми пишеше училищети, името и ЕГН.

Sam90
07-19-2007, 13:07
Днес си пътувах в тролея и изведнъж една жена до мен извади синия елек и аз мн се стреснах, показах една икарта, тя видя, че е изтекла, поиска ми 7лв, не й дадох, взе ми картата и каза, че ще ми състави акт за 70 лв!!! Какви за процедурите? И не трябва ли да е за 10, не за 70 лв?! На картата, която ми взе, ми пишеше училищети, името и ЕГН.
глобата е 70, но има голяма вероятност нищо да не стане ;)

07-19-2007, 13:07
Не виждам откъде-накъде ще има правото да ти взима твои неща! Това си е чиста кражба. Всъщност ти си показала карта, но не значи непременно, че точно с нея си искала да я измамиш, защото не си заявила "Ето я моята карта, с която пътувам!". :-k

thefreak
07-19-2007, 13:29
Да може да ти земе картата, и глоба може да ти лепне.
Другия път си купи билет, вместо да се излагаш кат кифладжия/йка за 60-70 стотинки.

Anarion
07-19-2007, 13:42
Да може да ти земе картата, и глоба може да ти лепне.
Другия път си купи билет, вместо да се излагаш кат кифладжия/йка за 60-70 стотинки.

За 1 спирка не мисля, че има смисъл да се взима билет ;)

HopeLesss
07-19-2007, 13:44
Да може да ти земе картата, и глоба може да ти лепне.
Другия път си купи билет, вместо да се излагаш кат кифладжия/йка за 60-70 стотинки.

За 1 спирка не мисля, че има смисъл да се взима билет ;)

Като не виждаш смисъл, сега ще плащаш глоба :wink: Яко, а? За 70 лв можеше да се возиш 100 пъти ;)

07-19-2007, 13:51
не е трябвало да и даваш картата

07-19-2007, 14:27
Хахахаха и кво? Взеле и картата. Ми да не ти пука бе. като ти е взеле картата за пътуване. Ако получиш нещо, кажи, че си си изгубила картата преди няколко дена, но понеже е била изтекла не ти е пукало. после учтиво помоли да ти я върнат, или да я унищожат, за да си защитиш личните данни. Ако не ти е съставила акт на място нищо няма да стане, или можеш да успориш глобата по съдебен път със 100% успех като излужиш аргумента за загубената карта.

malka_sladuranka
07-19-2007, 16:33
Доколкото знам контрольорите нямат право да ти искат лична карта, само полицая(ако има такъв с тях).

Пък особено, ако е жена. :smt005
Имам предвид, че и да е агресивна като я поставиш на мястото и, нищо не може да ти направи.

quench
07-19-2007, 17:41
това е акт за индивидуално административно нарушение
1) ако не го подпишеш, те трябва да намерят 3-ма независими свидетели, които да поставят подписи под техните - но, това значи, че ще ги викат като свидетели при евентуално обжалване и т.н. - тоест, никой няма да се набута в тва
2) ако го подпишеш или намерят свидетели, това не значи, че признаваш вина - това е като с подписването на самопризнания

Momchence
07-19-2007, 20:44
Не виждам откъде-накъде ще има правото да ти взима твои неща! Това си е чиста кражба. :-kВсъщност ако някой път си направиш труда да прочетеш какво пише на гърба на една такава карта ще видиш че някъде там пише нещо от сорта "невалидна, изтекла или предоставена на чуждо лице карта се отнема"

Колкото до глобите http://www.skgt-bg.com/ там ще намериш каквото те вълнува.

Иначе извън протокола една редовна карта или билет не ти гарантират по никакъв начин безпроблемно пътуване както се очаква. Контролите са хиени..гадни алчни копеленца които в процеса на практика са придобили психологически умения. Усетат ли в теб някаква слабост ще ти се заядът за нищото само и само да вземат някакви пари от теб.

Последната ми случка е много добър пример...истории за контроли безброи за това ще бъда кратък:

Возя си се гратис (естествено) качват се контроли...казах му че нямам билет той ме подмина..срещу мен седи момче от провинцията, което лично видях как си продупчи билет той му се заяде че бил повреден и невалиден и го свали...

shadow4e
07-19-2007, 21:47
По новините бяха казали, че глобата е 10 лв, ако се плати до 1 седмица, след като изтече вече става 70 лв, но не съм сигурна в това..

machoka
07-20-2007, 07:37
може ли жена да те глоби бе бате :lol: аз ако съм ни карта ще и дам,ни нищо...слизам си на следващата спирка и да го духа... или се правя на ударен и продължавам да се возя :wink:

жена жена, ама повечето пъти се движат на групички от по 4-5 назобани прасета, в комбина с 'Контрол по Транспорта', а автомобил отвън - 'взЕми тоя демидж' ако нацелиш такива..а те са все по-често ;)

HopeLesss
07-20-2007, 09:12
Доколкото знам контрольорите нямат право да ти искат лична карта, само полицая(ако има такъв с тях).

Пък особено, ако е жена. :smt005
Имам предвид, че и да е агресивна като я поставиш на мястото и, нищо не може да ти направи.

Ама на нея май не са й взели лична карта ами такава за пътуване :roll:

_donna_
07-20-2007, 10:02
абе,ти луда ли си да си даваш личната карта на няква жена със син елек?.. #-o

Blacklisted
07-20-2007, 10:05
абе,ти луда ли си да си даваш личната карта на няква жена със син елек?.. #-oКарта за градски транспорт.. има разлика.

_donna_
07-20-2007, 10:09
ааа..за градския транспорт..
ами като знае,че е изтекла кво изобщо я показва.
да може да й я вземат,та да я занимават с глоби..

malka_sladuranka
07-20-2007, 10:28
Ама на нея май не са й взели лична карта ами такава за пътуване :roll:
A.. Така може. Никога не съм имала карта. А не.. Само веднъж за един месец.. Ии незнаех, че и по нея се съставя акт. 8-[
Пфф... Как ме дразнят тея контрольори. :?

HopeLesss
07-20-2007, 15:00
Ние в провинцията нямаме такъв проблем :lol: Аз за 2.50 стигам до центъра с такси, а за 3 чак до другия край \:D/

malka_sladuranka
07-20-2007, 15:17
Ние в провинцията нямаме такъв проблем :lol: Аз за 2.50 стигам до центъра с такси, а за 3 чак до другия край \:D/ Ти душицо нямаше ли да се местиш в София...? :twisted:
Сега ще видиш що е Ад в транспорта. Как няма да те качват такситата за маршрут струващ по-малко от 3 лева. Какви иззлобяли, изродени контрольори има... #-o Транспорта е под всякаква критика.

HopeLesss
07-20-2007, 15:40
Ние в провинцията нямаме такъв проблем :lol: Аз за 2.50 стигам до центъра с такси, а за 3 чак до другия край \:D/ Ти душицо нямаше ли да се местиш в София...? :twisted:
Сега ще видиш що е Ад в транспорта. Как няма да те качват такситата за маршрут струващ по-малко от 3 лева. Какви иззлобяли, изродени контрольори има... #-o Транспорта е под всякаква критика.

Нееее, не ме отказвай, че има време до записването :lol: Пък и майка ми хвърля тук едни оферти с цел да ни задържи при себе си. От сорта на:"Ако си останете тук пак няма да живеете с нас, ще си имате собствен апартамент, ще ви вземем по една кола. А в София, просто забрави за кола!" :lol: Но аз не поддавам лесно :wink:

malka_sladuranka
07-20-2007, 15:43
Незнам за колата и апартамента... Обаче.. Аз друго се чудя. Приятелите, близките? Как ще се разделиш с най-близките си хора, които остават там? :?

HopeLesss
07-20-2007, 15:57
Приятеля ми ще го помъкна с мен, а за другите... Всъщност имам само една много близка приятелка, с която се надявам да се виждаме поне в месеца веднъж-два пъти. А за другите - да се оправят :wink:

Octofunk
07-20-2007, 16:31
Абе какво даваш обяснение на контролите, още по-малко картата си! Казваш, че немаш пари до дупка и накрая, като им писне те оставят... :mrgreen: